Çok mesajlaşmak 😰

mandaalina

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2021
24
17
28
Beni çok boğup sıkan bir durum bu. Telefonla 5 dakikada konuşulacak konuların mesajlaşınca sakız gibi saatlerce uzaması beni inanılmaz sıkıyor.

Özellikle ablam her gün her saat mesaj atıyor. Tek tek kısa kısa üst üste mesajlar telefonum hiç susmuyor. Kendisi çalışmıyor evde çocuğuyla ilgileniyor. Diğer yakın çevrem mesajlaşmayı sevmediğimi bildiklerinden bu kadar atmıyorlar. Ablam bunu bilse bile devam ediyor. Bazen geç cevap veriyorum, öyle yapınca da laf sokuyor yada küsüyor.

Ve her gün mutlaka arıyor en az 45 dakika konuşuyoruz. Abla bi işim var kapatmam lazım diyorum gece tekrar arıyor saatlerce konuşuyoruz. Kpss çalışıyorum o yüzden işimden ayrıldım. Ders çalışırken haliyle telefonu sessize alıyorum. Sonra geri dönünce de bir trip trip...

Onu da üzmeden, kırmadan sizce bu durumu nasıl çözmeliyim? Telefonum bozuldu bile diyecek raddeye geldim de vicdanım rahat etmiyor. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

bu konuyu sanki ben açmışım gibi oldu aynı aynı birebir durum benim başımda var. 😀 dönüş yapmayınca sen bana değer vermiyorsun diyo sen kimsin beni adam yerine koymuyorsun diyo engelliyo küsüyor 😐 bişey de yapamıyorum konuşmayınca da üzülüyorum ortası yok ya her gün işteyken arar en az yarımsaat kitler hep aynı konular iyi ki yüz ifademi görmüyo yoksa direk beni nüfusundan sildirir

Beni çok boğup sıkan bir durum bu. Telefonla 5 dakikada konuşulacak konuların mesajlaşınca sakız gibi saatlerce uzaması beni inanılmaz sıkıyor.

Özellikle ablam her gün her saat mesaj atıyor. Tek tek kısa kısa üst üste mesajlar telefonum hiç susmuyor. Kendisi çalışmıyor evde çocuğuyla ilgileniyor. Diğer yakın çevrem mesajlaşmayı sevmediğimi bildiklerinden bu kadar atmıyorlar. Ablam bunu bilse bile devam ediyor. Bazen geç cevap veriyorum, öyle yapınca da laf sokuyor yada küsüyor.

Ve her gün mutlaka arıyor en az 45 dakika konuşuyoruz. Abla bi işim var kapatmam lazım diyorum gece tekrar arıyor saatlerce konuşuyoruz. Kpss çalışıyorum o yüzden işimden ayrıldım. Ders çalışırken haliyle telefonu sessize alıyorum. Sonra geri dönünce de bir trip trip...

Onu da üzmeden, kırmadan sizce bu durumu nasıl çözmeliyim? Telefonum bozuldu bile diyecek raddeye geldim de vicdanım rahat etmiyor. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim
Açmamaya devam et duyma ☺️ Ben de senin gibiyim açmıyom vala

Ben bu şekilde mesaj atan kişilerin bildirimlerini kapattım. Böyle olan bir arkadaşım ve kuzenim var. Sadece whatsapp değil instagramda da aynı böyle kapalı. Telefonu elime alıp bu uygulamalara girdiğimde mesajları varsa okuyup cevaplıyorum. Yoksa sürekli telefonun ötmesi, bildirimlerin birikmesi (birkaç kez 47 bildirime kadar çıktığı olmuştu arkadaşımdan) çok sinir bozucu ve beni strese sokan bir durum. Zaten sıkça telefona bakan biriyim. Maksimum birkaç saate görüyorum mesajlarını bu kişilerin.

Sınırlarınızı siz belirlersiniz ve onları korumak sizin elinizdedir.
Her an her gün müsait olan insanları genelde ihtiyacı olduklarında arayıp ya işini yaptırıp ya can sıkıntısını giderip kapatıyorlar. Ablanızla olan görüşmelerinizde eminim ki dinleyici taraf yüzde doksan sizsiniz.
Üst üste ısrarla açmamak olmaz tabi ki ama ''şu saatler arasında ben müsait olamıyorum sessize almam gerekebiliyor çalınca dikkatim dağılıyor sesi açık kalsın acil bir durum sen beni çok önemli değilse bu saatlerin dışında ara yada yaz'' diyebilirsin.

