Çok Hayal Kırıklığı

hayır değil
sonrasında karşıma çıkan arkadaş ortamında tanıştırıldığım bir bey
2020 nisan ile günümüz arasında zaten 9 ay var. siz bu adamla 8 aydır sevgilisiniz ? ben bu kadar hızlı ilişkileri çözemiyorum. kalbiniz diğerindeyken bununla nasıl başladınız ? aslında varmak istediğim sonuç şu bu adamı sevmiyorsunuz, yani " çikolata alsaydı da olurdu " kısmından sıyrılalım. Bence maddi manevi ortak noktada buluşmadığınız ilişkileri uzaymayın sırf evlilik sonlu olacak diye. 30 yaşındasınız , ergen değilsiniz. 8 ayınız boşa gitmiş.

inanın yani nediyeceğimi bilmiyorum :)
ben taksiye binmeidm derken onu zorlayacak herhangi bir talebim yada imam olmadı demek istedim
tabikide toplu taşıma kullanan biriyim ne arabam var ne de sürekli taksiye binecek param ki var olsa bile binmem

fakat hatayı nerde yapıyorsunuz dedğiniz paragrafa katılıyorum yani enazından artık katılıyorum

Anlatmak istedigim sey biraz farkli bir sey :)

Her yere toplu tasima kullaniyorsunuz zaten. Bu sizin normaliniz. Kendi normalinizi "onu zorlamamak" diye tanimlayamazsiniz.

Beklentim yok diyorsunuz ama beklentiniz var, sadece bastirilmis beklenti.

Maddi manevi uyusmadiginiz adamla zorlamayin.

Cimri ve düşüncesiz olduğunu düşündüğü bir adamı yüzük modeli göstererek yola getirmeye çalışmak çok normal bişey çünkü 😂
Olabilir yani hepimiz neler neler yapıyoruz iliskimizi kurtarmak ıcın, kız hayalindeki Yuzugu göstermiş beğendiği modelleri göstermiş belki alır umuduyla, ne var ki bunda. Somut olayın koşullarına göre değerlendirmek lazım

''bu arada parası var diyorsunuz da parası olması "ihtiyaçlar" varken bu parayı "isteklere" gömmesini gerektirmez ki
bulunduğumuz ekonomik düzen artık ihtiyaçları bile üç kategoriye ayırıp zorunluları karşılama ile hayatı kısıtlamış iken istekler için ayrılacak binlerce lirası olmayabilir'' dediniz ya ona istinaden diyorum taksiyle gitmedim böyle konfor içinde herhangi bir isteğim talebim olmadı yani
ben de alt taban sayılabilecek bir gelirim var lüks içinde değilim demek istiyorum
abuk subuk isteklerim olmadı gösteriş delisi ondan öncede olmadım onlada olmadım
konuyu okadar farkı yerlere çekiyorsunuz ki
benimle fikir alışverişi değilde adeta toplumu sorgulayı benim üzerimde içselleştiriyor gibisiniz

''şimdi nasıl yazayım bilemedim de sizin olağan yaşamınız aylık 10000 harcama iken babasından harçlık alan, cebinde 100 TL olan kız gibi davranırsanız, karşıdaki da size ona uygun hediye iletir''

beni tanımadan bu cümleyi nasıl kurabiliyorsunuz bilmiyorum
herneyse yorumunuz için teşekkür ederim

sizi tanımadan o cümleyi kurmuyorum örnek vermeye çalışıyorum

sonuçta sorum şu

ben İstanbul'u bilmiyorum

"olağan yaşamınızda o dediğiniz yere taksi ile gidiliyorsa neden taksi ile gidelim" demediniz

yani X AVM var burada, oraya her gittiğimde taksi ile gidiyorum, yanımda siz olursanız da "ben buraya hep taksi ile gidiyorum, en rahat öyle gidiliyor" der öyle gidelim derim öderim taksi parasını da

siz bunu karşı taraftan istemedim gözüm yükseklerde değil diyorsunuz

olağan olan bu ise sizin hayatınızda siz ödeyeceksiniz, oraya siz kendiniz giderken de toplu taşıma ile gidiyorsanız da adam beni taksi ile götürmedi demeyeceksiniz

