Çok kararsızım lütfen yardım edin

çok üzüldüm annenize.. tabii hiç öyle şiddet olayımız allahtan yok olmaz da neler neler yaşadık bir bilseniz tek bir kötü sözü olmadı. kendisi gibi birini bulmak çok zor çevremdekiler hep söyler ama ailesini bilmemek ve bilemeyecek olmak işte dil sorunundan dolayı. dövmese de sıkılacak adam içten içe dedikodulara eve yansıyacak haklısınız. bir küçük kavgada hemen milletin dediğini öne sürecek. bir yanım böyle derken bir yanım her şey güzel olacak diyor 😔
Yani insanlar evlenince değişiyor altın oluyor toz. Piruze diye bir kitap okumuştum okumanızı tavsiye ederim. Koşarak uzaklasacaksiniz sevgilinizden.

Çok farklı kültürlerdesiniz, hayat görüşleriniz farklı, sevgilin ister islami açıdan olsun, ister kıskançlık için olsun sana ve yaşamına kararlarına saygı duymuyor. Sadece anladığım kadarı ile köprüyü geçip sana nikah kıyana kadar, anlayış gösteriyor. Zira Ürdün gibi ülkeler çok eşliliğin yasal olduğu, kadın hakları konusunda son derece sabıkalı ülkeler, yani oraya gittiğinde tüm ipler onun elinde olacak. Burada söz konusu sadece aile baskısıda değil, devlet baskısıda var. Sen bakma ingiliz pasaportlu kraliçelerinin modern görünüşlerine, o ülkelerde islamı işine geldiği gibi anlayan ve kadınlara sözde islam yaşayışı adı altında zulmeden bir erkek gücü var. Hadi evlendin çocuğun oldu, anlaşamadın diyelim. Senin o ülkeden kocan istemezse çocuğunu çıkarma şansın yok, velayet hakkın yok. Bence aşk hiçbir şeyi çözmez zira sevgilinin senin hayatına saygısı ve tahammülü yok ki ailesinin neden olsun.
Not: kocası iranlı olan bir amerikalı bir kadının gerçek hayat hikayesini anlatan kızım olmadan asla diye bir film var. Aynı zamanda kitabıda var. Senin durumuna uyuyor, bence bir göz at zira ürdünde baskı konusunda iran kadar olmasada çok sıkıntılı bir ülke.

Ürdün evet çok eşlilik yasal ama asla ve asla yaygın değil o kadar kalabalık aileler hiçbirinde böyle bir şey yok. sadece köylerde oluyormuş bizim de köylerde aynıları illegal oluyor o konuda asla kaygım yok. aslında kendisi bana saygı duyuyor en sonunda dediğim oluyor sadece sanırım beni ailesine hazırlamaya çalışıyor. babası kız çocuklarına çok değer veren bir insan kendi gözümle gördüm kızı da kapalıydı sadece saçını açtı ve babası herkes kendi günahının bedelini öder dedi ve kızına kötü söz söyletmedi. tabii saç açmak ve dekolte giyinmek ayrı şeyler acaba iş bana gelince de böyle diyebilir mi? amcası da bir türk kadınla evli kadın kapalı falan değil ama benim gibi giyinen bir kadın da değil. çok da mutlular. ürdünlü bir çok kız tanıyorum o kadar çok hrıstiyan var ki gerçekten istedikleri gibi de giyiniyorlar içkilerini içiyorlar. sadece yaygın değil. aslında sanıldığı gibi değil ürdün yani biraz daha modern arap ülkelerine göre sakin bir ülke. tabii ki bir türkiye olamaz ama o kadar da baskıcı bir ülke olmadığını iyi biliyorum. hukuk anlamına gelince doğrudur onun hakkında benim bir fikrim yok. çok üzücü gerçekten. kuzenleri falan biliyor benim böyle olduğumu ama aile büyükleri değil. inşallah türkiye’ye taşınma şansımız olur ya da ailesine kendimi sevdirebilirim ❤️

