Çözüm bulamıyorum

Çok çok hatalı davranışlarınız olmuş ve olmaya devam ediyor.

Bu konu başka birine ait gibi düşünün. Yorum olarak ne yazarsanız işte onu yapmanız gerekiyor.

Bayılıyorsunuz şu tarz hanzoları baba yapmaya . Bravo 👏 gerçekten . Sizd sevmeyen değer vermiyen adamın size hamileyken acıyıp ilgi göstereceğini düşünmüssünüz ama olaylar istediğiniz gibi gitmemiş . Şimdi ne yapayım diyorsunuz.
:) hanımefendi, kimseden acınma bekleyecek bi karakterim yok. Siz hamileliği ve dünyaya bi bebek getirmeyi bu sebeplere bağlayabilirsiniz. Lütfen evli değilseniz, hamile değilseniz, çok sevdiğiniz ve size ilgisini her şekilde hissettiren bir adamın günden güne size karşı ne kadar duyarsız olduğuna şahit olmadıysanız zaten mutsuz ve yalnız hissettiği için konuyu hiç tanımadığı insanlara anlatmak zorunda hissetmiş birine tavsiyede bulunmayın. Ben sevdiğim ve sevildiğime inandığım için evlendim. Eşimden bana sevgi ve saygı göstermesi haricinde ne maddi ne manevi bir talebim olmadı.

İsteyerek olmadıysa ona tamamim ancak sırf evliligi kurtarmak adına çocuk yapmak,onu bu ise alet etmek çok bencilce ve alçakça bir davranis bana kalırsa.
Çocuk olunca sanki adamın dna'si değişecek ki yaniltmamis kocası.
Gemileri batmış gibi tepki vermiş.
evet ama önlem almalı bozuk evlilik kurulmamış düzende diye düşünüyorum

Herkese merhabalar;
Nereden başlayacağımı gerçekten bilemiyorum, ama çözüm bulamıyor olmak artık her şeyden vazgeçmeme sebep olmak üzere..
30 yaşında üniversite mezunu, hem maddi hem manevi kendi ayakları üstünde durabilen bi insanım. 2,5 yıl önce eşimle tanıştık ve yakında evliliğimizin 1. yılı dolacak.
Evlenmeden önce hem ilgisi hem sevgisiyle karşıma çıktığı için sadakalar vermeme şükür duaları etmeme sebep olan adam şu anda en büyük hatammış gibi hissediyorum.
Evliliğimizin 4. ayında daha önce ne ailesinin ne de kendisinin bana ufak da olsa bahsetmediği bi dava yüzünden 1 ay hapse gireceğini öğrendim. Benim ailem de onun ailesi de eğitimli ve düzgün insanlardan oluşuyor, böyle bi şey aklımın ucundan dahi geçmezdi. Tüm ailesinin haberi varken son haftaya kadar hiçbir şekilde ne benimle ne ailemle konuşulmadı. Bana sebebini anlattığında doğru bulmadığımı ama buna sebep olan durumu anlayabildiğimi söyledim, kendi kırgınlığıma rağmen arkasında durdum ( yanlış anlaşılmasın yüz kızartıcı bi suç değil işiyle alakalı ) teslim olmaya gideceği gün bana haber bile vermedi, başka bi akrabasından öğrendim. 1 ay boyunca hiçbir şekilde iletişim kuramadım kimseden net bilgi alamadım avukatıyla bile kendi çabamla görüşebildim
Bu süreçte stresten vücudumda döküntüler çıktı, süreç bittiğinde ne yazık ki aileden sevdiği birini kaybetti ve üstüne gitmemek o kötü günleri hatırlatmamak adına bu konuyu tekrar tekrar açmak istemedim. Neden dürüst davranmadığını neden giderken haber bile vermediğini sorduğumda olur böyle şeyler dedi sadece
Yeniyıl, doğum günüm, bayramlar .. tek bir özel günü bile kutlamadık, ben özel bi şeyler yapmak istediğimde hep saçma sapan şeyler olarak değerlendirdi

