Covidli eşimin içinden canavar çıktı :/

Telefon derdine düştüğünde göre covidi hafif semptomlarla geçiriyor. Oturup şükür namazı kılsın beyfendi sonrada istediği telefonu kendi alsın bir zahmet. Sabahtan akşama kadar çalışıp ordan oraya yemek taşıyıp yorulup üstüne birde telefoon teleefooon diye ağlayan bir adamı çekemezdim açıkçası.

İnternet üzerinden yapılacak bir alışverişi niye çayınızı,çorbanızı içerken yapmadınız ki?
Kaç dakikanızi alır?
Bilemiyorum ben eşinize hak verdim.
Sanki oyalar gibi olmuşsunuz biraz.
Birde covid konusunda yaşayan bilir insan korkuyor hastalanınca,2 senedir haberlerde izliyoruz,şu kadar ölen oldu,bu varyant geldi, şöyle tehlikeli,böyle zararlı diye acayip bir panik korku ortamı var. Evde tek kalmış,bana birşey olsa kimsenin haberi olmaz diye bile düşünüyor olabilir. Biraz empati yapın derim.

Merhabalar,

Eşim önceki gün covid oldu, görevde olduğu İçin temasımız yoktu. Ben annemlere geçtim, işe gidip geliyorum o evde.

Biraz uzun olacak ama iki gündür yaşadıklarımı yazmak istiyorum. Ben sabah erkenden ona alışveriş yaptım, yemek götürdüm, dışarıdaki işlerini hallettim. Tabiri caizse kendimi parçaladım bir yandan da aşırı yoğun işime gittim.

Her neyse akşam 19.00 da eve gittim annem yemek koydu, yedim. O ara eşim mesaj attı telefon alınacaktı ona telefonu bozuldu yedek kullanıyor. Alır mısın diye. Benim kartımdan alacaktık. Müsait olunca bakayım canım yazdım. Çay içtik vs saat 21.00 de teli almak İçin nete girdim. Hata verip durdu sistem bende kartın görüntüsünü attım hayatım sen alır mısın diye. O da denedi olmadı bir saat sonra deneyelim dedi tamam dedim. Önceki gün 2 saat uyumuştum gözlerim kapanırken onu bekledim. Bir saat sonra denedik yine olmadı. Sabah uyanınca ilk iş alır mısın ddi tamam dedim. Meyse yattım. Sabah 9 gibi mesaj attım nasılsın canım diye iyiyim telefonu aldın mı dedi. Kahvaltı yapıyorum yarım saate alacağım dedim. O anda patladı.

Beni geciktirmenden bıktım, oyalayıp duruyorsun vs vs. Bana 5 dk ayıramayan birine daha da birşey demem falan saydırdı durdu. Hasta diye yükselmeden konuştum ama oturup ağladım. Ciddi manada dün koşturmaktan mahvoldum yaptığını sindiremiyorum.

Az önce de yemek götürdüm, kapıdan konuştuk bana gün içinde ararsan bakamayabilirim haberin olsun diyor. Tamam dedim ayrıldım. Sonra trip mi attın sen bana bağırarak aradı dedim yeter Ya iyice celallendi yok ben anneme fe dedim uyuyorum falan diye. Derdim tele bakamaması değil ki sanki yabancıyla konuşuyor ararsan bakamam falan.

Resmen beni mahvetti 2 günde. Yorum destek vs vs beklerim kızlar. İyi günler
Çok piremsessiniz.