çok teşekkür ederim en azından düzgün alttan hakaret içermeyen cevabınız ve anlayabildiğiniz için. evet sevgilim başlarda sorun ediyordu ama sonradan nasıl mutlu oluyorsan öyle ol demeye başladı.. yani tatlı dille her şeyi çözebileceğim bir insan. fakat ben ailesinin yanında yani aynı ülkede olduğumuzda sorunlar çıkar mi ondan korkuyorum. bakalım sanırım ürdün’e gidip görünce her şey anlaşılır diyorum ama, daha ne konuştuklarını bile anlayamayacağım 😂😂 eminim sevgilim kötü bir şey söyleseler bile beni üzmemek için seni çok sevdiler der😂 ağlanacak halime gülüyorum 😂😂
Rica ederim. Acele karar vermeden iyi gözlemyerek zamana yay ilişkini. Ailesiyle tanış önce bi dillerinden anlamasan bile vücud dili diye birşey var. Ama iş her zaman erkekte biter benmde kayınvalidem var hiç birseyime karışamaz tek kötü söz söyleyemez benm kara kaşıma degil elbet sonuçta gelinim onunda kaynanalık potansiyeli var sonucta ama eşimden çekinir sonra olacakları iyi bilir. Eşim hiçbir şekilde hayatımıza müdahale ettirmez. Bunlar önemli iyi gözlemle. Huzur olmayınca aşk falan da olmaz ben böyle düşünüyorum inşallah gönlüne göre olsun tabiki hayırlısıysa.

Bir kere o adamın kızı siz gelinisiniz, size o kadar anlayışlı olmalarını beklemeyin , ikincisi hristiyan yaşadığı doğu, onlara karışmadıklarıda doğru ama siz hıristiyan değilsiniz kaldı ki onlarda da müslüman bir erkekle nikah kıyan hıristiyan kadın bunların hiçbirini yapamaz. Sizin yapacağınız şey basit, onların sizi bu halinizle kabul etmeyecekleri belli ki sevgilinizde etmiyor zaten, siz aşkınız için başınız açık olsa bile, alkol almaktan, dekolte giymekten, gece eğlencelerinden vazgeçebilirmisiniz? Cevabınız evetse devam edin hayırsa boş yere macera yaratıp heyecan aramayın. Ayrıca çok eşliliğin kanunen yasal olduğu bir ülkede her kesimden erkek işine gelirse yeteri kadar destek görürse bunu kullanır emin olun.

Kızlar cidden zor durumdayım😭 Yaşam tarzımı anlatayım da nasıl bir durumla karlı karşıyayım anlayın. Ben açıkçası gayet dekolteli giyinen gece hayatını gittiğim yerlerde iki alkollü kokteyl içmeyi seven biriyim. Süsüme falan da inanılmaz düşkünüm. Tüm bunlara rağmen hayatıma asla fazla erkek girmedi ve büyük şeyler yaşamadım açıkçası. Sadece yapım böyle yani. Fakat gel gör ki sevgilim Ürdün’de yaşıyor. Ailesinde bir ablası açık o da açık mı değil ki sadece başı açık yani. Ne anne ne baba tarafında bir tane açık insan yok. Hepsi namazlı hatta. Tabii sevgilim de öyle asla abdestsiz gezmez vs. Babasının Dubai’de Mısır’da Amerika’da Türkiye’de Ürdün’de ve birkaç ülkede daha şirketi var. Erkek arkadaşım babasının mesleğini okuyor fakat hiç Türkçe bilmiyor ve buradaki şirketin başında zaten bir ortağı var. Kendisi ya Ürdün’de ya da Dubai’de kalırız diyor. Ürdün’de kalsam ben orda nasıl yaşarım, herkes bana çok baskı kurar eminim, bana demeseler sevgilime derler. Ki sevgilim de çok giyinmemi ve alkol içmemi istemiyor ama arada sırada izin veriyor. Ya şöyle diyeyim öyle sıkı ki türk kahvesini öylesine çekip fal atmama inanılmaz kızıyor anlatamam yani. Bir de ailemden ayrılıcam, orada bir şey deseler anlamicam ben Arapça bilmiyorum. Sevgilim ve ben İngilizce konuşuyoruz çok iyi derecede. Çok zorlanır mıyım bilmiyorum bir de aşiret gibi ailesi var yaa çok kalabalıklar. Eminim Ürdün’de yaşarsam ailesi ona senin karın da şöyle giyiniyor derse siniri bozulur tabii ki. Bir de ülkemden ayrılacak olmak çok üzüyor beni. Ne yapmalıyım? İş daha da ciddiye binmeden bitirmeli miyim bu ilişkiyi? Çok da seviyorum😭

