Çok bunaldım uzun ama derdimi paylaşmak istedim

Kız bu ne yaşın kadar maziyi yazmışsın.
Hep geçmişe takılısın bu çok yanlış. Her zaman önümüze bakıyoruz. İnsanlara bağlı yaşamıyoruz. Ayrıca eşin nasıl iş adamı 3 kuruş bırakıyormuş sana orasını da çözemedim
Kocanızında gerçekten saçma sapan şeylerle kafasını dolduruyorsunuz. Kendi aileniz “anlattığınıza göre” tam bir enkaz.
Bundan sonrası için çocuğunuz varsa ona kendi ayakları üzerinde durmasını, düştüyse de kendi kalkmasını öğretmeniz. Kendi çocukluğunuzdaki gibi görün nasıl rol model almasını istiyorsanız öyle davranın.
Bu şekilde motive olursunuz diye düşünüyorum. Artık kartlar sizde olsun yani. Şu geçmişi de silin. Allahtan eşiniz iyi birisi bari

Uzagiz ama ayni sehirdeyiz eşim ve ailesinin iş yeri ortak evler ayri ama aile birlik gibi bizim evde bazi kararlari kayinbabam alır. Her hafta mutlaka gideriz yanlarina soyoenen sozler esimin kulagina gider huzurumuz bozulur.

Bisey olmaz, herkes herkesi bilir.
Kayinvalideniz anlattiginiz gibi ise sadece size degildir, akrabalari da kocasi da dogruyu bilir. He yuzune soylemez o ayri.

Siz duymayin gormeyin. Kendi kendinize ayri bir dunya kurun, huzurunuzu bozmalarina izin vermeyin.

Zaten esiniz anladigim eger siz annesine bir sey demeseniz cok da annesinin mudahale etmesine izin vermiyor. Cok anne lafina bakan adam olsa hala o aile apartmaninda oturuyor olurdunuz. Bosverin gitsin.

uzun bir yazı ama okuduğum kadarıyla kötü bir çocukluk geçirmişsiniz tipik oğlanı göklere çıkarıp kıza değer vermeyen cahiliye devri aile örneği. genel olarak çok pasif bir duruş sergilemişsiniz her anlamda sadece eşinize karşı konuşkansınız galiba adam da haliyle sizin aklınızdaki al ver düşüncelerden bi nebze bunalmış kim olsa bunalır . eşinizin ailesi yok ayı gibi oldun yok zayıflayınca hastalıklı bu vs. derken nasıl tepkisiz kalabildiniz
Acil psikiyatrist yardımı almanızı öneririm kendiniz için birşeyler yapmaya başlayın

Neden bu kadar acıların kadınına çevirdin ki hayatını ? Ailen seni yormuş haklısın yaptıkları vicdana sığmaz. Evlenmişsin kayınvalide şöyle eşti şöyle. Tamam hepsi olabilir dünya hali insanın basına neler gelıyor. Ama neden sürekli bunların oyunlarıyla kendine böyle acı veriyorsun. Sen önce kendini sev. Onlar kim ki yani bir kayınvalide elti insanı sevse nolur sevmese nolur. Gelme oyunlarına. Bak anlata anlata eşinle aranı bozmuşsun. Esin ne güzel evi uzağa taşıdı demişsin. İşte bunları da gör mesela sen eski evinde kayınvalideyle sürekli uğraşmak zorunda kalsaydın daha mı iyi olurdu ? Biraz politik olmayı öğrenmek zorundasın. Eş ailesi gelini seven ya da söyle soylim sorun çıkarmayan zaten çok azdır. Sen bunları hayatının merkezi yapmışsın. Bırak onlar sevmesin. Git mesela okuldan arkadaşlar edin ne bilim komşularınla geçin. Veya kurslara git orada arkadaş edin. Saydığın gibi eşine o sevmiyor bu sevmıyor herkes sende bulur kabahati sen de doğru değilsin der. Bırak bosver eşinin ailesiyle asgari ölçüde görüşün görüşünce o vakti güzel gecirmeye çalış duyma görme. Ama eşine de artık anlatma baya gözden düşmüşsün çünkü daha fazla yapma. Kendin ayağa kalk psıkologa da git bence evine çocuğuna okuluna odaklan.