Covidim, sanki bütün sinirlerimle tek tek oynanıyormuş gibi hissediyorum. Ortada hiçbir mesele yokken bile mesela camı acıp avaz avaz bağırmak istiyorum.. Hastalığın bir etkisi, böyle düşünün..

ben hastayken eşim annesine koşa koşa gitse bir daha zor gününde beni bulamazdı. hastalık covid olsa bile. Temasınız da olmamış takar maskemi ayjı evde olurdum ve onun da aynı şekilde yanımda olmasını beklerdim. O yüzden ben eşinize hak veriyorum. Çok koşturdum yok müsait değilim böyle süründürse kendi kartımla alır daha da muhatap olmazdım sizinle.
Tamam gitti gitsin ,bulaş olmasın diye amenna ama konu sahibi bir telefon alacak,eve gidiyor 7de,yemegini yiyor,çayını içiyor 2 saat,sonra almaya meylediyor.
Alamıyor. Belki adamın evde canı sıkılıyor,telefondan internete girecek oyalanacak,müzik dinleyecek,oyun oynayacak vs. Bu devirde hepimiz telefona yapişık gibiyiz. Ben covidken,kulaklığı takıp sevdiğim sanatçıların konserlerini dinleyerek birde oyun oynayarak vakit geçirdim mesela. En çok kafami o şekilde dağıtıp,hastalik psikolojisinden cıkıyordum.

Korona olmuş ama tek düşündüğü şey yeni bir telefon mu?
Elinde telefon da var ustelik bir yeri aramak istese vs.

bir de adama yemek yapıp götürmüşsünüz onu da siz yapmıyorsunuz anneniz hazırlıyor eşler bu günler için lazım değil mi ya ne kadar hassassınız sanki daşş taşıdınız evde yalnız bunalmış adam iyice yukarıda biri de yazmış hasta olsam eşim başka yerde kalsa birde çok yorgunum falan dese bilemiyorum cidden..

bende tez canlıyım eşim de beni bu kadar oyalasa kızarım
bide adam korona Allah korusun fenalaşsam ne olacağım korkusu yaşıyordur
evet yoğunsunuz ama yapacağınız iş 2 dk Yenibirhayataaa Yenibirhayataaa
Evet bir de hastalik boyutu var tabi adam zaten yalniz evde ve bir sey rica ediyor onu da yok çay keyfi yok kahvalti diye öteye atip duruyor. 😁

Bu arada eşimle birlikte korona gecirdik gercekten insanin eşine ihtiyaci oluyor evde. Eşim paldir kuldur ailesinin yanina gitse bir daha gormek ister miyim bilmem. Ben agir gecirmedim toplam 3 gunde geçmişti ama son aksam ateş halsizlik olmuştu tuvalete zor gitmiştim ikimizde kotuyduk bir şekilde destek olduk eşim benden daha agir geciriyordu.
Psikolojik olarak bile yan yana olmak iyi geldi bize.
Yaptigi zaten sinir bozucu tez canli biri için ama bir de hastalik eklenince...

Ortada gerçekten bir mesele yok buncacık şeyde nasıl canavar çıkmış oldu sizin gözünüzde şaşırdım. Basit bir tartışma.

Ben eşinizi haklı buldum. Size 7de yazmış yemek yiyormuşsunuz tamam sonrasında yayıla yayıla takılıp çayınızı içip 9da anca dönmüşsünüz. Bir iş yapılacaksa o an yapılmalı.

Olaya bir de eşinizin açısından bakın, hep kendi açınızdan bakmışsınız. Siz Yorgunsunuz ama o canıyla uğraşıyor. Psikolojisinin ne kadar kötü olduğunu hesaba katmadan tepki gösteriyorsunuz.

Ayrıca beni rahatsız etti annenizde kalmanız. Eşiniz hasta tek başına evde kalıyor. Bir odayı ona hazırlar yine birlikte temas etmeden kalabilirdiniz. Çok covid geçiren gördüm ama eşi evi terk edip gideni ilk kez görüyorum

Merhabalar,

Eşim önceki gün covid oldu, görevde olduğu İçin temasımız yoktu. Ben annemlere geçtim, işe gidip geliyorum o evde.

