Çok fena bir dert değil ama

Böyle erkekleri yetiştiren aileleri cidden merak ediyorum
Tam kadınlık anlayışında yemek,ev işi,dişilik özverililik var.
Cidden bu beyin yapısı mö olan insanla çocuk mu yetiştirecekseniz
Çocukların rol modelleri kötü...
Ailenize ne siz boşanırsanız sizin sorununuz ben anlamıyorum

ben nasıl iyiysem öyle yapardım maaşım var reşitim kime ne
Ha siz diyorsanız ya ben katlanayım çilekeş olayım siz bilirsiniz

Böyle erkekleri yetiştiren aileleri cidden merak ediyorum
Tam kadınlık anlayışında yemek,ev işi,dişilik özverililik var.
Cidden bu beyin yapısı mö olan insanla çocuk mu yetiştirecekseniz
Çocukların rol modelleri kötü...
Ailenize ne siz boşanırsanız sizin sorununuz ben anlamıyorum

ben nasıl iyiysem öyle yapardım maaşım var reşitim kime ne
Ha siz diyorsanız ya ben katlanayım çilekeş olayım siz bilirsiniz
Ailem boşanınca onların yanında yapamayacağımı bildikleri için nasıl yalnız yaşayacağımı merak ediyor sanırım.
İkinci çocuğum henüz kreş yaşında. O yüzden ağırdan alıyorum ama bana böyle sürekli eleştirel konuştuğu için kendimi sorgulamaya başladım. Bugün ciddi ciddi "gerçekten ben yapamıyorum çocukları bir süre ona bırakıp bakıp bakamayacağını denesem mi" derken buldum kendimi

Tam olarak haklıyım diyemem. Mesela evi temizlemem gerekn saatlerde çok kirli değilse uzanıp çocuklarla film izliyorum. Ütü alışkanlığım yok zaten ütü gerektiren bir işte de çalışmıyor eşim. Bu yüzden haklı olduğu taraflar var. Boşanmayı nerdeyse ergün düşüüyorum. Her tartışmammızın da sonu aynı bitiyor. Boşanalım gitsin. Ama olmıyor işte çocuklar bir şirinlik yapınca gülüyoruz ve fazla küs kalamıyoruz.
Asıl sorun onun yarım saat sonra tüm konuşulanları unutması ama benim her kelimesini hatırlayıp yalnız kaldığımda kafamda dönüp durması

"Mesela evi temizlemem gerekn saatlerde çok kirli değilse uzanıp çocuklarla film izliyorum. Ütü alışkanlığım yok zaten ütü gerektiren bir işte de çalışmıyor eşim."

Bunlari yaptin diye kendini mi haksiz goruyorsun ciddi ciddi ben mi yanlis anliyorum? 😧
Benim cocugum yok, işe de gitmiyorum. Buna ragmen saatli temizlik yapmiyorum, bazen birakiyorum, ev her zaman toplu olmuyor. Herseyi ben yapmiyorum.
Eşim gomlek, pantolon kendi utuluyor.

Sizin cocugunuz var, siz calisiyorsunuz. Nasil cocugunuzla ayaklarinizi uzattiniz, utu yapmadiniz diye bu adami hakli bulabiliyorsunuz. 😧😧😧
Adam sizi oyle bir hale getirmiş ki durumunuzun farkinda degilsiniz.
Fatkinda olun diye yaziyorum. Eşiniz hakli filan degil, hele kadinliginiza laf etmeye hiç hakli degil.

Peki ayrılmanız durumunda maddiyatinizda sıkıntı olur mu? Böyle bir ortamda maneviyatı sorgulamıyorum bile. Bu evden başka her yerde çok daha huzurlu büyür çocuklar. Annesini aşağılayan bir baba ile büyümek çocukların psikolojisini de bozar
Kızım her tartışmamızda babasına bağırıyor yeter artık diye. Artık patlama noktasına gelme sebebim de bu. Ama içimdeki kötü ses sürekli ya o haklıysa ve ben onun yardımı olmadan gerçekten hem onlara bakıp hem çalışamazsam ve heder olurlarsa diye konuşup duruyor.
Çünkü ben anksiyete sorunu olan biriyim. Bununla ilgili psikoloğa da gittim ama bi faydası olmadı. Bana sürekli sen bu çocuklara bakamazsın senin gibi sinirli bir anneyle büyümemeleri lazım diyor tartışmalarımızda. Bu yüzden boşanmaya cesaret edemiyorum

