Cuma Zayıflama Yarışması Mezunlarının Başarı Hikayeleri

evet kızlar kk hatunları sonunda bende cuma zayıflama yarışmasında mezun olanlardanım.Öncelikle beni buraya yönlendiren zeyzey zeyzey die bir arkadaşımız vardı kusura bakmasın nickini tam hatırlamıyorum ve @akrep33 2.takım kaptanım ve 2.takımımdaki dostlalrım sayesinde başardım ve burdan onlara bir TEŞEKKÜR Ü bir borç bilirim ve onlara çok çok teşekkür ederim.Her zaman yanımda olup bana doğruları gösterim hatalarımı söyleyip tekrarlamamam için yol gösterdiler 61,1 ile başlayıp 55,9 ile mezun oldum.Belki de en büyük artım kilo vermede yemek yemeyi çok sevmemem 2. olarak emzirmem oldu sanırım.Çok aman aman bi diyet yada değişik bişey uygulamadım ama bi şekilde verdim kilolarımı ve iyiki de vermişim hem kendime daha çok güvenim yerine geldi hemde beni gören insanlar eş dostlar aaa ne güzel kilo vermişsin çok iyi olmuşsun deyipte beni mutlu etmeleri oldu.herkes bu yarışta olan tüm arkadaşlarımda inşallah istedikleri kiloya ulaşıp mezun olurlar.:KK68::KK68:
2.takım kaptanı @akrep33 ve takım arkadaşlarım iyiki sizleri tanımış ve sizlerle olmuşum sizi çok seviyorum :KK68::KK68:

Son düzenleme:
evett merhaba kızlar gelgelelim burada bir başarı hikayesi yazma faslına herkese motive olsun diye bu yazıyı yazmaktan ve hedefime ulaşmanın vermiş olduğu mutlulukla hemencik yazıyorum

Aslında ben gençlik yıllarımda hiç kilolu olmadım gerçi çok ta yaşlı değilim ama kendimi bildim bileli diyelim evlendikten sonra herkese göre normal (herkes iyisin böle diyodu ama nafile )ama bana göre çok kilo aldım özlellikle göbek ve simitler çok rahatsız edici oluyordu benim için yaz boyu yelekle gezdim ...hep derler ya mekik çek gider ama nafile sadece mekik falan bir işe yaramıyor arkadaş... çok spor yapan birisi de değildim.. derken 2014 ekim ayında artık bu yüklerden kurtulmam gerektiğine karar verdim...bu kararı verdiğimde 59 60 arası gidip geliyordum.. kendi kendime sabırlı olacağıma ve gitsinde her ay bir kilo gitsin sabırla devam etmek adına kendi kendime söz verdim... derken ekmeği çok seven ben ekmeği bıraktım hayatımın her anında eksik olmayan tatlı ve abur cuburu bıraktım ( tabi diyet süresince sadece bir iki burçak oda nazar boncuğu :) )çaya attığım şekeri azalttım kısaca beslenme biçimimi değiştirdim.. ve tabi spor düzenli olarak hergün spor yaptım ve bugün 48 kiloyum vee çokk mutluyum ben başardım bence herkess irade ve en önemlisi sabırla istediği kiloya çok rahat ulaşabilir yeterki pes etmeyin isteyin bir gün diyete mutabık kalınmadıysa ertesi gün dengeleyip devam edin +

Umuyorum ki bu yazım sizleri motive ederde amacına ulaşmış olur .........:KK68::KK68::KK68:

Merhabalar öncelikle hayalimdi 3 ay once bi basari oykum olmasi cok şükur ALLAHIMA basardim INŞALLAH herkes hedefine ulasir canlar :KK200:
Diyetime 23 subatta basladim ve 3 ay 1 hafta sonunda 82.100 kilodan 64.900 kiloya dustum cok sukur:KK37: cok mucadele ettim cok spor yaptim diyebilirim haftada 6 gun spor yaptim 1 gun dinlendim 6 gunde en az 2 saat spor yaptim oncelikle metre en onemlisi her ay metreyle olcum yapin guzeller tartidanda metre daha onemli :KK66: aksamlari hafif yedim

7 takimda yarismaciydim destekleri icin takimimdaki dostlarima ve gunlugumdeki dostlarima cok tesekur ederim:KK200::KK15:

:KK200:genel menum:KK200:
sabah
tam tahilli tost yada corba ictim :KK66:

oglen
sebze yemegi yada et balik tavuk yedim

aksam
corba salata genelde ole yedim

ekmegi sadece kahvalitda yedim oda 2 dilim

pilav kizartma tatli cikilota agzima almadim zararli ne varsa yemedim

aslinda bilinen seyleri yaptim:KK3:

kalori sayimida yaptim

ve cok yogurt yedimmm

yesil elma tarcinli yedim

yesil cay yasemin cay ictim

Turk kahvesi ictim

pulbiberli yogurt yedim

mekik cok cektim

leslie jullian yaptim sporlarimi arada degistrdm :KK66:

evde kepekli unundan ekmekler yaptim :KK66:

canlar elimden gelince yazdim INSALLAH tarti yuzunuze guler :KK37:

benim gunlugum var orda detaylica her gun menu paylasimim var bakabilirsiniz kuzular:KK3:

bende hala diyetteyim 1200 1500 kalori arasi beslenip 5 6 kilo daha veririm INSALLAH canlar opuyorum hepinizi

Herkese selam olsun :))
Ne zaman geçti 4 ay.. ben nasıl bu kadar istikrarlı oldumda Zayifladim ve buraya başarımi yazıyorum. . Demekki o gün bir gün geliyormuş demekki yemediğim ve kendimi tuttuğum her yemek gerçekten benim kaarimaymış. Vazgecmeyen herkes başarıya ulaşıyormuş..
Evet hikayede başarı da sadece bu. VAZGEÇMEYIN !!!!!
Ben ne mi yaptım. . Mucize değil .. sihir yok büyü yok.. boğazımı tuttumm.. olay buymus kizlar.. ama elbette ayrıntıya girecek olursak :

Troitlerim agir çalıştığı için normalden fazla spor yaptım. 9. Takimin candan kızları sayesinde arada kulaklarim çekile çekile aburcuburdan uzak kaldım (ayda bir cısım oldu ağzımin payını verdiler sağolsunlar)
Günde iki saat civarı yürüdüm. 1 bardak su bana iki gun giderken gunde 3 lt yi muhakkak içtim. .
Haftada 2 yada 3 dilim ekmek yedim.
Tartı gununden bir gün onceki gün ayran yada yoğurt detoksu yaptım. Biz pazartesi ve Perşembe tartılıyoruz grup olarak. Iki günlük tarti hafta boyu diyetle sadik kalmama hatta en zoru olan pazar günü ayran detoksuna sebep oldu. .
Beyaz ekmek hayatimda yok artık. Tb seviyorum ben..
Bi çok yöntem deniyor insan diyetteyken. Bende denedim elbette meyve günü protein günü ayran günü. .. sizlerde cok yöntem denediniz deneyeceksiniz..
Bana kiloyu vermemi sağlayan en ama en önemli sebep nedir die sorsalar iki püf noktam var benim

1.midem için değil bağırsaklarim için yemek yedim ben bu süreçte. Bagirsagi calismayan insan kilo vermeyi beklememeli bana göre

2. Arada sırada aksam yemegi yemedim..

Iste bu ikisi benim sihirim büyüm..

