Dövme cok istiyorum ama cok tırsıyorum

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
Sildirmek dert olmaz olur mu hem maliyetli hem de can yakıyor sonra bakımı var antibiotikli krem vs...Zor yani,o yüzden eğer kalıcı bir dövme istiyorsanız iyi düşünün :)

canım ya 18 yasımdan berı bunu dusunuyorum suan 25 yasındayım :)

bana ozelden nerede yaptırdıgını soylermısın?hem bır fıyat alırım hemde fıkır edınmıs olurum

canımcım 10 yıl önce yaptırdıgımı gözönünde bulundurursak fiyat vermem nekadar doğru olur sence :) o dönem TL üzerinden değil alman markı yada amerıkan doları üstünden ödeme yapılıyordu şimdi bilemiyorum ama özelde yazarım nerde yaptırdıgımı

ben de çok düşündüm yaptırayım mı yaptırmayayım mı diye kaç kere randevu aldım iptal ettim :KK70: acıyı düşünmekten değil ama sıkılır mıyım diye çok düşündüm birgün hiç düşünmeme fırsat vermeden gittim hemen yaptırdım. Bileğimde hep gözümün önünde ama hiç sıkılma hissetmedim aksine gördükçe bir tane daha yaptırasım geliyor. kışın geçmesini bekliyorum bu seferde ayak bileğime yaptıracağım :KK70:

ben de çok düşündüm yaptırayım mı yaptırmayayım mı diye kaç kere randevu aldım iptal ettim :KK70: acıyı düşünmekten değil ama sıkılır mıyım diye çok düşündüm birgün hiç düşünmeme fırsat vermeden gittim hemen yaptırdım. Bileğimde hep gözümün önünde ama hiç sıkılma hissetmedim aksine gördükçe bir tane daha yaptırasım geliyor. kışın geçmesini bekliyorum bu seferde ayak bileğime yaptıracağım :KK70:

aslında onu da dusunuyorum..sıkılırmıyım acaba dıye..anlamlı bır sey olsun ıstıyorum ama..
aslında ıcımden yenı dogan yıgenımle ılgılı bır dovme yaptırmak gecıyor..ama dogru olur mu bılemıyorum..ne de olsa o ılk goz agrım benım :)
hatta bı tane buldum..ıyı kotu bır yorum yaparsanız sevınırım
enseme dusunuyorum..

Eklentiler

• $Angel_Tattoo_by_nohge41.jpg
    $Angel_Tattoo_by_nohge41.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 61
arkadaşlar benimde 3 tane dövmem var ve şu sıkılma konusuna bi türlü anlam veremiyorum doğrusu... Yanii bütün ömrünüz boyunca bomboş bi koldan ((sadece ten renginiz ve tüyleriniz olucak , ))sıkılmıcaksınızda o dövmedenmi sıkılıcaksınız.. benim en eski dövmem 5 yıllık ve son 5 yıldır birgün bile pişman olmadım yaptırdığımdan dolayı ayrıyetten hiç sıkılmadımda... Bu sıkılma olayı bence çoğu kişinin bilinçaltına yerleşmiş bi duygu.. Sevdiğiniz ve sizin için gerçekten bi anlam ifade eden dövmeden asla sıkılmazsınız , tabii ne istediğini bilmeyen biri değilseniz :KK66: hee bide bi arkadaş yaşlanınca kötü durur fln demiş yaaa şekerim yaşlanınca dövmesiz kolun çokmu güzel durcak sanki buruş buruş... Benim tavsiyem dövmelerinizi kendinizin tasarlamasından yana çizimleriniz iyi olmayabilir ki benimde değildir lakin iyi bi dövmeci ne istediğinizi ve aklınızdakini gayet güzel çizebilir....:eek:

