Çok Hayal Kırıklığı

sevgili morportakal
planları yapan organize eden ben oldum zaten ben teklif ettim ben ısrar ettim
parası olmasa yzüktür müzüktür lafını dahi etmezdim,var olduğunu biliyorum çünkü sürekli borsa,altın,gümüş ilgileniyo ettiği karlara kadar söylüyor

O zaman zorlamayin. Adamin kumasi bu, ya seviyorum der kabul edersiniz, ya da beklentimi karsilamiyor der bitirirsiniz.

Borsadan geliri cok da sey yapmayin ama, buyuk oyuncu degilse bugun 10 gelir yarin 5 gider gecen martta olan gibi bir cokus olursa 1 haftada para yariya duser. Gelir mi? Guzel gelir. Ama sabit ve garanti bir gelir olmadigi icin cok cok guvenemiyor olabilir. Kazandigini surekli ama para yapip yatirmak durumunda kaliyor olabilir bir hedefi varsa.
Yoksa bi araba en azindan alirdi diye dusunuyorum 😊 pek de fazla bir sey kazanamiyor olabilir.

Bu arada 8 ayda ben kimseye yuzuk almazdim. Esim vefat etti, bakin esim, 10 yillik esim ve cocugumun babasi. Kenarda ne parasi oldugunu bilmiyordum. Sadece bir sey baktigimda kenarda var bir seyler hallederiz sen dert etme derdi. Sormadim hic ne var diye. Sizin kenardaki parasini, borsadan gelirini vs konusmaniz da bana cok hos gelmiyor.

ee sözleşme mi imzladınız bu adamla flört etmek için ant mi içtiniz ? ayrılın bitsin gitsin. Evi yok arabası yok gezdirdiği yok, hediyesi yok. Üzgünüm ama bahsettiğiniz şeyleri temelinin hepsi para. Sonra çikolata alsa mutlu olurum demek sizin de paragöz olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. Evi olan arabası olan yedirip içiren birini bulun ? Bu adamla hayat görüşünüz uymuyor demek ki ..

istanbuldaki balat mahallesine ısrarla götürdüm
taksiyle gitmek aklıma dahi gelmedi toplu taşımayla gittik ama zar zor ısrarla yani
yemeğimi evden yeyipte çıktım masraf olmasın diye
uymuyor demekki

hiç hediye gelmediği için
bırakın trıkoyu, sevdiğim çıkolata var onu cebinden çıkarsa yüzüm güler benim
bilmiyorum ya en basta da soyledigim gibi bana kalirsa bu size para harcamak istemedigi icin boyle. yani kirilmayin ama sorun sanki hediyeden falan daha buyuk. ben kimseye ayril demem forumda ama gozden gecirmekte fayda var.

Yahu tektaş yada yüzük her ne ise evlilik teklifinde alınan bir şey. Adam bakalım düşünüyor mu böyle bir teklif yapmayı?
Adı üstünde hediye, ne siparişi olur ne de fiyatıyla değerlendirilir.
Adam evlenme kararı verene kadar diyelim 5 kızla çıktı, hepsinde birer tektaş mı bırakacak?
Konu sahibi hem beni düşündüğünü hissettirsin bir gül bile yeter diyor, hem de yüzüğün fiyatını hesaplıyor. Kendisiyle bile çelişiyor.

"Adamların maddi durumlarını biliriz ona göre beklentiye gireriz " düşünceniz benim duruşuma tamamen ters bir şey. Ne münasebet, ben değerimi parayla ölçecek kadar değersiz miyim? Kız arkadaşlarına saçmak için mi çalışıyorlar peki bu adamlar? Neden mecburlar böyle bir duruma? Tamamen gösteriş meraklılığı...

Kadın erkek eşitliği denince kimse mangalda kül bırakmaz. Ama iş maddiyata geldi mi erkek en güzelini pahalısını alacak, erkek ailesi ayaklarına dökecek saçacak. İyi de neden?
Kız arkadasina çiçek sepetinden yüzük attığına göre demek ki düşünüyor evlenmeyi :d kaldı ki kadın da böyle bir intibaha bırakmış demek ki. Yazdığınız diğer şeyler için de konuyu bambaşka zeminlere çektiği için uzatmayacagim cevap verip.