Takımım olan 9. Takima kalbimin en derininden sevgimi ve teşekkürümü sayısızca gönderiyorum. Allah hepsinden razi olsun. Kaptanimiz beril ve diger kızlar.. sizler hayatima el attınız bende 74 kilodan 58.04 kiloya 4 ayda düştüm. . Ben sadece size ayak uyudurdum ve sadece VAZGEÇMEDİM....
Gerisi geliyormuş. ..
Sende her kimsen bu yazıyı okudun ve kilon var mutsuzsun canım. .. vazgeçme sadece yediklerine dikkat et bolda hareket et.. senin görevin bu.. sen görevini yap , vücudun zaten görevini yapacak ve zayiflayacak...

Bir günde almadik ki bu kiloları bir günde verelim.. :KK66:

Ah kim derdi ki bende başarı öykümü yazacağım :)

İlk başta 5.takıma ve özellikle C CallanPinckney ve toplight toplight 'a, ayrıca sonsuz destekçim, motive edicim diktatörüm canım arkadaşım yuppe yuppe 'ye ayrıca teşekkür ederim.

Gelelim bana...
Doğum sonrası üstüme yapışan kiloları atmak için 1 yıl pazartesi başlayıp aynı pazartesi biten hüsranlı diyetlerden sonra, 46 beden pantolon aldığım o gün, artık yeter dedim. o ana kadar aynaya baktığımda "yok canım çokta şişman değilim az göbeğim var" diyordum, meğerse bunu dediğiniz zaman kesin kiloluymuşsunuz demekmiş.
5.Takıma girmeden 1 hafta önce diyete başladım, ben diyet diyorum siz aldanmayın, diyete dair hiçbirşey bilmiyormuşum, takımım bana bu konuda çok yardımcı oldu, beni çok yönlendirdi. Akabinde jillian denen gaddarla :KK66: tanıştım, hakkını yemeyeyim çok çok büyük faydası oldu. Düzenli sporu ihmal etmedim, az yedim, porsiyon kıstım, ambalajlı ürün yemedim. kola bile içmedim yahhhuuuu :)
Spor takvimi yaptım, jilliandan sonra farklı egzersizlerde denedim. Bence en büyük faydayı sporda gördüm, sporsuz olmuyor. Zaten ben diyordum ki 70 olayım ama fit olayım. Neyse hanımlar lafı uzatmayım, şimdi 38 beden giyorum, giydiğimi yakıştırıyorum, özgüvenim tam.Mutluyum daha ne olsun.
Şimdi spora hala devam ediyorum vücudumu şekillendirmek için, ama diyeti bıraktım. Yediklerimi abartmamaya çalışıyorum, abartırsamda sporu da abartıyorum :)
Bu arada 72 ile başladım serüvene. 58le kapadım 44 bedenli günleri,
Darısı tüm isteyenlerin başına :KK66:

aaayyyy inanmıyorumm başarı hikayesi yazma sırası bana mı geldii :KK51::KK51::KK200::KK200::KK200::KK68::KK68::KK68:
öncelikle bu yazıyı okuyan güzel bayan merhaba :KK54: :KK60:
sakın vazgeçme olur mu yoluna durmadan devam et sakın pes etme...
aman haa pes edip de düşmanlarını güldürmee:KK62:
ben en iyisi mi herşeyi bastan yazayım :KK33:
ben 2013 yılının kurban bayramına yakın 49 kiloydum en fazla 52 oluyordum sonra yemeğime dikkat ederek yine 49-50 kiloya iniyordum.
kurban bayramı arifesi en yakın arkadasım 13 yıllık dostum onsuz ne yaparım ben dediğim insan hayata gözlerini yumdu. kanserdi evet yaklaşık bir yıl cekmişti ama hiç düşünmemiştim hayır o beni bırakamaz diyordum. neticede yemeden içmeden kesildim eee bayram bu ve birde şehir dışında teyzemin yanındayım dahada endişelendi ben günden güne eriyorum kilo veriyorum annemle teyzem zorla yedirdilerde yedirdiler sonra benim iştahım acıldı ve stresten yemeye basladım.. hadi tatilde böylesin bari evine dönünce kendine gel yokk..
dersten cıkınca ben 1 saat kafede oturuyordum otobüs yoktu bende birşeyler yiyordum (dondurma, pasta, aklınıza hangi kalori bombası gelirse) birde kahve molalarımızda yiyordum eve gelince saat gec oluyordu o zaman yiyordum vel hasılı yeme düzenim öylesine yok olmuştu ki bir gün benim kucagımda kedim korkarak cıktım tartıya ne göreyim 59.8 ciddi olamazsınn bozuk bu tartı yahuuu :KK34::KK34::KK34::KK34:
haftaya ögretmenimin kınası mı vardı hemde ben yüksek yüksek tepeyi ben söylüycem göz önünde olucam dur elbisemi giyeyim ben o kadar farketmiyo sanki aldıgım kilolar (YOK YAAAAAAA KİMİ KANDIRIYORUM BENN!!!!:KK67::KK67:)
elbiseyi bir giydim ki giymez olaydım içine giremedim o gün kafaya dank etti işte canlarım:KK20:
hemen burdan bi topiğe katıldım falan veremiyorum irade yok 2-3 kilosu gitti sadece ama geri alıyorum felan öyle kendimi baya saldım derslerime ara verdim eve kapandım sineye cekildim yani..:63:
sonra 4. takıma girdim ben sende gelir misin beni yanlız bırakma diye biricik kankam @AKovser sayesinde 4. takıma girip zey zey zey zey gogo2405 gogo2405 ile tanıstım iyiki varsınızz:KK200:
E-brulim E-brulim in spor cezalarınıda ekledik miii sonra elde vardı 4.takımın güzel azimli hatunlarının destekleri oldu mu size hedefine ulaşmış bir dilviin...
şimdi 51 kiloyumbiraz kilomu koruyayım sonra 46 ya diktim gözümü :KK56:
kilo verdim diyede salmadılar beni sagolsun arkadaslarım..
burda gercekten cok samimi dostluklar edindim sizden cok sey ögrendim iyiki varsın KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK:KK200::KK200::KK200:
hadii ama yeter okudun kalk ve 100 tane ip atlama hareketi yap:KK49::KK49::KK49:
E-brulim E-brulim moduna girdim bakın iyi arkadasın etkileri:oops:
:KK200::KK200::KK200:
umarım hepinizin en yakın zamanda bir başarı öyküsü olur ve tüm kalbimle güzellikle kalmanızı diliyorum KK dostlarım:KK51::KK51::KK51::KK200::KK200::KK200:

Başarı hikayemi yazma siram gelmiş ne mutlu :KK200::KK200::KK200:
Aslında başarı denebilirmi emin değilimo_O
Benim geçmişe baktığımda kilo problemim pek olmadı aslında. Doğum kilosu kendi kendine gitti onun dışında arada 3-5kilo aldım verdim. Tabii bu durum 2007 senesinde sigarayı birakmamla vede 30 yaşını gecmemle birlikte değişti. Sigarayı biraktigimda 62 kiloydum ki 64 le hamile kalip 78 le dogum yapip kızım 3 yasindayken 62 kilo benim için iyiydi. O yüzden doğum kilosu verecek arkadaşlara tavsiyem panik yapmayın normal beslenip biraz yürüyüş yerlesmemis olan kiloyu vermek için yeterli.
Sigarayı biraktiktan sonra kilo almaya başladım ve tabii etrafimda arkadaslarim sen sigarayı bıraktın kiloyuda verirsin dedikçe bosverdim. Ve sonraki seneler diyete başla birak fazlasıyla kilo al şeklinde gelişti. 70 olmuştum ilk diyete başladığımda. Diyete başladım 68 de bıraktım 72 oldum başladım 68 de bıraktım 74 oldum derken en son 2013 ocak sonu tartı 77 nin üstü 78 in altında gösterince kafama dank etti.napiyorum ben 78 le doğuma girmisim şimdi ortada bebekte yok dedim ve başladım. Ama bu defa paniğe kapılmadan başladım ilk iki ay spor yapmadim abur cubur ve şekeri hamur islerini bir kenara attım pastalara boreklere hayir demeye başladım vee 4 kilo gitti. Nisan ayında bir forum sitesinden tanıdığım sevgili Çiğdem ve zeynep abla sayesinde 4.takimla tanıştım ve bu süreçte yürüyüş yapmaya başladım takıma geldiğimde 72.8 kiloydum. Takımda kaldığım sürede pek çok arkadaş edindim. Sevgili topraks, Çiğdem zeynep abla ausenciya vs. Ve eylül ayına kadar 68 e inmeyi başardım. Tabii bu arada yasimda 35 i geçti. Neden yaş diyorum çünkü 30 dan sonra metabolizma yavaslamaya başlıyor 35 te biraz daha 40 ta biraz daha ve ben 40 a 60 kil9 girmek istiyorum.
Eylül den sonraki 1 sene hatta daha fazla 68 in altına inemedim bazen bıraktım dedim bazen birakmamaliyim dedim.tabik8 bu durum daha önceki hatalarimin sonucuydu yoyo denen kilo hep 68 de diyeti bıraktığım için takıldım. Diğer taraftan iyide oldu kilomu sabitlemis oldum.
Ve gelelim sona bundan 3 ay kaar önce gıda intoleransı testi yaptırdım eve t pahalı biraz ama verdiğim paraya degdimi değdi. 2.5 aydır intoleransim olan gıdaları hayatımdan çıkarttım. Yeni takım arkadaşlarım sayesinde tekrar sporu artırdım ve 70 kilodan 64.4 e kadar indim vee mezunum. Ama mezun oldum diye birakmak yok hala 4.takimla devam ediyorum yanlızca katilimim fazla olamayackti mezun olmayı tercih ettim.60 kiloya inmeyi hedefliyorum.
Zayıflamak zor gibi görünüyor ama zor olan karar vermek ve ilk adımı atmak inanın gerisi çorap sokugu gibi geliyor arada engeller çıkabiliyor ama kendinize inanın. E-brulim E-brulim zey zey zey zey @AKovser istanbulsultani istanbulsultani @uzmanvet ve takımdaki tüm arkadaşlarıma canı gönülden sonsuz kere teşekkür ederim.
Vee yarışmayı bırakmak üzere olduğum bir dönemde beni geri donduren @berilcee ve seaBahAR seaBahAR ikinizede ayrıca kocaman teşekkür ediyorum.
Cuma zayıflama yarışması kocaman bir aile ve bn herkese başarılar diliyorum. En Büyük KK:KK200::KK200::KK200:

merhabalar başarı hikayemi yazmam gerekiyor galiba ama pek de başarı hikayesi denebilecek bir geçmişim olmadı maalesef. 77 kilo ile hamile kalıp 93 kilo ile doğum yaptım çok şükür ki 75 kiloya hiç uğraşmadan inmiştim

75 kilo ile 7. takıma başladım sevgili aeben aeben ablam sayesinde. sevgili kaptanımız _AYNURA_ _AYNURA_ 'yı kendimden epeyce bıktırdım sanırım :))

en büyük avantajım ek gıdayı reddedip sürekli emen oğlumdu sanırım. günlük sabit menülerim olmadı her gün 3 lt su ve kahvaltılarda yeşil çay-biberiye çayı karışımını içtim.

evlendiğim kilo olan 63 kiloya döndüm çok şükür oğlum daha 1 yaşını doldurmadan :) 2 çocuklu 63 kilo anne olmak mutluluk verici . _AYNURA_ _AYNURA_ 'ma sabrından ötürü çok teşekkür ederim. tüm yakım arkadaşlarıma da...

Merhabalar
Minimal başarı hikayem
Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sizinle burada 3 4 ay çok güzel vakit geçirdim, çok şey öğrendim, sevgili kaptanımızın sayesinde bütün karataylı yazılar beynime yer etti. Zaten ben de buraya karatayın askeri olarak gelmiştim. Kendime inandım, kendimle yarıştım 3 4 ayda en fazla 10 kaçamakla istediğim kiloya inmiş bulunmaktayım.
Haftada en az 3 gün -ki genelde 5 gün spor salonunda ortalama 1.5 saat spor yaptım. En çok kiloyu temmuz ayında verdim çünkü o sıcaklarda spor yapmak bana 3 tshirt değiştirtti. Kilomu koruyacağıma inanıyorum çünkü 10 senedir ilk defa 51 50 kg arasında takılıyorum. Ocak ayından itibaren 12kg verdim. Bir daha bu sıkıntıyı çekmemek için aynı şekilde devam ediyorum.
Herkese çok teşekkür ederim.
Spora her gün yer verin.
14. takım sloganımız: Biz diyet yapmıyoruz, sağlıklı yaşıyoruz.

RengarenkNesli RengarenkNesli , @nhtylz, @kitap_asigi hertürlü desteğiniz için teşekkürler.

