Çok bunaldım!!!!

Yaşadığimin kimsenin yaşamasını istemem.Ev tutulamaz suan borcumuz çok üc kardeş çalışıyor bu borçları ödemek için Haliyle turkiyede ki zam durumları da malum.E şu da eşim ailesinden çekiniyor böyle birşey yaparsam ben kötü olucam duşüncesiyle cesaret edemiyor.Eltime gelince benim onun üzerinde ki hakkim kadar ailesinin yoktur.BIRAZ anlayış ,vicdan olsa benim söylememe gerek kalmadan o alır yanına birazda bizde kalsın der.Mecbur bakacak demiyorum evet ben hatalıyım istemeyecektim başında ama böyle olacağını bilmiyordum.Bir diğeri gelip yine bana kalacağını bilsem gerçekten baştan itiraz ederdim.Dediğim gibi bilemezdim şimdi de madem ev tutulamiyor en azından biraz bende biraz diğer kaynımda kalsın istiyorum.
ama bilmiyorum diye birşey yok koskoca adam diğer elti olsam ben de istemem,siz kabul etmişsiniz.Siz de etmeseydiniz o da etmiyor o zaman bakıcaktı basının caresine.Siz anası gibi bakiyorsunuz niye eltiniz siz gibi sorumluluk alsın ki.Siz de anlayıs gostermeyın bence hasta bakıma muhtac değil öyle olsa ANLAYIS olur.Sizinki gönüllü esaret.Madem ev tutulamıyor dönsün köyüne

Nasil hayatlar bunlar yaa nasil nasil Ne kadar cok kaynina bakan insan gördüm bu sitede. Coluk cocuk da degil , calisan koca adama bakiliyor Allahim kadinlarimiz neden bu hayatlari kendilerine layik goruyor yaa inanamiyorum, kafayi yicem

Merhaba arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var. Cok bunaldım sıkıldım. Ben 8 yıllık evliyim 2 çocuğum var. Sorunum şu ilk evlendiğim zamanlar bizimle yaşayan bir kaynım vardı 4 yıl ona baktım sonra evlendi bir 2 yılda eşiyle her gün bize gelip gittiler sadece yatıya evlerine gidiyorlardı ben artık bu duruma fazla dayanamdım eltime durumu izah ettim benimde bir hayatım var herkes kendi evinde kalsın dedim böylelikle biraz rahat ettim eşimle yalnız kalabildim ama bu durum çok fazla sürmedi 1 yıl sonrasın da bekar bir kaynım var o geldi. İlk zamanlar diğer evli kaynımda kalıyordu sonra bize gelmeye başladı. Bir hafta bizde bir hafta diğer kaynımda kaldı. Gelgelim eltim her hasta olduğunda bize göndermeye kalkmaya başladı ama ben hastalanıncada onlara gitsin dediğimde de ısrarla bize geldi. Şimdi diyeceksiniz aileler nerde biz gurbette gibiyiz memleketten uzak farklı bir şehirde yaşıyoruz. Eşim ve kaynım beraber çalışıyorlar aile şirketi diyelim o yüzden de ilk kaynıma ben baktım gidecek bir yer yok boşa ev tutulmasın dedim bakarım dedim. Ama bilemezdim bir diğeri başıma bela olacak. Gelelim asıl konuya. Eltim ikinci çocuğuna hamile kaldı. bekar kaynım yine çogu zaman bize gelip kaldı doğuma yakın tamamiyle geldi merhametim ağır basti kalsın doğumdan sonra yine abisine gitsin dedim çünkü artık bir 4 yıl daha kimseye bakamam artık bir hafta bile fazla geliyor. Eltim doğum yaptı iyileşti ama kimseden ses çıkmıyor yeter biraz da oraya git veye abisi bize gel bile demiyor. Eşime durumu söylüyorum ne yapayım git diyemem onlar düşünsün diyor. Ne yapacağımı şasırdım çok bunaldım rahatsız hastalanıyorum dinlenemiyorum. Eltim turp gibi bize geliyor geziyor rahatı yerinde bekar olan kaynımda düşünüp diyebilir artık oraya da gideyim diye. Eşim bugün geç gelecek işi var bende diğer abisine gitsin dedim sende yoksun dinleneyim dedim ama yok yinede geldi. Ya artık ne yapabilirim bir akıl verin nasıl yol veripte gönderebilirim?
Siz başka üyelikle böyle bir konu açmıştınız sanki 🤔

