Uzun bir aradan sonra,garip bir hikayeyle döndü Jasse

Yuva yikan kadinlarin da savunuldugunu gorecekmis bu gozler. Daha agir seyler yazardim da mapustan yeni ciktim kendimi frenliyorum ama siz anladiniz bence neleri hakettiginizi

Ya oha artık!ne yuva yıkması?!
Kendine gel hanım! Yanımda mısın adam bekarsa ne yapacaksın bu nasıl suçlama bilmeden etmeden yuva yıkmakmış!
Abuk subuk yorumlar yazmayın, boş yere günahımı da alıp durmayın! Saygı denen şeyden nasiplenin biraz!
Kafatasçı yorumlarınızdan gına geldi bi bitmediniz.
Yorumunuzu yaptınız çekilin gidin ben siz burada nefret kusup kavga çıkarın diye konu açmadım!

İkinci kadın aklayıcılarıda aramız da ne güzel ki!

Mantık olarak aklı başında bir kadına 2. Kadın olmayı yakıştıramıyorum toplumun genelinde olduğu gibi.!!!

Erkek aklanma durumunda yok...kendisinin hareketlerim konu genelindeki yorumlarda eleştirilmekte hatta bırakın davranışları sorduğu sorular bile eleştirildi.

Ama ikinci kadın olmayı aklayıcı bir yorum yazmışsınız olayınız aşikar ve konu sahibesinde İkinci kadın olmak umrunda değilmişcesine mesajınızı beğendiğine göre...

Söylenebilecek hiç bir yorum yok.

Tamam söylenecek durum yoksa neyin davasındasın daha? Niye kavga çıkarıp polemik yaratıyorsun konuda?
Fikrini yazdın eyvallah, beni anladığını zaten düşünmüyorum.
1000 kere açıkladım sanki bir ilişki yaşanıyor gibi yazıyosun hala.olabilir o da senin kapasiten.ama yeter yani insanlar yorum yapıyorsa senin tabirinle sende burada ondan bundan alıntı yapıp kavga çıkaramazsın konumda. Yeter yani enerjinizi başka şeylere yönlendirin.hatunun banı açılmış koştur koştur konumda kavgaya devam ediyor?şaka gibisiniz.

O da senin kapasiten diyerek itam da bulunamazsınız evli olma ihtimali olduğunu sizde biliyorsunuz.

Ondan bundan alıntı yapıp kavga çıkarmadım bilakıs alıntıyla kişiyi onayladım.
Size vekasikalı tabirini yakıştıranların aksine oradaki sözü paylaşmak istemiş ne yorum yapanı suçlamayın ne de konu sahibine böyle bir yaftalamaya yakıştırmayın dedim

Yazıcak bişey yok deyorum çünkü 2. Kadın aklayıcı yorumu evli olması halinde umrunda olma durumunu beğenmişsiniz.

En başından beri evli olma durumunu göz ardı ettiğinizi farkederseniz 2. Kadın olmayı kesinlikle red edeceğinizi düşünmüştüm.

Ama hayat sizin... kendinize neyi yakıştırıyorsanız o yoldan devam edin.

Merhaba, bazı üyelerin aşırı ağır konuşmaları, haksız asılsız astarsız iftira niteliğindeki ithamları ve saçma yapan yorumları sebebiyle konumun herhangi bir gelişmeye kadar kapatılmasını rica etmiştim.
Bazı gelişmeler var onları aktarmak istedim. Arkadaşlar, Artur eşinden BOŞANMIŞ. Yaklaşık 5 ay kadar önce.
Biraz geriye alayım; Arturla pek fazla konuşmadık bu ara. Arada bana çeşitli emojiler atıp hal hatır soran mesajları dışında pek konuşmamıştık. 1 haftadır arkadaşımın düğünü sebebiyle şehirdışındaydım.Facebook'a birkaç fotoğraf atmıştım, aynı gece geceyarısı bana mesaj atınca bir sohbet başlattım.bir şekilde konuyu aile hayatına, italyadaki yaşamına getirip,direk evli olup olmadıgını sordum laf arasında.
Yaklaşık 5 ay olmuş eşinden boşanalı.Eşi Almanmış. Çok fazla detaya girmedi ama aldatılma sebebiyle evliliğini hemen bitirdiğini, bunun çok gurur kırıcı oldugunu falan söyledi.Şu anda bekar bir şekilde hayatına mutlu olmaya çalışarak devam ediyormuş.
O gece 4 e kadar falan konuştuk. Ertesi gün kendisine düğünle ilgili tecrübelerimi, o şehirde yaşadıklarımı anlatmamı isteyip bir kaç da fotoğraf göndermemi istedi.
Yaşadığım şehre döndüğüm gün kendisine rehber misali uzun bir mesaj ve bir kaç da fotoğraf gönderdim.gönderdiklerim arasında o şehre özel bazı tatlı fotoğrafları vardı,<<bunları tatmalısın harikalar >> diyerek atmıştım.
o da bana <<bu yaz istanbul'a dönersem mutlaka >> dedi.
<<Fakat bu tatlılar X şehrinde>> diye cevap yolladığımda <<önemli değil oraya gideriz>> dedi.
Hemen ardından bana "istanbul'a dönersem seni yine arayıp görüşebilir miyim?" diye sordu.
Bilmiyorum, belki diyerek biraz yokuşa sürdüğümde bana triplenmeye başladı.
Konuşmanın sonuna doğru kendisinin bana yazdıkları şu şekilde; yanlış çevirme ya da anlama olmaması açısından direk ingilizce yazıyorum;