Merhabalar sonunda bende mezun oldum nerdeyse bu yarışmalar başladığı zaman 35. etapta ilk olarak bu takımlara dahil olmuştum o zamanlar 66,9 kg idim ve hedefim 55 kg idi yıl da 2008 ben maalesef bir türlü bu kiloları veremedim ve yarışmalardan uzak kaldım üzerine sigarayı bırakıp 7-8 kg aldıktan sonra bi de hamile kaldım 75 le hamile kaldım bu süreç içerisinde kk yeniden yardımıma koştu aynı dönemde aynı ay hamile kalan arkadaşlarla birlikte bir çok şey yaşadık sonuçta 95 le doğuma gittim aradan 1-2 sene geçti diyetisyene falan gittim 75 kg ya kadar düştüm ama tek başına bu iş olmuyordu motivasyon eksikliği vardı en güzel motivasyonda cuma yarışmaları idi o dönem tesadüfen *JUJU* *JUJU* kaptanım tesqdüfen 5. takım kaptanı idi ve diskalifiye olmuşumda haberim yoktu 35. etapta 4. takımda başladığım cuma yarışmaları 5. takımda devam etti sonuçta 1-1,5 senedir de bu takımın kaptanlığını yürütüyorum ben mezun olana kadar bana moral ve destek olan 5. takımdaki arkadaşlara çok teşekkür ederim yaklaşık 3 aydır 65 kg dayım aslında hedefim 60 a inmek ama bu süreçte ben mezun olup yerimi başka arkadaşa bırakayım diye mezuniyeti seçtim
en başından beri destkelerini esirgemeyen seaBahAR seaBahAR a ve diğer kaptan arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim

Merhaba Cuma Zayıflama Yarışmasının üyeleri :KK24::KK24:Bu cuma günü bende mezun oldum, aslında biraz zorunlu bir mezuniyet oldu benimkisi :KK66: bu hafta benim için çoookkk mükemmel bir haftaydı. Hem hedef kiloma ulaştım, hem bu hafta listelerde 3. oldum ve en önemlisi 2 yıldır sabırla beklediğim minik mucizem bana gelmişşş :KK68::KK68::KK68:
Bebiş için yaklaşık 1.5 yıldır gördüğüm tedaviler ve en son ki ameliyat sonrası ben 71 kiloya kadar gelmiştim. Bu durum iyice canımı sıkmaya, giydiğim kıyafetler yakışmamaya başlamıştı. Ve bu durum 11 Ağustos günü tak etti. Ve yine KK'da gezinirken Cuma Zayıflama Yarışmasının büyük ailesini gördüm ve hemen mesaj attım. 10. Takımımın sonradan çoookkk sevdiğim kaptanı @erigim beni 10. takıma davet etti ve büyük yarış başladı :KK39:
Ben yemek yemeği çok seven, bu konuda irademe çok sahip olamayan ve hayatımda ilk defa kilo vermeye çalışan biri olarak çok tedirgin ve ne yapacağımı bilemezken adı gibi 10 Numara olan takımımızla çok iyi bir enerji yakaladık ve 8 haftada 8.2 kg vererek bugün mezun oldum. Aslında hedefime ulaştım ama hamilelik olmasaydı ben hedef kilo revizyonu yaparak yarışmaya devam edecektim ama kısmet olmadı :-)

Şimdi gelelim neler yaptığıma? İlk önce şunu söylemek isterim takımım olmasaydı inanın başaramazdım. Kaptanımız @erigim , kaptan yardımcımız cansutr cansutr , takım arkadaşlarım judiee judiee Ahufizar Ahufizar @keskee alpikesonsuz alpikesonsuz potterhead potterhead ve diğer üyeler hepinize çoookkkkk teşekkür ederim.
Ben nasıl doğru beslenir onu öğrendim. Kaptanımızın dediği gibi vücudumuzun bizim çöplüğümüz olmadığını anladım. Sabah kahvaltısının öğünlerin en önemlisi olduğunu, öğünler arası çok aç kalmamanın böylece adeta gözümüzün dönerek yemeklere saldırmadığımızı, sporun ve suyun önemini, sadece porsiyon büyüklüklerini ayarlayarak, dengeli beslenerek çoookk rahat kilo verebileceğini öğrendim.
Ben hiç bir zaman kendimi ben diyetteyim diyip herşeyden soyutlamadım. yoksa başaramazdım. evet çok canım istediğinde yedim ama sadece 1-2 lokma ve nefsimi köreltecek kadar yedim. 8 haftalık sürede hiç kilo almadım, kimi hafta 200 gr verirken kimi hafta 2 kg verdim ama hiç umutsuzluğa kapılmadım.

Son söz olarak arkadaşlar; lütfen kendinize fırsat verin, hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmayıp inancınızı kaybetmeyin. 1-2 haftada vücudunuzu tanıyarak kendinize rota çizin.

Eğer biz istersek yapamayacağımız hiç birşey yok bunu unutmayın...

Ben şimdi gebelik iznine çıktım gibi düşünüyorum ve 10. takım sizden ayrılmıyorum. Eğer Rabbim devamını nasip ederse ve çok kilo alırsam benden çekeceğiniz var :KK70:

Hepinizi çoookkkk öpüyorum ve sağlıklı bir hayat diliyorummm... :KK200::KK200::KK200:

Merhaba Cuma Zayıflama Yarışmasının üyeleri :KK24::KK24:Bu cuma günü bende mezun oldum, aslında biraz zorunlu bir mezuniyet oldu benimkisi :KK66: bu hafta benim için çoookkk mükemmel bir haftaydı. Hem hedef kiloma ulaştım, hem bu hafta listelerde 3. oldum ve en önemlisi 2 yıldır sabırla beklediğim minik mucizem bana gelmişşş :KK68::KK68::KK68:
Bebiş için yaklaşık 1.5 yıldır gördüğüm tedaviler ve en son ki ameliyat sonrası ben 71 kiloya kadar gelmiştim. Bu durum iyice canımı sıkmaya, giydiğim kıyafetler yakışmamaya başlamıştı. Ve bu durum 11 Ağustos günü tak etti. Ve yine KK'da gezinirken Cuma Zayıflama Yarışmasının büyük ailesini gördüm ve hemen mesaj attım. 10. Takımımın sonradan çoookkk sevdiğim kaptanı @erigim beni 10. takıma davet etti ve büyük yarış başladı :KK39:
Ben yemek yemeği çok seven, bu konuda irademe çok sahip olamayan ve hayatımda ilk defa kilo vermeye çalışan biri olarak çok tedirgin ve ne yapacağımı bilemezken adı gibi 10 Numara olan takımımızla çok iyi bir enerji yakaladık ve 8 haftada 8.2 kg vererek bugün mezun oldum. Aslında hedefime ulaştım ama hamilelik olmasaydı ben hedef kilo revizyonu yaparak yarışmaya devam edecektim ama kısmet olmadı :-)

Şimdi gelelim neler yaptığıma? İlk önce şunu söylemek isterim takımım olmasaydı inanın başaramazdım. Kaptanımız @erigim , kaptan yardımcımız cansutr cansutr , takım arkadaşlarım judiee judiee Ahufizar Ahufizar @keskee alpikesonsuz alpikesonsuz potterhead potterhead ve diğer üyeler hepinize çoookkkkk teşekkür ederim.
Ben nasıl doğru beslenir onu öğrendim. Kaptanımızın dediği gibi vücudumuzun bizim çöplüğümüz olmadığını anladım. Sabah kahvaltısının öğünlerin en önemlisi olduğunu, öğünler arası çok aç kalmamanın böylece adeta gözümüzün dönerek yemeklere saldırmadığımızı, sporun ve suyun önemini, sadece porsiyon büyüklüklerini ayarlayarak, dengeli beslenerek çoookk rahat kilo verebileceğini öğrendim.
Ben hiç bir zaman kendimi ben diyetteyim diyip herşeyden soyutlamadım. yoksa başaramazdım. evet çok canım istediğinde yedim ama sadece 1-2 lokma ve nefsimi köreltecek kadar yedim. 8 haftalık sürede hiç kilo almadım, kimi hafta 200 gr verirken kimi hafta 2 kg verdim ama hiç umutsuzluğa kapılmadım.