Senede sadece 2 hafta yıllık izin kullanabiliyorum, eşim cumartesileri de çalışıyor ben de ayda 2 hafta sonu ne yazık ki çalışmak zorundayım. Yıllık izin tarihim 3 ay öncesinden belirleniyor ve hayati durumlar dışında değiştirme şansım yok. İznimin 10 gününü eşim işlerini planlamadığı için evde geçirdim. Babasıyla ortak çalışıyolar, babası ve annesi her şey kontrol altında gidin tatilinizi yapın dediği halde eşim işleri bırakamayacağını söylüyor. İznin son 5 gününde benim neredeyse yalvarır hale gelmem neticesinde çıktığımız tatil yolunda otel rezervasyonlarını vb her şeyi ayarlamamıza rağmen ben gelmek istemiyorum deyip taksi çağırıp eve döndü. Ağlayarak peşinden gidip ikna ettim. Tatilde benden daha çok eğlendi, döndüğümüzde akrabalarına anlata anlata bitiremedi ama benim tüm neşem sönmüştü
Evlenmeden önce bile aile olmayı benden çocuk sahibi olmayı ne kadar istediğini söyleyip dururdu. Tatilden döndükten 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim
Ona söylediğimde buz gibi bi ifadeyle Allah hayırlı etsin sağlıkla doğsun dedi. Sarılmayacak mısın dedim hayır diyerek reddetti. Ağlayarak çıktım evden yarım saat parkta ağladım. Neredesin bile demedi, arayıp bugünü böyle hatırlamayalım bana böyle davranmanın sebebi ne diye sorduğumda aynı soğuk cevapları aldım. Eve döndüğümde bize bi çiçek alsan barışırız belki kızımız olur ilk çiçeğini almış olursun dedim elini tutup, amma uzattın diye tersledi. Tartışmanın devamında yüzüğümü çıkarıp kendisine verdim bi süre takmak istemiyorum diye, sokağa fırlattı. Böyle yazınca çok komik gerçekten ama inanın olayı bu kadar tırmandıran şey sadece bana sarılmasını beklememdi
Daha sonra bebekte ciddi bi düşük tehlikesi olabileceğini öğrendik, bu duygusal travmalarla baş edemeyeceğimi düşündüğüm için sadece bebeğe odaklanmak istedim, daha önceki davranışlarını hiç yaşanmamış saydım
Ama ne yazık ki tüm bu stres ve üzüntüyle anneme ve kayınvalideme ağlayarak hamilelik haberi verdim.
Yaşadığım sıkıntıları ailemle paylaştığım için eşim beni suçladı
Bebeğin iyi olduğunu öğrendikten sonra rahatladım ve açıkçası evlilik yıldönümümüzde gönlümü alacak bi davranış yapması beklentisi içindeydim. Hem bebeğin iyi olduğunu kutlamak, hem yıldönümünü kutlamak hem de yaptıklarının bi telafisi gibi düşünüyodum
Ama kendisi o güne bi iş toplantısı ayarlamış. Toplantıdan sonra da bi arkadaşının düğününe gidecekmiş. Ben davetli değilmişim her yere ikiz gibi mi gidecekmişiz, akşam 8-9 gibi beni almaya gelecekmiş
Gerçekten çok üzüldüm çok öfkelendim, hissettiklerimi ona anlattığımda 7/24 ilgi beklediğimi, başka insanların eşlerine şiddet uyguladığını, küfürler edip aldattığını benim hiçbi şeyden mutlu olmayacağımı ve mutlu edilmemin imkansız olduğunu söyledi
Hem sevgiliyken hem evlendikten sonra kendi arkadaş çevresinden kimsenin bulunduğu bi ortama birlikte gitmedik, ikimizin de işleri yoğun aile ziyaretleri dışında birlikte yaptığımız tek şey neredeyse market alışverişi. Bebeğin iyi olduğunu öğrendikten sonra tatlı yemek için 20 dklığına girdiğimiz bi cafede başını telefondan kaldırmadı, lütfen biraz sohbet edelim dediğimde bana işle ilgili olduğunu ayda şu kadar para verirsem işiyle ilgilenmeyip benimle istediğim kadar ilgileneceğini, o parayı veremeyeceksem de anlayışsızlık etmemem gerektiğini söyledi
Psikoloğa ya da aileden/ arkadaşlarından güvendiği saydığı birine konuyu anlatıp bize yol göstermesini isteyelim dedim. Kabul etmedi, hiçbir problem yokmuş ben rahatlıktan problem çıkarıyomuşum
Bi süre uzak kalalım benim tahammül seviyem de sevgim de azaldı özleyelim birbirimizi, sen bikaç hafta başka bi yer ayarla arkadaşında falan kal dediğimde kabul etmedi
Anneme gidersem olay ailelere yansıyacak ve hoş olmayacak. Ama başka çıkar yol bulamıyorum. Bu kadar severek evlendiğim adam gerçekten bu insan mı diyorum.
1. yılımız dolmak üzere olduğu için anlaşmalı boşanmayı düşünmeye başladım, hamileyken bana böyle davranması için gerçekten sebep bulamıyorum
Daha önce kendisiyle sakince çok konuştum, kendisinden hiçbi talebim olmadığını isterse boşanabileceğimizi ama benim de bi insan olduğumu ve bu davranışları hak etmediğimi söyledim
Ne yapacağımı bilemiyorum.. lütfen yol gösterin
Sizin adınıza üzüldüm ama kusura bakmayin bu olayları degerlendirebilecek mantıklı bir insan gibi yazıyorsunuz. Ancak cocuk konusunda cok hatalisiniz. Benim mutlu evliligim varken 6. Yilimda yaptim cocuk. İlk basta cocuguma haksızlık yapmak istemedim. Aceleniz neydi anlamıyorum.! Eğitimli insan olduğunuz belli ancak siz de bunu yaparsaniz başkaları neler yapmaz.

