çok borcum var bana bir akıl verir misiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bitcoin'deki tüm paranızı çekip önce ablanızın ve/veya diğer borçlu olduğunuz kişilerin borcunu ödeyin. Ablanız da olsa bu tür borç para ilişkileri aranızı bozar. Kredi borcunuz varken yatırım yapmayın. Banka borçlarını bitirin, yukarıda TL borcu önemli değil denmiş de ödeyemeyecek hale gelirseniz inanılmaz borç meblağlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Evlilik için daha belli değil bile; bunu da tüm borçlarınız bitene kadar erteleyin, nişanlı kalın.
kimseye borcum yok kredi borcum var

Ceyiz almayin bitcoinide bozmayin neden bunca borcun icinde ceyiz almak icin kasiyorsunuz? Yeni yil zam donemine kadar normal borclarinizi odeyin atabiliyosaniz uc bes gram almaya calisin yeterli. Ayrica borcu borcla kapatmak en buyuk hataniz yani sürekli kredi cekmissiniz ve bitcoin icinde kredi cekmissiniz bunlar basit hatalar bir daha tekrarlamayin borcunuzu odemeye odaklanin ceyiz her zaman alinir gram altin alin evlilik durumu olursa birden toplu sekilde alirsiniz

Kredi borcunuz yükselen enflasyon karşısında eriyecek zaten. Ceyiz almanız da yakinda evlilik fikri yoksa sizi zor durumda bıraktığı için mantıksız. Ayrıca modeller çok çabuk değişiyor. Paranızı altın ya da döviz olarak biriktirmek daha mantıklı. Bitcoin işlerini çok bilmediğim için oradaki parayı çekip çekmeme konusunu bilemiyorum. Zaten anlayanin yapması gereken bir iş bu. Öyle kredi çekerek riskli yatırım yapılmaz.

Ceyiz almayın demeye geldim ama zaten
Yazan arkadaşlarin çoğu ceyiz almayın demiş,
Daha güzeli, daha işlevseli çıkar, bugün aldığınızı yarın begenmeyebilirsiniz.
Ceyize harcadığınız paranin bir kısmıyla gram altın alın, diger kısmını borçlarınıza
Verin.

Altın , dolar biriktirin . Eşyalar şok pahalı . Daha da pahalanacak . Çeyiz alma isteğinizi anlıyorum . Ama ilerde doları bozdurup yine alırsınız . Değeri birbiri ile uyumlu olur .

Zararda olduğun durumda satmak hele ki kredi cekerek almayin denilen durumda tamamen yanlis bir durum olur. Asla satma. Unut o parayi en azindan maliyetine gelince sat mutlaka cikacaktir yaptıklarından anladigim cok aceleci bir insansin bu kadar borcun icinde bir de ceyiz almaha çalıştığına gore bir daha da kripto para işine girme bence. Bu iş sabır ve psikoloji işi. Sabrın yoksa ayni boyle oldugu gibi paranı ona buna çarçur ettiginle kalırsın. Maaşına zam gelip kredi tutarların sabit kaldigi zaman rahatlarsin. Asgari ucrete bile rekor bir zam gelecek bu yil. Birkac ayi gecirmeye bak ve bekle derim

Merhaba arkadaslar. Bir çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Ben memurum. Yaklaşık 11 12 bin kadar gelirim var. Tek başıma yaşıyorum. Ama gelin görün ki maaşımdan bana nerdeyse hiç bir şey kalmıyor. Kredi borcundan ve diğer borclardan dolayı. Ben geçen sene araba aldım aslında ondan sonra daha da battım. Aylık 3400 civarı oraya gidiyor. Ablamdan 10 bin civarı borç almıştım. Benim de 13 bin civarı param vardı bitcone yatırmıştım. Bilenler vardır geçen sene bitcoinde çok dalgalanma oldu baya bir yükselme durumu vardı. O zamanlar büyük salaklık yapıp 10 bin civarı kredi cekip bitcoine yatırdım borcumu cıkarır ablamın borcunu öderim diye düsündüm. O süreçten sonra bitcoin iyice düstü. ben baya bir zarara uğradım. Ablamın borcu da canımı sıkmaya basladığı icin onun da borcunu kredi cekip verdim. Simdi bir yandan da ufak ufak ceyiz alayım dedim cünkü her sey gün gectikce artıyor. Hatta bazı seyler de aldım. Oraya da 1800 ödüyorum. Toparlamak gerekirse 8000 kadar sadece borclara gidiyor. Kalanı da ihtiyaclarıma ve yine ufak tefek ceyiz esyası almaya calısıyorum. Ama gelin görün ki calısmama ragmen kisisel ihtiyaclarımı karsılayamıyorum. Simdi sormak istediğim sey sizce bitcoindeki paramı cekip borclarımı ödemek mi yoksa o parayı cekip ilerde ceyizim icin kullanmak mı ? su sürecte bitcoinin yükseleceğini düsünmüyorum gördükce canım sıkılıyor ki 10 bin civarı zararım var. O parayı kullanırsam biraz nefes almıs olacağım. 2023 hazirandan sonra sadece 4500 kadar ödeme yapacağım araba kredisiyle beraber. Araba kredim 2024 temmuzda bitiyor. 1600 tlik kredim de ondan sonraki sene bitiyor daha. O zamana kadar evlenirsem ki suan da belli bir sey yok 4500 kredi ödüyor olacağım. Kafam allak bullak. Bir yandan borcumun bir kısmını kapatayım diyorum. Bİr yandan da o parayı kullanırsın aylık 1500 kredi cok değil (araba kredisi bitecek cümkü). Zaten maasım da o zamana kadar artmıs olur. Bana akıl verir misiniz ?
Bircoin vs bunlar garanti kazanç sağlamaz ki siz zararda etmişsiniz , illa yatırım yapacak iseniz döviz yada altın alın. Borcu borçla kapamaya meyillenmişiniz bu yanlış bir tavır ,bu nedenle kredi borcunuz artmış ve ödemeler artmış. Sanırım eviniz kendi eviniz çünkü kalan para ile ev masrafınız olsa ancak kiraya yeter o para bunun daha faturası yeme içmesi aracın yakıt vs masrafı var ..
Bence bitcoin deki parayı çekin borcun bir kısmını kapatın.
Çeyiz alışverişini bırakın şu an için ortada fol yok yumurta yok belki hiç evlemeyeceksiniz evlenseniz bile bu kadar borca girmeye gerek var mı zamanla alırsınız eş adayınız ile ortak birşeyler, herşeyin ilk günden tas tamam olması gerekmiyor ki.
Bir daha da maaşınızın en fazla yarısı kadar kredi borcuna girin fazlası sizi yorar.