Yahu tektaş yada yüzük her ne ise evlilik teklifinde alınan bir şey. Adam bakalım düşünüyor mu böyle bir teklif yapmayı?
Adı üstünde hediye, ne siparişi olur ne de fiyatıyla değerlendirilir.
Adam evlenme kararı verene kadar diyelim 5 kızla çıktı, hepsinde birer tektaş mı bırakacak?
Konu sahibi hem beni düşündüğünü hissettirsin bir gül bile yeter diyor, hem de yüzüğün fiyatını hesaplıyor. Kendisiyle bile çelişiyor.

"Adamların maddi durumlarını biliriz ona göre beklentiye gireriz " düşünceniz benim duruşuma tamamen ters bir şey. Ne münasebet, ben değerimi parayla ölçecek kadar değersiz miyim? Kız arkadaşlarına saçmak için mi çalışıyorlar peki bu adamlar? Neden mecburlar böyle bir duruma? Tamamen gösteriş meraklılığı...

Kadın erkek eşitliği denince kimse mangalda kül bırakmaz. Ama iş maddiyata geldi mi erkek en güzelini pahalısını alacak, erkek ailesi ayaklarına dökecek saçacak. İyi de neden?
bende evlenirken evi olmayan adama kız vermem olayına ayarım senin kızınınneyi varda ne bekliyorsun. şunu de kızım sende çalış beraber ilk önceliğiniz ev almak olsun.. yok çok eğitilmemiz gerek daha toplum olarak

kendiside eğit dedi öğret dedi ama direk o linki atınca 8 aydır bişi öğretememişim ben dedim
linkş atmasaydıda direk yüzüğü alsaydı keşke
senin tepkini ölçmek istemiş olabilir siz ne alırsa alsın mutluluğunuzu belli edin ki devamı gelsin 300 lira mı yüzük harika al de takarım de bayıldım de uzatma konuyu eleştirme bana eşim akşam çantama gofret bırakıyor sabah iş yerinde görüyorum 1 saat teşekkür ediyorum inanın böyle böylee öğreneckler işte

Konuşma konunuz bence aşırı itici. İnsan okurken irite oluyor.Sana yüzük alcam bak. Bu fiyata mi alacaksın tarzı bir diyalog. Bilemedim. Şu saatten sonra 500 bine alsa nolcak.
sevemedim ben iletişiminizi.

Üçün besin hesabini yapan sizsiniz..
Indirime girmis diye kiytirik yuzuk mu oluyor?
O zaman ayni yuzuge 5000 verse aaa cok guzelmis askim dersiniz
Daha ne kadar bir zaman olmus ki sizi hediyelere bogsun.Hediye icten gelen biseydir.Tutumlu olabilir.Atanmamis sonucta ve araba almayi dusunuyormus.Adam niye har vurup harman savursun.Ha durumu kaliteli olur atanir o baska.

hiç hediye gelmediği için
bırakın trıkoyu, sevdiğim çıkolata var onu cebinden çıkarsa yüzüm güler benim
Çikolatadan pahalıymış yüzük niye gülmedi yüzünüz🤔
Ayrıca Adama cimri muhtemelen yoksa sadece foto atardı. Tüzüğün fiyatını da görün istemiş çünkü 500 TL az değil onun gözünde. Bi erkek arkadaşım vardı. Yemeğe falan gidince fişi gözüme sokardı. Ne kadar ödediğini göreyim diye. O yemek ısmarladıysa ben tatlı ısmarlardım. Ki çoğu zaman benim evimde yer içerdi. Pis pinti bi şey işte. Evlenince de maaş kartımı ona verip ondan harçlık almam gerektiğini düşünüyordu embesil. Tabi ki evlenmedim şükürler olsun. Neyine aşık oldum boşluğuma mi denk geldi diye hala düşünüyorum. Eşim tam tersi çok şükür

Kız arkadasina çiçek sepetinden yüzük attığına göre demek ki düşünüyor evlenmeyi :d kaldı ki kadın da böyle bir intibaha bırakmış demek ki. Yazdığınız diğer şeyler için de konuyu bambaşka zeminlere çektiği için uzatmayacagim cevap verip.
Konu sahibi talep ettim model gösterdim diyor işte, ondan atmış yüzüğü.
Cevap verip uzatsanız ne olabilir ki, kavga etmiyoruz fikir alışverişi yapıyoruz sonuçta.

