Çok uzun olacak, hakkınızı helal edin.

Para da biriktirir mesela babam. Yani sanıyorum ki ~ eğer psikologsanız affınıza sığınırım~ anal dönemde başlıyormuş bu tutunma sanırım. Yani elbet annem de farkındadır mesleği bu ama malesef o kabullenmeyi seçti.
Evet birikim olarak parada bunların icindedir. Psikolog degilim, resim sanatcısıyım. Eserlerimde ele aldıgım konular ruh hastalıkları ve cinsel dürtüler yer arıyor. Bu konuyuda ele almıstım. Anal döneminde basladıgını anlamıstım, süperego bu zamanlarda meydana gelmeye baslar.
Evet anneniz biliyordur. Hersey bilip ve farkında olup kabulleniyorsa eger hic üstüne gitmeyin derim. Siz elinizden geleni yapmıssınız zaten.

Yirmi senedir temizlenmeyen kalorifer petekleri, 40 senelik mobilyalar, üstü toz kaplı kitaplar, kırık dolaplar, tadilat yüzü görmemiş banyo, kullanılmayan salondaki benden yaşlı sehpalar, mutfağı yazmayayım. Gerçekten ÇOK utanıyorum, benim annem doktor kaç sene insanlara hizmet vermiş bir kadın ben onu daha iyi şartlarda yaşatmak istiyorum. Üstü çamaşır sulu delik kıyafetler giysin istemiyorum gerçekten kalbim acıyor ne olur şikayet ediyorum sanmayın ne olur.

Canım vivelamourum....evet bu hikayede en masum sensin, seninle aynı yastayım, zor ebeveynlerin çocuğu olmak nedir bilirim ve şu anda sana verecek tek tavsiyem yok...sadece artık kendini suçlama diyebiliyorum. Yapabileceğin hiç birşey yok

Şefkati ta buradan hissettim ve gözlerim doldu. Çok teşekkür ederim ❤️

Ya delireceksiniz oyle bir sert cikacaksinizki gik diyemeyecekler ev temizlenecek 1 kadin alisverislerini yemeklerini yapacak babanizda uslu uslu annenize arkadas olacak. Yumusak atin tepkisi nasil olur ogrenecekler cok afedersiniz.
Yada 1 kilo meyveyle misafir gibi gidip geleceksiniz. Uzulmeyin, insanin boyle hissetmesi nasildir bilirim. Ama inanin yetmeyince yetmiyor iste anlatamiyorsunuz

Annen nasil psikolog anlamadim ama senin uzulmeni gerektiren bisey yok annen kendi istiyor kendi cekiyor hasta haliyle bile kocasini dusunen kadini cokta dusunmeyin. Sakin ikisinide evinize almaya kalkmayin yada gidip onlarin evinde bakmayin birakin ya iki gun surunsunler annen kiymetli kocasiyla kalsin hasta haliyle bakalim ne oluyor. Ben olsam onlar evde yokken evdeki cer copu adam tutar attirirdim tabi maddi gucunuz varsa.

Evet birikim olarak parada bunların icindedir. Psikolog degilim, resim sanatcısıyım. Eserlerimde ele aldıgım konular ruh hastalıkları ve cinsel dürtüler yer arıyor. Bu konuyuda ele almıstım. Anal döneminde basladıgını anlamıstım, süperego bu zamanlarda meydana gelmeye baslar.
Evet anneniz biliyordur. Hersey bilip ve farkında olup kabulleniyorsa eger hic üstüne gitmeyin derim. Siz elinizden geleni yapmıssınız zaten.
Anal dönemde ne nasil basliyor cok merak ettim o_O

Tek çözümü senelerce her dediğini yaptığınız babanızı artık dinlememek.
Bu böyle olacak diye işe koyulup organize etmek.
Memnun olmadığınız sistemi bozmak istiyorsanız bunu annenizden beklemeyin siz yapın.
Atıyorum babanız eve yardımcı istemiyorum diyorsa “yardımcı gelecek ve evi temizleyecek görmek istemiyorsan o günlerde dışarı çıkarsın” bu kadar.

İyi akşamlar hanımlar. Yeni konu açmak istedim çünkü nefes alamıyorum, çünkü içime bir bıçak sokup çeviriyor gibiler, anksiyetemle çok zor mücadele ediyorum ve hastanedeyim çünkü annem beynindr pıhtı attığı için üç gündür hastanede!