EDIT: arkadaşlar herkes takılmış şirketlere. ne yapayım şirketleri ondan önceki sevgilim de gerçekten çok zengindi. ve ailesi benim gibiydi annesiyle bara bile giderdik. zaten bu sevgilim başka ülkede benim onun parasıyla ne alakam var acaba? seviyorum ki hayatımı değiştirmeyi göze alıyorum. sadece doğru mu değil mi diye sordum. ayrıca sevgilim gerçekten çok duygusal benim her türlü arkamda durdu. ailesine karşı hep savunur diyeceği varsa bana der. çok romantik asla beni üzmez, yani izin vermez çok kızar diyorum ama gerçekten üzüldüğümü görürse sen öyle mutlu hissediyorsan öyle giyin der. sadece ailesiyle olunca ailesinden dolayı baskı hissedip değişir mi diye korkuyorum. kendisinden korkum yok çok sakin hatta babaannesi ona senin karın seni çok güzel yönetecek derdi. gerçekten al eline yönet yani güzel dille her şeyi yaptırırsın ilk sevgilisi de benim el üstündeyim açıkçası. benim aileme benden daha çok saygı gösterir gerçekten. sadece ben çok açık sözlüyüm bir bakışlarından kötü bir şey söylediklerini anlarsam çok kızarım yüzlerine yani. kendimden korkuyorum sevgilimden değil. çünkü o beni hep kaldırdı ve kalp olarak çok düzgün bir insan ben onu tanıştığımız gece bana yaptığı bir hareketten dolayı sevdim. yani ne parasını ne dış görünüşünü. ilişkimiz uzun süredir de devam ediyor sadece ciddileştiği için korkularım arttı

NOT: arkadaşlar ya evliliğinizde hiçbir şeye katlanmadınız herkes sizi direk olduğu gibi kabul etti ya da aşka inancınız yok. ya sevgilimle alakası yok sorun ailede diyorum, seviyorum diyorum. sevmesem ne işim var ürdün’deki adamla benim? meraklıyım sanki ailemi bırakıp kaçıp gitmeye.. merak edene ailemin durumu allah’a şükür iyi rahat yaşıyorum. kara kaşına gözüne de değil ben onu gördüğümde hiç sevmemiştim ve o da beni. ama bir hareketine aşık oldum çünkü onun yaptığını kimse yapmazdı kalbi altın gibi bir insan kimseyi kırdığını görmedim şu zamana kadar. ve ben onun şirketi olduğunu bilmeden kendimi sevdirdim. kıymetlim falan değil yani ben söylüyorum onun yanlış tutumlarını. ama bana karşı bir yanlışı yok kızsa da etse de sonunda benim dediğimi yapar. ben ne yapayım yani ailesi için atayım mi bu çocuğu onu soruyorum? ürdün’de yaşamak istemediğimi söyledim, o da duruma göre bakarız dedi. zaten türkiye’ye aşık her arap gibi, geleceği durum olursa yerleşir buraya. salak mi yani ürdün’den kazandığı dinarı burda 10 kat değerli koşarak gelir. sizin tek “ilgi çekici” gördüğünüz babasının şirketleri olabilir ama benim umrumda bile değil. allah isteyen herkese şirket kurmayı nasip etsin. biraz mantıklı bakın lütfen ne ben ne o çıkar ilişkisi içinde değiliz ya da birbirimizi köpek gibi kısıtlayıp tasma takmıyoruz merak etmeyin.
prenses süreyya, sen misin? :KK14: sonunuz benzemez inşallah bacım ama mısır kralının kızına bunu yapan hayat sana bana ne yapmaz? dikkat et derim

