Çok uzun oldu üzgünüm:(

Bu güne kadar mümkün oldukça saygı çercevesinde yorumları değerledirip anlamaya çalıştım teşekkür ettim.Ama gerçekten bazı yorumlar had dışı .Yani bilip bilmeden konuşmak nasıl bir iştir anlamam.Diğer konularımı okudunuz mu ?Onlarla nasıl ilgilendiğimi aşağıdada odaları yatacak yerleri olduğunu,dahası her hafta sonu ve canları istediğinde hafta içleri yanı ne zamn istererse işte o zamn benimle kaldıkarını, sabahları okul saatlerinden 2 saat önce işe gittiğimiz için kendi istekleriyle yukarda uyuduklarnı okula gitmeleri için tutulan servin ücetrini benim ödediğimi her sabah ve her akşam bindimi indimi diye sevis annesini ve şöfürünü aradığımı çocuk olursa zaten işten ayrılıp temelli bir arada yaşama gibi bi planımız olduğunu, bilip bilmeden konuşmayın ne olur.Biraz vicdanlı olun değerlendirirken sanki benimle yaşıyomuş gibi konuşmayın.Sorun öğrenin sonra yargılayın.Ayrıca altlı üstlüyüz.Kapılar açık apartman bizim.Çocuklar gece gündüz nerde isterse orda yiyor içiyor yıkanıyor yatıyor.İki kattada odaları var.Ne olur eşeltirmek için yorum yapmayın lütfen .ZOR OLUYOR DİYE DEĞİL OLMUYOR DİYE YUKARDA KALIYORLAR SERVİS SATTİNDEN 2 SAAT ÖNCE KALKMAZ HİÇ BİR ÇOCUK YAPMAYIN NE OLUR.
Canim MasAllah sana.Kendi öz annelerinin yapmadığını yapıyorsun,Allah razı olsun.Birincisi bende eşinin zaten babayim birdaha bu hangemeye girmeye gerek yok gibi düşündüğünü hissettim.Ayrica çocuklarla annesi gibi ilgilenip para harcıyorsun .Kendi bebeğin olsa elbette öncelik o olur.Tabiki olarada vakit ayırırsin ama bu kadar değil.Hem çalışmak istemiyormussun,bebek olucak sen çalışmayacaksin eşine maddi ekstra bir yük gene binecek .O yüzde n seni oyalayabildigi kadar oyaliyacak.İnan bana içinden geçenler bu.Ha bu seni sevmedigini gostermez fakat bencil olduğunun kanıti.Zamani gelince kendini hazır hissedince bunu nettttt bir şekilde söyle gene mi yola gelmiyor ,yolu acik olsun.Sadece biraz daha zaman galiba

Iyi de herifin keyfi yerinde, genc guzel bir kadin haydi evlenelim derse hicbir erkek evlenmeyelim demez ki. Adam cocuklarina da baktirir, benim zaten cocugum var kafasinda da takilir..Adam bencilse de bencil konu sahibesi BILEREK evlenmis. Insan kendini dusunmeyince eladami hci dusunmuyor ki.
Her zaman yaziyorum, kadinlar once kendini dusunsun. Eladaminin size emptai yapmasini beklemeyin.100 kere de yazdim buraya, kendinizi dusunun biraz su cocuklu heriflerle evlenmeyin rica ederim. Sonra zilyonla problem yasiyorsunuz.
Ama çok güzel örnekler de var miss,bir tanıdıkta 3 çocuklu adamla evlendi,bir çocukları var,istedi ikisi de,şimdi peşinde koşturuyor baba,çok ilgili maşallah.Abla ve abisi de tepesinde gezdiriyor,korkutmayalım düşünenleri,herkes bir değil,ha istisna dersen de haklısın derim:)

Evlilik iznimde bir hafta cocuklarla beraber olmak. Bence evlenmeden sartlarinizi konusmaliydiniz. Bazi insanlar sevdiklerini kaybetmemek icin evleneyim de sonra hallederim diye dusunuyorlar ama sonrasinda bu sikintilari cekmekten daha iyi.
Bence siz hamile kalin. Red mi edecdk cocugu napcak ?
Bana kalirsa birakin bu adami dicem ama yikmak en kolayi. Yapin bir cocuk korunmayin. Aaa korundugum halde olmus dersiniz. O cocuklara da gun belirleyin . Tabiki babalarini gorecekler. Ama baba oraya gitsin disarda gorussunler ya da belli zamanlarda 2 gunlugune gelsinler. Bence cok.sacma olmus bu olay. Agirliginizi loyun kendi hayatinizj isteklerinizj yasamak icin.

