Çok abartıyormuşum!

ya aslında bebeklı evı cok sık zıyaret etmemek gerek hele kı su donemde daha dıkkatlı olmak gerek
ama kayınvalıde yanı bebegın babanesı bebegı de gormek ısteyecektır tabı
en azından geldıgınde bebege cok yaklasmasa bır gorse yeterlı ...yuzunu gozunu opup mıncırmak suretıyle bebegı yer gıbı davrandıgını dusunmek bıle ıstemıyorum eger oyle yalayarak open cok mıncıklayan bırı degılse uzaktan uzaktan da sevsın
yok şuursuzca davranan bırıyse evde hastanız var bebege bulasır demekten de cekınmemek gerek saglık en onemlı sey sonucta
Babannenin gelmesinde sakınca yok tabiki . Sorun bence görümce hasta ve belki de covid bilemeyiz ki . Ayrıca covid olmasa bile grip yani . 2 aylık çocuğa grip bulaşması çok kötü . Dk başı burnunu temizlemek gerekir ateşi çıkarsa hele o daha kötü . Bizim çocuk doktorumuz oğlum o kadar küçükken eğer ateşlenirse hastahanede tedavi alması gerekebilir dikkat et diye uyarmıştı

Allah aşkın kendi çocuğu mu iki güne bir göresi gelir insanın. 2 aylık bebek öyle ele bile gelmez minicik bişey ya babanne ya da annane olunca ne oluyor ki ben mi kaçırıyorum haftada bir gelir oturur gidersin paşa paşa . Vırt zırt rahatsızlık vermenin alemi var mı zile basıp uyandırıyorlarmış ev dağınık olur kavgalı olur eşiyle lonk diye milletin hayatına nasıl bu kadar müdahil olabiliyor insanlar şaşkınlıkla izliyorum. Bu bir davranış bozukluğu bence toplum bunu anlamalı kimsenin sınırlarını kimse bu kadar geçmemeli ev özel alandır
Arkana yaslan ve lütfen sakinleş birazdan burada kavga çıkar bende sende karışırız durduk yere ban yemeyelim . Zaten çok sinirliyim patlarım 😟

Arkana yaslan ve lütfen sakinleş birazdan burada kavga çıkar bende sende karışırız durduk yere ban yemeyelim . Zaten çok sinirliyim patlarım 😟
Ahahah yok N nscckts hanım konuşulabilecek biri hiç kendisiyle kavga etmedik:KK70: Anlaşıyoruz mutlaka ortak noktada.Ben sakinim ama tüm bunların toplumda anne babayı kutsallaştırmak olduğunu düşünüyorum. Hepsi baş üstüne ama birinin hayatına bu denli girilmesi artık normalleşmemeli

Allah aşkın kendi çocuğu mu iki güne bir göresi gelir insanın. 2 aylık bebek öyle ele bile gelmez minicik bişey ya babanne ya da annane olunca ne oluyor ki ben mi kaçırıyorum haftada bir gelir oturur gidersin paşa paşa . Vırt zırt rahatsızlık vermenin alemi var mı zile basıp uyandırıyorlarmış ev dağınık olur kavgalı olur eşiyle lonk diye milletin hayatına nasıl bu kadar müdahil olabiliyor insanlar şaşkınlıkla izliyorum. Bu bir davranış bozukluğu bence toplum bunu anlamalı kimsenin sınırlarını kimse bu kadar geçmemeli ev özel alandır
2 gunde bır mı gelıyormus :KK57:
sureklı gelmesı tabıkı gereksız
eger bı kayınvalıde haftada bır gelırse geldımı tum gun kalır gıbı
hangısı daha kotu bılemedım :KK43:
bebeklı aılelerı bır sure kendı halıne bırakmak gerek zaten yorgun oluyor ınsan :KK43:

bebeklı aılelerı bır sure kendı halıne bırakmak gerek zaten yorgun oluyor ınsan :KK43:
Evet iki güne bir anahtarla girmeye çalışıyorlarmış vs. vs. ailece tuhaflar yani..
Evet bebeğe annesi babası alışsın belki kocası gelince kadın bebeği kocasıa verecek dinlenecek ama sıfır müsade

Anahtarı varmış yaaa kendimi kesesim geldi

Ahahah yok N nscckts hanım konuşulabilecek biri hiç kendisiyle kavga etmedik:KK70: Anlaşıyoruz mutlaka ortak noktada.Ben sakinim ama tüm bunların toplumda anne babayı kutsallaştırmak olduğunu düşünüyorum. Hepsi baş üstüne ama birinin hayatına bu denli girilmesi artık normalleşmemeli
Bende bu düşünce sistemindeyim ama bu toplum delirmiş böyle değiller işte