Bir kere o adamın kızı siz gelinisiniz, size o kadar anlayışlı olmalarını beklemeyin , ikincisi hristiyan yaşadığı doğu, onlara karışmadıklarıda doğru ama siz hıristiyan değilsiniz kaldı ki onlarda da müslüman bir erkekle nikah kıyan hıristiyan kadın bunların hiçbirini yapamaz. Sizin yapacağınız şey basit, onların sizi bu halinizle kabul etmeyecekleri belli ki sevgilinizde etmiyor zaten, siz aşkınız için başınız açık olsa bile, alkol almaktan, dekolte giymekten, gece eğlencelerinden vazgeçebilirmisiniz? Cevabınız evetse devam edin hayırsa boş yere macera yaratıp heyecan aramayın. Ayrıca çok eşliliğin kanunen yasal olduğu bir ülkede her kesimden erkek işine gelirse yeteri kadar destek görürse bunu kullanır emin olun.

ben ürdün hakkında baskıcı bir ülke olmadığını söylemek için başka dinden insanların rahatça yaşadığını vurguladım. kendi ailesi için değil. sevgilim kabul ediyor ufak değişiklikler istiyor nasıl ben ondan evlendikten sonra haftanın 4 günü bilardoya gitmesini istemiyorsam değil mi? herkesin dünya görüşü var herkes ufak şeylere katlanır. ben ailesinden korkuyorum sevgilim beni öyle ya da böyle kabul ediyor. ayrıca dinen ilk karından izin almadan ikinci evliliği yapamazsın. bunu bilen bir ülke yapısı olduğunu biliyorum. heee oldu da aldattı amaaan basarım tekmeyi o kadar düşmedim her şeye katlanırım şiddete aldatmaya nooo👊🏼

ohooo ben romantik buluyorum falan mi dedim. çocuğunuz yok mu? benim de annem içkiyi çok sevmez ama beni durduramadığı için hep kontrollü olmamı söyler. ama kontrollü olamadığım için sevgilimle alkol yüzünden kötü bir ortamda tanıştığım için bana bu konuda güvenmiyor. engelleyemediğine göre yanımda gelmesi lazım değil mi. bu da öyle bir şey sevdiğini kontrol etmek için. Derdi haklı olarak dediğiniz gibi kendine göre içkisi ortamı olmayan birini istiyor. Ama birbirimizi sevdik diyorum sorun da burda diyorum yoksa ne onun ne benim hareketlerimizi onaylamıyorum.
E sevgililer de birbirine bu doğru bu yanlış diyemeyecek mi? Ben de olsam kontrolünü kaybedecek kadar içen birisini uyarırdım. Sevdiğim insanı doğruya yonlendirirdim. Buradaki mevzu sen bunu kabul erebilecek misin? Çünkü eğer inançlı bir insansa dinimiz gereği eşini uyarmak onun görevi.

çok üzüldüm annenize.. tabii hiç öyle şiddet olayımız allahtan yok olmaz da neler neler yaşadık bir bilseniz tek bir kötü sözü olmadı. kendisi gibi birini bulmak çok zor çevremdekiler hep söyler ama ailesini bilmemek ve bilemeyecek olmak işte dil sorunundan dolayı. dövmese de sıkılacak adam içten içe dedikodulara eve yansıyacak haklısınız. bir küçük kavgada hemen milletin dediğini öne sürecek. bir yanım böyle derken bir yanım her şey güzel olacak diyor 😔
Türkiye de yaşasanız olmaz mı?