Biraz uzun olacak ama iki gündür yaşadıklarımı yazmak istiyorum. Ben sabah erkenden ona alışveriş yaptım, yemek götürdüm, dışarıdaki işlerini hallettim. Tabiri caizse kendimi parçaladım bir yandan da aşırı yoğun işime gittim.

Her neyse akşam 19.00 da eve gittim annem yemek koydu, yedim. O ara eşim mesaj attı telefon alınacaktı ona telefonu bozuldu yedek kullanıyor. Alır mısın diye. Benim kartımdan alacaktık. Müsait olunca bakayım canım yazdım. Çay içtik vs saat 21.00 de teli almak İçin nete girdim. Hata verip durdu sistem bende kartın görüntüsünü attım hayatım sen alır mısın diye. O da denedi olmadı bir saat sonra deneyelim dedi tamam dedim. Önceki gün 2 saat uyumuştum gözlerim kapanırken onu bekledim. Bir saat sonra denedik yine olmadı. Sabah uyanınca ilk iş alır mısın ddi tamam dedim. Meyse yattım. Sabah 9 gibi mesaj attım nasılsın canım diye iyiyim telefonu aldın mı dedi. Kahvaltı yapıyorum yarım saate alacağım dedim. O anda patladı.

Beni geciktirmenden bıktım, oyalayıp duruyorsun vs vs. Bana 5 dk ayıramayan birine daha da birşey demem falan saydırdı durdu. Hasta diye yükselmeden konuştum ama oturup ağladım. Ciddi manada dün koşturmaktan mahvoldum yaptığını sindiremiyorum.

Az önce de yemek götürdüm, kapıdan konuştuk bana gün içinde ararsan bakamayabilirim haberin olsun diyor. Tamam dedim ayrıldım. Sonra trip mi attın sen bana bağırarak aradı dedim yeter Ya iyice celallendi yok ben anneme fe dedim uyuyorum falan diye. Derdim tele bakamaması değil ki sanki yabancıyla konuşuyor ararsan bakamam falan.

Resmen beni mahvetti 2 günde. Yorum destek vs vs beklerim kızlar. İyi günler
Bende beklemeyi sevmem.
Ama kadın olarak tabiki sizi tutarım♥️

Ayrıca beni rahatsız etti annenizde kalmanız. Eşiniz hasta tek başına evde kalıyor. Bir odayı ona hazırlar yine birlikte temas etmeden kalabilirdiniz. Çok covid geçiren gördüm ama eşi evi terk edip gideni ilk kez görüyorum

Toplum sağlığını ilgilendiren bir konuda,konu sahibinin risk altına girmek istememesinin ve taşıyıcılığı artırmamasının yanlış bir tarafı yok bana kalırsa.Şu aralar artışta olan omicron yaklaşık 3.5 kat daha hızlı yayılıyor deltadan,delta da zaten Wuhan'dan 10 kata yakın hızlı yayılıyordu.İnsanların hastalık taşımamak istemesinde yanlış bir şey yok bence,eş bile olsanız yeri geldiğinde bazı fedakarlıklar yapılmalı.Ben hasta olsam ben derdim eşime git diye ( onda semptom yoksa ve testleri negatif geldiyse tabii ki ) ,ben hafif atlatabilirim,ama organ kaybına kadar giden vakalar mevcut,eşimin böyle bir vaka olmayacağının garantisi yok.Biz hep immun yetmezlikli hastalar diyoruz ama hiçbir hastalığı olmadığı halde covid sonrası kötüleşen çok vaka var.Maske hatta aşı bile korunma konusunda ilk varyanta göre daha etkisiz,bir sürü çalışma mevcut bununla ilgili.Oda ayırsanız bile kimisinin ayrı lavabo,ayrı tuvalet kullanma lüksü yok mesela,buradan da bulaş olabileceği bildirildi.

Konu sahibi sizin oyalamanız da yanlış,eşinizin de büyük ihtimalle canı sıkılıyordur.Söylediklerinde de bir şey bulamadım ben,sadece sinirle söylemiş,biraz anlayış gösterin bence.Zaten hasta,belki korkuyordur da,biraz alttan alın.