Belli ki akli basinda bir kadinsiniz. Neden evlendiginiz, neden cocuk yaptiginizi sorgulamayacagim. Sadece bu saatten sonra esinizden ilgi beklemeyin, gerçekleşmeyen beklentiler kocaman bir hayalkirikligi, kalp agrisi olarak size geri donecektir. Ustelik hamile oldugunuz icin stresten uzak durmalisiniz, tansiyonunuzu yukseltmemeye çalışın. Size tavsiyem bir karar verin. Bu adamla hayatinizi gecirmek istiyor musunuz? Cevabiniz evet ise dedigim gibi beklentiniz olmadan devam edin. Kendinizi psikolojik olarak hazirlamaniz gerekiyor. Bebegin bakimina asla yardim olmayacak, belki onunuzde bir kase corba yapip koymayacak. Tel basiniza bebek bakacak, savacaksiniz.

Cevabiniz hayır ise simdiden bir planlama yapmaya baslayin. Bosandiktan sonra nerede oturacaksiniz, anneniz bebegin bakimina yardimci olabilir mi, maddi durumunuz bebege bakmaya yeter mi? Bunlari iyi düşünün. Bebek olduktan sonra bosanmak cok daha zor cunku ilk 4 ay bebegin gazı, aşısı, uykusuzluk bir suru seyle ugrasacaksiniz.

Satırdan satıra geçerken eşini kuru odunla dövme isteğim büyüdükçe büyüdü. Ilk başta sağlam bir dayağı hakkediyor koca kişisi.
Hamilesin, o yüzden seni mümkün mertebe üzmemeye çalışacağım. Farkinda misin, ben bir yabancı olarak sana kıyamıyorum fakat eşin olacak kişi hamile olduğun halde sana ne kadar da güzel kıyıyıyor, gözünün bir damlasına dahi bakmıyor. Bunun ne anlama geldiğini biliyorsun, değil mi?
Ben tavsiyem eğer sabredebiliyorsan onu bir süre görmezden gelip sadece kendine odaklanmak, kendine iyi davranmak, onun yaptiklarini ve söylediklerini ciddiye almamak. Diğer bir opsiyon da cift terapisi ki sanmıyorum buna evet desin. Tabii en mantıklısı bosanma, bu adam ne es ne baba olmayi, hic birseyi hakketmiyor. Ama sen sanki pek oralı degilsin.