Parça parça anlatıcam, esas sorunuma konunun sonunda gelicem, durumu olmayanlar okumasın nolur ben hiç iyi değilim sitem okutmayın bana bir de….

Annem psikolog doktor babam işçi emeklisi ben tek çocuğum. Babam kişilik bozukluğu olan narsist, nobran bir adam. Tüm hayatım onun kendini Allah zannedip koyduğu kurallara isyan ederek geçti. Ama şimdi bana yaptıkları değil anneme yaptıkları mevzu. Annem demişken annem bu adamı iyi etmeyi bırak öyle bir kral gibi muamele etti ki adam gerçekten kral kompleksine kapıldı.

Evde sözünün üstüne annem dahil söz edilemez, yani söz konusu bile olmaz bu. Önce 20 sene evimize gelen temizlikçiyi kaçırdı, sonra evde 30-40 senelik artık paramparça olmuş eşyaları attırmadı evi eşyayla doldurdu, herşey kırık herşey bozuk, pislik içinde yaşamaya başladılar. Eve bir tek çivi dahi çaktırmadan deniz kıyısında mis gibi evden bir çöp ev yarattı. Yaşlılar yapamıyor olabilirler ama herşeyin çözümü vardır ama babamın lugatında olmaz.

TLC’deki Kadir’lerin gittiği evler gibi artık evleri, kendileri kirin bokun içinde yaşamaya alıştılar. Annem 6 ay önce gene bir fenalaştığında yalvardım eşyaların yarısını at, yenileri alalım monte ederiz biz, bir boya sürelim şu ev mis gibi olsun otur diye ama ne oldu? Fıs. Bakın abartıyorsam şuradan şuraya gitmek nasip olmasın ki ben temiz biriyim ama titiz değilim ama ev artık bitmiş. Kapıdan girince kıraathane gibi sigara kokusunu mu, eskiyen eşyaları mı, atılmayan tüplü tvleri mi, kedi kakası bulaşmış küçük tuvaletin duvarları mı HANGİLERİNİ sayayım!!!!

Bakın ailemi küçük düşürmek için yazmıyorum çok da utanıyorun yazarken ama yazmam lazım.

Bu evin üstüne artık eski haline dönmesi uzun zaman alacak bir de hasta annem var özel bakım gerektiren ama babam evime yabancı sokmam diyor. Aklımı yitirmek üzereyim. Annemi alıp bakmak istiyorum annem baban yalnız kalamaz diyor çünkü kalamaz bu sabah ketılı açıp çay demleyememiş ÇÜNKÜ SEN ALIŞTIRDIN KÖLELİK YAPARAK!!!!

Apartmanımızda ihtiyacı olan bir kadın var ama babam kadının kocasının üstüne yürümüş ve o kadını da eve istemiyor.

Ben annemi alamıyorum, ikisini alacak yerim yok zaten dört kedim var biri yakın zamanda hastalık atlattı, onların kedisi falan imkansız.

Kadın istemiyor eve eeeee? Kendi ketıl açamıyor. Annemi kaderine bırakıcaz o zaman?

Bu arada annemin refakatçisi benim, eşim Anadolu- Avrupa yakası şöförlüğümüzü yapıyor babam bu sabah onun da garip bir insan olduğunu söyledi. Hiçbir şekilde yaranamıyoruz.

Bakın ben 42 yaşındayım senelerce kendimi suçladım, iyi bir evlat oldum mu, ikisine de duyduğum bu öfkede haksız mıyım, annemin bu hastalıklarına sebep ben miyim diye ama bu sabah babam eşimi kötülediğinde ve annem de davetime baban perişan olur yalnız diyip hayır dediğinde anladım ki bu hikayede en masum benim. İyi bir baba olamamış bir adam ve artık aşkından mı, zayıflığından mı pasifize edilmiş bir kadın var ortada.