Konuşarak halledebildiğmz problemlerimiz oldu zamanında. Ama sonra zamanla herşey tartışmaya dönüşüyor. Sevgi azaldı gözle görünür şekilde ama yuva yıkmak kolay değil. Eşime kalsa herşey halının altına atılıp devam edilsin ama gece mesaisi aksamasın yeter. Anlatabilmişimdir umarım.
Hersey gece mesaisi deil ama peki ne yapmayi dusunuyosun suan ?

"Mesela evi temizlemem gerekn saatlerde çok kirli değilse uzanıp çocuklarla film izliyorum. Ütü alışkanlığım yok zaten ütü gerektiren bir işte de çalışmıyor eşim."

Bunlari yaptin diye kendini mi haksiz goruyorsun ciddi ciddi ben mi yanlis anliyorum? 😧
Benim cocugum yok, işe de gitmiyorum. Buna ragmen saatli temizlik yapmiyorum, bazen birakiyorum, ev her zaman toplu olmuyor. Herseyi ben yapmiyorum.
Eşim gomlek, pantolon kendi utuluyor.

Sizin cocugunuz var, siz calisiyorsunuz. Nasil cocugunuzla ayaklarinizi uzattiniz, utu yapmadiniz diye bu adami hakli bulabiliyorsunuz. 😧😧😧
Adam sizi oyle bir hale getirmiş ki durumunuzun farkinda degilsiniz.
Fatkinda olun diye yaziyorum. Eşiniz hakli filan degil, hele kadinliginiza laf etmeye hiç hakli degil.
İnanın eşim de ilk yıllar hatta 2 yıl öncesine kadar hiç umursamazdı yemek varmış yokmuş. Baktı uzanmışım sen yat ben şimdi kıymalı makarna yaparım beraber yeriz derdi. Ama hep böyle olmuyormuş. Yıllar geçtikçe anlayış kotası doldu ve artık yemek yok mu ne yaptın akşama kadar modu başladı. İnanın bir anda olmadı 8 yılın birikimi galiba. Haklı demiyorum ama çevremde bakıyorum herkesin evi temiz pak bir tek benimki değil. Tam zamanlı da çalışmıyorum haftada 3 4 gün çalışıyorum

Kızım her tartışmamızda babasına bağırıyor yeter artık diye. Artık patlama noktasına gelme sebebim de bu. Ama içimdeki kötü ses sürekli ya o haklıysa ve ben onun yardımı olmadan gerçekten hem onlara bakıp hem çalışamazsam ve heder olurlarsa diye konuşup duruyor.
Çünkü ben anksiyete sorunu olan biriyim. Bununla ilgili psikoloğa da gittim ama bi faydası olmadı. Bana sürekli sen bu çocuklara bakamazsın senin gibi sinirli bir anneyle büyümemeleri lazım diyor tartışmalarımızda. Bu yüzden boşanmaya cesaret edemiyorum
Siz çok iyi bir annesinin hiç korkmayın. Hayatınızın bundan sonrasında size yapışıp hayat enerjinizi sömüren bu adamla devam etmemek en iyisi. Hem sizin hem çocuklar için.
Ben böyle evliliklerdeen çok çocuklara üzülüyorum :KK43:

Hersey gece mesaisi deil ama peki ne yapmayi dusunuyosun suan ?
Kafam öyle karışık ki. Yine migrenim tuttu. Bir şeyi kırk kere söyleyince inanırmış insan. Ben kendimden emin olamıyorum tek başıma yetebilme konusunda. Ama böyle yaşamak da istemiyorum artık. Bu yüzden konu açtım.

Siz neden bu adamı çekiyorsunuz peki?
Özgüvenimi kırdı. Ben çok çabuk sinirlenen biriyim. Çocukların başına gelebilecek en kötü annesin dedi bir keresinde. Hala aklıma geldikçe gözyaşı döküyorum. Gerçekten öyle mi acaba. Ben açık konuşayım annemden hiç annelik sevgisi görmedim. Eşim de bunu bildiği için beni ordan vuruyor. Bu çok acımasızca. Ama içimdeki kötü ses sürekli ya haklıysa diyor. Bu yüzden ağırdan alıyorum.

