Çok bunaldım yalnizim

Theblabla

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
317
131
23
Merhaba ,ben yeni üyeyim. Kendimi çok yalnız hissettigim için üye oldum.
Gerçekten çok bunaldim tükendim yorgunum 20yaşındayim daha ailemden ciddi şekilde kucuk yaştan beri şiddet zorbalik göruyordum eşimle taniştim iyi bir insan gercekten kotu alişkanligi yok yaşi bnden buyuk olgun biri niyetinin ciddi oldugunu söyledi ailemin vermicegi için kacarak evlendim yine olsa yine kaçardım ailemin evinden çunku artik kafayi yemek üzereydim.
esim Allah Razi olsun dugunumde elinden geleni yapmaya calisti hic borçsuz kina ayri dugun ayri 2gun duğun ypti gelinlik diktirdi balayina gittik evim döşendi eşimle cok iyi anlaşiyorduk.
Ama yaşadigimiz cevre ikimizin farkli hersey ayıp karşilaniyo hersey eski adet 5yil geriden hersey ve herşey ayip karşilaniyor kadinlar 2.sinif göruluyor bunu aşagilamak amacli demiyorum yavaş yavaş bunları eski adetlerini aşanlarda var tabikide
Eşim tarafi hep akrabalariyla evlilik yapmis bi tek ben dıştan biriyim o yüzden dışlanıyorum çoğu zaman kvdem beni hic sevmiyor hamileyken bebegimi düşurmeye calisiyodu çunku boşanmamizi istiyodu tum akrabalara bni kötuluyodu bn evine gitmek istemesemde eşim istiyor diye hep gittim eşim saf kalpli annesine kiziyor beni savunuyor sonrasinda hemen yumusuyor annem cok iyi bizi seviyo aslinda diyo
eltim kvdemin yeğeni bn onu abla olarak gordum surprizler yptim cok sey yptim ona kendimi sevdirebilmek icin ama kvdemden taraf oldu.
Yabanci memleketteyim o yuzden burada hic cevrem arkadaşim yok buyuk sehir oldugu icin gezersem eşimle geziyorum esinde elinden geldigi kadar gezdirmeye calisiyor bni eltimi esi hic gezdirmez ilgilenmez bu yuzden bna karşi kiskançligi var kvdemde bna karşi körükluyor onu hamileyken tek başima ev taşıdim temizligi döşemesi benim yaşadigim cevrede yardimci tutmak herkesin yaptigi şey normal birsey ama esim tarafinda ayıp ayiplamadini biliyorlar ama hic kimse yardima gelmedi.
ailemle baristik ama ailemde bencil kisiler bna bi nasilsin bile demiyorlar 4aylik oglum var hergun goruntulu ariyorlar ona bakiyorlar bna hic yardim etmiyorlarlar bi sıkintim varmi yokmu sormuyorlar ben bebek tutmasini dahi bilmezken bn cocugum dogar dogmaz herseyini kemdim yptim banyosunu bakimini hep kendim yaptim hamileyken yanimda olan olmadigini bildigim icin kendi kendimi eğittim internetten yararlanarak bi arkadaďim bi cevremde yok konuşsam dertleşsem cok şey yaşadim esim işten yorgun geliyor onunlada pek konusamiyorum zaten ona anlattimmi kavga oluyor strestenmidir bilmiyorum cok gür saçlarım vardı simdiyse cokca dökuldu hep ev isi cocuk bakiyorum sosyal yaşatim bi arkadasim hic yok bekarken olsn arkadaslarim cok uzakta cok bunadim eşim evdeyim diye eve gelirken ne istersem aliyo diye artik harçlikta vermiyor ayda 1kere kuafor parami veriyor sadece esim polyonna gibi herkese ailesine nenesi ve dedesine akrabalarina giderken eli kolu dolu gider ama onlar bize 1şey almaz evime geldiklerinde bile 1kola bile almaz hiç kimse bn evlendigumden beri herkesi yenege cagirdim 1kisi bile bizi çağirmadi kvdem bizi ayirmaya calisiyor bna beddualar ediyor kotu seyler soyluyor esime ispat edemiyorum
Cok bunaldim 2yildir cevre ve arkadaş edinmek icin bi kursa birseye gideyim diyorum bebegim var kücuk cok yoruldum bunaldim kimsem yok

Kültür farkı sizi bunaltmış gibi görünüyor.Farkli bir ilde calisma sansi var mi esinizin.Akraba cevresiyle evlilik yapanlar diger turlusunu kolay kabul edemiyor.Doğudasiniz sanirim vaktinizi doldurabilecek ugraslar bulmanizi tavsiye ederim.Cocuk buyuyunce calisabilirsiniz.Buyuk bir dert göremiyorum ortada uyum surecinden geciyorsunuz buna arti olarak esiniz size destek.