Kusura bakmayin o ilk yalanda bosayip kurtulacaktiniz. Kendi kuyunuzu kendiniz kazmissiniz. Oo bunu bile kabullenen kadin naparsam yapayim beni birakmaz diye dusunup iyice sapitmis esiniz. Siz de onu hakli cikarircasina her yapigina hee demissiniz. Bu hikayede sade o masum bebege uzulurum.

Öncelikle bu kadar alttan almayı kesin. Boşanmayacaksanız ondan hiçbir şey beklemeden yaşayın. Siz kendinizi mutlu etmeye bakın, onu umursamayın, yokmuş gibi davranın. Şımartıp tepenize çıkartmışsınız.

Herkese merhabalar;
Nereden başlayacağımı gerçekten bilemiyorum, ama çözüm bulamıyor olmak artık her şeyden vazgeçmeme sebep olmak üzere..
30 yaşında üniversite mezunu, hem maddi hem manevi kendi ayakları üstünde durabilen bi insanım. 2,5 yıl önce eşimle tanıştık ve yakında evliliğimizin 1. yılı dolacak.
Evlenmeden önce hem ilgisi hem sevgisiyle karşıma çıktığı için sadakalar vermeme şükür duaları etmeme sebep olan adam şu anda en büyük hatammış gibi hissediyorum.
Evliliğimizin 4. ayında daha önce ne ailesinin ne de kendisinin bana ufak da olsa bahsetmediği bi dava yüzünden 1 ay hapse gireceğini öğrendim. Benim ailem de onun ailesi de eğitimli ve düzgün insanlardan oluşuyor, böyle bi şey aklımın ucundan dahi geçmezdi. Tüm ailesinin haberi varken son haftaya kadar hiçbir şekilde ne benimle ne ailemle konuşulmadı. Bana sebebini anlattığında doğru bulmadığımı ama buna sebep olan durumu anlayabildiğimi söyledim, kendi kırgınlığıma rağmen arkasında durdum ( yanlış anlaşılmasın yüz kızartıcı bi suç değil işiyle alakalı ) teslim olmaya gideceği gün bana haber bile vermedi, başka bi akrabasından öğrendim. 1 ay boyunca hiçbir şekilde iletişim kuramadım kimseden net bilgi alamadım avukatıyla bile kendi çabamla görüşebildim
Bu süreçte stresten vücudumda döküntüler çıktı, süreç bittiğinde ne yazık ki aileden sevdiği birini kaybetti ve üstüne gitmemek o kötü günleri hatırlatmamak adına bu konuyu tekrar tekrar açmak istemedim. Neden dürüst davranmadığını neden giderken haber bile vermediğini sorduğumda olur böyle şeyler dedi sadece
Yeniyıl, doğum günüm, bayramlar .. tek bir özel günü bile kutlamadık, ben özel bi şeyler yapmak istediğimde hep saçma sapan şeyler olarak değerlendirdi