Özgüvenimi kırdı. Ben çok çabuk sinirlenen biriyim. Çocukların başına gelebilecek en kötü annesin dedi bir keresinde. Hala aklıma geldikçe gözyaşı döküyorum. Gerçekten öyle mi acaba. Ben açık konuşayım annemden hiç annelik sevgisi görmedim. Eşim de bunu bildiği için beni ordan vuruyor. Bu çok acımasızca. Ama içimdeki kötü ses sürekli ya haklıysa diyor. Bu yüzden ağırdan alıyorum.
Ağız burun dalasım geldi :sinirli: hayat arkadaşı diyoruz en büyük düşman çıkıyor. Terbiyesiz ahlaksız

Siz çok iyi bir annesinin hiç korkmayın. Hayatınızın bundan sonrasında size yapışıp hayat enerjinizi sömüren bu adamla devam etmemek en iyisi. Hem sizin hem çocuklar için.
Ben böyle evliliklerdeen çok çocuklara üzülüyorum :KK43:
Ben yapım gereği kuralcı bir insanım eşim tam tersi. Çocuklar da onun yanında çok eğleniyor haliyle. Bu da benim direncimi kırıyor. Çünkü ben kötü polisim bu evde mecburen. Bu durumda nasıl boşanabilirim

İnanın eşim de ilk yıllar hatta 2 yıl öncesine kadar hiç umursamazdı yemek varmış yokmuş. Baktı uzanmışım sen yat ben şimdi kıymalı makarna yaparım beraber yeriz derdi. Ama hep böyle olmuyormuş. Yıllar geçtikçe anlayış kotası doldu ve artık yemek yok mu ne yaptın akşama kadar modu başladı. İnanın bir anda olmadı 8 yılın birikimi galiba. Haklı demiyorum ama çevremde bakıyorum herkesin evi temiz pak bir tek benimki değil. Tam zamanlı da çalışmıyorum haftada 3 4 gün çalışıyorum

7 yillik evliyiz bizde. Yemek ve ev işine elini atmak "anlayişlilik" degil. O yuzden kotasi da dolmuyor. Normal birşey cunku.

Yahu 3-4 gun de olsa siz calişan insansiniz eşiniz ev işlerini ve cocuk bakimini sizinle paylaşmak ZORUNDA zaten. Off valla siz illa butun ev işlerini kendi goreviniz gormek istiyorsunuz, eşiniz yapmasi gerekenleri yaptigi icin anlayiş gosterdi diyorsunuz. 🥴🥴🥴 Diyecek biseyim yok bundan öte 😬😬😬

Benim evime misafir olsaniz benim evimi de temiz gorursunuz ama her zaman teeeerr temiz ve duzenli degil. :)

7 yillik evliyiz bizde. Yemek ve ev işine elini atmak "anlayişlilik" degil. O yuzden kotasi da dolmuyor. Normal birşey cunku.

Yahu 3-4 gun de olsa siz calişan insansiniz eşiniz ev işlerini ve cocuk bakimini sizinle paylaşmak ZORUNDA zaten. Off valla siz illa butun ev işlerini kendi goreviniz gormek istiyorsunuz, eşiniz yapmasi gerekenleri yaptigi icin anlayiş gosterdi diyorsunuz. 🥴🥴🥴 Diyecek biseyim yok bundan öte 😬😬😬

Benim evime misafir olsaniz benim evimi de temiz gorursunuz ama her zaman teeeerr temiz ve duzenli degil. :)
Hayır haklı demiyorum yanlış anladınız. Sadece kendisi böyle ifade ediyor. Anlayışlı davrandım artık yeter diyor yani. Ben zaten yapım gereği sevmiyorum bir de işler gün geçtikçe üstüme yıkıldı.

