Gebeliğe Hazırlık Corona aşısı ve bebek tedavisi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kirmizi1710

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2021
100
36
28
Merhaba arkadaşlar sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Ben bebek için klomen ile tedavi görüyorum. Bu süreçte de aşı olmayı düşünmüyordum. Aşı karşıtı değilim olacağım fakat hamileliğin ilk üç ayında aşı tercih edilmiyormuş ya da aşı olunca üç ay korunmak gerekiyormuş. Fakat şimdi de aşı olmayanlar için kısıtlamalar getirilmiş. Sizce ne yapmalıyım? Tedaviyi ertelemek istemiyorum. Üç ay çok fazla bir erteleme. Eğer hamile kaldıysam da ilk üç ay zarar gelecek diye korkudan olamam. Çok ikilemde kaldım. Olanlar varsa lütfen yazabilir mi? Acil bilgilere ihtiyacım var!!!

Hamile kalmadıysanız, reglken aşınızı olun. Hamile kalınca bol bol hastaneye gitmeniz gerekecek. Riskli bir durum olursa normalden sık gidersiniz. O zaman daha tehlikeli şeyler yasayabilirsiniz. Virüs sürekli mutasyon geçiriyor.

Merhaba arkadaşlar sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Ben bebek için klomen ile tedavi görüyorum. Bu süreçte de aşı olmayı düşünmüyordum. Aşı karşıtı değilim olacağım fakat hamileliğin ilk üç ayında aşı tercih edilmiyormuş ya da aşı olunca üç ay korunmak gerekiyormuş. Fakat şimdi de aşı olmayanlar için kısıtlamalar getirilmiş. Sizce ne yapmalıyım? Tedaviyi ertelemek istemiyorum. Üç ay çok fazla bir erteleme. Eğer hamile kaldıysam da ilk üç ay zarar gelecek diye korkudan olamam. Çok ikilemde kaldım. Olanlar varsa lütfen yazabilir mi? Acil bilgilere ihtiyacım var!!!
Kesinlikle hamile kalmadan aşınızı olun

tek doz uygunsa doktorunuza sorun biontec yapın yeterlidir.

Bende ilaç tedavisi görüyorum bebek için
Femara ve ovitrelle
Doktorum bu ay aşı olmamı uygun görmedi
Eğer gebelik olusmassa bu ay, aşımı olcam
Tedaviyi 2 ay ertelicez
Bu şekilde önerdi bana

Yalnız yanlış yönlendirmim sizi, doktorum daha erken aşı olup tedaviyi erteleme fikrindeydi
Ben en azından 3 ay üst üste ilaç tedavisi olup gebelik yine olusmassa o zaman tedaviyi erteeleme yönünde kullandım tercihimi
Yoksa aşı olmadan gebe kalmayı çok önermiyor kendiside

Hamileyken zaten insan tereddütte kaliyor ben doğumdan sonra oldum asilarimi benimde tüp bebekle oldu oğlum. Hamileyken yaptırmayı düşünmedim evet asi karşıtı asla degilim ancak doğum sonrası yaptırmak daha çok içime sindi. Tavsiyem asilarinizi olun devaminda tedaviye başlayın. Nezaman pozitif sonuc alacaginin garantisi yok (umarim cok surmez) Hamile iken aşısız korona olma ihtimali daha kötü bence.

Hamile kalmadıysanız, reglken aşınızı olun. Hamile kalınca bol bol hastaneye gitmeniz gerekecek. Riskli bir durum olursa normalden sık gidersiniz. O zaman daha tehlikeli şeyler yasayabilirsiniz. Virüs sürekli mutasyon geçiriyor.
Evet zaten eğer kalmadıysam gidip direk olacağım aşıyı hem sağlığım için hem kısıtlamalar için mecbur olmak zorundayım.

Hamileyken zaten insan tereddütte kaliyor ben doğumdan sonra oldum asilarimi benimde tüp bebekle oldu oğlum. Hamileyken yaptırmayı düşünmedim evet asi karşıtı asla degilim ancak doğum sonrası yaptırmak daha çok içime sindi. Tavsiyem asilarinizi olun devaminda tedaviye başlayın. Nezaman pozitif sonuc alacaginin garantisi yok (umarim cok surmez) Hamile iken aşısız korona olma ihtimali daha kötü bence.
İnanın neye dua edeceğimi şaşırdım aşı yüzünden inşallah hamile kalırım diyemiyorum artık Rabbim her şeyin hayırlısını versin tabiki ama hamileyken de aşı olmaya korkarım. Ama mecburen olmak zorundayız artık.

Yalnız yanlış yönlendirmim sizi, doktorum daha erken aşı olup tedaviyi erteleme fikrindeydi
Ben en azından 3 ay üst üste ilaç tedavisi olup gebelik yine olusmassa o zaman tedaviyi erteeleme yönünde kullandım tercihimi
Yoksa aşı olmadan gebe kalmayı çok önermiyor kendiside
Şu anda sizde mi tedavi görüyorsunuz? Yıpratıcı zamanlar gerçekten Rabbim kolaylık sabır versin♥️

Bende ilaç tedavisi görüyorum bebek için
Femara ve ovitrelle
Doktorum bu ay aşı olmamı uygun görmedi
Eğer gebelik olusmassa bu ay, aşımı olcam
Tedaviyi 2 ay ertelicez
Bu şekilde önerdi bana
İşte uygun görmüyorlar ama biz adada yaşıyoruz ve karaya gitmek için feribotlara biniyoruz eğer yasak gelirse hiç birisine binemem. Bundan ötürü mecburen olmam gerekiyor.

Hamile olduğunuZda da tereddüt edip aşıyı ertelemek isteyebilirsiniz. Ben olsam gebelikten önce olurdum.

Hamile olduğunuZda da tereddüt edip aşıyı ertelemek isteyebilirsiniz. Ben olsam gebelikten önce olurdum.
Evet işte şu an hamile miyim değil miyim bilemediğim için olamıyorum. Günüm gelsin hemen gidip kan vereceğim. Eğer negatifse direk aşıyı olacağım ama hamile kalırsam ilk üç ay zaten aşı yapmıyorlarmış.

X