Senede sadece 2 hafta yıllık izin kullanabiliyorum, eşim cumartesileri de çalışıyor ben de ayda 2 hafta sonu ne yazık ki çalışmak zorundayım. Yıllık izin tarihim 3 ay öncesinden belirleniyor ve hayati durumlar dışında değiştirme şansım yok. İznimin 10 gününü eşim işlerini planlamadığı için evde geçirdim. Babasıyla ortak çalışıyolar, babası ve annesi her şey kontrol altında gidin tatilinizi yapın dediği halde eşim işleri bırakamayacağını söylüyor. İznin son 5 gününde benim neredeyse yalvarır hale gelmem neticesinde çıktığımız tatil yolunda otel rezervasyonlarını vb her şeyi ayarlamamıza rağmen ben gelmek istemiyorum deyip taksi çağırıp eve döndü. Ağlayarak peşinden gidip ikna ettim. Tatilde benden daha çok eğlendi, döndüğümüzde akrabalarına anlata anlata bitiremedi ama benim tüm neşem sönmüştü
Evlenmeden önce bile aile olmayı benden çocuk sahibi olmayı ne kadar istediğini söyleyip dururdu. Tatilden döndükten 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim
Ona söylediğimde buz gibi bi ifadeyle Allah hayırlı etsin sağlıkla doğsun dedi. Sarılmayacak mısın dedim hayır diyerek reddetti. Ağlayarak çıktım evden yarım saat parkta ağladım. Neredesin bile demedi, arayıp bugünü böyle hatırlamayalım bana böyle davranmanın sebebi ne diye sorduğumda aynı soğuk cevapları aldım. Eve döndüğümde bize bi çiçek alsan barışırız belki kızımız olur ilk çiçeğini almış olursun dedim elini tutup, amma uzattın diye tersledi. Tartışmanın devamında yüzüğümü çıkarıp kendisine verdim bi süre takmak istemiyorum diye, sokağa fırlattı. Böyle yazınca çok komik gerçekten ama inanın olayı bu kadar tırmandıran şey sadece bana sarılmasını beklememdi
Daha sonra bebekte ciddi bi düşük tehlikesi olabileceğini öğrendik, bu duygusal travmalarla baş edemeyeceğimi düşündüğüm için sadece bebeğe odaklanmak istedim, daha önceki davranışlarını hiç yaşanmamış saydım
Ama ne yazık ki tüm bu stres ve üzüntüyle anneme ve kayınvalideme ağlayarak hamilelik haberi verdim.
Yaşadığım sıkıntıları ailemle paylaştığım için eşim beni suçladı
Bebeğin iyi olduğunu öğrendikten sonra rahatladım ve açıkçası evlilik yıldönümümüzde gönlümü alacak bi davranış yapması beklentisi içindeydim. Hem bebeğin iyi olduğunu kutlamak, hem yıldönümünü kutlamak hem de yaptıklarının bi telafisi gibi düşünüyodum
Ama kendisi o güne bi iş toplantısı ayarlamış. Toplantıdan sonra da bi arkadaşının düğününe gidecekmiş. Ben davetli değilmişim her yere ikiz gibi mi gidecekmişiz, akşam 8-9 gibi beni almaya gelecekmiş
Gerçekten çok üzüldüm çok öfkelendim, hissettiklerimi ona anlattığımda 7/24 ilgi beklediğimi, başka insanların eşlerine şiddet uyguladığını, küfürler edip aldattığını benim hiçbi şeyden mutlu olmayacağımı ve mutlu edilmemin imkansız olduğunu söyledi
Hem sevgiliyken hem evlendikten sonra kendi arkadaş çevresinden kimsenin bulunduğu bi ortama birlikte gitmedik, ikimizin de işleri yoğun aile ziyaretleri dışında birlikte yaptığımız tek şey neredeyse market alışverişi. Bebeğin iyi olduğunu öğrendikten sonra tatlı yemek için 20 dklığına girdiğimiz bi cafede başını telefondan kaldırmadı, lütfen biraz sohbet edelim dediğimde bana işle ilgili olduğunu ayda şu kadar para verirsem işiyle ilgilenmeyip benimle istediğim kadar ilgileneceğini, o parayı veremeyeceksem de anlayışsızlık etmemem gerektiğini söyledi
Psikoloğa ya da aileden/ arkadaşlarından güvendiği saydığı birine konuyu anlatıp bize yol göstermesini isteyelim dedim. Kabul etmedi, hiçbir problem yokmuş ben rahatlıktan problem çıkarıyomuşum
Bi süre uzak kalalım benim tahammül seviyem de sevgim de azaldı özleyelim birbirimizi, sen bikaç hafta başka bi yer ayarla arkadaşında falan kal dediğimde kabul etmedi
Anneme gidersem olay ailelere yansıyacak ve hoş olmayacak. Ama başka çıkar yol bulamıyorum. Bu kadar severek evlendiğim adam gerçekten bu insan mı diyorum.
1. yılımız dolmak üzere olduğu için anlaşmalı boşanmayı düşünmeye başladım, hamileyken bana böyle davranması için gerçekten sebep bulamıyorum
Daha önce kendisiyle sakince çok konuştum, kendisinden hiçbi talebim olmadığını isterse boşanabileceğimizi ama benim de bi insan olduğumu ve bu davranışları hak etmediğimi söyledim
Ne yapacağımı bilemiyorum.. lütfen yol gösterin
Neyin kafası bu ya adam bildiğin öküz oğlu öküz. Adam sizi ikna edeceğine siz onu ikna ediyorsunuz bu ne saçmalık . Birde gebe kalmışsınız bu embesilden. Neye güvenerek ? Hangi dengeli ve sevgi dolu tavra güvenerek?? Boşanın demiycem çünkü siz kocanızı eğlemeye gönüllüsünüz burda da tahammül takat arıyorsunuz. O sizden tüm hayat enerjinizi sündürene dek, yüzünüzde gram nur bedeninizde gram güzellik ve kadınlık bırakmayana dek aynen devam.