dövme yaptırmak ıstıyosan gözunu karart gıt hemen yaptır kımseye fıkır sorma senı vaz geçtırmek ısteyenler olacaktır benım tam 7 tane dövmem var hep derdımkı bır tane yptırım daha yaptırmam ama bır sefer dövme yaptısan mutlaka devamı gelıyo ensemde eşimin adı yazıyo kolumda martılar var sağ omuzumda halam yazıyo halam bnm ıcın cok degerlıdır sol omuzumda ıkıtane yunus var ayagımın ustunden bıleğime kadar sarmaşık var belımde kelebek var ve el bıleğımde 2 tane uğur bocegı var bu fıgurlerın hep 2 tane olması eşim ve ben anlamını tasıyo ıkımızız eşimde ıse sadece ensesınde benım ısmım yazıyo o da devamını getırmeyı dusunuyo eğer karar verdıysen gıt yaptır tırsılacak bısey degıl ayrıca ben piercıng de takıyorum su an sadece kaşımdakını kullanıyorum yazları göbegıme takıyorum arada sırada burnuma banada sorarsan kendıne ettıgın ıskencelerın ıcınde en cok canını hangısı yaktı dersen HIZMA derim

bu arada senın acısından korkman ıcın bı sebep yok cunku sectıgın döğmeler küçük ve içlerı boş o kadar canın yanmaz sen sadece kontür yaptırıcaksın ama dövmenın can yakan kısmıda kontur kısmı tek iğne çalısıyorlar o zaman bıraz can acıyo ama ıcı dolu bı dövme secersen en az 5 iğne ile yptır o zaman ıkı dakıka ıcınde uyuşuyo hıc canın acımıyo ama tek ıgnede uyusma olmadıgı ıcın bıraz can acıyo ve gercekten ıyı bır dövmecı secersen senın sectıgın dövmeler 25 dakıkada bıter ben enseme eşimin adını yazdırdım 20 dakıka surdu ve sıkılmaya gelınce dövmenı sakın sureklı gördugun yerlere yaptırma o zaman sıkılırsın ensene yaptır omzuna yaptır yagnı sadece sen ıstedgın zaman gör o dövmeyı bı bılegıne yptırsan herdakıka görecek ve sıkılacaksın cunku benım kol bılegımdede var ve her bktıgımda görmekten bıktım ense ıyı fıkır dövme için aynadan bakmadıgın surece görmezsın ve o dövmeden asla sıkılmazsın cunku sen ıstersen görunecek ve sen ıstedıgın zaman göreceksın

Dövmenin acısı nereye yaptırdığına bağlı. Ben bacağıma dövme yapılırken test çözüyordum ve olan bitenin farkında bile değildim ama belime yapılırken sedyeye bıraktığım tırnak izleri hala orda duruyor. Derinin çok ince olduğu yerler acır, kemik üstü acır, sinirlerin geçtiği yerler acır. Benim belim de sinirler yüzünden çok acıdı. Kuyruksokumuna doğru dövmem ve bütün sinirler ordan geçiyor. Keza ensene yaptırmak istediğinde de canın yanıcak yalan söylemeye gerek yok.

Sıkılma konusunda da sıkılabilirsin evet, ya da dövmeci belki de beklediğin şeyi yapmamıştır (Bu yüzden kesinlikle parayı gözden çıkarıp profesyonel birine git. Benim en büyük hatalarımdan biriydi şimdi temizletmek için para biriktiriyorum.) Dövmen eğer siyahsa ya da çok renkli değilse diyelim kolayca silinebiliyor artık. Ama doğru söylemek gerekirse dövmeye verdiğin paradan çok daha fazlasını veriyosun. Silme işlemi lazerle yapılıyor ama kısa ve biraz acılı bir işlem.

Ha bunlar uyarı kısımları ama şöyle bir şey var ki bir kere yaptırınca acıdan deliye de dönsen ikinciyi hatta üçüncüyü, dördüncüyü mutlaka istiyorsun. Kafanda iyice tart, düşün ondan sonra senin için en anlamlı şeyi, kendi hayat felsefeni, yaşama amacını bul ve yaptır.