:KK68:

ya ben konuda 2 gunde bır gelmek ıstıyorlar dedıgını gordum de soyle anladım kendıme hanı telde konusurken gelmek gormek ıstıyoruz ozledık dıyenler olur ya hergun bebıs torun der ozledık der
oyle sandım kadın 2 gunde bır cıkıp gelmeye usenmıyor gercekten gelıyormus
en ıyısı konu sahıbı uykusuzum yorgunum bebegı uyutup uyucam desın bence
pat dıye geldıgınde de ev ısınde yardım ıstesın kayınvalıdeden :KK53: ay ne ıyı oldun geldın deyıp hemen mutfaga sokup bır yemek yapar mısın ya da utu yapar mısın falan dese
o 2 gunde bırlerın arası uzar gıbı gorunuyor

hep sessız kalmaktan oluyor bunlar ıste

:KK68:

ya ben konuda 2 gunde bır gelmek ıstıyorlar dedıgını gordum de soyle anladım kendıme hanı telde konusurken gelmek gormek ıstıyoruz ozledık dıyenler olur ya hergun bebıs torun der ozledık der
oyle sandım kadın 2 gunde bır cıkıp gelmeye usenmıyor gercekten gelıyormus
en ıyısı konu sahıbı uykusuzum yorgunum bebegı uyutup uyucam desın bence
pat dıye geldıgınde de ev ısınde yardım ıstesın kayınvalıdeden :KK53: ay ne ıyı oldun geldın deyıp hemen mutfaga sokup bır yemek yapar mısın ya da utu yapar mısın falan dese
o 2 gunde bırlerın arası uzar gıbı gorunuyor

hep sessız kalmaktan oluyor bunlar ıste
Kesinlikle öyle konu sahibi o kadar susmuş ve sinmiş ki artık eşi tepki vermesine bile izin vermemiş herkes alışmış çünkü bu düzene tepkileri arttırmadıkça kv yatılı bile kalır

Gerçekten düşünceli insanların nesli tükeniyor ya hic kalmadi. Millet ozellikle hasta cocugunu okula krese yolluyor kendi bakmamak icin. Bu kadar ayi olunur mu nesini seveceklerse cidden 2 aylik cocuk zaten gunde 18 saat uyuyo bi gitsenize tepesinden.

Evet özellikle ilk aylarda uzun süre uyku halinde olan bebeği sevebilecek zaman dilimi kısıtlı, seviyorum diye düşüncesiz davranip çocukları zerre düşünmüyorlar malesef😔 kızı AVM de oyun alanına götürmüştük sıkılıyor diye inanın çocukların yarısı öksürüp, tiksiriyordu sonuç kızım bronşit oldu bir ay sürdü toparlanmak😐

Bende onu çözemedim daha
Screenshot_20211201_162709.jpg

Derhal o anahtar alınmalı
kendi evinde misafir gibi olmus resmen

İnsanlar çok düşüncesiz cidden. Bebek görmeye ateşli çocuğunu alıp gelenleri gördü bu gözler. Sonrası zaten kabus bebeklerde grip bile bir kaç günde bronşite dönüyor. Aylarca günde 4 kez hava verdiğimi ilaçlar antibiyotikler verdiğimi biliyorum. Çocuk ve senin çektiklerin yanına kar kalıyor. Bir de gelinin adı pimpirikliye çıkıyor. Aynı şekilde 2 günde bir eş ailesi gelirdi. Rujla çocuk öpmeler, sigara içip kucağa almalar. Kv dudaktan bile öperdi. Söyle söyle takan mı var gelini. Ama çocuk hastayken 1 saat bak desen herkes kayboluyor. Ben de patlamıştım. Sonra gelin takıntılı psikoloğa gitsin oldu. Sonuç oğullarına öyle patladım ki bir ara alıp psikoloğa götürmeleri gereken ben değil o oldu 🙈
Dengesiz çok eksilmiolar çoğalıyorlar 😡 dediğinz gibi bana da öle dio eşim psikologla konuş anlat nr derdin varsa dio ne bu agresiflik dio neden acaba?? Nasıl patladnz bende patlıyım 😄😄

Kendi aileniz 2 günde bir gelecek yakınlıkta olsa ve anneniz ve kardeşleriniz gelmek istese bakış açınız ne olurdu?
Ben çok abartılı bir şey görmedim ama kendi ailenize de aynı şekilde yaklaşabiliyor ve istemiyorsanız bir şey diyemem.
Annem gelse yemek yapar etrafı temzler gönlümü hoş eder giferdi bu öyle değil hanımefendi oturuo kalıo bozuk plak gibi bi dediğinş tekrar tekrar sölüo oğlu bile dinlemi o geldiğinde başını telefodan kaldrmıo olan bana oluo sözü sohbetindinlenen bi kadın değil bi konuşan bi daha konuşmak istemio evlerine bi gelen bi daha gelmek istemio ben de içlerine girince anladım sen kal de günlerce kalır evi ordayken o derece bi kadın

ya aslında bebeklı evı cok sık zıyaret etmemek gerek hele kı su donemde daha dıkkatlı olmak gerek
ama kayınvalıde yanı bebegın babanesı bebegı de gormek ısteyecektır tabı
en azından geldıgınde bebege cok yaklasmasa bır gorse yeterlı ...yuzunu gozunu opup mıncırmak suretıyle bebegı yer gıbı davrandıgını dusunmek bıle ıstemıyorum eger oyle yalayarak open cok mıncıklayan bırı degılse uzaktan uzaktan da sevsın
yok şuursuzca davranan bırıyse evde hastanız var bebege bulasır demekten de cekınmemek gerek saglık en onemlı sey sonucta
Yok öyle seven biri değil ama illa kucağına alacak öyle bi takıntı var ikisinde

Ben de aynı sebepten eşimle kavga etmiştim. Annenler hasta gitmeyelim diye yalvarmıştım resmen. Yok efendim çok özlemişler, yok efendim darılıyolarmış. Sonuç.. Hepimiz korona olduk. Yani bebek söz konusu olunca abartmak gerekiyor.

X