Annemin iyi olmasını elbette isterim ama hastaneden çıktıktan sonra olacaklar artık kendi seçimleri oluyor.
Psikolog doktor diye bişey yok yalnız
Anneniz ya psikologtur
Ya psikiyatrdr( Tıp okumuş olan bu oluyor)
Ya da doktora yapmış bir psikologtur

Psikolog doktor diye bişey yok yalnız
Anneniz ya psikologtur
Ya psikiyatrdr( Tıp okumuş olan bu oluyor)
Ya da doktora yapmış bir psikologtur

Hanımefendi ben yalan mı konuşuyorum? Doktor psikolog olarak geçiyor ünvanı. Ayrıca insanlığınız gözlerimi yaşarttı, bir geçmiş olsun demeden konuya kıçından dalmak.. sizi ignore edeyim ben canımı sıkmayın boşa.

Öncelikle geçmiş olsun umarım anneniz tez zamanda iyi olur.
Belli çok dert etmişsiniz,onlar için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz ama bence bırakın.Bu saatten sonra düzeleceğini sanmıyorum.Farklı konularda yıllarca uğraştım ailemle.Hepsi bildiğini okudu ama sonuçlarına hepimiz katlandık.40 yaşıma yaklaşmışken hepsini çıkarttım hayatımdan.Alışma süreci zor oldu ama geçti.

M meredithgrey çok geçmiş olsun, umarım annen en kısa sürede iyileşir.
Ailenden ve yaşadıkları evden bahsederken utanma lütfen, bu senin ayıbın değil annenle babanın tercihi.
Yine vicdan yapmışsın galiba biraz da bu yüzden açtın konuyu sanırım, annenin hastalanmasının sebebi de suçlusu da sen değilsin, bakıma ihtiyaç duyan bir ebeveyne bakmıyor ilgilenmiyormuş gibi görünmek de vicdanını rahatsız ediyordur fakat senin vicdanını rahatsız edecek bir şey yok ortada.

Kimi insanlar dil de dökseniz elinizden geleni yapıp çabalasanız da kendi dediğinden şaşmaz, hastalanıp yerinden kımıldayamayacak dahi olsalar illa kendi dedikleri olsun diye garip bir inatlaşma içine girerler, muhtemelen onların aklındaki düşünce şu, biz vive'nin evinde kalmayız, vive gelsin bizim evimizde bizim şartlarımızda bize baksın, ağızlarından böyle bir şey çıkarsa şaşırmam, annenin senin evinde kalmayı reddetmesi, babanın yabancı birini istemiyorum demesi bu sebeple olabilir, babanın da sizde kalmasını teklif etsen de kabul etmeyeceklerdi bence.

Böyle bir istekte bulunurlarsa ne yapacağına sen karar vermelisin elbette ama anne babanla genel ilişkini düşünecek olursak annenin hastalığına ve bakılması gerektiğine rağmen bu sana hiç iyi gelmeyecektir bence zira anne baban şartlar ne olursa olsun kendilerinden taviz vermeyen, kendilerini evlatlarına bile bırakmayan insanlar, onların yanına gitsen senin hiçbir dediğini ne dinleyecekler ne yapacaklar ne de senin yapmana izin verecekler, tabii ki hastalık halinde anne babalar idare edilir ama yapmamaları gereken şeyleri dahi yaptıklarında dayanamıyorsun, evde bakım için yanlarına birini almaları gerektiğine ikna etmen lazım alttan almamalısın, direkt kararlı bir şekilde böyle olacak demelisin sende ara ara gider yoklarsın, tekrar geçmiş olsun.

Valla canım ne öyleye ne böyleye geliyorlar. Senin yapabileceklerin de ancak bu kadar.
Ama elime şöyle devasa bi elektrik süpürgesi alıp evi komple çekesim geldi :KK70:
Allah yardımcın olsun.

Canım vive çok geçmiş olsun hem anneciğine hem sana.
Babanla ilgili söyleyecek çok seçenek yok bıraksanız kendi halinde yaşasa olmaz mı :/
Anneciğine de temiz pak bir ev açarsınız.

Buradan konuşması kolay biliyorum keşke elimden fazlası gelse. :KK200:

Annenize de babanıza da acımayı bırakın, anksiyete hastası olmuşsunuz onlar yüzünden önce kendinize acıyın. Anneniz kurtulmak istese çalacağı bir kapı olduğunu biliyor mu? Biliyor, bitti o zaman. Babanızın evine yardımcı tutma imkanı var mı? Var, bitti o zaman. İnsanların seçimleri sonucunda yaptıkları fedakarlıklar onları bağlar, sizi değil. Ayrıca annenizin hastalığı için de kendinizi suçlamayı bırakın. Kanda oluşan pıhtıların sebebi siz olamazsınız. Karşımda olsanız şöyle sıkıca tutup sallardım sizi. İnsan kendine bu kadar haksızlık yapmamalı.