Tepki versem bna hakaretlere suclu bn olucam ben kucugum o buyuk sonucta esim bosver derse desin kiskancligindan diyor. Beni yatistiriyor hep bna ayi gibi olfu lafinda eşimde ordaydi olsun bnim karima kilo yakişiyo demusti o da annedine saygisizlik ypmak istemiyor.

Sana tek tavsiyem asla ikinci çocuğu yapma.Yaşadıklarını kocana anlatma, kimse beni sevmiyor dedikce adamda soğumaya başlar neden acaba diye sorgulamaya başlar. Şimdiden kafasına sok, çocuk büyüsün işe gireceğim bana çok iyi gelecek diye. Asla gelecek planlarını k.v ve eltinle ,akrabalarınla paylaşma.Her kavgada çocuk gibi eşinizin arkasına saklanmışsınız. Mesela kavga ettiniz, eşine sen karışma biz küser barışırız demelisin , bu sefer ortada kalmaz annesi seni kötülediğinde karışmak istemez.

Kvdemde zamaninda çekmiş o yüzden psikolojik sorunları var onun gibi olmaktan cok korkuyorum. İcine kapanik kocasina sadece karılık yapar gezmez yemez icmez gülmez ilerde oyle olmaktan korkuyorum
Ben senin yerinde olsam kayınvalidenin yanına gittiğimde hakarete başladığında telefonla oynamış gibi yapar ses kaydı alırım kocama da dinletirim

Destek alman gerek psikolojik olarak baya yaralısın ve devam ediyorsun. Eşin de tuhaf bi diyor sen yalancisin bi diyor ben sana inanıyorum? Okulunu bitir,çocugunu biraz daha büyüt,destek almaya çalış daha sağlikli dusunebilirsin

Ah canım benim ya her şeyi öğrendik şu hayatta bi kurnaz olmayı öğrenemedik kv öğrenmiş ama sende ki hata ne biliyomusun gurur bu tip insanlara gurur yapmicaksin bırak bi tarafa gitsin onlar ne kadar aşaliksa sende olacaksın ezdirmicen kendini mesela sofrada öyle dedi oğlu geldiğinde de demesine müsaade etcen niye kalkiyosun sofradan gülerek annen böyle dusunuyomus hayatım biliyomusun yapacaksın yani sende eşine oynicaksin doğru söyleyen 9 köyden kovulur diye bosuna dememisler sen yine yalan söyle demiyorum onları kendi silahlarıyla vuracaksın diyorum

Aile desteği olan kadınlar bile ezilmeye çalışırken kv kp tarafından, sizin durumunuzdaki biri için hiç şaşırtıcı değil
Çok taviz vermişsiniz ilk günden kv'ye

Eltiniz kahvaltı hazırlamayıp TV izliyor diye keşke eşinizi aramasaydınız
Zıkkımın kökünü yesin niye dert ediyorsunuz
Kendiniz ayak üstü atıştırın bırakın ne hali varsa görsün

En ufak olayı eşe anlatmak
Eşinizle olan planları onlara anlatmak yanlışlarınız arasında

Şuan tek yapabileceğiniz sabır edip üniyi bitirip
Mesleğinizi elinize almanız

Bu ne yaaa film gibi.....
Oku ve meslegini eline al hem aileni hem eşinin ailesini hem deee o kocan olacak adamı sil at hayatından.Senn cok güçlüsün bu yazilanlar yasandi ve sen hala aklin yerindeyse alkisliyorum seni!!!Allah aileni de eşinin ailesine de bildiği gibi yapsınn.Sabret mesleğini eline al ve herkese meydan oku.Rabbim kimsenin yanina koymaz

Allahtan evinizi uzağa tasımışsınız.. eltiyi sil bi kere o kim oluyor yokmuş gibi davran.. kvye hafta bir gitmelerde ara ara hasta ol bişey cıkar eşin tek gitsin ama bunu gözüne sokar gibi yapma zamanla arayı aç yani.. eşine annen şunu dedi falan diye bundan sonra hiç bişey söyleme ne diyeceksen direk kvne söyle.. ama en önemlisi bunların hepsini unutup okuluna ve çocuğuna odaklan.. pandemi tam senin şansındaymış ne güzel online oldu dersler böyle zamanda okul mu dondurulur.. bahar döneminde yeniden kayıt yaptır okuluna o işi kesinlikle ağırdan alma..

