Çok çıkmazdayım nolur yardım edin

Skrkz17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
2.673
5.821
30
İyi günler hanımlar.. O kadar çıkmazdayım ki lütfen yardım edin. Ben yaklaşık 2 yıl önce tüp bebekle ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim ve şuan hamile olduğumu öğrendim.. İnanın korunmamıza rağmen süpriz bir şekilde oldu hatta hep adet olucam diye bekliyordum çocuklarıma tek başıma gurbette yalnız bakıyorum eşim jandarma ve görevlerden evde yok gibi şuan için 3. Küçük bir miniğin sorumluluğu bana ağır gelicek gibi daha doğrusu tam anlamıyla yetmeyeceğim bunu biliyorum ve ikizlerimede zaten şuan ara ara yetersiz kaldığımı düşünüyorum birde malum günümüzde 3 çocuk maddi olarak nasıl olur bilmiyorum aldırmayı düşünüyorum fakat bir yanım kararsız çünkü gerçekten anne olmak için önceden çok mücadele verdim. Lütfen yargılamadan empati yaparak yorum yapın lütfen..

İyi günler hanımlar.. O kadar çıkmazdayım ki lütfen yardım edin. Ben yaklaşık 2 yıl önce tüp bebekle ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim ve şuan hamile olduğumu öğrendim.. İnanın korunmamıza rağmen süpriz bir şekilde oldu hatta hep adet olucam diye bekliyordum çocuklarıma tek başıma gurbette yalnız bakıyorum eşim jandarma ve görevlerden evde yok gibi şuan için 3. Küçük bir miniğin sorumluluğu bana ağır gelicek gibi daha doğrusu tam anlamıyla yetmeyeceğim bunu biliyorum ve ikizlerimede zaten şuan ara ara yetersiz kaldığımı düşünüyorum birde malum günümüzde 3 çocuk maddi olarak nasıl olur bilmiyorum aldırmayı düşünüyorum fakat bir yanım kararsız çünkü gerçekten anne olmak için önceden çok mücadele verdim. Lütfen yargılamadan empati yaparak yorum yapın lütfen..
Size sormak istediğim siz böyle bir durumda ne Yapardınız

Var o aldırma taraftarı çünkü gerçekten 2 çocukla çok zorlanıyorum tek başıma ama bir yanım günah yapma diyor bir yanım altından kalkamazsın diyor
Yani bana göre şartlar el vermiyorsa bu dünyaya çocuk gelmemeli çünkü o cocuk büyüyecek belki istekleri olacak ama gerek maddi gücünüz gerek psikolojik olarak yetemeyeceksiniz hakkınızda hayırlısı olsun

Sonuçta artık o bir can.
Diğer çocuklarınızi düşünün
Onlara hamile kalmak için verdiğiniz çabayı, o ilk kalp atışlarını duymak için ettiğiniz duaları...

... Şimdi de atan bir kalp var o atan kalbe son vermek istiyorsunuz. Siz de bunu istemezsiniz bence
İnanın istemiyorum ama diğer yandan ikizleriminde şuan bana en ihtiyacı olduğu zaman diye düşünüyorum herşeyi keşfetme zamanları onlarada yetersiz kalmaktan korkuyorum tek düşüncem bu onlarada yazık etmek istemiyorum çocuklarım biraz büyük olsaydı aklıma bu soru işaretini bile getirmezdim eşimde aynı şeyi dedi biraz kendilerine yetselerdi düşünmezdim bile dedi

Yani bana göre şartlar el vermiyorsa bu dünyaya çocuk gelmemeli çünkü o cocuk büyüyecek belki istekleri olacak ama gerek maddi gücünüz gerek psikolojik olarak yetemeyeceksiniz hakkınızda hayırlısı olsun
İnanın ikizlerime bile yetersiz hissediyorum bazen kendimi bazen onlarla biraz daha az oyun oynadığımda bile çok suçluyorum kendimi

Ben biraz duygusal düşünüyorum sanırım ama ben kıyamazdım ya , geçen hafta düşük yaptım ve kürtaj koltuğunun psikolojisini atlatmış değilim. Yıllar geçecek hepsi büyüyecek çocukların sonra bir gün diyeceksiniz ki acaba onu aldırmasaydım şimdi o da bunlarla büyürdü aldırmasaydım nasıl bir şey olurdu nasıl kıydım bunun acısını yaşayacaksın yani ölene kadar onu unutmayacaksın ama şimdi doğursan şurada zorlanacağım 3 4 yıl ondan sonra onlar büyüyecekler arkadaş gibi olacaklar evet sen bu sürede yorulacaksın ama bir ömür vicdan azabı çekmekten daha iyidir diye düşünüyorum

