Çok kırgınım herşeye, herkese :(

Annesine ders çalışmak için bana çok baskı yapıyorlar o yüzden gidiyorum diyemeyeceğine göre rahat edemiyorum diyecek.
Siz de böyle açıkça söyleyin annenize sıkıya gelemedi diye.
Dersleri, notları düşer zaten tekrar, haklı olduğunuz da ortaya çıkar.
Hiç canınızı sıkmayın bence.

Abartıyorsunuz, anneniz yabancı mı? 17 yaşındaki oğlunun dolduruşuna gelip sizi yanlış tanıyacak biri mi anneniz? Kaldı ki ortada doldurma da yok. Çalışmak istemeyen insanı asla baskıyla çalışkan yapamazsınız. Bunu çıkarın aklınızdan. Belki başka yolları vardır motive etmek, teşvik etmek, ödüllendirmek vs gibi ama baskı kurarsanız böyle ters teper. Ne olursa olsun kendi hayatı ve ileride bunun kahrını kendi çekecek. Eninde sonunda hatasını görecektir sizinle ilgili değil. Eniştesiyle aynı evde olmak rahat değildir büyük ihtimalle. Takılmayın.

Yaşının verdiği olabilir durumlar bunlar. Siz eşinize de bu durumu abartmayın ki tepkili olmasın çünkü ordada sıkılıp size yine gelebilir. Biraz daha olgunlaşana kadar idare edeceksiniz, rahat bırakacakacaksınız.

Bu kadar yanlış anlaşılmaktan korkmak yerine arayın annenizi durumu izah edin,ne düşünmek isteyeceği de ona kalmış..
Sizin iyilik yapıp üstüne bu kadar strese gitmenize gerek yok!!
Herkes emin olun anlamak istediğini anlar,görmek istediğini görür..
Iyiligin dikeni vardır!

Kardeşiniz ne kadar ters olsa da kendi evinde annesinin yanında olmalıydı. Belli ki çocuk sizin evinizde rahat edememiş. Okumak için bile olsa ya evinin yanında bir okul seçecek yada okula gidip gelecekti.
Size gözükmüyor olabilir ama ders çalıştırmak istemeniz çocuğu sıkmış veya hala farkına varamadığınız bir şeyler olmuş. Muhtemeldir ki, evinizde rahat edememiş. İnsanın kendi evi gibi yok tabiki. Kardeşiniz de seçim yapmış ve daha rahat edebileceği yere gitmiş.
Bence anneniz kardeşinizi yanına alsın.

Bunu anneme söylemesi doğru mu sizce dusunsenize kardeşiniz sizde kalıyor ve annenize burda rahat etmiyorum diyor ki benim ailem herşeyi yanlış anlayan bi insan beni neden zan altında bırakıyor

Annenizi tanımadığım için bişey söyleyemeyeceğim ama yineliyorum liseye giden bir çocuk bunu düşünemeyebilir...anneniz sizi tanıyordur...tanımasa bile sizin içiniz rahatsa dert etmeyin...herkesi memnun edemeyebilirsiniz böyle hir zorunluluğunuz da yok zaten...

Benimde 17 yaşında bir kızım var.o yaşlarda biraz bencil olabiliyorlar.siz ders çalışması için ısrar ettiniz diye gitmek istemiştir. Anneniz bu konuda daha rahat davranıyorsa onu tercih etmesi normaldir.Annenize bunu açıklarsanız anlar herhalde.Sizde rahat etmemesi sadece bahane..
Çok takmayın kafanıza. Oda birgun büyüyup olgunlasacak ve anlayacak sizi.

Bütün anneler cocuklarina düşkündür, annen ikiniz arasında ayırım mı yapıyor? Sana itimadı olmasaydı evinde kalmasına izin vermezdi heralde annen? Sıkma canını sen elinden geleni yapmışsın.

Bir ara kizkardesimle yaşıyorduk biz aileden uzak bir şehirde. Erkek kardeşim 18 yaslarindaydi bize geldi 2 gece kaldı. Habire gezmek tozmak istiyor İzmir'de, e ben çalışıyorum kızkardeşimin okulu var ilgilenemedik istediği kadar. Agresif kavgacı da bir tiptir. Bi daha sizin yüzünüze bakarsam ne olayım diyerek çekti gitti birden. Gidersen güle güle dedik biz de.Ergen bu yaa. Tutamadık bindi otobüsüne gitti. 1 sene konuşmadı ikimizle de.

Biz kizkardesimle bunu hiç takmadik. Annemle babam da oğullarının huyunu biliyorlar güldüler sadece. Ben bu yüzden kimseye karşı mahcup hissetmedim kendimi, yapan kardeşim ve onun davranışından dolayı ben neden mahcup olayım annem babam ne düşünür diyeyim. Sonra barıştık şimdi yine geliyor kalıyor evimde. Olur böyle şeyler kardeşler arasında.

Sen onu biraz kardeşin gibi değil de çocugun gibi benimsemissin sanki. Ama orası kendi evi değil sonuçta ablasının evi. Bırak gitsin. Geri gelirse de kabul etmezdim ben olsam. Çünkü ne kadar ergen olsa da bu şeylerin farkında olması gereken bir yaşta. Nankorluge gelince bence de seni ve eşini hiç umursamadan rahat degilim diye çekip gitmek özellikle eşine çok ayip olmuş. Sen annene degil de, kardeşin annen baban topluca eşine karşı mahcubiyet hissetsin asıl.

Kim hoşlanır ders çalış baskısından?
Haklı veya haksız, siz de üzerine çok düştüğünüzü söylüyorsunuz, ben olsam ben de baskının olmadığı bir yere gitmek isterdim.

Bir diğer ihtimal sizi rahatsız ettiğini düşünüp rahatsız olmuş olabilir.

Okumak istemiyorsa okutmayin. Sanayiye verin, cok ciddiyim. Kalifiye eleman ihtiyaci yuksek. 3500tl maasla kaynakci ilani gordum gecen gun. Baski her zaman geri teper, zorla universiteye girse bile yurutemez.

Abartmissin durumu orda kalsin biraz ancak esine rahat degilmis burda vs deme.donerse eger tepkili olabilir.derd ders calistirmaksa arada gelir yine gelir calistirirsiniz.

Canım sende haklısın kendince ama belki böylesi daha hayırlıdır, akışına bırak
Ayrıca enişte bir yerde yabancı sonuçta, anneannenin yanında daha rahat etmiş olması normal, bir denesin bakalım, zaten olmazsa geri gelir

Kusura bakmayın böylelerine şımarık diyorum ben.
7'si 17'si aynı kokuyu yayar tee buradan alırım.
Rahattan kastı, başına buyrukluk onun.
Karnı tok sırtı pek, onun iyiliğini isteyen varmış umrunda mı?
Karışmayın istediği gibi yaşasın.
Ders mers hak getire, pek mutlu olurdu.

Siz de düşünmeyin artık.
Değmez çünkü.

Genc daha kani kayniyor. Ileride anlar merak etme simdi ona hersey lay lay lom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…