Kızlar cidden zor durumdayım😭 Yaşam tarzımı anlatayım da nasıl bir durumla karlı karşıyayım anlayın. Ben açıkçası gayet dekolteli giyinen gece hayatını gittiğim yerlerde iki alkollü kokteyl içmeyi seven biriyim. Süsüme falan da inanılmaz düşkünüm. Tüm bunlara rağmen hayatıma asla fazla erkek girmedi ve büyük şeyler yaşamadım açıkçası. Sadece yapım böyle yani. Fakat gel gör ki sevgilim Ürdün’de yaşıyor. Ailesinde bir ablası açık o da açık mı değil ki sadece başı açık yani. Ne anne ne baba tarafında bir tane açık insan yok. Hepsi namazlı hatta. Tabii sevgilim de öyle asla abdestsiz gezmez vs. Babasının Dubai’de Mısır’da Amerika’da Türkiye’de Ürdün’de ve birkaç ülkede daha şirketi var. Erkek arkadaşım babasının mesleğini okuyor fakat hiç Türkçe bilmiyor ve buradaki şirketin başında zaten bir ortağı var. Kendisi ya Ürdün’de ya da Dubai’de kalırız diyor. Ürdün’de kalsam ben orda nasıl yaşarım, herkes bana çok baskı kurar eminim, bana demeseler sevgilime derler. Ki sevgilim de çok giyinmemi ve alkol içmemi istemiyor ama arada sırada izin veriyor. Ya şöyle diyeyim öyle sıkı ki türk kahvesini öylesine çekip fal atmama inanılmaz kızıyor anlatamam yani. Bir de ailemden ayrılıcam, orada bir şey deseler anlamicam ben Arapça bilmiyorum. Sevgilim ve ben İngilizce konuşuyoruz çok iyi derecede. Çok zorlanır mıyım bilmiyorum bir de aşiret gibi ailesi var yaa çok kalabalıklar. Eminim Ürdün’de yaşarsam ailesi ona senin karın da şöyle giyiniyor derse siniri bozulur tabii ki. Bir de ülkemden ayrılacak olmak çok üzüyor beni. Ne yapmalıyım? İş daha da ciddiye binmeden bitirmeli miyim bu ilişkiyi? Çok da seviyorum😭

EDIT: arkadaşlar herkes takılmış şirketlere. ne yapayım şirketleri ondan önceki sevgilim de gerçekten çok zengindi. ve ailesi benim gibiydi annesiyle bara bile giderdik. zaten bu sevgilim başka ülkede benim onun parasıyla ne alakam var acaba? seviyorum ki hayatımı değiştirmeyi göze alıyorum. sadece doğru mu değil mi diye sordum. ayrıca sevgilim gerçekten çok duygusal benim her türlü arkamda durdu. ailesine karşı hep savunur diyeceği varsa bana der. çok romantik asla beni üzmez, yani izin vermez çok kızar diyorum ama gerçekten üzüldüğümü görürse sen öyle mutlu hissediyorsan öyle giyin der. sadece ailesiyle olunca ailesinden dolayı baskı hissedip değişir mi diye korkuyorum. kendisinden korkum yok çok sakin hatta babaannesi ona senin karın seni çok güzel yönetecek derdi. gerçekten al eline yönet yani güzel dille her şeyi yaptırırsın ilk sevgilisi de benim el üstündeyim açıkçası. benim aileme benden daha çok saygı gösterir gerçekten. sadece ben çok açık sözlüyüm bir bakışlarından kötü bir şey söylediklerini anlarsam çok kızarım yüzlerine yani. kendimden korkuyorum sevgilimden değil. çünkü o beni hep kaldırdı ve kalp olarak çok düzgün bir insan ben onu tanıştığımız gece bana yaptığı bir hareketten dolayı sevdim. yani ne parasını ne dış görünüşünü. ilişkimiz uzun süredir de devam ediyor sadece ciddileştiği için korkularım arttı

NOT: arkadaşlar ya evliliğinizde hiçbir şeye katlanmadınız herkes sizi direk olduğu gibi kabul etti ya da aşka inancınız yok. ya sevgilimle alakası yok sorun ailede diyorum, seviyorum diyorum. sevmesem ne işim var ürdün’deki adamla benim? meraklıyım sanki ailemi bırakıp kaçıp gitmeye.. merak edene ailemin durumu allah’a şükür iyi rahat yaşıyorum. kara kaşına gözüne de değil ben onu gördüğümde hiç sevmemiştim ve o da beni. ama bir hareketine aşık oldum çünkü onun yaptığını kimse yapmazdı kalbi altın gibi bir insan kimseyi kırdığını görmedim şu zamana kadar. ve ben onun şirketi olduğunu bilmeden kendimi sevdirdim. kıymetlim falan değil yani ben söylüyorum onun yanlış tutumlarını. ama bana karşı bir yanlışı yok kızsa da etse de sonunda benim dediğimi yapar. ben ne yapayım yani ailesi için atayım mi bu çocuğu onu soruyorum? ürdün’de yaşamak istemediğimi söyledim, o da duruma göre bakarız dedi. zaten türkiye’ye aşık her arap gibi, geleceği durum olursa yerleşir buraya. salak mi yani ürdün’den kazandığı dinarı burda 10 kat değerli koşarak gelir. sizin tek “ilgi çekici” gördüğünüz babasının şirketleri olabilir ama benim umrumda bile değil. allah isteyen herkese şirket kurmayı nasip etsin. biraz mantıklı bakın lütfen ne ben ne o çıkar ilişkisi içinde değiliz ya da birbirimizi köpek gibi kısıtlayıp tasma takmıyoruz merak etmeyin.
Şam Da Bir Türk Gelin gerçek bir hayat hikayesi acilen okuyun.Sonra hicbir şey sıtmanıza gerek kalmayacak.