Başka sorun varsa da bana danışabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. :)

arkdaslar cok tesekkur ederım yorumlarınız ıcın..
acıya katalanabılırım gıbıme gelıyor..yanı dayanıklıyımdır acıya aslında..
yaptırıcagım yerı de buldum..tanıdık bırı ve gercekten cok guzel dovmeler yapmıs..cızımı cok guzel..
yer olarak hala ensemı dusunuyorum..ama tam karar vermıs degılım..sekılle bırlıkte karar verıcem sanırım..sekıl ıcın hala kara kara dusunuyorum..anlamlı bır sey olmasını cok ıstıyorum cunku..o yuzden sanırım bıraz beklıycem..zaten nısan mayıs gıbı yaptırmak daha ıyıymıs,oyle duydum..o zaman a kadar anlamlı bır sey bulurum herhalde :KK70: ama bu sefer kesın yaptırıcam..
tekrar tesekkur ederım yorumlarınız ıcın

hiç korkmayerimseniben
ben şahsen hissetmedim diyebilirim,ama bünyeden bünyeye değişir,benim kadar acıya dayanıklı olmayabilirsin ama yinede eminimki çok fazla canın yanmıycak...zaten seçtiğin modelde küçük göz açıp kapayıncaya kadar biter anlamassın bile

senelerdır dovme yaptırmak ıstıyorum..
ama hem acısından korkuyorum hemde sıkılırmıyım dıye korkuyorum..ılerde yaslanınca burus burus olunca kotu durmasından korkuyorum..yaptırdıktan snr pısman olmaktan..
gercı yaptırmayı dusundugum yer ensem,tam sacımın bıttıgı yer sacımı topladıgımda gorunecek..hatta bı tane buldum..ama cok kararsız kaldım..ara ara boyle gaza gelıyorum snr tırsıyorum ıste..ne yapsam bılemedım yamafoldumben

hic tırsma gayet guzel olur,bende istiyorum ayak bilegime...
seninkini cok begendimmmmmm

yumuşak yere yaptırırsan acı hissetmezsin , ama kemik üzerinde sert bir yere yaptırırsan canın acır.

senelerdır dovme yaptırmak ıstıyorum..
ama hem acısından korkuyorum hemde sıkılırmıyım dıye korkuyorum..ılerde yaslanınca burus burus olunca kotu durmasından korkuyorum..yaptırdıktan snr pısman olmaktan..
gercı yaptırmayı dusundugum yer ensem,tam sacımın bıttıgı yer sacımı topladıgımda gorunecek..hatta bı tane buldum..ama cok kararsız kaldım..ara ara boyle gaza gelıyorum snr tırsıyorum ıste..ne yapsam bılemedım yamafoldumben

canım sürekli görebilceğin bir yerde olmadığı için sıkılmazsın bence

ben de cok ıstıyorum kızlar yıllardır ama cok anlamlı bısey olmalı tasımaktan gurur duyacagım bısey

bendee ben dee çook istiyorumm. sol göğsümün üzerine "h" harfi yaptırmayııı :) ama çok korkuyorumm..

yaptırdığın dövmeye bir süre sonra sanki doğduğunda da ordaymış gibi hiç yabancılık çekmiyorsun. bende bir tane deniz kızı dövmesi var. yalnız yaptıracağınız yer çok önemli. mesela kasık,göbek gibi hassas olan yerlerde acıyor. ama katlanılmayacak gibi bir acı değil. abartılcak bir durum yok kısacasıopuyorumnanaktan

ya arkadaşlar bende düşündüm dövme yaptırmayı ama daha sonra dedimki bi gün onu istemeyebilirim hadi bunu geçtim bu dövme ben 60 65 yaşlarıma geldiğimde vücudumda nasıl duracak iğrençççççççç buruşmuş bi vücutta duran buruşuk bi dövme düşünüce insan vaçgeçiyo yada bi torunumun bana ilerde babaanne bu ne diye sorduğunda ya canım benim bu eski sevgilimin baş harfimiydi dicem bence sonrasında pişmanlık duyulabilecek bişe dövme son kararım bu

X