"I have traveled so many countries
I've known so many people
Boys and girls
But I believe that the friendship that I have established with you
Is particular
Is deep
And you've been to me like a true sister ... maybe that I've never had
With same "WiFi connection"
And for these reasons I think that you are not the first but the best.Remember my words
Maybe when You will sad. If you are happy I'm happy."

Burada yine kendisine bir kız kardeş gibi oldugumdan bahsediyor sanırım. Yine bir sister muhabbeti.Ardından karşılıklı iltifatlarla konuşmayı bitirdik.En son anneme selam falan söylediğini söyledi.
Ertesi gün whatsapp aramalarında gece 2 de beni aradığını gördüm.Sordugumda yanlışlıkla oldu falan dedi.Belki de öyledir.Uyumuşum ve ses kısıktı telefonun.
Bu gelişmeyi ilk sayfaya editleyeceğim arkadaşlar. Artur bekar, bu şekilde daha objektif yorumlar gelebilir sanırım artık.Yorumlarınızı bekliyorum.

Bekar olması iyi hoş ama ısrarla sister muhabbeti çevirmesi hoşuma gitmedi ya ne dediği belli değil böyle.

Ayol sana yuva yıkan demelerine falan ben hiç anlam veremedim. Adamın sister ısrarına da bir anlam veremedim. İtalyan veya ürdünlü fark etmez, birini isteyen erkeğin her ne olursa olursun daha net davranacağını düşünüyorum. Ama çözemediğim bi romantizm de var hikayede. Ne olacağını ben de merak ettim doğrusu :)

Merhaba, bazı üyelerin aşırı ağır konuşmaları, haksız asılsız astarsız iftira niteliğindeki ithamları ve saçma yapan yorumları sebebiyle konumun herhangi bir gelişmeye kadar kapatılmasını rica etmiştim.
Bazı gelişmeler var onları aktarmak istedim. Arkadaşlar, Artur eşinden BOŞANMIŞ. Yaklaşık 5 ay kadar önce.
Biraz geriye alayım; Arturla pek fazla konuşmadık bu ara. Arada bana çeşitli emojiler atıp hal hatır soran mesajları dışında pek konuşmamıştık. 1 haftadır arkadaşımın düğünü sebebiyle şehirdışındaydım.Facebook'a birkaç fotoğraf atmıştım, aynı gece geceyarısı bana mesaj atınca bir sohbet başlattım.bir şekilde konuyu aile hayatına, italyadaki yaşamına getirip,direk evli olup olmadıgını sordum laf arasında.
Yaklaşık 5 ay olmuş eşinden boşanalı.Eşi Almanmış. Çok fazla detaya girmedi ama aldatılma sebebiyle evliliğini hemen bitirdiğini, bunun çok gurur kırıcı oldugunu falan söyledi.Şu anda bekar bir şekilde hayatına mutlu olmaya çalışarak devam ediyormuş.
O gece 4 e kadar falan konuştuk. Ertesi gün kendisine düğünle ilgili tecrübelerimi, o şehirde yaşadıklarımı anlatmamı isteyip bir kaç da fotoğraf göndermemi istedi.
Yaşadığım şehre döndüğüm gün kendisine rehber misali uzun bir mesaj ve bir kaç da fotoğraf gönderdim.gönderdiklerim arasında o şehre özel bazı tatlı fotoğrafları vardı,<<bunları tatmalısın harikalar >> diyerek atmıştım.
o da bana <<bu yaz istanbul'a dönersem mutlaka >> dedi.
<<Fakat bu tatlılar X şehrinde>> diye cevap yolladığımda <<önemli değil oraya gideriz>> dedi.
Hemen ardından bana "istanbul'a dönersem seni yine arayıp görüşebilir miyim?" diye sordu.
Bilmiyorum, belki diyerek biraz yokuşa sürdüğümde bana triplenmeye başladı.
Konuşmanın sonuna doğru kendisinin bana yazdıkları şu şekilde; yanlış çevirme ya da anlama olmaması açısından direk ingilizce yazıyorum;