Son söz olarak arkadaşlar; lütfen kendinize fırsat verin, hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmayıp inancınızı kaybetmeyin. 1-2 haftada vücudunuzu tanıyarak kendinize rota çizin.

Eğer biz istersek yapamayacağımız hiç birşey yok bunu unutmayın...

Ben şimdi gebelik iznine çıktım gibi düşünüyorum ve 10. takım sizden ayrılmıyorum. Eğer Rabbim devamını nasip ederse ve çok kilo alırsam benden çekeceğiniz var :KK70:

Hepinizi çoookkkk öpüyorum ve sağlıklı bir hayat diliyorummm... :KK200::KK200::KK200:
Çook mutlu oldum rakibem.İnşallah bebeğin de senin gibi güzel olacak.Senin adına çok sevindim ablacığım.Allah hayırlı evlat nasip etsin

Öncelikle herkese merhabalar. . Başarı öyküsü önemli bence . Ben ilk bu yazıları okuyarak karar verdim kilo vermeye . Öyle aman aman çok kilolu hissetmiyordum kendimi ama en son kot pantolonlarm ve eteklerimin basenlerden sıkıştırmasi beni kendime getirmeye yetti.. kış di kışın bilirsiniz hareket az ve insan bol yağlı yiyerek falan ısınmak ister bir nevi. .
Gelelim hikayeme. 7. Takım à yönlendirildim. 65 kilo ile başladım ama takıma yazdığmda 62 idim. Kış boyunca bebek hayalleri kurmuş her adet döneminde hüsran yaşayan ben artık kafamı dagitmaliydim. O ara eşimle internetten bisiklet siparis etmiştik. Bi iki biniş sonrası müthiş ter attığımà şahit olunca spor kısmı bu olsa gerek diyetimin diye her gün topice yazdığım menüye ek 1 saat tempolu bisiklet sürme yazıo dum.
Menüler é gelince ekstra çok farklı bişi yapmadım ama sağolsun takımdakı arkadaşlar aeben aeben perigunlugu perigunlugu yasom7272 yasom7272 bana sağlıklı beslenmek konusunda çok destek oldular. .
Takıma listeye girme hayallerim 4. Hafta da hüsranla sonuçlansa da o gün hickirarak ağlasam da pes etmedim. :KK66:
Her cuma kilo bildirimi icin heyecanlaniyor .. her akşam 4 ten sonra menü bildirimi yapınca korkuyordim.. korkuyorDüm çünkü hep cıslarim vardı özellikle çay saati dediğim yemekten sonra içtiğim cayin yanina mutlaka bi etipuf yerdim . Hep de sopalardi kızlar beni..
Hayaller kurdum yaz gelsin simit yicem Hamburger pizza ve daha neler neler ..
Yedim de hepsini hiç uzmeden kendimi . Ama abur cuburü bırakmaya çalıştım paketli yiyeceklerle değil de dut kuru meyve hurma ile çay içtim.
Araya ramazan girmişti zaten diyet yapmak zorlasmisti. Hedefim 58 di derken Selinanya Selinanya arkadaşımın hedefi benim neden ben de 56 yi hedeflemiyim ki dedim .
Haftada 1000 gr vererek hedefime ulastim .
Şimdi mi şimdi . .
58 oldum . Ekmek de yiyor hamilelik dolayısıyla spor da yapamıyorum. Ama hiç üzülmem kilo Alaçam die . Ben isteyince hele ki böyle cuma takımları varken . 100 kilo da olsam biliorum veririm.
Bana göre işin sırrı . Günluk spor.. Ekmeksiz ve az yağlı abur cubur suz az tatlı li yeme düzeni .
Ha bi dee herkesin düzeni kendine yeter ki tavsiyeleré açık olun..
Hayırlı bir hamilelik geçirip tekrar kiloları vermeye gelicem takıma İnşalllaaahhh. Her okuyan amin derse ne mutlu
. Şimdiden buraya yaziyim de :KK66: :KK66: :KK66: :KK66: hedefim olsun .

Selamlar arkadaşlar..
Uzun yillar 62-64 kg da yaşamiş, evlendikten sonra iki yil icinde 75 kg a çıkmış biriyim ben.
75 kg olunca tabii kiyafetlerim olmadi, olanlar yakismadi. Çevremden de yoğun eleştiriler gelince ve yoğun iş tempoma bebeğimle ara vermiş bulununca firsat bu firsat deyip diyete basladim. Kendi kendime dikkat ederek 3 kg verdim. Boyle kendi kendime altmislara inmek hayaldi benim icin. Sonra nette gezinirken kk nin zayiflama gruplariyla karsilastim ve cuma zayiflama grubu, 3.gruba katildim. Iyi ki de katilmisim; burasi irademe güç verdi, belki kendi başima edinemeyeceğim azmi verdi.
3.grupta 2 ay icinde 72 den 65 e indim. 7 kg verdim. Sonra tatil sebebiyle izne ayrildim uc ay kadar. Daha sonra tekrar basladim. Aslinda hedefim 57 ye kadar inmekti fakat saglik sorunlari nedeniyle 64 te biraktim.
Kilo verme surecimde 11 kg vermis oldum. Insaallah sagligim duzelince ellili kilolara inmek uzere tekrar gelecegim buraya, simdilik mezun oldum ama:KK66:
Uzattim fakat biraz da zayiflama yontemlerimden bahsedeyim, okuyanlara faydasi dokunur belki.
1.si dua ettim:KK66: evet, bir cok konu icin dua ederiz ama bunun icin dua etmek benim de aklima gelmemisti. Bu surecte ettim ve Allah a cok sukurler olsun ki gitti kilolar.
2.si onceleri karatay vs bazi yontemleri denedim. Belki baskalarina iyi gelir ama Karatay (az karbonhirat almam sebebiyle) beni hastanelik etti. Sonra ise su yontemle devam ettim
-az yemek
-acikmadan yememek
-sofradan tam doymadan kalkmak
-su icimimi artirmak
-genellikle 3ana 3 ara ogun yemek
-ara ogunlerimde meyve ve kavrulmamis kuruyemisler yemek
-saglikli gidalarla beslenmek, yapay urunleri hayatimdan cikarmak
-yemeklerde kullandigim yag miktarini azaltmak
-arkadaslara gidince ikram edilenlerin bazilarini hic yememek
-vee beni en zorlayan tatli bagimliligini kirmak(ki buna kaptanim sahgull sahgull ve grup arkadaslarim kelebekolacam kelebekolacam Hedef_69 Hedef_69 N Nilyyyaaannn ve diger arkadaslarim vesile oldular, yoksa kendi basima sanirim mumkun degildi;()

