çok borcum var bana bir akıl verir misiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.088
1.068
31
Merhaba arkadaslar. Bir çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Ben memurum. Yaklaşık 11 12 bin kadar gelirim var. Tek başıma yaşıyorum. Ama gelin görün ki maaşımdan bana nerdeyse hiç bir şey kalmıyor. Kredi borcundan ve diğer borclardan dolayı. Ben geçen sene araba aldım aslında ondan sonra daha da battım. Aylık 3400 civarı oraya gidiyor. Ablamdan 10 bin civarı borç almıştım. Benim de 13 bin civarı param vardı bitcone yatırmıştım. Bilenler vardır geçen sene bitcoinde çok dalgalanma oldu baya bir yükselme durumu vardı. O zamanlar büyük salaklık yapıp 10 bin civarı kredi cekip bitcoine yatırdım borcumu cıkarır ablamın borcunu öderim diye düsündüm. O süreçten sonra bitcoin iyice düstü. ben baya bir zarara uğradım. Ablamın borcu da canımı sıkmaya basladığı icin onun da borcunu kredi cekip verdim. Simdi bir yandan da ufak ufak ceyiz alayım dedim cünkü her sey gün gectikce artıyor. Hatta bazı seyler de aldım. Oraya da 1800 ödüyorum. Toparlamak gerekirse 8000 kadar sadece borclara gidiyor. Kalanı da ihtiyaclarıma ve yine ufak tefek ceyiz esyası almaya calısıyorum. Ama gelin görün ki calısmama ragmen kisisel ihtiyaclarımı karsılayamıyorum. Simdi sormak istediğim sey sizce bitcoindeki paramı cekip borclarımı ödemek mi yoksa o parayı cekip ilerde ceyizim icin kullanmak mı ? su sürecte bitcoinin yükseleceğini düsünmüyorum gördükce canım sıkılıyor ki 10 bin civarı zararım var. O parayı kullanırsam biraz nefes almıs olacağım. 2023 hazirandan sonra sadece 4500 kadar ödeme yapacağım araba kredisiyle beraber. Araba kredim 2024 temmuzda bitiyor. 1600 tlik kredim de ondan sonraki sene bitiyor daha. O zamana kadar evlenirsem ki suan da belli bir sey yok 4500 kredi ödüyor olacağım. Kafam allak bullak. Bir yandan borcumun bir kısmını kapatayım diyorum. Bİr yandan da o parayı kullanırsın aylık 1500 kredi cok değil (araba kredisi bitecek cümkü). Zaten maasım da o zamana kadar artmıs olur. Bana akıl verir misiniz ?

Bence bitcoindeki parayı çekin dolara geçin yıl 2/3 ay sonra biraz kar görüp satın ve borcu kapatin...ya da hiçbir şey yapmayın yılbaşına kadar aynen devam edin yilbasinda maasiniz artacak ama borç sabit kalacak bir sekil odersiniz

Bence bitcoindeki parayı çekin dolara geçin yıl 2/3 ay sonra biraz kar görüp satın ve borcu kapatin...ya da hiçbir şey yapmayın yılbaşına kadar aynen devam edin yilbasinda maasiniz artacak ama borç sabit kalacak bir sekil odersiniz
evet hazirandan sonra 4500 ödüyor olacağım. Sizce evlenmis olursam cok sorun olur mu bu durum ? gerçi o zamanlar maasımın 15000 civarı olacağını tahmin ediyorum. Elimde o bitcoin parası da kalmıs oluyor. Suan tanısma asamasında olduğum biri var. Ceyizimi tamamlamam gerekirse o parayı kullanmak istiyorum. Baska da carem yok zaten