isteklerim yok diyorsunuz da işte "şu model tek taş" bir istektir yani ihtiyaç olmadığı aşikar, sadece tektaş isterim de değil şu model tek taş isterim diyorsunuz açık açık

konuyu açtınız yorumumu yaptım

o son cümleye de neden alındınız anlayamadım

hayat standardınıza uygun davranın, karşınızdaki kişilerden beklentiniz de ona uygun olsun diyorum sadece

yani benim hayat standardımda boğaz da lüks restorantta yemekler yok, karşındakinden bunu istemem makul olmaz, onun standardında bu varsa o zaten götürür

ben ona hayalim boğaz gören restorant dediğimde karşıdaki balık ekmek teknesi de anlayabilir onun standardı da budur

eğer benim standardımda boğazda lüks restorant varsa, ben onu götürürüm, o da bir sonraki adımı buna uygun atar ya da ilişkideki uyumsuzluğumuzu anlar

ama standardım boğazda lüks restoran iken ve benim oralarla hiç işim olmaz tavrı ile davranırsam, üstüne de teknede balık ekmek teklif etti diye kızarsam olmaz

Anlatmak istedigim sey biraz farkli bir sey :)

Her yere toplu tasima kullaniyorsunuz zaten. Bu sizin normaliniz. Kendi normalinizi "onu zorlamamak" diye tanimlayamazsiniz.

Beklentim yok diyorsunuz ama beklentiniz var, sadece bastirilmis beklenti.

Maddi manevi uyusmadiginiz adamla zorlamayin.

ben de aynı şeyi yazmak istedim de konu sahibi beni neden yargıladınız dedi

bu arada sevgiliniz size ilişkinizin başında doğum gününüzde kitap almış

"ilişkimizin 2.ayı sanırım benim doğum günümdü bana aldıgı hediye bir kitap ama nasıl medeniyetler uygarlığı gibi bişi :) yani güler misin ağlar mısın tabi ozaman çok kırılmıştım. "

uyumsuzsunuz

boşuna adamı değiştirmeye çalışmayın, yolunuza bakın o da kendisi gibi düşünen birisi ile bir hayat kursun

"ilişkimizin 2.ayı sanırım benim doğum günümdü bana aldıgı hediye bir kitap ama nasıl medeniyetler uygarlığı gibi bişi :) yani güler misin ağlar mısın tabi ozaman çok kırılmıştım. "

uyumsuzsunuz

boşuna adamı değiştirmeye çalışmayın, yolunuza bakın o da kendisi gibi düşünen birisi ile bir hayat kursun

Vallaha kitaplar iyi secilmisse dünyanin en güzel hediyesi olabilir bence :)

uyumsuzsunuz

kitaplığından çıkarıp getirdi almadı yeni almış gibi gösterdi
konumla fazlasıyla ilgili olduğunuz için teşekkür ederim işiniz yok sanırım

kitaplığından getirdiğini daha sonra söyledi
herneyse uzatmayacağım saolun

kitaplığından getirdiğini daha sonra söyledi
herneyse uzatmayacağım saolun
keşke o anda yol verseydiniz zaten aşık değilsiniz.. Adam cimridir inanın doğrudur size katılıyorum. Ama sizde de kalıplaşmış görüşler var taksi, evi yok arabası yok, kenarda parası var bana harcamıyor vs vs.. sizde mantık içindesiniz o da mantık içinde kenarda duran paramı niye kıza yedireyim diyor belli ki..

Taksi bu kadar önemli birşey mi yahu , genç kadınlar arasında. Ben 37 yaşında bir kadın olarak eşimle ilişkimin ilk dört yıllık flört dönemini metro- metrobüs- tramvay- feribot- dolmuş takside falan geçirdim 🤣 Karşımdaki adam da gariban biri değildi, bir kere lan biz niye taksiye binmiyoruz beni metrobüse bindiyorsun dememişim. Benim salaklığım olabilir , eşimin özensizliği olabilir, evlendik araba aldık taksime mi gidilecek yine toplu ulaşımla gittik. Çünkü ist bilen bilir arabayla oraya gitmek deliliktir. Ben toplu ulaşıma mı layık kadınım demedim , hala demem, taksi ne ara popüler oldu kk ' da bi taksi muhabbetidir sürüyor. Meraktayım.