3.su yuruyus ve spor. Hemen her gun bebegimi arabasina koyup yuruyuse ciktim. En az 1 saat yurumeye calistim ve genellikle uzun yuruyusler yaptim. Sporumu da genellikle haftada 3 gun evde pilates yaptim. Son haftalar sporu ihmal ettim ama cok gerekli.
Benim zayiflama hikayem boyle. 3.gruba ve cuma zayiflama grubuna cok tesekkurler:KK66:))

Selamlar arkadaşlar..
Uzun yillar 62-64 kg da yaşamiş, evlendikten sonra iki yil icinde 75 kg a çıkmış biriyim ben.
75 kg olunca tabii kiyafetlerim olmadi, olanlar yakismadi. Çevremden de yoğun eleştiriler gelince ve yoğun iş tempoma bebeğimle ara vermiş bulununca firsat bu firsat deyip diyete basladim. Kendi kendime dikkat ederek 3 kg verdim. Boyle kendi kendime altmislara inmek hayaldi benim icin. Sonra nette gezinirken kk nin zayiflama gruplariyla karsilastim ve cuma zayiflama grubu, 3.gruba katildim. Iyi ki de katilmisim; burasi irademe güç verdi, belki kendi başima edinemeyeceğim azmi verdi.
3.grupta 2 ay icinde 72 den 65 e indim. 7 kg verdim. Sonra tatil sebebiyle izne ayrildim uc ay kadar. Daha sonra tekrar basladim. Aslinda hedefim 57 ye kadar inmekti fakat saglik sorunlari nedeniyle 64 te biraktim.
Kilo verme surecimde 11 kg vermis oldum. Insaallah sagligim duzelince ellili kilolara inmek uzere tekrar gelecegim buraya, simdilik mezun oldum ama:KK66:
Uzattim fakat biraz da zayiflama yontemlerimden bahsedeyim, okuyanlara faydasi dokunur belki.
1.si dua ettim:KK66: evet, bir cok konu icin dua ederiz ama bunun icin dua etmek benim de aklima gelmemisti. Bu surecte ettim ve Allah a cok sukurler olsun ki gitti kilolar.
2.si onceleri karatay vs bazi yontemleri denedim. Belki baskalarina iyi gelir ama Karatay (az karbonhirat almam sebebiyle) beni hastanelik etti. Sonra ise su yontemle devam ettim
-az yemek
-acikmadan yememek
-sofradan tam doymadan kalkmak
-su icimimi artirmak
-genellikle 3ana 3 ara ogun yemek
-ara ogunlerimde meyve ve kavrulmamis kuruyemisler yemek
-saglikli gidalarla beslenmek, yapay urunleri hayatimdan cikarmak
-yemeklerde kullandigim yag miktarini azaltmak
-arkadaslara gidince ikram edilenlerin bazilarini hic yememek
-vee beni en zorlayan tatli bagimliligini kirmak(ki buna kaptanim sahgull sahgull ve grup arkadaslarim kelebekolacam kelebekolacam Hedef_69 Hedef_69 N Nilyyyaaannn ve diger arkadaslarim vesile oldular, yoksa kendi basima sanirim mumkun degildi;()

3.su yuruyus ve spor. Hemen her gun bebegimi arabasina koyup yuruyuse ciktim. En az 1 saat yurumeye calistim ve genellikle uzun yuruyusler yaptim. Sporumu da genellikle haftada 3 gun evde pilates yaptim. Son haftalar sporu ihmal ettim ama cok gerekli.
Benim zayiflama hikayem boyle. 3.gruba ve cuma zayiflama grubuna cok tesekkurler:KK66:))
canım benım harıkasın. kilo verme surecınde okadar kararlı ve ıstıkrarlıydınkı 2 ay gıbı kısa bı surede cok güzel kılo verdın .senı tanıdığımız ıcın bızde cok mtlu olduk :KK60:inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur gerı klan kılolarınıda takımımızda tekrar güle oynaya veririz Allaha emanet ol canım :KK200::KK200::KK36::KK36:

birine aşık olmuştum. ekstradan herhangi birşey yapmama gerek kalmadı.
4 ayda 82 kilodan 66 kiloya düştüm.

Herkese merhabalar,

Sonunda mezun oldum ve geçte olsa hikayemi yazmaya geldim... Son üç buçuk yıl öncesine kadar hep zayıftım, her gece

12 den sonra yemek yiyip yatardım ama gram almazdım...bide en önemli ayrıntı ekmekçi olmam:) hep yazdım burayada

eski beni en iyi anlatan cümle ekmeği ekmek arası yerdim nerdeyse:))) sonra takıma girmemle birlikte uzaktan baktığım

Karatay tarzı beslenmenin içine düştüm:) bi kaç gün ekmegi dilim olarak azaltıp ilk haftada 1,1 kilo verince hepten

bıraktım bana en büyük gazı veren şey bi hafta bile olmadan o kiloyu vermiş olmamdı. Ama ayran gönüllü bendeniz, bi

anda çok gitsin hevesiyle araya İsveçler,lahana, lapa,ayran çorbası...kattımda durdum,yeterki yeni bişey duymayım.

Bunların arasından lahana kürünü( 600 gram aldımm) ve İsveç diyetini( 1 hafta yaptım çok az verdim ama bırakınca

verdiğimin iki katı aldım) asla unutmam, karataylada çok ucuk rakamlar vermedim ama güzel giden kilo kaybını hep bu

araya soktuklarımla gerilettim. Bu sebeple belki de en en fazla 6 ayda verilebilecek 16 kiloyu ben 1 yılda verdim. Ama

Karatay artık yasam tarzım oldu zaten hamurişi,tatlı, abur cubur sevmeyen biriydim ekmegi kesmekle hayatım değişti ha şimdi yemiyomuyum cok Nadirde olsa bi kaç lokma acı biber turşusu yemek icin yiyorum :KK53:

Sporu bile düzenli yapmamama rağmen sarkma vs. sorun yasamadım cok şükür , fırsat

buldukça yürüyorum ve evde yapabildiklerimi yapıyorum.

Çok ağladığım oldu,her yere dön dolaş iki pantolonu giy ızdıraptı benim icin, bi kaç kere

alışverişe kalkıştım ama benim sevdiğim beni sevmedi, beni seveni ben sevmedim aynada:))) oturdum bunada çok agladım:KK48: o zamankiağlamalarıma şimdi gülmek çok güzel :21:irade

ve destek cok önemli, sevgili kaptanım,güzel yürekli Sweetdimple Sweetdimple im Hakkın asla ödenmez :KK60: ayrıca takım arkadaşlarımada teşekkür ederim..