Mesaj yazmayı sevmiyorum, zatenn zamanım da olmuyor. Mesaj yazmadan olur mu diyerek açık bir şekilde iletişim kurmayı deneyin. Ben normalde mesajı aramaya tercih ederim ama bazen sakız gibi uzatılınca bildirimden okuyup 4-5 saat yazmayınca, 4-5 saatin sonunda tamam gibi kestirip atıcı cümleler kurunca anlıyorlar. Daha da uzatmıyorlar.

Demekki senden başka kimseyle konuşacak paylaşacak kimsesi yok bende yalnız hissediyorum hep bazen diyorum keşke ablam olsada ben dertleşsem sabah akşam hep konuşsak neysekii
Dersin ablacım ders çalışıyorum bazen kafam almıyo böyle seylere yalnız kalmaya ihtiyacım var dersin kırmadan etmeden 🤗

Demekki senden başka kimseyle konuşacak paylaşacak kimsesi yok bende yalnız hissediyorum hep bazen diyorum keşke ablam olsada ben dertleşsem sabah akşam hep konuşsak neysekii
Dersin ablacım ders çalışıyorum bazen kafam almıyo böyle seylere yalnız kalmaya ihtiyacım var dersin kırmadan etmeden 🤗
Anlamıyorlar kız
Benim ablam çok
Bir tanesj ısrarla arar
Telefonda knusamiyorum eşim var, misafir var vs diyorum
Bu sefer çok acil bişey iki dj aç kapat diyor
Açıyorum
Acil olan şeyi dinlemek için
Hiç de acil bişey değil 😂😂😂😂

Ben araşmayi sevmem, mesajlasmayi seven biriyim.
Bazen diyorum eşim evdeyken ben telefonda konuşmuyorum, o da ailesiyle knusmuyor o yokken konuşalım, yine de unutuyor mu napıyor bidahaki sefere aynen devam.

😂😂😂😂Ah canım ablam ara tabi de yüz kere soylemisimdir ben telefonda konuşmayı sevmiyorum ve konuşacak biseyde bulamıyorum anca dinliyorum 🤷 mesajlasalim bol bol ona okeyim, o benim canım kanım her zaman yazarım .

O da mesajlasmayi sevmiyor demek ki
Orta yolu bulamıyoruz
Arada fedakarlıklar yapıyorum
Dokuzda telefonda konuşmaya başlasak gece 3-4 u buluyor bak abartmıyorum, öyle de konuşacak bişey buluyor

Anlamıyorlar kız
Benim ablam çok
Bir tanesj ısrarla arar
Telefonda knusamiyorum eşim var, misafir var vs diyorum
Bu sefer çok acil bişey iki dj aç kapat diyor
Açıyorum
Acil olan şeyi dinlemek için
Hiç de acil bişey değil 😂😂😂😂

Ben araşmayi sevmem, mesajlasmayi seven biriyim.
Bazen diyorum eşim evdeyken ben telefonda konuşmuyorum, o da ailesiyle knusmuyor o yokken konuşalım, yine de unutuyor mu napıyor bidahaki sefere aynen devam.

😂😂😂😂Ah canım ablam ara tabi de yüz kere soylemisimdir ben telefonda konuşmayı sevmiyorum ve konuşacak biseyde bulamıyorum anca dinliyorum 🤷 mesajlasalim bol bol ona okeyim, o benim canım kanım her zaman yazarım .

O da mesajlasmayi sevmiyor demek ki
Orta yolu bulamıyoruz
Arada fedakarlıklar yapıyorum
Dokuzda telefonda konuşmaya başlasak gece 3-4 u buluyor bak abartmıyorum, öyle de konuşacak bişey buluyor
Hahahaha yerimm seni nickommm
Aynı bensin yaa bende hiç sevmem telefonda konuşmayı msjlaşmaya bayılırımm hattaa
Sizinkide bak tam tersii olmuş :KK48: busefer sen bulamıyorsun onu 😃

X