Yani bu adam sizinle neden evlenmis anlayamadim ailesi evlen diye oylesine biriyle evlendi heralde cok uzgunum size sevgisi saygisi yok deger vermiyor bencil berbat bir insan sizde kendi kendinize calip oynuyorsunuz tatile gelmiyorsa siz gidin. Parkta aglayip gelip cicek al demek saril demek yani adam zaten ilgi gostermiyor uzak duracaginiza hala ilgi bekliyorsunuz adamin icinden hicbisey gelmiyor keske cocuk icin acele etmeseydiniz sizin icin kabullenmesi zor olabilir ama en iyisi bosanmak

Başlığa istinaden çözmeye çalışmayın demek isterim size.
Sizin anlattıklarınız "ben gezmeyi severim eşim film izlemeyi, tartışırken sesini yükseltiyor, konuşamıyoruz" gibi problemler değil. Bunlar da bir evliliği yıpratan şeyler ama inanın bunların çözümü var. Sizin eşinizin karakteri ile ilgili ciddi sorunları var. Sevgisiz, merhametsiz ve saygısız bir insan. Bu kadar bencil bir insanın bebek gelip kadının hayatı iyice sınırlandığında, desteğe en çok ihtiyacınız olduğu zamanlarda sizi çok daha fazla mutsuz ve beklentiler içinde bırakacağını düşünüyorum.

Hapse girme olayını sizden saklaması kandırmak demek. Mecazi falan değil düpedüz kandırmış sizi. Üstüne birde böyle ciddi bir problem yüzünden kendini affettirmesi, onu yeniden eş olarak kabul etmeniz için çabalaması gerekirken özrü yaptığı kabahattan daha beter. Ne demek olur böyle şeyler. Kaç kişinin evlilik hayatında oluyor böyle şeyler sizce.

Tatil yolundan dönmesi aşırı kaba ve saygısızca. Normalde o yoldan dönen adamı orada bırakıp sizin o tatile gitmeniz gerekirdi. Bu kabalığın cevabı en normal (bakın abartı demiyorum) haliyle bu olmalı. Siz bunu yapsanız çıkacak olan çıngarı düşünemiyorum bile. Karısını yarı yolda bırakıp döndüğü için net olarak suçlu o iken yine sizi manüpüle eder suçlu çıkartırdı.