Takıma girdiğimde hedefim 65 ve ' dar paça renkli kot pantolonla fink atmak istiyorum' diye

baya naralar atmıstım,Yaz gelsin daha renkli giyicem ama suan da siyahtan kurtulup baya

renklendirdim :) renkli kot ve taytımla ilk hedefim gerçekleşti ama suan istediğim 59 olmak, yeterki 60 lı bişey olmayım 59,9 a razıyım :KK70:mezun olduğumdan beri cok azda olsa gidiyo,

kesinlikle yaza kadarda İstediğim rakama inecem inş. Emek olmadan yemek olmuyo,hepinize

bu yolda irade ve sabır diliyorum...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar

Biraz gecikmeli de olsa sonunda başarı hikayemi yazabildim.1,5 yılda 34 kg verdim. 1,5 yıllık hikayeyi özetlemek biraz zor aslında ama sizi sıkmadan en kısa haliyle yazmaya çalışacağım.

4 çocuklu çalışan bir anneyim. Evlendiğimde 53 kilo iken 4 çocuktan sonra 93,1 kiloya ulaştım. İlk iki hamileliğimde aldığım kiloları 67 kiloya kadar gerileyebilmişken son iki hamileliğim peş peşe olunca kilom da çok arttı. Her hamileliğimde 25-30 kg arası alan biriyim çünkü.

Doğumdan 11 ay sonra bir gün eşim eve geldi ve bir arkadaşının beni gördüğünü ve eşin yine hamile mi diye sorduğunu söyledi. Bunu biraz da alaylı söyleyince –ki eşim kiloyu hiç sevmez- çok sinirlendim ve çok üzüldüm. O sıralar yaşadığım yerde bir diyetisyen gelmiş ve bir akrabam ona gitmiş ve bir ayda 6 kg verdim deyince bende hemen randevu almak için hastaneyi aradım ve randevu tarihini 10 Nisan 2014 olarak alabildim. Akrabamı arayarak randevu zamanına yaklaşık iki ay olduğunu bu arada onun diyet listesiyle bir başlangıç yapmak istediğimi söyledim ve 16 şubat 2014 tarihine diyete başladım.

Emziren bir anne olduğum için ilk başta biraz bebeğim etkilenir mi diye endişelensem de günde en az 3 litre su içen biri olarak, belki de yediğim sebzelerdendir bilmiyorum ama sütüm azalacağına arttı diyebilirim. Liste benim için düzenlenmediği için tam anlamıyla uymasam da genelde listedekileri yapınca tartı yüzüme gülmeye başladı ve diyetisyen tarihine kadar 7,5 kilo verdim. Sonrasında diyetisyen kontrolünde hiç kaçamak yapmadan diyetime başladım.

O arada internette diyet için motivasyon olabilecek bir şeyler araştırırken KK’nın diyet guruplarını fark ettim ve 80-90 topiğinde yazmaya başladım. Başta sweetdimple olma üzere oradaki bütün arkadaşlar çok yakınlık gösterdiler ve oradan almış olduğum motivasyonla hiçbir şeyi aksatmadan doktorumun dediği her şeyi yaptım. Tabi bu arada spor da baş tacımdı. Step, plates ve yürüyüş yapıyordum. Genelde haftanın üç günü birer saat spor yapabiliyordum. Doktorum haftada üç gün birer saatin ideal olduğunu, eğer bu sporu yapamazsan o zaman günde yarım saat tempolu yürüyüşün kilo vermek için yeterli olduğunu söyledi. Bende öyle yaptım. İlk 6 ayda 23 kilo verdim ve kilo vermem biraz yavaşlayınca o arada sevgili sweetdimple kaptanıma 6. Takımda yarışmak istediğimi söyledim. Eylül 2014 de 69 kilo ile 6.takımda yarışmaya başladım. Bir ay sonra diyetisyenim buradan ayrıldı, sonrasında yine aynı listemle devam ettim, bir ara sıkıldım izine ayrıldım bazı olumsuzluklar oldu ama sonunda Eylül 2015 de 58,9 kg ile takımdan mezun oldum. Aslında yiye yiye zayıfladım diyebilirim. 3 ana öğün ve 3 ara öğün olma üzere 6 öğünle beslendim. İçtiğim suyu bile saatinde içtim. Haftada bir gün sütlü tatlımı yedim. Doktor kontrollerimde beklenilen kiloyu verdiğim için bir öğün istediğim her şeyi yiyebildim yani ödül günüm oldu. Bu beslenme tarzı da hoşuma gidiyor diyebilirim. Artık sağlıklı beslenmeyi öğrendim, Her gün et, yoğurt, peynir, yumurta gibi proteinlerin yanında, sebzemi meyvemi de ihmal etmiyorum. Öğrendiğim iki kural: Sağlıklı beslenme ve yanında spor da hayatımızın bir parçası olmalı.

Bana desteklerinden dolayı öncelikle melek kaptanım sweetdimple ve takım arkadaşlarıma, 80-90 topiğinde desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

İsteyince elde edilemeyecek hiçbir şey yok. Önemli olan onu gerçekten beyin ve kalp birlikte istesin.

Uzun yolculuklar tek bir adımla başlar. O adımı yürekten isteyerek atanlar, yolculuk ne kadar uzun olursa olsun sabırla sonuna ulaşmayı başaracaktır.

Sevgiler……

6.Takimdan Merhaba,
Basari hikayem biraz uzun olacak sonuna kadar okuyanlara simdiden tesekkur ederim.. Nette 10 gunde 5 kg 5 gunde 3 kg gibi diyetler arastirirken buldum kk'nin basari hikayeleri bolumunu.. Uye oldum okumaya devam ettim.. Bu kadar insan yapmis neden ben yapamayayimki dedim.. Basari hikayeleri beni takimlara goturuyordu baktim son mesaj 6.takima yazilmis girdim ve beni araniza alirmisiniz dedim seve seve diye cevap geldi kaptanimdan.. Takima girme amacim zayiflamak ve bir gun ozenerek okudugum bu basari hikayelerinden birinin sahibi olmakti.. Bugun bunu basardim ve tadini cikarabilirim :-)

Ben 4.5 kg dogmusum hayatimda hic cok zayif olmadim..17 yasindayken 73 kg olmustum kendi azmimle 54 kgya indim.. Bir iki yil bu kilomu cok az oynamalarla korumayi basardim.. Evlendigimde 58 kgydum.. Hamile kaldigimda 62.. 18 kg aldim hamileyken 80 kg ile doguma girdim.. Oglum 6 aylikken 68 kgya diyetsiz dusmustum.. O gunden sonra ben nasil olsa kgyu veriyorum ben diye sapittim aynalardan tartilardan kactim dolabim olmayan kiyafetlerimle doluydu.. Hamileyken giydigim esofmanlara kalmistim.. Bir gun bi tartildim sok oldum 95 kgydum biri kilomu sorsa 75 falan diyordum cunku en kilolu halim 70 lerdeydi hamilelik disinda.. 95 kgydum kabullenemiyordum bile.. Bu sismanlama hikayem :-)