Hiç öyle düşünmeyin, keşke tüm anneler yemekti temizlikti ütüydü diye diye çocuklarından zaman çalacaklarına onlarla oturup film izleseler, onlar büyüdüğünde hatıralarında beraber yaptığınız şeyler kalacak, temizlik ütü değil. Ev işleri sadece size ait değil, eşinizle konuşun iş yükünü paylaştığınızda daha az yorulacağınızı , akşam için enerjinizin kalacağını. Sizin özgüveninizi zedelemesine izin vermeyin

Hiç öyle düşünmeyin, keşke tüm anneler yemekti temizlikti ütüydü diye diye çocuklarından zaman çalacaklarına onlarla oturup film izleseler, onlar büyüdüğünde hatıralarında beraber yaptığınız şeyler kalacak, temizlik ütü değil. Ev işleri sadece size ait değil, eşinizle konuşun iş yükünü paylaştığınızda daha az yorulacağınızı , akşam için enerjinizin kalacağını. Sizin özgüveninizi zedelemesine izin vermeyin
Çok haklısınız. İnanın anlayacak biri olsa konuşurdum. Şu son zamanlarda ağzımı açsam tartışma çıkıyor. Ama konuşmak istediğim konu dışında herşeyden dem vuruyor. O kadar yorgunum ki anlatamıyorum kimseye

Bana sürekli sen bu çocuklara bakamazsın senin gibi sinirli bir anneyle büyümemeleri lazım diyor tartışmalarımızda. Bu yüzden boşanmaya cesaret edemiyorum
Baya manipüle ediyor. Sinirilerinizi bozan o, sinirlisin diyen de o.
Hani meşhur söylemde olduğu gibi;
“Hiçbir zaman bize gerçek hastalar gelmez. Gerçek hastaların hasta
ettikleri gelir"

Baya manipüle ediyor. Sinirilerinizi bozan o, sinirlisin diyen de o.
Hani meşhur söylemde olduğu gibi;
“Hiçbir zaman bize gerçek hastalar gelmez. Gerçek hastaların hasta
ettikleri gelir"
Sadece kendisi bozsa iyi. Huyu böyle der geçerim. Çocukları da bana karşı kışkırtıyor. "Bak öyle yapma annen yine kızacak" Bak annen görmeden yapalım sana kızmasın" diye diye iyice kötü polis oldum. Halbuki hiç kızmayacağım şeyler mesela sırf beni kötü göstermek amaç

ya şimdi beni ve zihniyetimi burda bilenler bilir, ben daima kadınların iş hayatında olmasından yanayım kendim de çalışan bir kadın olarak. ama bu herifin kastettiği tam kadın tabirinin tam erkek versiyonu da kendisi gibi olmaz. tam erkek dediğimiz şeyin de karısını çalıştırmaması ve çok rahat yaşatması, her istediğini vs alması gerekir. ayrıca tam erkek, cinsel anlamda da mükemmel olmalı. hayır şimdi cinsel performansını sorsam adamın, alacağım cevaptan çekinirim sormam. rezil etmeye gerek yok adamı ama terbiyesizce konuşmuş.

yazdıkça sinirleniyorum.

hem çalışıp para getirecek, hem ev iş çocuk ile uğraşacak hem de muhtemelen çeyrek cinsel yetenekli adamı tatmin etmeye çalışacaksınız, öyle mi? valla daha saçma bişey görmedim ben.

Eşiniz anlayışsız öküzün biri, bunu net görebiliyoruz. Acaba bir çift terapisi falan mı alsanız? Kocanızın sizin durumunuz ile ilgili farkındalığı biraz artsa belki bu kadar anlayışsız davranmaz?

Ben haftanın 5 günü evden çalışıyorum, gebelikten dolayı işe gidemiyorum. İş çok yoğun olduğu için bazen 1-2 hafta temizlik yapamıyorum. Yemek desen çok severim mutfağı ama hergün yemek yapmam imkansız. Gebelik de var şimdi, çocuk da gelecek yakında. Eşim sağolsun, hiçbir zaman yarım kadın demedi benim için. Hatta kiminle konuşsak “kaplumbağanın işi benden yoğun, çok yoruluyor” der. Yapabildiği kadar işlerin ucundan tutmaya çalışır; çünkü bu hayatı birlikte yaşıyoruz, ben kadınım diye ondan daha çok mesai yapmak zorunda değilim. Kocanızın da bunu anlaması, kabullenmesi lazım, böyle kazmalıkla ömür geçmez.

X