Merhaba arkadaslar. Bir çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Ben memurum. Yaklaşık 11 12 bin kadar gelirim var. Tek başıma yaşıyorum. Ama gelin görün ki maaşımdan bana nerdeyse hiç bir şey kalmıyor. Kredi borcundan ve diğer borclardan dolayı. Ben geçen sene araba aldım aslında ondan sonra daha da battım. Aylık 3400 civarı oraya gidiyor. Ablamdan 10 bin civarı borç almıştım. Benim de 13 bin civarı param vardı bitcone yatırmıştım. Bilenler vardır geçen sene bitcoinde çok dalgalanma oldu baya bir yükselme durumu vardı. O zamanlar büyük salaklık yapıp 10 bin civarı kredi cekip bitcoine yatırdım borcumu cıkarır ablamın borcunu öderim diye düsündüm. O süreçten sonra bitcoin iyice düstü. ben baya bir zarara uğradım. Ablamın borcu da canımı sıkmaya basladığı icin onun da borcunu kredi cekip verdim. Simdi bir yandan da ufak ufak ceyiz alayım dedim cünkü her sey gün gectikce artıyor. Hatta bazı seyler de aldım. Oraya da 1800 ödüyorum. Toparlamak gerekirse 8000 kadar sadece borclara gidiyor. Kalanı da ihtiyaclarıma ve yine ufak tefek ceyiz esyası almaya calısıyorum. Ama gelin görün ki calısmama ragmen kisisel ihtiyaclarımı karsılayamıyorum. Simdi sormak istediğim sey sizce bitcoindeki paramı cekip borclarımı ödemek mi yoksa o parayı cekip ilerde ceyizim icin kullanmak mı ? su sürecte bitcoinin yükseleceğini düsünmüyorum gördükce canım sıkılıyor ki 10 bin civarı zararım var. O parayı kullanırsam biraz nefes almıs olacağım. 2023 hazirandan sonra sadece 4500 kadar ödeme yapacağım araba kredisiyle beraber. Araba kredim 2024 temmuzda bitiyor. 1600 tlik kredim de ondan sonraki sene bitiyor daha. O zamana kadar evlenirsem ki suan da belli bir sey yok 4500 kredi ödüyor olacağım. Kafam allak bullak. Bir yandan borcumun bir kısmını kapatayım diyorum. Bİr yandan da o parayı kullanırsın aylık 1500 kredi cok değil (araba kredisi bitecek cümkü). Zaten maasım da o zamana kadar artmıs olur. Bana akıl verir misiniz ?
Bence çekmeyin parayı illaki yükselişe geçecek ablanıza niye acele edip Kredi çekip borcunuzu verdiniz ihtiyacı yoksa biraz bekleseydi bi şekilde üstesinden gelirsiniz evlilik olursa biraz erteleyebilirsin dahada zor olur size masraflar borçlar çoğalır baya yine

evet hazirandan sonra 4500 ödüyor olacağım. Sizce evlenmis olursam cok sorun olur mu bu durum ? gerçi o zamanlar maasımın 15000 civarı olacağını tahmin ediyorum. Elimde o bitcoin parası da kalmıs oluyor. Suan tanısma asamasında olduğum biri var. Ceyizimi tamamlamam gerekirse o parayı kullanmak istiyorum. Baska da carem yok zaten
Bence TL borcu için bu kadar strese girmeyin. Bu kadar enflasyonist bir ortamda o borç max seneye hiç olacak. Ek iş yapabiliyorsaniz hafta sonları vs geliri arttırmaya bakın.
Evlenince neden sorun olsun sizin gibi devlet memuru,arabasi olan kız alıyor borca da katlanacak ezilip buzulecek bir durum yok bence. Evlenmek icin de çok acele etmeyin zaten burlari okuyorsaniz temkinli olursunuz. Allah sağlık versin de çalışalım bu ülkede borclanmadan bir şey olmuyor canınızı sıkmayın.

Çeyiz almak yaptığınız en saçma şey, bakalım evlenecek misiniz? Hadi evlendiniz diyelim aldığınız şeylerin daha yenileri çıkmayacak mı? Ceyiz eskiden varmış o zaman çok alışveriş fırsatı olmazmış, şimdi heryer çeyiz eşyası zaten, ne lüzum var ki alıp kutu kutu saklamaya?

Çeyiz almak yaptığınız en saçma şey, bakalım evlenecek misiniz? Hadi evlendiniz diyelim aldığınız şeylerin daha yenileri çıkmayacak mı? Ceyiz eskiden varmış o zaman çok alışveriş fırsatı olmazmış, şimdi heryer çeyiz eşyası zaten, ne lüzum var ki alıp kutu kutu saklamaya?
Evet haklısınız ama ben elimdekini de harcıyorum. O yüzden alıyorum aslında. Ama beğendiğim bir ayakkabıyı bir elbiseyi alırken yüz kez düsünüyorum bu zoruma gidiyor

Bence TL borcu için bu kadar strese girmeyin. Bu kadar enflasyonist bir ortamda o borç max seneye hiç olacak. Ek iş yapabiliyorsaniz hafta sonları vs geliri arttırmaya bakın.
Evlenince neden sorun olsun sizin gibi devlet memuru,arabasi olan kız alıyor borca da katlanacak ezilip buzulecek bir durum yok bence. Evlenmek icin de çok acele etmeyin zaten burlari okuyorsaniz temkinli olursunuz. Allah sağlık versin de çalışalım bu ülkede borclanmadan bir şey olmuyor canınızı sıkmayın.
Haklısınız. Evet maasımız artıyor ama borclu olmak da zor

Başlığı görünce korktum 🙈 borç isteyeceksiniz sandım, neyse ki akılmış istediğiniz 😊

Ama bende şu an için o da yok 😵😂🤦🏻‍♀️🥴

Duam ile katkı sağlayayim konunuza .
Allah ödeme kolaylığı versin efendim .