M meredithgrey çok geçmiş olsun, umarım annen en kısa sürede iyileşir.
Ailenden ve yaşadıkları evden bahsederken utanma lütfen, bu senin ayıbın değil annenle babanın tercihi.
Yine vicdan yapmışsın galiba biraz da bu yüzden açtın konuyu sanırım, annenin hastalanmasının sebebi de suçlusu da sen değilsin, bakıma ihtiyaç duyan bir ebeveyne bakmıyor ilgilenmiyormuş gibi görünmek de vicdanını rahatsız ediyordur fakat senin vicdanını rahatsız edecek bir şey yok ortada.

Kimi insanlar dil de dökseniz elinizden geleni yapıp çabalasanız da kendi dediğinden şaşmaz, hastalanıp yerinden kımıldayamayacak dahi olsalar illa kendi dedikleri olsun diye garip bir inatlaşma içine girerler, muhtemelen onların aklındaki düşünce şu, biz vive'nin evinde kalmayız, vive gelsin bizim evimizde bizim şartlarımızda bize baksın, ağızlarından böyle bir şey çıkarsa şaşırmam, annenin senin evinde kalmayı reddetmesi, babanın yabancı birini istemiyorum demesi bu sebeple olabilir, babanın da sizde kalmasını teklif etsen de kabul etmeyeceklerdi bence.

Böyle bir istekte bulunurlarsa ne yapacağına sen karar vermelisin elbette ama anne babanla genel ilişkini düşünecek olursak annenin hastalığına ve bakılması gerektiğine rağmen bu sana hiç iyi gelmeyecektir bence zira anne baban şartlar ne olursa olsun kendilerinden taviz vermeyen, kendilerini evlatlarına bile bırakmayan insanlar, onların yanına gitsen senin hiçbir dediğini ne dinleyecekler ne yapacaklar ne de senin yapmana izin verecekler, tabii ki hastalık halinde anne babalar idare edilir ama yapmamaları gereken şeyleri dahi yaptıklarında dayanamıyorsun, evde bakım için yanlarına birini almaları gerektiğine ikna etmen lazım alttan almamalısın, direkt kararlı bir şekilde böyle olacak demelisin sende ara ara gider yoklarsın, tekrar geçmiş olsun.

Müdirem vallahi ilaç gibi geldi yazdıklarınız hem senin hem diğer arkadaşların. Benim sorunum çok vicdanlı ve hakkaniyetli olmam; hem insanlara hem hayvanlara karşı “elimden geleni yaptım mı, daha iyisini yapabilir miyim?” düşüncesi kafamdan gitmiyor.

Babamı ve kedilerini malesef evime alma durumum, yerim yok ama dediğinde çok haklısın adım kadar eminim ki gelmezler. Bana gel demediler üstü kapalı olsa da ki zaten gidemem. Ben iki gündür duş alacak yer aradım, baba evime gidip alamıyorum duş annem de babam da gel demiyor zaten düzende kirin pasın içinde alamam da.

Şimdi diyeceksiniz ki sen bu evden nasıl çıktın? Ben evlenmeden önce yani 8 sene evel düzenli kadınımız vardı, ev tertemizdi tabii yine eşyalar eskiydi ama bu kadar köhnememişti. Babam gelrnen kadını kaçırınca ipin ucu kaçtı malesef.

Bugün düne göre daha iyiyim, malesef çok vicdanlı olmam buna sebep ama kendimi suçlamayacağım artık.

Eksik olma müdirem hep bir abla olgunluğuyla yanımızdasın ❤️

Anneniz kurtulmak istese çalacağı bir kapı olduğunu biliyor mu? Biliyor, bitti o zaman. Babanızın evine yardımcı tutma imkanı var mı? Var, bitti o zaman. İnsanların seçimleri sonucunda yaptıkları fedakarlıklar onları bağlar, sizi değil.
Şu cümlelerin alnı olsa da öpsem.

X