S. Aleyküm. Kardeşim bazı arkada şlar yazdıklarının uzun olduğundan bahsetmiş, üşenmeden sonuna kadar okudum. Biz de bir laf vardır vardır dert adamı söyletir diye. Açıkçası çok üzüldüm. kv tam bir oyuncu çok iyi oynuyor. Sende politik olamıyorsun. Sanırım kurban olmayı tercih ediyorsun. Lütfen bunu yapma kendine. Şu an yaşadıklarının nedeni çocukluğundan ileri geliyor. Maalesef hayata karşı duruşumuz algılarımız hepküçükkken ailede şekilleniyor. Kötü bir çocukluk geçirmişsin sevilmediğine inandırılmışsın psikolojik şiddet görmüşsün, sevgiyi haketmediğine sevilmediğine o kadar inandırılmışsinki buna psikolojide kendi kendini gerçekleştiren kehanet diyorlar..... O kehanet de gerçekleşmiş. Diğer bir nokta kendini sevmeyen insanların başkalarının kendileri için ne dediğini çok önemserler. Bunu biliyormuydun? Neden kendini sevmiyorsun ve değerli görmüyorsun? Neden kendimi bu kadar ezdirdin? Sana tavsiyem bir uzmandan yardım al. Bunun adı Şema terapi. Eğer gidemicek durumdaydaysan İnternet ortamında bunla alakalı uzmanların videoları var. Unutma başkalarının bize nasıl davrabacaklarına aslında biz karar veririz. Kendimi ezdirme ama sürekli kavgada yapma. Mesafeli durmayı öğren. Kv den seni sürekli taciz edip kavga ortamına çeker sende o yemi yutar kavga edersen eşini masum olduğuna inandıramazsın. Onun amacı seni sürekli kavga ortamına getirip sinirlerimi bozuk seni çirkefleştirmek malzeme toplamak sonrada kocana servis edip seni kocanın gözünde küçük düşürmek. Uyanık ol. Allah yardımcın olsun

Mesleğiniz nedir? Psikolog?

Bence sen cok iyimsersin..kocanin ailesi diye gorusmek zorunda degilsin.kim ne derse desin ben dogru bildigimi saygi sevgi cercevesinde yaparim.hickimseyede hakkimda olumsuz bir cumle kurduracak ortam yaratmam.

Akrabalarindan uzak dur.illaki gideceksende mesafeli ol.nasil tanimadigin bir insamla ayni ortami paylastiginda onun gibi.gerekmedigi surece konusma.diyolog kurma.

Esine surekli sikayette bulunma ters teper ve tepmiste..esin iyi bir insana benziyor.ailesini sevmek zorunda degilsin.esinle mutlu olmaya calis.
Cocugunu al yuruyuse cikin..evde keyif alacagin aktibitelerle oyalan.baskalari ne demis laflarini hayatindan cikar ve kimseyle bu tarz muhabbetlere girme..

Bu kaynanalar hepppp ayni bazen terk edilmeyi hak ediyorlar

Aleykum selam sağolun Allah razı olsun cok guzel konuşmussunuz ne guzel olgunlukla karşiliyosunuz ben kendimi ifade etmek istedigimde hep ezdirmemek istedigimde savundugumda hep susturuldum hem ailem tarafindan hem de eşim tarafindan mesela eşim bna şiddet uyguladigi zaman kendimi ezdirmemek istedim savunmak istedim kendi ailem sus otur oturdugun yerde kocandan özur dile barış ne derse tamam de senin gitcek bi yerin yok kocandan başka dediler. Kvdemin davranislari yuzunden arama mesafe koymak istiyorum mesela yanina fazla ziyaret rtmek istemiyorum eşim zorla yanina göturuyo ayni sehirde olmamiza ragmen zorla durduk yere orda kalcaz diyor. Benim hayir istemiyorum gibi demek hakkim yok fikirlerimi söylemeye hakkım yok

Ironi mi yapiyorsunuz? Ayni konuyu mu okuduk şaka gibi yorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…