"I have traveled so many countries
I've known so many people
Boys and girls
But I believe that the friendship that I have established with you
Is particular
Is deep
And you've been to me like a true sister ... maybe that I've never had
With same "WiFi connection"
And for these reasons I think that you are not the first but the best.Remember my words
Maybe when You will sad. If you are happy I'm happy."

Burada yine kendisine bir kız kardeş gibi oldugumdan bahsediyor sanırım. Yine bir sister muhabbeti.Ardından karşılıklı iltifatlarla konuşmayı bitirdik.En son anneme selam falan söylediğini söyledi.
Ertesi gün whatsapp aramalarında gece 2 de beni aradığını gördüm.Sordugumda yanlışlıkla oldu falan dedi.Belki de öyledir.Uyumuşum ve ses kısıktı telefonun.
Bu gelişmeyi ilk sayfaya editleyeceğim arkadaşlar. Artur bekar, bu şekilde daha objektif yorumlar gelebilir sanırım artık.Yorumlarınızı bekliyorum.
Adamın mesajında romantiklik yok. Bence seni kardeşi gibi görüyor öyle hissettim

Konu sahibi ne sabırlı insansın yemişler seni,şokla okudum.
Güncel gelişmelere gelince,ben bu adamın flörtöz bir adam olduğunu düşünüyorum.
Durmadan sister muhabbeti yapması da onunla birşeyler düşünme diye,medet umar ve dile getirirsen eee ben sister dediydim ama muhabbetine girecek. Bence kendini geri çekmesen bile sadece eğlenerek muhabbet et arkadaş olarak,ciddi beklentiye girersen üzülürsün.
İtalyani,almani,türkü hepsi ayni bu erkeklerin.
Tohumlarina tükürdüklerim :KK14:

açık yazacağım 22 sayfayı okumadım, ilk mesajı ve eklediğiniz kısımları okudum.. adam aşık değil, Türkiyeye geldikçe takılacak birini arıyor gibi.. bunun yanında elinizi tutmasını, kolunu belinize dolamasını, kafanızı göğsüne yaslamanızı "kardeşlik" olarak algılamanıza şaşırdım çünkü gerçekten ultra bir saflık (iyi anlamda) gerekiyor bunu böyle düşünmek için.. her ne kadar kalbim buzlu desenizde aslında buz gibi hoşlanmışsınız siz bu arkadaştan ama okuduğum kadarıyla onun derdi sadece takılmak.. bir kere daha canınızı yakmayın derim naçizane..

Ayol sana yuva yıkan demelerine falan ben hiç anlam veremedim. Adamın sister ısrarına da bir anlam veremedim. İtalyan veya ürdünlü fark etmez, birini isteyen erkeğin her ne olursa olursun daha net davranacağını düşünüyorum. Ama çözemediğim bi romantizm de var hikayede. Ne olacağını ben de merak ettim doğrusu :)

Anlam veremediğim bir yığın ultra saçma mesaj var, önyargılı olmak doğru bir şey değil.
Sıcak bir ilgisi var konuştugumuz zaman tamam diyorum kardeşi gibi görüyor ama sonra istanbuldayken bazı yaklaşımları aklıma geliyor ve dogrusu benim de kafam karışıyor.aynı zamanda hislerim de.

Konu sahibi ne sabırlı insansın yemişler seni,şokla okudum.
Güncel gelişmelere gelince,ben bu adamın flörtöz bir adam olduğunu düşünüyorum.
Durmadan sister muhabbeti yapması da onunla birşeyler düşünme diye,medet umar ve dile getirirsen eee ben sister dediydim ama muhabbetine girecek. Bence kendini geri çekmesen bile sadece eğlenerek muhabbet et arkadaş olarak,ciddi beklentiye girersen üzülürsün.
İtalyani,almani,türkü hepsi ayni bu erkeklerin.
Tohumlarina tükürdüklerim :KK14:

Belki de haklısınız. onu abim gibi gördüm hep ama işte böyle yakın ve sıcak davrandıgı zaman kafam karışıyor

açık yazacağım 22 sayfayı okumadım, ilk mesajı ve eklediğiniz kısımları okudum.. adam aşık değil, Türkiyeye geldikçe takılacak birini arıyor gibi.. bunun yanında elinizi tutmasını, kolunu belinize dolamasını, kafanızı göğsüne yaslamanızı "kardeşlik" olarak algılamanıza şaşırdım çünkü gerçekten ultra bir saflık (iyi anlamda) gerekiyor bunu böyle düşünmek için.. her ne kadar kalbim buzlu desenizde aslında buz gibi hoşlanmışsınız siz bu arkadaştan ama okuduğum kadarıyla onun derdi sadece takılmak.. bir kere daha canınızı yakmayın derim naçizane..

İyi de türkiyeye geldikçe takılacak birini arasaydı en baştan flörtöz davranması gerekmez miydi?hiç sister muhabbeti yapmadan direk yürüme şeklinde. okudugunuzu net anlamamış olabilirsiniz zira, elimi tutup kolunu belime atması gibi hareketlerin kardeşlik dışına çıktıgını, bu durumda kafamın karıştıgını ve bende farklı etkiler bıraktıgını yazdım.sözleri, konuşmaları sen benim kardeşimsin modunda fakat bir aradayken yakın davranıyor temas anlamında.bilmiyorum takılmak isteseydi benden cok daha fazla seçeneği oldugunu düşünüyorum ya da açıkça benden hoşlandıgını söylemesi gerekmez miydi?bilmiyorum herşey çok karışık

İyi de türkiyeye geldikçe takılacak birini arasaydı en baştan flörtöz davranması gerekmez miydi?hiç sister muhabbeti yapmadan direk yürüme şeklinde. okudugunuzu net anlamamış olabilirsiniz zira, elimi tutup kolunu belime atması gibi hareketlerin kardeşlik dışına çıktıgını, bu durumda kafamın karıştıgını ve bende farklı etkiler bıraktıgını yazdım.sözleri, konuşmaları sen benim kardeşimsin modunda fakat bir aradayken yakın davranıyor temas anlamında.bilmiyorum takılmak isteseydi benden cok daha fazla seçeneği oldugunu düşünüyorum ya da açıkça benden hoşlandıgını söylemesi gerekmez miydi?bilmiyorum herşey çok karışık

sister muhabbeti yaparak yürümüş işte, aksine eğer bu şekilde yapmasa senin açından itici gelirdi o da bunu biliyor.. dikkat edersen İstanbul'a geleceği zamana kadar bir şey yazmamış, ne zaman ki 2 haftaya kadar gelecek o zaman yazmış sana.. şöyle düşün; adam ülke hakkında hiçbir şey bilmiyor, duydukları da hiç iç açıcı şeyler değil.. bunun yanında senin elini tutuyor, kolunu beline doluyor, öpüşmekten bahsediyor ve sen zerre kadar tepki vermiyorsun.. bu durumda başka opsiyonaları arayıp eldekini de kaçırır mıydı? senden hoşlandığını söylememesini de buna bağlıyorum zaten, muhtemelen senin ondan hoşlandığın gibi hoşlanmıyor senden.. büyük ihtimalle bu ülkeye gezmeye geldikçe arayacağı ve rahat davranabileceği birisin onun kafasında..

sister muhabbeti yaparak yürümüş işte, aksine eğer bu şekilde yapmasa senin açından itici gelirdi o da bunu biliyor.. dikkat edersen İstanbul'a geleceği zamana kadar bir şey yazmamış, ne zaman ki 2 haftaya kadar gelecek o zaman yazmış sana.. şöyle düşün; adam ülke hakkında hiçbir şey bilmiyor, duydukları da hiç iç açıcı şeyler değil.. bunun yanında senin elini tutuyor, kolunu beline doluyor, öpüşmekten bahsediyor ve sen zerre kadar tepki vermiyorsun.. bu durumda başka opsiyonaları arayıp eldekini de kaçırır mıydı? senden hoşlandığını söylememesini de buna bağlıyorum zaten, muhtemelen senin ondan hoşlandığın gibi hoşlanmıyor senden.. büyük ihtimalle bu ülkeye gezmeye geldikçe arayacağı ve rahat davranabileceği birisin onun kafasında..

anladım, teşekkür ederim.

nedense arturun bekar olduğu kesinleşince konum ilgisini kaybetmiş :KK12:

Butun konunu, guncel olan eklentileri de okudum.