Ben çocuklu değilim

O sebepten en objektif yorumu yapabileceğimi sanıyorum.

Çocuklar sürekli seninle. Bence bu bir sorun. Burdaki anneler aksini iddia ediyor ama sorun. Çocuklar en azından evliliğin ilk günlerinde babaannede kalabilirdi. Ésin bu ortamı sağlamalıydı.

Çocukları sevmek ya sa sevmemek değil mesele. Insan bazen kendi çocuğuna tahammül edemiyor. Ne kaldı ki başkasının çocuğu. Bu kadar fedakar olma. Unutma. Fazla fedakarlık fazla vefasızlık getirir.

Bir diger sorun. Eşin çocuk istemiyor. Bunda lamicimi yok. Bal gibi çocuk niyeti yok. Seni zerre kadar düşündüğünü sanmiyorum.

Eşini seven insan eşine bu kadar yüklenmez. Evliliğinin ilk günlerinde biraz yalnız olmaz ister. Çocuklar eşini yormasın der . Elini taşın altına koyar. Ama yok. Eşinin seni yeterince sevdiğine emin misin? Bunu tekrar tekrar sorgula. Çünkü denge kurmaya çalışmak şöyle dursun seni hayatının merkezinden çok uzakta gördüm ben.

Ve son olarak. Evet eşin hatali. Ama nasreddin hocanın da deyimiyle: hırsızın hiç mi suçu yok
??

Çocuklu bir adamla evlenerek sen de hata ettin en başta.

Bana kalırsa yaşın genc. Bu adamdan çocuk yapma konusunda tekrar düşün. Tekrar ve bir daha düşün. Bu iyi bir fikir değil .

Iyi de herifin keyfi yerinde, genc guzel bir kadin haydi evlenelim derse hicbir erkek evlenmeyelim demez ki. Adam cocuklarina da baktirir, benim zaten cocugum var kafasinda da takilir..Adam bencilse de bencil konu sahibesi BILEREK evlenmis. Insan kendini dusunmeyince eladami hci dusunmuyor ki.
Her zaman yaziyorum, kadinlar once kendini dusunsun. Eladaminin size emptai yapmasini beklemeyin.100 kere de yazdim buraya, kendinizi dusunun biraz su cocuklu heriflerle evlenmeyin rica ederim. Sonra zilyonla problem yasiyorsunuz.
Katılıyorum, iki çocuklu adamla evlenip bile bile lades deyip sonra empati beklemek ne kadar gerçekçi?
Ne yazık ki teoride düşünülüp konuşulanlar pratikte öyle olmuyor,

bence de hem.boylelikle cocuklar uvey anne eline dusmez... Anneler baksin cocuklarina...

Kendi adıma diyeblirm ki tabi ki düşünceleriniz doğru olmak zorunda değil ki değil de zaten.Şahsınızı bilemem bir şey diyemem ama kaba derken kendinizide değerlendirin.Sizin diliniz oldukça kaba .Tutumunuz eleştirmek değil saldımak vasfı taşıyor.Şahsi kanaatim.Doğru olmak zorunda değil tabi.
Bir tanıdığımız 60 yaşındayken 40 yaşında bir kadınla evlendi.
Çocukları büyümüş, evlendirmiş, torun sahibi biriydi.
Çocuk istemiyordu ama karısı genç ve evlat onun da hakkı diye 60 yaşında yeniden baba oldu.

Eşiniz şu anda uğraşmak istemiyor. Belki 10 sene sonra size hak verir. Ama iş işten geçer.

