Çok kötüyüm bana yardım edin lütfen :(

Munevvergul

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2012
895
243
Merhaba, ben 26 yaşında çalışan yaklaşık 4 ay önce boşanmış bir bayanım. Yaşadığım sıkıntılar beni çok yıprattı. Çok şükür ailem yanımda maddi bir sıkıntımız yok, sağlığım yerinde ama hayatta yaşadığım kırgınlıklar beni çok büyük bir ümitsizliğe itti:KK43: son günlerde yataktan çıkmak istemiyorum, karanlıkta öylece yatıyorum. Kimseyle konuşmuyorum :KK43: hareketlerim çok yavaş vücudumda her yer ağrıyor. Gelecekten hiç bir beklentim yok. Tek istediğim ölmek :KK43: çok yoruldum bu hayattan. Sizce düzelebilir miyim ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba, ben 26 yaşında çalışan yaklaşık 4 ay önce boşanmış bir bayanım. Yaşadığım sıkıntılar beni çok yıprattı. Çok şükür ailem yanımda maddi bir sıkıntımız yok, sağlığım yerinde ama hayatta yaşadığım kırgınlıklar beni çok büyük bir ümitsizliğe itti:KK43: son günlerde yataktan çıkmak istemiyorum, karanlıkta öylece yatıyorum. Kimseyle konuşmuyorum :KK43: hareketlerim çok yavaş vücudumda her yer ağrıyor. Gelecekten hiç bir beklentim yok. Tek istediğim ölmek :KK43: çok yoruldum bu hayattan. Sizce düzelebilir miyim ?

tabiki düzelebilirsin aaaa öyle şey mi olur hayat devam ediyor, çık arkadaşlarınla gez eğlen, sakın öyle ölmek gibi şeyler düşünme sakın ha,, psikoloğa git canım yardım al ben de gidiyorum bu utanılıcak birşey değil, dilersen izmirdeysen tavsiye de ederim kendi psikoloğumu

Doktora gitmiştim prozac adlı bir ilaç verdi ama bir işe yaramadı :KK43: sabahtan beri bir şey yemedim öylece yatıyorum hiç halim de yok :KK43: bilmiyorum napıcam ben :KK43:

Doktora gitmiştim prozac adlı bir ilaç verdi ama bir işe yaramadı :KK43: sabahtan beri bir şey yemedim öylece yatıyorum hiç halim de yok :KK43: bilmiyorum napıcam ben :KK43:

canım benim bence ilacı bırakmalısın, terapi lazım sana ilaç değil, prozacı ben de kullandım zaten seni uyutan o, psikoloğumun ilk yaptığı şey ilacı bıraktırmak oldu, bende iş arkadaşlarımla ciddi sorun yaşıyordum ve arkadaşların tavsiyesiyle prozac almıştım, psikoloğa ilk gittiğimde buyüzden bana biraz kızdı, nil katre koc a gittim, şimdi çok iyiyim, izmirdeysen bence ona git,

3-5 ay sonra bu haline gülecek duruma gelceksin ...
Neden yasatiyorsun ki kendine bu iskenceyi ?
Elalemin seni yipratmasina neden izin veriyorsun ?
Ne yapalim ayrilmisin dua et kurtulma sansin olmus, dua et ailen yaninda arkanda destek.
Ilk ve son ayrilan sen degilsin.
ama ayrilma sansi verilmeyen cok insan var özelikle bizim toplulugumuzda.
Onun icin bir kaldir kafani söyle ve kendine gel.
Bence bugünden basla....
Güzel bir dus al, kendine biraz bakim yap, yarin bulusacak birilerini ayarla.
Sonra yarin giyecegin kiyafetleri hazirla bu ara sevdigin müzikleri dinle.
yatarken güzel seyler düsün ve dua et...
Ve yarin uyaninca kalk aynada kendine bak süsünü yap, ve evet yeni sayfam aciliyor de basla gününe....
Umdugundan cok daha cabuk kendine geleceksin.
Kolay gelsin

Teşekkürler arkadaşlar fakat ilacı bırakırsam daha kötü olmaktan korkuyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Kimse ile de görüşmek istemiyorum ayrıca. Çünkü insanlar iyi gün dostu kötü günlerimde hiç biri yanımda deildi şimdi de aramak istemiyorum. Onlar ararsa görüşüyorum.