Manüpüle edilen eş gördüm ama sizin ki nirvanası inanın buna ve açın gözünüzü. Adamdan hamile kalmışsınız bu haberi mutlulukla karşılamanız, evladınızın sağlığı için sevinmenizde bile sizi suçlamış. O bebeği kaybetseniz üzüntünüzü bile hata olarak karşılardı bu adam.

Sizin bu adam yüzünden mutlu bir evlilik yürütemeyeceğiniz çok net ve büyük ışıklı puntolarla bağırıyor resmen. Kendinizi daha fazla ziyan etmemenizi tavsiye ederim. İlk cümlemde de dediğim gibi çözmeye çalışmayın artık, yıprandığınız ve kaybettiğiniz zamanla kalırsınız.
Bir an evvel bebeğinizle bekar bir anne olarak düzeninizi kurun derim.

Ona söylediğimde buz gibi bi ifadeyle Allah hayırlı etsin sağlıkla doğsun dedi. Sarılmayacak mısın dedim hayır diyerek reddetti. Ağlayarak çıktım evden yarım saat parkta ağladım. Neredesin bile demedi, arayıp bugünü böyle hatırlamayalım bana böyle davranmanın sebebi ne diye sorduğumda aynı soğuk cevapları aldım. Eve döndüğümde bize bi çiçek alsan barışırız belki kızımız olur ilk çiçeğini almış olursun dedim elini tutup, amma uzattın diye tersledi.

Şu yazdıklarınızı siz yaşamış gibi değil de bir arkadaşınız yaşamış da size anlatmış gibi okuyun.
Siz sevmiş olabilirsiniz ama sevilmemişsiniz.

Seven insan her şeyini paylaşır anlatır, hapse gireceğinden haberiniz olmamış, hapse girdiğinde görüşmemiş, hiçbir haber yollamamış, ailesi bile sizinle konuyu konuşma gereği duymamış, görüşebildiğiniz tek kişi avukatı, diyelim ki o 1 aylık dönemde psikolojisi bozuldu bunu bile sizinle paylaşmamış, tatile gitmek istememiş, sizi arkadaş çevresine sokmamış, arkadaşının düğününe dahi götürmemiş, telefondan kafasını kaldırmak için sizden para istemiş, onun da çocuğu olan bebeğe zerre sevinmemiş.

Sevmek sevilmek böyle bir şey değil, eş olmak böyle bir şey değil, siz sevmişsiniz ama üzgünüm eşiniz sizi sevmiyor, sevmese evlenir miydi diyebilirsiniz, hamile bir kadına bu kadar duygusuz yazdığım için özür dilerim ama bazı insanlar kendilerince bazı sebeplere dayandırarak sevmeden de evlenebiliyor.

Bir düşünün neden arkadaşının düğününe sizi de götürmedi? Sen davet edilmedin gibi saçma bir sebebi mantıklı buluyor musunuz?
İş görüşmesi adı altında telefondan kafasını kaldırmayan adam sizinle sohbet etmek için para istiyor, insan sevdiği kadınla 2 çift laf etmeyi maddiyata bağlar mı?

Sizden önce flört ettiği biri var mıydı? Flört ettiyse arkadaş çevresinden miydi?

Boşanırsınız ya da boşanmazsınız orası size kalmış ama bence siz eşinizin hayatıyla alakalı pek çok şeyi bilmiyorsunuz, sizinle neden veya kim yüzünden evlendiğini bile.

Son düzenleme:
Ayrıca ailenize yada bir arkadaşınıza anlatmamanız konusunda ısrarı sizce niye?
Farklısını bilmez görmezseniz yaşadığınız şeyin tuhaflığını sorgulayamazsınız çünkü.
Kafanızı o delikten çıkartarak fikirleri, desteği almazsanız sizi böyle manüpüle edip kullanmaya devam eder.
Hani başkalarını kocaları dövüyor, sövüyor sen daha ne istiyorsun diye. Size en kötüyü gösterip kendi merhametsizliğini, bencilliğini örtmek için söylüyor bunları. Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor sizi.
Açın gözünüzü ve sıtmalı değil sağılıklı yaşamayı seçin.