Canım benim bırak herkese açıklama yapmayı. ..gerçek hayatta başına gelebilecekler biraz korkutucu bunun farkına var...Çünkü çok farklı dunyalardan iki gencsiniz. .sevgi herseyi aşamaz. .elbette ne kadar sevse ailesine bağlı olacak düşünsene is durumu bile aileye bağlı. ...farklı hayatta biri olsaydın zaten ondan önce tesettürlu muhafazakâr bir yapın olsaydı uyum saglardin belki kaldı ki o zaman bile çok zor olurdu...zira bizim ülkemiz Canım Türkiyem özgür bir ülke. .Müslümanım dersen de açık da olursun hayatın senin elinde...Kadın Hakları olarak düşün ..elbette seviyorsun ayrılmak istemiyor olabilirsiniz ama herseyi göze alacak ve hayal kırıklığı yasamayacak şekilde donanımlı ol ...sevgiler ablacim mutluluklar dilerim

Arap bir flörtüm olmuştu canım benim. Öncelikle şunu sorayım kaç tane eşi var babanın? Çünkü onlarda böyle bir adet var. Bir de bana evlenirsek eğer kapanman gerekir demişti kendi ülkesinde. Dubai'de ailesi. Sonuç olarak aile ve gelenekler bir şekilde ağır basacak. Ben bunları yapamayacağımı söyleyip bitirmiştim.

Dini açıdan, kurallara uygun yasamaya dikkat eden biri olarak söyleyebilirimki, asla alkol alan, benim gösterdiğim hassasiyeti göstermeyen biriyle evlenmezdim. Ki evlenmedim de. Ha alkol alan, taban tabana zıt düşündüğümüz arkadaşlarım var fakat evlilik farklı birsey. Mesela benim ailemde gece hayatı olan, alkolle arası çok iyi olan bi damat adayına sıcak bakmazdı. Bu aile kültürü ile alakalı. Ama dediğim gibi ben en başta hayır der yolumu çevirirdim. Sonradan değiştiririm düşüncesi çok yanlış. Sizin içinde, onun içinde. Adam hassas yaşıyorsa bırakın öyle yaşasın, siz böyle yaşamayı seviyorsanız böyle devam edin. Karşımdakini değiştiririm düşüncesi ilerleyen zamanda aradaki sevgiyi saygıyı tüketiyor. Hadi bunları geçtim. Ülke içinde farklı coğrafi bölgeden biriyle evlenmek bile çok çok zor oluyor. Farkli ülkeyi hayal dahi edemiyorum. Ki bir süre araplarla çalıştım. Araplar çok farklı ve zor bir millet. Kültürel olarak taban tabana zıt gidiyoruz neredeyse. Ortak olan tek öğe din. Ben olsam bu yola girmezdim

Son yillarda degisen ulke profilimize ragmen asla orta dogunun gobegine gitmezdim sizin yerinizde olsam. Urdun,daha orta dogunun en iyisi. Bir acip okuyun haritada bakin,korkmuyor musunuz? Evlendiginizde sizden degismenizi bekleyecekler en iyi ihtimal. Burada icki icip canimizin istedigini giyebiliyorsak Cumhuriyet sayesinde. Birakip da orta dogunun monarsik kralligina gidilir mi? İsterse askinizdan ölün,bu risk alinmaz.

Boyle biriyle sevgili olmazdim. Isin sonunda ne olacagi o kadar belli ki. Ama sen kararini vermissin zaten. Illa kaderini yasayacaksin. 😊 mutluluklar canim.

X