Çok kötüyüm ve çok korkuyorum :(

Allegra

Rüya'm gerçek oldu :)
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
758
14
Kızlar selam,
2 gündür foruma giremedim, başıma neler geldi neler: Önce dün sabah kahverengi bir lekelenme oldu, dr.umu aradım hemen progestan verdi ve dinlenmem gerektiğini söyledi. İşe gitmedim bütün gün yattım, sonra akşama doğru kalkıp evin içinde biraz dolaştım ve anında kanamam başladı. Yattığım sürece sorun yok, ayağa kalkınca önce bir ağrı başlıyor, sonra da kanama. Öyle çok korktum ki... Bugün doktordaydım, asıl korkuyu şimdi yaşıyorum. Ultrasonda kesem gözüküyor, ama hala kalp atışı yok. Gelişimini tamamlayamamış ya da ölmüş olabilir diyor doktor mafoldumben Haftaya çarşambaya kadar bekleyeceğiz, çarşamba yine kalp atışları duyulmazsa alacağız diyor mafoldumben Çok kötü hissediyorum kendimi, bir yandan çevremdekiler beni kötü ihtimale alıştırmaya çalışıyorlar. Moral verdiklerini sanıyorlar ama beni daha çok üzüyorlar :gitme: Doya doya ağlayamadım bile öyle kötü hissediyorum ve öyle çok korkuyorum ki...... senağlama

Ayy sus canım kötü şeyler düşünme inşallah hayırlısıyla kanaman kesilecek , kalp atışları başlıyacak canım

canim ya dur bakalim daha takviminde alti arti 2 gun yaziyor, daha erken bu kadar karamsar olmak icin alttan bile bakilinca daha bu haftanin sonuna dogru kalp atisi aliniyor. yolc sac gorundu mu peki? Insallah, hayirlisiyla duyarsim canim kalp atisini. simdi dinlen bol su ic. ee doktor kanamanin nerden geldigini soylemedi mi? dua edelim hep beraber, ne olur yipratma hicbir sey net degil.

Kızlar selam,
2 gündür foruma giremedim, başıma neler geldi neler: Önce dün sabah kahverengi bir lekelenme oldu, dr.umu aradım hemen progestan verdi ve dinlenmem gerektiğini söyledi. İşe gitmedim bütün gün yattım, sonra akşama doğru kalkıp evin içinde biraz dolaştım ve anında kanamam başladı. Yattığım sürece sorun yok, ayağa kalkınca önce bir ağrı başlıyor, sonra da kanama. Öyle çok korktum ki... Bugün doktordaydım, asıl korkuyu şimdi yaşıyorum. Ultrasonda kesem gözüküyor, ama hala kalp atışı yok. Gelişimini tamamlayamamış ya da ölmüş olabilir diyor doktor mafoldumben Haftaya çarşambaya kadar bekleyeceğiz, çarşamba yine kalp atışları duyulmazsa alacağız diyor mafoldumben Çok kötü hissediyorum kendimi, bir yandan çevremdekiler beni kötü ihtimale alıştırmaya çalışıyorlar. Moral verdiklerini sanıyorlar ama beni daha çok üzüyorlar :gitme: Doya doya ağlayamadım bile öyle kötü hissediyorum ve öyle çok korkuyorum ki...... senağlama

çok üzüldüm canım kaç haftalık bebeğin?

Yolk kesesi var boş gebelik değil diyor, ama geçen hafta neyse bu hafta da o, bir gelişme yok yani, o yüzden gelişmesi durmuş ya da ölmüş olabilir dedi. Öyle olmayadabilir bu hafta ille de duyacağız diye bir şey de yok dedi doktor ama Çrş.ya kadar duyulmazsa alıcaz dedi ya o çok fena içime oturdu senağlama Sizce başka bir dr.a da gideyim mi? Yani haftaya 7,5 haftalık olacak kalp atışı duyulmasa bile sağlıklı olma şansı var mıdır kafam çok karışık :1no2:

canım hatırladın mı beni. seninle aynı durumdaydım. bende pazartesi aşırı mide bulantısından dolayı doktora gittim. kese 20 mm olmuş. yolk sac izleniyor ama bebek yok dedi. 7 eylüle gün verdi. kendi doktorum 28 ağustosa gün vermişti bende çok kötüyüm ayrıca bebek içinde 1,5 aylık dedi hafta söylemedi.

çok üzüldüm ya inşallah kötü birşey yoktur ve alırsın meleğinin kalp atışlarını. bu mübarek günde Allah c.c den ümit kesilmez. bende çok korkuyorum:çok üzgünüm:

üzme kendini eğer bi ümit varsa bekle.Bebeğine böyle daha çok zarar verirsin.Strese girme.İyi olucak görüceksin.üzülme.başka bi ultrasona gir vakit kayb etmeden.

Sağolun kızlar... ılke Nur inşallah hayırlısıyla güzel haberler veririz burdan canım

üzme kendini eğer bi ümit varsa bekle.Bebeğine böyle daha çok zarar verirsin.Strese girme.İyi olucak görüceksin.üzülme.başka bi ultrasona gir vakit kayb etmeden.