Doğuda degilim esimler dogulu 48yil önce batiya göc etmisler ama bazı seyleri daha aşamamislar insanlarin yaşamlarinada karisiyolar bu durumdan bunaliyorum calismam icinde cok yillarin gecmesi gerek bebegim var kimseye birakamam

Ciddi ciddi soruyorum yaşı sizden büyük birinin 20 yaşındaki sizle evlenmesi normal mi de bunları görünce şaşırıyorsunuz

8yaş var aramizda insanlarin secimi bu ilgilendirmez kimseyi bi ünlude olunca sorun degil normal standart bi insanda oluncami kotu oluyor
Ünlüde normal gördüğümü söylemedim. 20 yaşındaki birine 28 yaşında biri denk değil. Biri ergenlikten yeni çıkmış (bazıları çıkamıyor bile aile fikri almadan kaçanlar var mesela) biri de olgunluk yaşı. Kültürlerini zaten belli etmişler.
Siz de bunu normal görerek belli ediyorsunuz. Sorun olmaması lazım o yüzden evliliğinizde

Merhaba, benim de 4 buçuk aylık bir kızım var ve insan elbette tüm gün bebek bakımı ile ilgilenince ister istemez bunalıyor zaman zaman. O nedenle sizi çok iyi anlıyorum, yaşça sizden çok daha büyük olduğum halde ve annem yakında oturduğu halde ara ara ben de boğulduğun hissine kapıldım ama geçti çok şükür ki, umarım siz de atlatırsınız bu sıkıtıları ve sonrasında bebek biraz daha büyüyünce bahsettiğiniz gibi kurslara vs. katılarak çevre edinirsiniz. Eş ve eşin ailesi konusunda da Allahtan sabır diliyorum. Saç dökülmesi doğumdan sonra hep oluyor bu arada, demir takviyesi verir belki doktorunuz.

20 yaşındayım 28 yaşındaki insanlara abi gözüyle bakıyorum resmen. Otuzlu yaşlardan sonra sekiz yaş fark etmiyor belki ama 20 ve 28 arasında çok fark var

Çözüm üreten bir mesaj gelmis sonunda.Evet yapmasaymis etmeseymis ama olan olmus.Kız bunaldim demis ama biz daha da bunaltmaya devam ediyoruz.Gecmise degil gelecege dair bir fikir üretin lütfen.Hayat bazi insanlara altin tepside sunulmuyor konu sahibi de istemezdi bence boyle olsun.

Yazdığın şeyler çok üzücü Allah yardımcın olsun sana bende 20 yaşındayım ama evlilik gibi büyük sorumluluk gerektiren bi yola giremezdim hele birde çok gençken anne olmuşsun biraz ileriki zamanlarda çocuk düşünseydiniz keşke.

Ben zaten iki aileye de mesafe koymasını önerdim. Neden? Çünkü iki ailede birbirinden beter aslında ve konu sahibini daha da aşağya çekecek kapasitede. Şu anda bunalımdaysa ne kadar çok beklentiye girerse o kadar üzülür. Onun icin hem hayatda, hem duygusal açıdan mesafe koymasi lazim. O insanlar ona fayda saglayacak kapasitede degil. Bebek düşürme olayını şu açıdan sordum: Biri benim eşime öyle bir zarar verse ben annem dahi olsa elim dolu dolu güle oynaya onların yanına gitmezdim. Bende merak ettim eşinin bilip bilmediğini. Bunun herhangi bir yaşam tepsisiyle alakasi yok yani. Konu sahibi yeterli kadar zor şartlarını açtı zaten

Siz yanlis anlamissiniz ben sizin mesajinizi olumlu buldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…