Bence bitcoinde kalsın paran. Maaşın artacak iki üç ay sonra. Maaşına ek olarak ek ders gelir hafta sonu kursun varsa ordan gelir bir sekilde kurtarırsın.
Kaldığın yerde yurt varsa yurtta kalırsın bir iki gece ordan da gelir olur.
Çeyiz alman mantıklı çünkü biz beş gün önce bulaşık makinesi aldik bugün baktığımızda 500 lira atmislar üstüne. Her şey yükseliyor. Biraz daha sabır

+1

Kripto zaten neredeyse 1 senedir bekletiyor, yarı yarıyada içeri girmişsiniz, sizce bu saatten sonra satılması mantıklımı😇 eninde sonunda çıkacak,ordaki paranızı yok sayın. Bukadar sıkışıkken çeyiz çeyiz diye de kendinizi paralamanın lüzumu yok. Olurda evlenirseniz beyfendi ile beraber yaparsınız herşeyi 🙄 borçlarınızdanda utanmayın, borcu olmayanmı var ☺️ kendinizi bukadar sıkmanın anlamı yok, herşey olduğu kadar.. iyi akşamlar

Merhaba arkadaslar. Bir çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Ben memurum. Yaklaşık 11 12 bin kadar gelirim var. Tek başıma yaşıyorum. Ama gelin görün ki maaşımdan bana nerdeyse hiç bir şey kalmıyor. Kredi borcundan ve diğer borclardan dolayı. Ben geçen sene araba aldım aslında ondan sonra daha da battım. Aylık 3400 civarı oraya gidiyor. Ablamdan 10 bin civarı borç almıştım. Benim de 13 bin civarı param vardı bitcone yatırmıştım. Bilenler vardır geçen sene bitcoinde çok dalgalanma oldu baya bir yükselme durumu vardı. O zamanlar büyük salaklık yapıp 10 bin civarı kredi cekip bitcoine yatırdım borcumu cıkarır ablamın borcunu öderim diye düsündüm. O süreçten sonra bitcoin iyice düstü. ben baya bir zarara uğradım. Ablamın borcu da canımı sıkmaya basladığı icin onun da borcunu kredi cekip verdim. Simdi bir yandan da ufak ufak ceyiz alayım dedim cünkü her sey gün gectikce artıyor. Hatta bazı seyler de aldım. Oraya da 1800 ödüyorum. Toparlamak gerekirse 8000 kadar sadece borclara gidiyor. Kalanı da ihtiyaclarıma ve yine ufak tefek ceyiz esyası almaya calısıyorum. Ama gelin görün ki calısmama ragmen kisisel ihtiyaclarımı karsılayamıyorum. Simdi sormak istediğim sey sizce bitcoindeki paramı cekip borclarımı ödemek mi yoksa o parayı cekip ilerde ceyizim icin kullanmak mı ? su sürecte bitcoinin yükseleceğini düsünmüyorum gördükce canım sıkılıyor ki 10 bin civarı zararım var. O parayı kullanırsam biraz nefes almıs olacağım. 2023 hazirandan sonra sadece 4500 kadar ödeme yapacağım araba kredisiyle beraber. Araba kredim 2024 temmuzda bitiyor. 1600 tlik kredim de ondan sonraki sene bitiyor daha. O zamana kadar evlenirsem ki suan da belli bir sey yok 4500 kredi ödüyor olacağım. Kafam allak bullak. Bir yandan borcumun bir kısmını kapatayım diyorum. Bİr yandan da o parayı kullanırsın aylık 1500 kredi cok değil (araba kredisi bitecek cümkü). Zaten maasım da o zamana kadar artmıs olur. Bana akıl verir misiniz ?B
Neden çeyiz için acele ediyorsunuz ki? Kendinize gereksiz yükleniyorsunuz. Durduk yere dert edinmişsiniz. Kişisel giderler, psikolojik sağlığımız için daha önemli :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X