taksiyle gitmek aklıma dahi gelmedi toplu taşımayla gittik ama zar zor ısrarla yani

mesela neden gelmedi aklınıza

yani sizin normaliniz taksi ile gitmek ise taksi ile gitseydiniz siz ödeseydiniz

ilişkide herkes olduğu gibi olursa ilişkiler daha sağlam olur

yoksa adam da kadın da rol yapıp karşı taraftan beklentiye girip ona gerçek kendisini göstermezse bu işin sonu gelmez ki

şimdi nasıl yazayım bilemedim de sizin olağan yaşamınız aylık 10000 harcama iken babasından harçlık alan, cebinde 100 TL olan kız gibi davranırsanız, karşıdaki da size ona uygun hediye iletir

cidden anlayamadım mesela o dediğiniz yere taksi ile gidiliyorsa neden toplu taşıma ile gittiniz adama masraf olmasın diye mi

yani neden siz ödemek yerine masraf olmasın diye toplu taşımayı tercih ettiniz

Her çıktığı kıza tektaş alacaksa bu erkekler ne yapsın?
9 aylık ilişkide tektaş modeli gösterip talep etmek benim yapıma ters, o yüzden sizi haklı göremiyorum.
Tektaş evlilik teklifinde hediye olarak alınır yada söz/nişan gibi durumlarda. Henüz bir arkadaşlık boyutunda talep etmek hoş olmamış bence.

20 yıllık eşimle hiç hediye tartışması yapmadım. Gönlünden kopup aldığı herşeyi de teşekkürle kabul ettim.
Evlenirken bir kaç metre altın zincir, trabzon burması, ağırlığı kadar altın tartışmaları da yaşanır bu ilişkide.

resmi olarak adım atmayı düşündüğümüz için bu konuşmalar oluyordu
kız arkadasına alınan hediye değildi isteme öncesi yapılacak olan yani sizin de demeniz gibi evlilik teklifi yüzüğüydü

istanbuldaki balat mahallesine ısrarla götürdüm
yemeğimi evden yeyipte çıktım masraf olmasın diye
uymuyor demekki

Bakin hatayi nerde yapiyorsunuz biliyor musunuz, dunyadaki tek adam bu degil. Uymuyorsaniz bitirin.
Sizinle gezmek icin can atacak birini bulun. Bir simiti de bölüsseniz gozleri parlayan bir adam bulun. Veya gezmeye yemeye hediyeye ozel gune onem veren birini bulun. Ama koskoca adami degistirmeye, degismiyor diye uzulmeye kalkisirsaniz cok üzülürsünüz.

Zaten taksiyle gitmemek bence makul olani. Arabamiz var ama park sorunu sebebiyle bir cok yere toplu tasimayla gideriz. Ancak siz normal hayatinizda hep mi taksi kullaniyorsunuz? Oyleyse binin taksiye ve odeyin hep yaptiginiz gibi. Yoksa zaten akliniza gelmemeli.

blood diamond filmini izleyin hala tektaş ısrarınızda devam edebilecek misiniz.

ayrıca ben evlenmeden hediye istenmesini gösterilmesini,evlilik teklifi için yuzuk bile olsa doğru bulmuyorum.
çok guzel yerlerde de yemek yemiş bir insan olarak, çok tatlı bir şekilde bir fast food zincirinde aldım evlenme teklifini. hatırladıkça mutlu olduğum ve hayatımda en sevdiğim anlardandır,şimdi bile gulumsedim. sadece size filmlerde dayatıldığı,instagram postlarında gozunuze sokulduğu için istiyorsunuz tektaşı. gerçekten seviyorsanız zaten gözunuz tektaş görmez.
cimrilik ayrı mesele, gerçekten cimriyse söylenecek söz yok ama tektaş için bu tartışmaya gerek yoktu.

mesela neden gelmedi aklınıza

yani sizin normaliniz taksi ile gitmek ise taksi ile gitseydiniz siz ödeseydiniz

ilişkide herkes olduğu gibi olursa ilişkiler daha sağlam olur

yoksa adam da kadın da rol yapıp karşı taraftan beklentiye girip ona gerçek kendisini göstermezse bu işin sonu gelmez ki