Ben biraz duygusal düşünüyorum sanırım ama ben kıyamazdım ya , geçen hafta düşük yaptım ve kürtaj koltuğunun psikolojisini atlatmış değilim. Yıllar geçecek hepsi büyüyecek çocukların sonra bir gün diyeceksiniz ki acaba onu aldırmasaydım şimdi o da bunlarla büyürdü aldırmasaydım nasıl bir şey olurdu nasıl kıydım bunun acısını yaşayacaksın yani ölene kadar onu unutmayacaksın ama şimdi doğursan şurada zorlanacağım 3 4 yıl ondan sonra onlar büyüyecekler arkadaş gibi olacaklar evet sen bu sürede yorulacaksın ama bir ömür vicdan azabı çekmekten daha iyidir diye düşünüyorum
Canım geçmiş olsun inşallah istediğin zaman tekrar nasip olsun korkularım bir yandan ekonomik olarak da var ben çalışamıyorum ev kira şuan kendimizi zor geçindiriyoruz ekonomik olarak da yetememe korkumuz var bir yanım korkuyor bir yanım istiyor çünkü gerçekten anne olmayı çok sevdim

Kararsızsanız ileride çok pişman olursunuz. Bebek rızkı ile gelir derler. Ben buna çok inanıyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun. 🙏🏻

Bazilari cok farklı düşünüyor, saçma da gelebilir.
Ama bence hayatta olan çocuğumuzu öldürmekle kürtajın hiçbir farki yok.
Ben de ikinci çocuğu asla düşünmüyordum. Hem tahammülüm yok hem maddi olarak ister istemez ekstra yük demek. Hamile kaldim. Aldırmak aklima gelmedi. Suan 22 haftalik.
Yasayacak ömrü olanin yasam hakkini elinden almak bana dusmez diye düşünüyorum.

Merhaba hayırlı olsun . Tebrik ederim. Hayatta her şey kısmet
ben olsam buna tek başıma zaten karar vermem .
Eşimle konuşurum. Herhangi bi kaygım tedirginliğim olsa ondan destek isterim.
Gerçi zaten aldırmam .
maddi durum ekonomi evet zor.
Ama bi şekilde allah rızkını verir diye düşünüyorum. Genelde bebek bereketiyle ayağı kudumlü gelir derler.
Yani iyi düşünün . Emin olup karar verin.
O da bi can sonuçta

Bazilari cok farklı düşünüyor, saçma da gelebilir.
Ama bence hayatta olan çocuğumuzu öldürmekle kürtajın hiçbir farki yok.
Ben de ikinci çocuğu asla düşünmüyordum. Hem tahammülüm yok hem maddi olarak ister istemez ekstra yük demek. Hamile kaldim. Aldırmak aklima gelmedi. Suan 22 haftalik.
Yasayacak ömrü olanin yasam hakkini elinden almak bana dusmez diye düşünüyorum.
İnanın ilk çocuklarım ikiz olmasa hiç düşünmezdim bende eşimde hatta bu haberi daha farklı bir şekilde yazardım buraya belkide planlı yapmıştım hatta inanın ikiz çocuğa tek bakmak manevi olarak bazen çok yıpratıcı oluyor bazen aşırı yetersiz hissediyorum kendimi ama bir şekilde döndürüyorum şuan keşke aileler manevi anlamda destek olsalar

İnanın ilk çocuklarım ikiz olmasa hiç düşünmezdim bende eşimde hatta bu haberi daha farklı bir şekilde yazardım buraya belkide planlı yapmıştım hatta inanın ikiz çocuğa tek bakmak manevi olarak bazen çok yıpratıcı oluyor bazen aşırı yetersiz hissediyorum kendimi ama bir şekilde döndürüyorum şuan keşke aileler manevi anlamda destek olsalar
En iyi ben anlarim. Ben de tek başıma büyütüyorum. Manevi desteğim yok. Kendi ailem yurtdışında esimin ailesi Türkiye'nin diğer ucunda. Dogumumda bile birilerinin olacagi mechul.
Tabi ki sizin karariniz. Ben kendi penceremden yazdim.

X