Guvenilmez biriyle kacamak yasiyorsunuz sadece. Sag gosterip, sol vuran herkes gibi bu kiside guvenilmez, degisik bir tip. Size durust davranmadigini dusunuyorum. O kadar size ozel soru sorarken, sizin ona onun hayatiyla ilgili en onemli ve cokta sir olmamaso gereken bir ayrintiyi bu kadar uzun sure sormamanizin sebebini, hadsizlik degil, gelecek cevabi duymaktan korkmak oldugunu dusunuyorum. Sizin adresinizi bile karsiliksiz almis bir insan. Her cagirdiginda gitmissiniz. Bu sister muhabbeti de sacmaligin daniskasi. Bugun bacim, yarin ihtiyacim demisler. Bu adam ulke ulke gezerken, sizin gibi kac sister buldu acaba. Ve kimsede cikip ona sen nasil beni boynuzlarsin demesin diye, hepinize sister diyor anlasilan. Bir "sister" iyla bu kadar yakinlasan adam bence normal degil. Hic degilse sizin ondan ne kadar cok etkilendiginizi fark edince kendisini geri cekmesi gerekirdi. Ama adam tam gaz devam ediyor.

Bence sizde ona, ondan size bariz bir teklif gelmedigi surece brother demeye ve o sekilde dusunmeye baslarsaniz iyi edersiniz

Italyan işi iste bayılırlar flört etmeye :kahve:

...okuduklarim biraz hoşuma giden bir flört hikayesi biraz entrika vs vs
Yalniz sizin bu kadar samimi davranislar neticesinde endiselerinizi acikca diliniz döndüğünce ifade etmeniz gerekiyor .

Jasse son durum nedir, arturdan var mi bi haberler??

bazen konu açtığıma pişman olsam da, beni anlayıp da merak eden insanlar oldugunu görünce mutlu oluyorum.
teşekkür ederim.:KK22:
valla bir var bir yok gibi aslında...
arada konuşuyoruz nasılsın nasıl gidiyor diye.o benim iş durumumu soruyor sürekli.
bu aralar kendisine yeni ev almış, onu dekore edip taşınmakla meşgul fazla girmiyor internete.
4-5 gün önce bir ikon gönderdim kendisine. 5 dk sonra "merhaba, seni düşünüyordum :KK70: " diye cevap verdi.biraz konuştuk, aniden gitti sonra.bekledim tekrar geri gelip cevap yazmasını ama gelmedi. gece girmiş facebooka yine yanıt yazmamış.
bilmiyorum artık, yazıp açıklama yapar mı çünkü bence kaba bir davranış aniden gitmek sonra da bir açıklama bile yapmamak..
bu kadar :KK51:

ya yaaa yaaaa so excited !!! but Italian's man very very dangerous !! :))

Sevgilimle ortak takıldığımız bir platform vardı. Geneli Bulgarlar , Araplar ve Ruslardan oluşuyor. Sohbet baya baya sürüyor konuşuyorlar filan. Ben bir şey yazıyorum. Hemen bi İtalyan atlıyordu yoruma. Sevgilim de ayar oldu. Arada bi şakalaşma döndü. Ivan şaka yollu belirtti durumu çocuğun tepki. 'Only girls talk, i don't talk to man' :KK70: o sebeble İtalyan erkekleri ne bilim. Ama içini böyle kıpır kıpır yapıyorsa daha sık görüşün. Skype da ya da zaten wp'nin görüntülü konuşma özelliği var. Daha daha daha seni mutlu edeceğini düşünüyorum böyle bir durumun. Hemde heyecanı cabası. Mutlaka mutlaka ara. Sorry filan de gir konuya i miss you dan sonra zaten çözülmelerr ayyy nasıl heyecan yaptım bende. :)) Seviyorum böyle tatliiis ilişkileri. Ayrıca geçen sene ki nişanlılık durumun için de üzüldüğümü belirtmek isterim.

Bizim toplumumuzda sevgililiğe olumsuz bakıldığını düşündüğünden "sister" deyip seni ürkütmemeye çalışıyor olabilir. Bütün İtalyan erkekleri güvenilmez değildir bence. Bir arkadaşım bir İtalyan ile nişanlandı mesela birkaç ay önce. Ancak her millette olduğu gibi iyisi kötüsü çıkar elbette. Bu arada gittiğimde gördüğüm kadarıyla İtalyan erkekleri on numara ama kızlarında gerçekten iş yok. O yüzden Türk kızlarını tercih etmeleri normal. :KK66:

X