Haklısın Sevilcim ama üzülmemek çok zor, sanırım biraz çevredekilere kulak tıkamak lazım. Herkes allah korusun bir kusuru olacaksa şimdiden kaybetmen daha iyi diyor. Belki doğru söylüyorlar ama bu psikolojide insan bunu duyunca daha fena oluyor senağlama

en kötüsüde çevre zaten ..onlara söylemesi kolay..üzülme canım ne olur meleğinide üzme inşallah hayırlı haberlerle geleceğiz buraya.kese kaç mm olmuş söyledi mi sana ?

canım geçmiş olsun sen sakin ol ümidini yitirme bekle bakalım inşallah allahın izniyle herşey yoluna girecek.rabbim yanınızda olsun.

çok üzüldüm allegra canım yaa seninle aynıydık ben de senden güzel haber bekliyodum.bak bana da doktor boş gebelik teşhisi koymuştu aynı gün başka doktora gittim o da bebek olmuş ama gelişmemiş dedi.için rahat edecekse ikinci bi doktora git mutlaka sonra pişman olma.ben iyi ki de gitmişim diyorum yoksa aklımda çoook soru işaretleri olacaktı.

seni çok iyi anlıyorum bana da hep aynı şeyi söylediler.bi kusuru vardı ki böyle oldu,yok bilmem kimin bebeği 6 aylıkken düştü... falan diye.ben de onu biliyodum ama teselli etmiyodu kesinlikle.bunu yaşamayan kimse de anlayamaz seni.üzülme demiyorum çünkü bana diyenlere çok sinir oluyodum.üzülme demenin ve de seni teselli edecek bişeyler söylemenin bi anlamı olmadığını da biliyorum çünkü aynı şeyleri çok yakın zamanda ben de yaşadım.ağla üzül ama şunu da bil ki zaman geçtikçe alışmaya başlıyosun.bak ben şimdi ikinciye hamileyim hemen.

sen kendini her şeye alıştır sonuçta elinden bişey gelmiyo maalesef.inşallah güzel haberlerini alırız.ben de haftaya çarşamba gidicem.inşallah allahım ikimiz de iyi haberi veririz birbirimize.dualarım seninle.

Allegracım inanamıyorum bende merak ediyordum nerelerdedir acaba diye sabret lütfen ve

güzel şeyler düşün bebeğin ilk önce senin inanmanla tutunacaktır rahmine....Dilerim

bir dahaki gittiğinizde doktor kalbinin çok güzel attığını ve gelişiminin devam ettiğini söyler

Buna önce sen inanmalısın...Allah bebeğini sana bağışlasın inşallah :Saruboceq:

Ve kesinlikle başka bir doktorada görün

en kötüsüde çevre zaten ..onlara söylemesi kolay..üzülme canım ne olur meleğinide üzme inşallah hayırlı haberlerle geleceğiz buraya.kese kaç mm olmuş söyledi mi sana ?

Söylemedi cnm inceledi inceledi yolk kesesi görünüyor ama bebek görünmüyor kalp atışı yok dedi sadece

çok üzüldüm allegra canım yaa seninle aynıydık ben de senden güzel haber bekliyodum.bak bana da doktor boş gebelik teşhisi koymuştu aynı gün başka doktora gittim o da bebek olmuş ama gelişmemiş dedi.için rahat edecekse ikinci bi doktora git mutlaka sonra pişman olma.ben iyi ki de gitmişim diyorum yoksa aklımda çoook soru işaretleri olacaktı.

seni çok iyi anlıyorum bana da hep aynı şeyi söylediler.bi kusuru vardı ki böyle oldu,yok bilmem kimin bebeği 6 aylıkken düştü... falan diye.ben de onu biliyodum ama teselli etmiyodu kesinlikle.bunu yaşamayan kimse de anlayamaz seni.üzülme demiyorum çünkü bana diyenlere çok sinir oluyodum.üzülme demenin ve de seni teselli edecek bişeyler söylemenin bi anlamı olmadığını da biliyorum çünkü aynı şeyleri çok yakın zamanda ben de yaşadım.ağla üzül ama şunu da bil ki zaman geçtikçe alışmaya başlıyosun.bak ben şimdi ikinciye hamileyim hemen.

sen kendini her şeye alıştır sonuçta elinden bişey gelmiyo maalesef.inşallah güzel haberlerini alırız.ben de haftaya çarşamba gidicem.inşallah allahım ikimiz de iyi haberi veririz birbirimize.dualarım seninle.

Sağol canım inşallah iyi haberler veririz ikimizde... Ama dediğin gibi ne deseler teselli olmuyor hep bir hüzün ve huzursuzluk var. Ben buna umutsuzluk da eklemek istemiyorum tabii ki iyi olmalıyım diyorum ama şimdi bu 7 gün nasıl geçecek bilmiyorum

X