Merhaba arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var. Cok bunaldım sıkıldım. Ben 8 yıllık evliyim 2 çocuğum var. Sorunum şu ilk evlendiğim zamanlar bizimle yaşayan bir kaynım vardı 4 yıl ona baktım sonra evlendi bir 2 yılda eşiyle her gün bize gelip gittiler sadece yatıya evlerine gidiyorlardı ben artık bu duruma fazla dayanamdım eltime durumu izah ettim benimde bir hayatım var herkes kendi evinde kalsın dedim böylelikle biraz rahat ettim eşimle yalnız kalabildim ama bu durum çok fazla sürmedi 1 yıl sonrasın da bekar bir kaynım var o geldi. İlk zamanlar diğer evli kaynımda kalıyordu sonra bize gelmeye başladı. Bir hafta bizde bir hafta diğer kaynımda kaldı. Gelgelim eltim her hasta olduğunda bize göndermeye kalkmaya başladı ama ben hastalanıncada onlara gitsin dediğimde de ısrarla bize geldi. Şimdi diyeceksiniz aileler nerde biz gurbette gibiyiz memleketten uzak farklı bir şehirde yaşıyoruz. Eşim ve kaynım beraber çalışıyorlar aile şirketi diyelim o yüzden de ilk kaynıma ben baktım gidecek bir yer yok boşa ev tutulmasın dedim bakarım dedim. Ama bilemezdim bir diğeri başıma bela olacak. Gelelim asıl konuya. Eltim ikinci çocuğuna hamile kaldı. bekar kaynım yine çogu zaman bize gelip kaldı doğuma yakın tamamiyle geldi merhametim ağır basti kalsın doğumdan sonra yine abisine gitsin dedim çünkü artık bir 4 yıl daha kimseye bakamam artık bir hafta bile fazla geliyor. Eltim doğum yaptı iyileşti ama kimseden ses çıkmıyor yeter biraz da oraya git veye abisi bize gel bile demiyor. Eşime durumu söylüyorum ne yapayım git diyemem onlar düşünsün diyor. Ne yapacağımı şasırdım çok bunaldım rahatsız hastalanıyorum dinlenemiyorum. Eltim turp gibi bize geliyor geziyor rahatı yerinde bekar olan kaynımda düşünüp diyebilir artık oraya da gideyim diye. Eşim bugün geç gelecek işi var bende diğer abisine gitsin dedim sende yoksun dinleneyim dedim ama yok yinede geldi. Ya artık ne yapabilirim bir akıl verin nasıl yol veripte gönderebilirim?
Ah arkdşm bb okurken bunaldım eski kafadabin galiba eşinn ailesi eski insanlarla konuştuğumuzda hep aynı şeyler anlatılır kayınlarıma baktm vs vs benm annemde bakmş ama ayrı ev sadece yemek vs konusunda biraraya gelmişler. O evde eşinle senn özel hayatın yokmu eskiler nasıl yapmş inanın düşnyrm anlamıyrm. Nasıl sabretmşler. Şimdi kilerin de bu konuda sabırlı olması bekleniyor. Peygamber efendm zamnnda bile böyle şeyler yoktur sanmyrm kaynın sana namahrem değil mi ya geçen kayınvalidem eskiden gelin kaynı büyükse onun elinide öper dedi ne alaka namahrem kalkmış ortadan iyice Bn yabancı bi erkekle tokalaşmyrm mesela. Örtünz açılır iş yaparken bi yeriniz açılır eşinize bn rahat edemyrm diyeblrsnz sürekli göz hapsinde gibi hissedyrm rahat rahat bi duşa giremem gibi ama anlasa baştan bu duruma o da razı gelmezdi ne anlatsan boş. Nasıl çözülür düşnyrm çözüm size karşınıza alıp konuşsanız yanlş anlarlar çnkü böyle şeylerin normal olduğunu düşnyrlar siz çok fedakar bi insansnz yapmayın bunu eltnznde gelip sizde kalması bu kadar yüz bulması normal değil. Laf sokun kötü davranan dicem bidaha o kadar gelmezler ama kötü olursunz bu sefer. Rabbm yardmcnz olsun sizi kötü niyetli kullanıolar sa emin olun bunun sonunda mutlu olan sz olcaksnz. Allah büyük. Eltnzden çözemediği z bu durum için destek bekliosunz o size köstek oluo insanlar eltin bakmak zorunda değil demiş tmm bakmak zorunda değil de o zmn neden kızın evinden çıkmıyor başkasının yüküne yük bndirior haksz konuşmayalım lütfen eltisi gelmese kalmasa bu durumlara karşı çıkıp uzak duran biri deil ki resmen o da kullanmaya çalşmş kızı kendinizi biraz uzaklaştırmaya bakın ilk fırsatta bi arkdş onlarda sorumluluk yükleyin dedi öyle yapablrsnz. Bazı şeyleri yapmayın bırakın kalsın hastayım yattım diyin. Halim yok kendimi iyi hissetmyrm dyiin. Sizde elnz ayağınız var aynı evdeysek herkes iş paylaşımı yapsın bi tek bana yüklenilmesin diiyn. Misafir değiller. Aile üyesi olmuşlar.

Şaka ile karışık her fırsatta laf sokun hem savunamazlar hemde bişey dediklerinde sende şaka kaldırmıosun hiç dersin Bn bunu kendini uyanık sanan insanlardan öğrendim maalesef.

X