Bu adam belki fiziksel siddet uygulamiyor ama uyguladigi psikolojik siddet de fiziksel siddet kadar kotu. Bu yaptigi psikolojik travmadan kurtulmak kim bilir kac yilinizi alacak.
Sorun sizde degil, esinizde. Boyle ruhi dengesizlik yasayan insanlar maalesef karsisindakinin de ruh dengesini alt ust eder. Evlilik paylasim demektir. Bu adamda paylasim yok. Siz sadece ayni evi paylasiyorsunuz, hayati degil. Daha dogrusu siz o hayati paylasmak istiyorsunuz ama esiniz bir duvar ormus etrafina sizin onun hayatina girmesine izin vermiyor. Evlilik degil bu. Bu adam narsist mi? Kisilik bozuklugu oldugu kesin. Merhamet de yok. Sanki evlenmis olmak icin evlenmis. Eger narsist ise narsistler sevmez, sevemez. Bosanmaktan baska cozumu yok gibi. Eger anlasmali bosanmak istemezse cekismeli bosanabilirsiniz. Cekismeli bosanmada onun kabulune ihtiyaciniz yok. Bu arada evi terk etmeyin dilekce vermeden, cunku evi terk etmek bosanmada bir kusur. Bence bir avukat ile gorusun siz. Guzel yureginizi bu taş kalpli adam hak etmiyor. Kurtulun su adamdan, yoksa hasta eder bu adam sizi. Sanirim hissetttiginiz sey de sevgiden cok Stockholm sendromu belki de. Bir psikiyatriste ya da psikologa gidin.

Yani hormonlar falan demek isterdim ama oturup konuşmaya çalıştığınızda size şefkat kırıntısını bile çok görmüş. Ben evlendikten sonra değişmeyen erkek görmedim duymadım o ayrı ama sizinki evrim geçirmiş. Hamilesiniz bir bebeğiniz olacak önce onu sağlıcakla kucağınıza almaya odaklanın bence hani bu süreçte onu görmezden gelmeye çalışın sonrasına bakarsınız artık böyle adamla yaşamak zor umuyorum çocuğunuz olduktan sonra kendini toparlar.

Keşke bu adam baba olma şerefine nail olmasaydı. Ama olmuş artık.... Nefret edilesi...
Siz evlenmeden önce başka ilişkisi olmuş mu? Yeni bitmiş /içinde bitememiş bir ilişki? Aklı başkasında mı? Sizinle nasıl evlendi, birileri mi aracı oldu?
Size karşı bu sevgisizliğinin sebebi nedir?
Hapse gireceğinden söz etmemesi
Tatil yolunda dönmeye kalkması, bunları nasıl atlattınız? Devasa sorunlar bence.

Alın karşınıza konuşun. Öyle bir konuşma olsun ki, ilk ve son olsun mesela.
Hamilesiniz, bebek gelmeden bu ilişkiye ya çekidüzen verilsin ya da bunca incelme ile kopsun.
Derdinin ne olduğunu, sizi neden sevmediğini, başkası olup olmadığını, amacının ne olduğunu öğrenmeden bitirmeyin o konuşmayı.
Sizi seviyor mu sevmiyor mu diye sormayın bile. Sizi sevmiyor olduğundan eminmiş gibi konuşun.
Herkesin eteğindeki taşlar dökülsün,nedir yani bu psikolojik şiddetle gün geçer mi?
Geçirmeyin.
Hamilesiniz, daha fazla stres üzüntü neden?

Neden onun bosanmaya yanasmasini bekliyorsunuz? Siz bosayin kocanizi. Bu adamin oluru yok. Hep alttan almissiniz, adam sizi bosamazsa bosanmaya da niyetiniz yok. Su yasadiklarinizi aklim almadi. Hala oldurmaya calisiyorsunuz. Yok psikolog yok terapi. Adam size hapse girerken bile haber vermemis. Hesap bile sormamissiniz. Gercek mi bu?

X