İlacı bırakma münevvergül..Mümkünse özel muayenahaneye git başla..İlaçlarını düzenlesin,herzaman gitmezsin parası yüklü çünkü.200-250tl..İlaçların düzenlensin diye bir kere bir git..Psikoterapi için özel hastanelerinkine git..
Bana özleden ulaşırsan arkadaşın oluurm..Ben de yaşadım o durumları..İnsnalar iyigün dostu oluyor maalesef..

İlacı bırakma münevvergül..Mümkünse özel muayenahaneye git başla..İlaçlarını düzenlesin,herzaman gitmezsin parası yüklü çünkü.200-250tl..İlaçların düzenlensin diye bir kere bir git..Psikoterapi için özel hastanelerinkine git..
Bana özleden ulaşırsan arkadaşın oluurm..Ben de yaşadım o durumları..İnsnalar iyigün dostu oluyor maalesef..

Teşekkür ederim tulipa. Bazen enerjim o kadar düşüyorki bir bardağı bile kaldıramayacak gibi oluyorum :KK43:

Bence baska bir ilacla birlikte terapi alırsan süper olr hep ilacı bıraktıgında eskı halıne donmezsın :)

Tek boşanan sen değilsin ki.iyi ki de boşandın demek ki olmuyordu.çok gençsin.ölmek ne demek,sakın ha ümitsizliğe düşme.ilaç al .
Her Şerde bir hayır vardır.

hayat belkide senın için yeni başlıyo .boşanan nice insanlar war eminim çok büyük bi yıkımdır ama toparlanmak kendi elimizde canım kendını harap etme kafanı dağıt bence inş mutlu günler senı bekliyodurr..yenı bi hayatta kurabılırsın sonuçda yaşında küçük

Teşekkürler fakat bazen hayatta yapayalnız hissediyorum kendimi :KK43:

Hemen hemen herkesin hayatında böyle zamanları olmuştur, en azından benim olmuştu. Zaman en iyi ilaç derler ya zaman geçtikçe anlamıştım bu sözün doğru olduğunu. Umarım en kısa zamanda tekrar hayata tutunursun. Daha çok gençsin. Çok güzel günler seni bekliyor.

İşe yaramaması imkansız..ne kadar kullandın da işe yaramadığına karar verdin..3-4 haft içinde etkisini gösteriyor çünkü

bu ilaçlar ilk başlarda halsizlik hissizlik uyku hali iştahsızlık yada tam tersi iştahlılık yapabiliyor ama ilaç sana uymamışda olabilir önce o yatakdan çıkmalısın doktora tekrar git bir çok kişinin yapadığını yapmış ayrılmışsın demekki kendine değer veriyorsun çalışıyorsunda ailende yanında mutlu olup gülüp eğlendiğimiz kadar mutsuz olup zor günler geçirmekde doğal herkes çok daha kötülerinide yaşıyor atlatacaksın hem psikiatriye tekrar git bence birde psikoloğa yönlendirmesini iste onada git doktorununda haberi olmasıyla iyi bi tedavi olur ''hayatım alt üst oldu diye düşünme nerden biliyorsun altının üstünden daha iyi olmadığını''

2 ay oldu kullanalı. Ama çok fazla konsantrasyon bozukluğu sıkıntısı çekiyorum :KK43:

Cnm tabikide duzelirsin hersey senin elinde bosanmak hayatin bittigi anlamina gelmiyor herkes bosanabilir bu saatten sonra kendi hayatina bak gez dolas alisveris yap hayattan zevk al

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Teşekkür ederim ama bazen bütün hayallerimin yıkılması beni o kadar çökertiyorki :KK43:

Teşekkür ederim ama bazen bütün hayallerimin yıkılması beni o kadar çökertiyorki :KK43:

Cnm sen oyle dusunme oyle dusundukce isin icinden cikamaz hale gelirsin kafani yorma ne guzel gez arkadaslarinla bi yerlere git hic bisey olmamis gibi hayatini devam ettir biliyorum zor bisey bu ama yapacak bisey yok hayat bu kimine aci kimine tatli hayat sana aci yuzunu gosterse bile onu tatli yapmak senin elinde. Biseylerle ugras stres atarsin evliyken gezemiyoruz diye dertleniyoruz suan sana karisan yok ne guzel iste hayatina bak yeni insanlar tani ...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X