Böyle pısırık pısırık, kendi başına bi mok beceremeyen herifleri nerden buluyorsunuz 🤔 tüm gün evde yatiyo, ver kart bilgilerini, ne halt ederse etsin! Adamlari boyle alıştırıyorsunuz sonrada oturup ağlıyosunuz.

Adam korona olmuş bir de evde tek olunca canı sıkılmış olabilir bence. Büyütecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eşiniz hastalık tribiyle biraz naz yapmış gibi geldi

Böyle pısırık pısırık, kendi başına bi mok beceremeyen herifleri nerden buluyorsunuz 🤔 tüm gün evde yatiyo, ver kart bilgilerini, ne halt ederse etsin! Adamlari boyle alıştırıyorsunuz sonrada oturup ağlıyosunuz.
+500
kart bilgileri var zaten adamda kendisi neden almıyor ki?
ben de erkeğin teknolojiden über anlayanını, elinden her iş gelenini tamirat alışveriş vs dahil olanını severim mesela. onu yapamayan bunu beceremeyen insan mı olur ya? tamam o an sistemde sorun vardır alamamıştır anlarım da var kart bilgisi, tekrar dene, 1 saat bekle tekrar dene nedir yani. en fazla hatunun cebine şifre mifre gelir onu da bir şekilde iletir yani.

+500
kart bilgileri var zaten adamda kendisi neden almıyor ki?
ben de erkeğin teknolojiden über anlayanını, elinden her iş gelenini tamirat alışveriş vs dahil olanını severim mesela. onu yapamayan bunu beceremeyen insan mı olur ya? tamam o an sistemde sorun vardır alamamıştır anlarım da var kart bilgisi, tekrar dene, 1 saat bekle tekrar dene nedir yani. en fazla hatunun cebine şifre mifre gelir onu da bir şekilde iletir yani.

Adamin satin almayi bilmedigini sanmam, oyle degildir herhalde ama hasta yani insan hiç mi bir şey rica edemeyecek ki.
İnternetten sipariş vermeyi gayet iyi biliyorum ve ediyorum da zaten ama bazen bir şeyi begenip eşime atiyorum bunu bana al diye amac yok.
Adam hasta oldugundan İlgilenilmek istedi belki 🙄

Ortada gerçekten bir mesele yok buncacık şeyde nasıl canavar çıkmış oldu sizin gözünüzde şaşırdım. Basit bir tartışma.

Ben eşinizi haklı buldum. Size 7de yazmış yemek yiyormuşsunuz tamam sonrasında yayıla yayıla takılıp çayınızı içip 9da anca dönmüşsünüz. Bir iş yapılacaksa o an yapılmalı.

Olaya bir de eşinizin açısından bakın, hep kendi açınızdan bakmışsınız. Siz Yorgunsunuz ama o canıyla uğraşıyor. Psikolojisinin ne kadar kötü olduğunu hesaba katmadan tepki gösteriyorsunuz.

"yayıla yayıla takılıp... sonra anca dönmüşsünüz" ne kaba bir tabir? Kadın çalışıyor. Yorgun. Elinden geleni yapıyor. İlgisiz değil. Telefonu alamayışının sebebini de anlattı. Aksilikler.. Üstelik yazdığınız gibi eşi canıyla falan uğraşmıyor. Öyle olsa evde değil yoğun bakımda olurdu. Dramatize etmeye gerek yok.. Çok hastayım ölüyorum korkuyorum.. iyi ki varsın beni yalnız bırakma olurmu demiyor ki? Telefonu yok da değil? Eski telefonu bozulmuş ve şu an yedek telefon kullanıyor. Tüm gün ısrarla eşinin yeni bir telefon almasını isteyeceğine kendi de alabilirdi..

X