Bence esınızın gercek dusuncelerı bunlar olamaz. Ben 2.evlılıgımde cocugu 7 sene sonra yaptım 1 senede hamile kaldırigım cocugu aldırdım. Sutten agzı yanan misali, guvenmek istiyor sadece diye dusunuyorum. Gerisi bos laf 9 yasında ki daha ne kadar buyuyecekmıs mesela

Uslup :silah:

Ya görende kundakta bebeden bahsediyo zannetcek. Bu kadın bakıcı olarak işe başlasada bu konuyu acsa hayiŕdir hanim abla bilmiyo muydun deriz. Aradaki fark bu işte. Evlenmis ertesi gunu sabahtan yollamislar cocuklari. Buda ayıptır ya. A yıp ! Bu cocuklar öz bakimlarini ve yeme icne faaliyetlerini basarabilcek yaştalar.
Cocuklarin ilgiye muhakkak ihtiyaci var ama bu dugunun ertesi gunu degil mesela. Kadin arada bi nefes alabilirse daha istekli yaklasir bunalmaz.

Ya 2 cocugum var suan buz gibi balkonda kendime vakit ayirmaya calisiyorum. Cocuklari 9 30 10nda yatirmaya calisiyorum ki esimle iki lafin belini kırayim. Ceee eee ben kötü anne dimi. Hele birde üveysen yansın geceler. Cıks cıks.
Valla çok haklısınız. İnsan öz çocuğunu bazen 1 saatliğine bi yakınına bırakıp biyerlere gidiyor. Konu sahibi üvey anne diye buna hakkı yok mu yani.. Gerçi bu konuda eşine daha çok kızdım ama neyse

Daha bugün 2016 yilinda bir üyenin buna benzer boşanma hikayesini okudum. Cocuklu erkeklerle işte bu yüzden evlenilmemeli diye düşünüyorum. Ama artik olan olmuş, kizlara iyi davranmakla iyi ediyorsunuz döner dolaşır sizi bulur fakat eşinizin tavrı çok çirkin kesinlikle bana iyiniyetli gelmedi hizmetçi mi almış eş mi almış. Ayrıca kendi kazancınızı harcamayın kenarda biraz birikiminiz olsun ne olur ne olmaz bu kadar verici olmayin.

:))
Ben "biliyordun,adamın 2 çocuğu var,istemeyebilir"diyenlere katılmıyorum.
Herkes gerçek bir aile olmaya evleniyor,yoksa ailenizle de pekala yaşardınız.
Büyük kız lise kazansın tamam,geçecek 2 yıl,küçük kız ortaokula gidiyor ve lse sınavlarına hazırlanıyor olacak,o vakte kadar büyük üni hazırlıklarına girişecek elbette.
Eşiniz genç çocuksuz bir kadınla evlenirken çocuk isteyeceğini hesaba katmalıydı.
Ayrıca eşinizin sizin ikinci,onun dördüncü çocuğunu isteyeceğini tahmin etmiyorum.
Bir tanıdık ne kadar istese de eşi istemedi,benim ilk evlilikten de çocuğum var diyerek.
Keza benim de ilk evlılıgıden 1,ıkıncı evlılıgımden 1 cocugum var. Baska cocuk sahibi olmak istemedigımı esıme anlattım hem de ilk cocugumu olur ya ben olur giderim bu kıyası yapmak istemiyorum ama 2-1 bırakmak istemedim. Bir daha cocuk sahibi olamayacağım onlemını aldım 4 cocuk dese biri ben kosa kosa kacarım kolay mı o cocukların buyumesı kucuklugu ayrı, buyuklugu egıtımı masrafı maneviyatı zor .İkiside buyusun evlensin, okusunlar ben kocamla basbasa kalacağım torunlara ananaler baksın :duduk:

Bence esine sunu soyle çocuklar kucukken bir kardese kolay alisiyor seviyorlar ama ergenliği gecince falan kardes istemeyebiliyolar utaniyorlar. Sizin cocuk yapmanizi erteleme sebebi cok yanlis tabikide cocuk yapin. Ama duzeninizi oturdun once.
Endiseleri olabilir sizin cocugunuz olunca ayrimcilik yapacaginizi dusunur. Ama bu sizin cocuk sahibi olma isteginize asla bahane erteleme sebebi olamaz olmamali.

X