En sevmediğim insan tipi, parası olduğu halde eli cebine gitmeyen insanla hayat geçmez bence. Normal zamanları geçtim, hayatında bir kere alacağı böylesine özel bir yüzüğü bile ucuza getirmeye çalışmak ne ya. Bir de hiç utanmamış mı böyle bir şeyin linkini atmaya, ''bak seni layık gördüğüm yüzük bu'' der gibi. Kusura bakmayın sizi daha da gaza getirmek istemem ama çok sinir oldum okuyunca. Bu adamla hayatınızı harcamaya değmez zaten daha 8 aydır birlikteymişsiniz, pek de iyi bir yanını görmemişsiniz. Vazgeçilmez biri değildir sanıyorum.

işim var ya da yok konu açtınız yorum yapıyorum

online çalışıyorum

40 yaş üstü evli ve çocukluyum

ama tek taşım olmadığı için konunuzla ilgilendim, 20 yıldır hayatımda olan adamı sorgulayacağım birazdan

hepimiz işsiziz o zaman hanımefendi, niye konunuza yorum yapan bir üyeye işiniz yok herhalde diyorsunuz ki ? o paragraflarca yazmış sizin cevabınız işiniz yok sanırım, bence ayıp, 30 yaşında bir kadına yakışmıyor bu imalar.

Eski konunuzda uzun uzun yorum yapanlara vakit ayırıp yorum yaptığınız içim teşekkür ederim demişsiniz. Şimdi sizinle sırf aynı görüşte değil diye başka bir arkadaşa "işsiz" diyorsunuz. O konu 15 aralık tarihli nedense o zamanda 8 aylık ilişkiniz var? tlf da sevgilinize ağlamış elalem yurtdışına balayına gider ben yurtiçine gidemeyeceğim diyorsunuz. Şu günlerde yurtdışına balayına giden net zengindir kur farkı ortada. Siz acaba hayatınza denk olmayan hayaller kuruyor olabilir misiniz ? Size tatlı bile ısmarlamayan adama balayına nereye gideceğiz diyip ağlamak ne kadar mantıklı ?

Eski konunuzda uzun uzun yorum yapanlara vakit ayırıp yorum yaptığınız içim teşekkür ederim demişsiniz. Şimdi sizinle sırf aynı görüşte değil diye başka bir arkadaşa "işsiz" diyorsunuz. O konu 15 aralık tarihli nedense o zamanda 8 aylık ilişkiniz var? tlf da sevgilinize ağlamış elalem yurtdışına balayına gider ben yurtiçine gidemeyeceğim diyorsunuz. Şu günlerde yurtdışına balayına giden net zengindir kur farkı ortada. Siz acaba hayatınza denk olmayan hayaller kuruyor olabilir misiniz ? Size tatlı bile ısmarlamayan adama balayına nereye gideceğiz diyip ağlamak ne kadar mantıklı ?
çok haklısınız

kapatalım konuyu öylesine sordum dedi zaten
ama ben de aynen sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum artık şu saatten sonra 5 karat olsada kafama kazındı benim bu olay
en çok buna üzüldüm zaten

Sizi anlıyorum ama demek istediğim şuydu; sevgilinizden cimrisin, düşüncesizsin vs diye ayrılmayacaksanız sürekli bunu yüzüne vurmak aranızdaki bağı zedeler. Ya kabul edeceksiniz, ya gideceksiniz. Gönül koyarak kişiliğini değiştiremezsiniz. Ayrılmayacaksanız bir daha ne yüzük alırsa alsın teşekkür edin, takın. Böyle yaparsanız bir daha adam sizden soğur.

Sizi anlıyorum ama demek istediğim şuydu; sevgilinizden cimrisin, düşüncesizsin vs diye ayrılmayacaksanız sürekli bunu yüzüne vurmak aranızdaki bağı zedeler. Ya kabul edeceksiniz, ya gideceksiniz. Gönül koyarak kişiliğini değiştiremezsiniz. Ayrılmayacaksanız bir daha ne yüzük alırsa alsın teşekkür edin, takın. Böyle yaparsanız bir daha adam sizden soğur.

haklısınız bende artık böyle düşünüyorum
kısmet işte ,bazen zorlasanda olmuyor
teşekkür ederim yorumunuz için

X