Merhaba arkadaslar. Bir çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Ben memurum. Yaklaşık 11 12 bin kadar gelirim var. Tek başıma yaşıyorum. Ama gelin görün ki maaşımdan bana nerdeyse hiç bir şey kalmıyor. Kredi borcundan ve diğer borclardan dolayı. Ben geçen sene araba aldım aslında ondan sonra daha da battım. Aylık 3400 civarı oraya gidiyor. Ablamdan 10 bin civarı borç almıştım. Benim de 13 bin civarı param vardı bitcone yatırmıştım. Bilenler vardır geçen sene bitcoinde çok dalgalanma oldu baya bir yükselme durumu vardı. O zamanlar büyük salaklık yapıp 10 bin civarı kredi cekip bitcoine yatırdım borcumu cıkarır ablamın borcunu öderim diye düsündüm. O süreçten sonra bitcoin iyice düstü. ben baya bir zarara uğradım. Ablamın borcu da canımı sıkmaya basladığı icin onun da borcunu kredi cekip verdim. Simdi bir yandan da ufak ufak ceyiz alayım dedim cünkü her sey gün gectikce artıyor. Hatta bazı seyler de aldım. Oraya da 1800 ödüyorum. Toparlamak gerekirse 8000 kadar sadece borclara gidiyor. Kalanı da ihtiyaclarıma ve yine ufak tefek ceyiz esyası almaya calısıyorum. Ama gelin görün ki calısmama ragmen kisisel ihtiyaclarımı karsılayamıyorum. Simdi sormak istediğim sey sizce bitcoindeki paramı cekip borclarımı ödemek mi yoksa o parayı cekip ilerde ceyizim icin kullanmak mı ? su sürecte bitcoinin yükseleceğini düsünmüyorum gördükce canım sıkılıyor ki 10 bin civarı zararım var. O parayı kullanırsam biraz nefes almıs olacağım. 2023 hazirandan sonra sadece 4500 kadar ödeme yapacağım araba kredisiyle beraber. Araba kredim 2024 temmuzda bitiyor. 1600 tlik kredim de ondan sonraki sene bitiyor daha. O zamana kadar evlenirsem ki suan da belli bir sey yok 4500 kredi ödüyor olacağım. Kafam allak bullak. Bir yandan borcumun bir kısmını kapatayım diyorum. Bİr yandan da o parayı kullanırsın aylık 1500 kredi cok değil (araba kredisi bitecek cümkü). Zaten maasım da o zamana kadar artmıs olur. Bana akıl verir misiniz ?
Memursanız biraz sabredin ocak itibari ile zam alacaksınız ve biraz rahatlayacaksınız.
Bitcoin de zararınız sıfırlandığında çıkıp o parayı çeyiziniz için kullanırsınız.
Biraz sıkın dişinizi sürekli kredi çekip tekrar tekrar faize girip üstünüzdeki yükü çoğaltmayın.

coinlerini zararda bozdurma beklet
öyle altından kalkamayacağın borç yok
çeyiz alımlarını durdur acileyeti yok sanırım söz nişan vs..
birazda kıs
borçlar sabit kalır maaşa zam gelir az sabır dişini sık
emin ol çalışan çalışmayan şuan herkes öyle
kartlar ağızlarına kadar dolu

Ortada nişan yok değil mi? O halde acilen çeyiz almayı bırakın. Bitcoini ellemeyin, zaten krediniz bitecekmiş. Bitince de altın veya dolar alırsınız o günün şartına göre

Bi durun bence hem geçinemeyip hemde çeyiz için çırpınmak mantıklımı. Evliliğide erteleyiverin 1 sene kadar. Hala nasıl borç yaparım derdine düşmüşken bizden istediğiniz akıl neki ? Hepimizin bu dönemde eksikleri var sabrediyoruz başka çaremiz mi var ? Ben olsam bitcoindeki parayı çeker borcun bir kısmını öder, borcum hafifleyene kadar parasız hayatıma devam ederdim.

çeyiz almak bana çok saçma geliyor, ben bugün aldığımı yarın beğenmem. modalar, trendler sürekli değişiyor ne gerek var? çeyiz alma bacım bi dur. daha tanışma aşamasındayım diyorsun bence enn son radde alınmalı bu tarz eşyalar.

Çok fazla bir borcunuz yok anladığım kadarıyla
Ben milyonlarca borcunuz var zannettim başlığı okuyunca
Hiç olmadı arabayı satar , borçları kapatırsınız.
Takmayın.

Memur insanin kredi cekip bitcoine yatirmasi bi bana mi sacma geldi?Hani kpssde azcik matematik yapmissinizdir.Krediyle bitcoine girilmeyecegini nasil akil edemediniz?
Bide ortada fol yokken ceyiz neden?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X