şimdi nasıl yazayım bilemedim de sizin olağan yaşamınız aylık 10000 harcama iken babasından harçlık alan, cebinde 100 TL olan kız gibi davranırsanız, karşıdaki da size ona uygun hediye iletir

cidden anlayamadım mesela o dediğiniz yere taksi ile gidiliyorsa neden toplu taşıma ile gittiniz adama masraf olmasın diye mi

yani neden siz ödemek yerine masraf olmasın diye toplu taşımayı tercih ettiniz

''bu arada parası var diyorsunuz da parası olması "ihtiyaçlar" varken bu parayı "isteklere" gömmesini gerektirmez ki
bulunduğumuz ekonomik düzen artık ihtiyaçları bile üç kategoriye ayırıp zorunluları karşılama ile hayatı kısıtlamış iken istekler için ayrılacak binlerce lirası olmayabilir'' dediniz ya ona istinaden diyorum taksiyle gitmedim böyle konfor içinde herhangi bir isteğim talebim olmadı yani
ben de alt taban sayılabilecek bir gelirim var lüks içinde değilim demek istiyorum
abuk subuk isteklerim olmadı gösteriş delisi ondan öncede olmadım onlada olmadım
konuyu okadar farkı yerlere çekiyorsunuz ki
benimle fikir alışverişi değilde adeta toplumu sorgulayı benim üzerimde içselleştiriyor gibisiniz

''şimdi nasıl yazayım bilemedim de sizin olağan yaşamınız aylık 10000 harcama iken babasından harçlık alan, cebinde 100 TL olan kız gibi davranırsanız, karşıdaki da size ona uygun hediye iletir''

beni tanımadan bu cümleyi nasıl kurabiliyorsunuz bilmiyorum
herneyse yorumunuz için teşekkür ederim

Bakin hatayi nerde yapiyorsunuz biliyor musunuz, dunyadaki tek adam bu degil. Uymuyorsaniz bitirin.
Sizinle gezmek icin can atacak birini bulun. Bir simiti de bölüsseniz gozleri parlayan bir adam bulun. Veya gezmeye yemeye hediyeye ozel gune onem veren birini bulun. Ama koskoca adami degistirmeye, degismiyor diye uzulmeye kalkisirsaniz cok üzülürsünüz.

Zaten taksiyle gitmemek bence makul olani. Arabamiz var ama park sorunu sebebiyle bir cok yere toplu tasimayla gideriz. Ancak siz normal hayatinizda hep mi taksi kullaniyorsunuz? Oyleyse binin taksiye ve odeyin hep yaptiginiz gibi. Yoksa zaten akliniza gelmemeli.

inanın yani nediyeceğimi bilmiyorum :)
ben taksiye binmeidm derken onu zorlayacak herhangi bir talebim yada imam olmadı demek istedim
tabikide toplu taşıma kullanan biriyim ne arabam var ne de sürekli taksiye binecek param ki var olsa bile binmem

fakat hatayı nerde yapıyorsunuz dedğiniz paragrafa katılıyorum yani enazından artık katılıyorum

blood diamond filmini izleyin hala tektaş ısrarınızda devam edebilecek misiniz.

ayrıca ben evlenmeden hediye istenmesini gösterilmesini,evlilik teklifi için yuzuk bile olsa doğru bulmuyorum.
çok guzel yerlerde de yemek yemiş bir insan olarak, çok tatlı bir şekilde bir fast food zincirinde aldım evlenme teklifini. hatırladıkça mutlu olduğum ve hayatımda en sevdiğim anlardandır,şimdi bile gulumsedim. sadece size filmlerde dayatıldığı,instagram postlarında gozunuze sokulduğu için istiyorsunuz tektaşı. gerçekten seviyorsanız zaten gözunuz tektaş görmez.
cimrilik ayrı mesele, gerçekten cimriyse söylenecek söz yok ama tektaş için bu tartışmaya gerek yoktu.

tektaş için değildi ama özel bir an özel bir teklif olduğu için benim boğazıma kadar gelmiş olması bunda patlamama sebep oldu
bana altın al,esyalar daya döşe, zevki sefa içinde yaşat,insta fenomenleri gibi evim olsun demedim hiç
sadece yüzük mühim benim için dedim önem verdiğimi söyledğim seye önemsiz davranması zoruma giden

geçtimki istediğim yüzükte ne beş bin ne on bindi

X