Kilo vermeye zayiflamaya nasil karar verdim? Yillar icinde cok sey biriktirmistim aslinda.. 'Kocan seni kesin aldatiyordur' 'sismansin kisa sac yakismaz' 'bir hastaliginmi var hic iyi gorunmuosun her gecen gun kilo aliyorsun' 'size uygun bedenlerimiz yok kusura bakmayin' 'buyuk bedenler su tarafta' cogumuzun duydugu sozler aslinda.. Babamin yemek masasinda az ye bak cok sismanladin.. Kp'nin araba coktu kac kg var hesaplamasinda bana sormadan 100 kg yuvarlamasi.. Yolda goren eski arkadaslarin kilodan taniyamadim demesi.. Bardagi tasiran son damla ben kirilmasin incinmesin diye sozlerimi sectigim kizkardesimin bana sismansin diye hakaretler dolu mesajlari.. Cok agladim gunlerce agladim.. Zayiflicam dedim onlar laf soyluyor diye degil ben kendimi boyle sevmedigim icin kendimi guzel gormek istedigim icin kimse icin degil kendim icin saglikli olmak icin aynalarla barismak icin.. Esime diyete baslicagimi soyledim.. Alisverise ciktik kendime tarti aldim.. Alisveris yaparken esim bizimde yiyebilcegimiz seyler al dedi diyeti devam ettirecegime inanmiyordu o gun onu anladim.. Kizmadim hakli cunku rutin her ay diyete basladim :-) ve iki kati aldim..

Takima gelmeye cesaret edene kadar netten buldugum 3 ana 3 ara ogunu olan bir diyet uyguladim 15 gunde 4 kg verdim.. Takima geldigimde 91 kgydum.. Sweetdimple Sweetdimple kaptanimin yonlendirmesiyle karatay ile tanistim.. Hergun bir saat yurudum.. Disari cikamadigim zamanlar leslie yaptim evde.. Her gun en az 3 lt su ve yesil cayimi hic aksatmadim.. 85 kg oldugumda jilian yapmaya basladim cok guzel toparladi vucudumu.. 79 kiloya kadar karatayla geldim.. Sonra dukana basladim 2 ayda dukanla 9 kg verdim sonra saglik sorunlarimdan dolayi birakmak zorunda kaldim.. Kalan kilolarimi bol spor bol su ve saglikli beslenerek verdim(karatay+raw karisimi)..Ara ogun hic yapmadim cok acikmadigim surece.. Yaptigim zamanlarda sut veya sutlu kahve oldu.. Meyve pek yemedim cunku meyve sekeri zayiflamayi zorlastiriyor.. İctigim bitki caylari; hibiskus+yesilcay+funda yapragi+mate+kiraz sapi.. Her ogunumde mutlaka salatam oldu..Simdi 64.4 kiloyum ideal kiloma kavustum.. Boyum 1.74..

Bana inanan destegini hic esirgemeyen basarimin ortagi kaptanima cok ama cok tesekkur ederim :KK200:
Ben sadece ideal kiloma kavusmadim..
Sweetdimple Sweetdimple dunyanin en yumusak en iyi kalpli kaptani arkadasi dostu ablasi. Her zaman insani rahatlatan aydinlatan cok guzel gonullu bi insana kavustum..
45derya45 45derya45 derdim oldugun sevindigimde agladigimda kisacasi her konuda bana destek bir yol arkadasi buldum..
@gel_pcpc coook uzaklarda olmasina ragmen her zaman yanimda hissettigim bir kizkardes buldum..
RengarenkNesli RengarenkNesli enerjisine bilgeligine hayran oldugum bi idol buldum..
ayyuzlum0211 ayyuzlum0211 kisa zamanda tanismamiza ragmen cilginmi cilgin bi o kadarda samimi bir dost buldum..
Yenibirben_84 Yenibirben_84 tum yasadiklarimi nerdeyse yasamis bir kader arkadasi buldum insallah en yakin zamanda onun basari hikayesini okurum..
Menesa Menesa GoldenVenus GoldenVenus G g_albyrk makres76 makres76 @BayilanBayilana Bulbul-e Bismil Bulbul-e Bismil tum takim arkadaslarima her animda destek olduklari icin tesekkur ederim.. İyiki varsiniz.. Hepinizi cok seviyorum..

Kilolar gittikce hayatim guzellesti.. Meger ben farkinda degilmisim tum sorunlarimin altinda kilo varmis.. Uykudan uyanmak istemem kilodanmis.. İnsanlarla sohbet etmekten kacmam.. Sinirli ruh halim.. Simdi yolda yururken kacmiyorum camlardan kendimi gormekten hatta durup bir kez daha bakiyorum.. Kilomdan hic sikayet etmemesine ragmen esimin davranislari degisti ilgisi ilk tanistigimiz zamanlara dondu nerdeysee eskisi gibi kiskanmaya basladi.. Disari cikmak icin hazirlandigimda kiskanclikla hayranlikla bakmaya basladi.. Daha pozitif bir insan oldum guluslerim bile ozgurlesti.. Kiloluyken sanki kendime gulme hakkini bile gormuyordum cunku..

Simdi daha zor bir yolculuk bekliyor beni.. Bunca emekle verdigim kilolarimi koruma zamani.. Raw+karatay ile devam edicem yoluma sporumu hic birakmadan tabi..

Benim okudugum basari hikayeleri gibi insallah benim hikayemde birilerine ornek olur.. Sismanlik kader degil.. Biz istersek olur..

"Hicbir yemek istedigimiz bedende olmak kadar lezzetli degil"

6.Takimdan Merhaba,
Basari hikayem biraz uzun olacak sonuna kadar okuyanlara simdiden tesekkur ederim.. Nette 10 gunde 5 kg 5 gunde 3 kg gibi diyetler arastirirken buldum kk'nin basari hikayeleri bolumunu.. Uye oldum okumaya devam ettim.. Bu kadar insan yapmis neden ben yapamayayimki dedim.. Basari hikayeleri beni takimlara goturuyordu baktim son mesaj 6.takima yazilmis girdim ve beni araniza alirmisiniz dedim seve seve diye cevap geldi kaptanimdan.. Takima girme amacim zayiflamak ve bir gun ozenerek okudugum bu basari hikayelerinden birinin sahibi olmakti.. Bugun bunu basardim ve tadini cikarabilirim :-)

Ben 4.5 kg dogmusum hayatimda hic cok zayif olmadim..17 yasindayken 73 kg olmustum kendi azmimle 54 kgya indim.. Bir iki yil bu kilomu cok az oynamalarla korumayi basardim.. Evlendigimde 58 kgydum.. Hamile kaldigimda 62.. 18 kg aldim hamileyken 80 kg ile doguma girdim.. Oglum 6 aylikken 68 kgya diyetsiz dusmustum.. O gunden sonra ben nasil olsa kgyu veriyorum ben diye sapittim aynalardan tartilardan kactim dolabim olmayan kiyafetlerimle doluydu.. Hamileyken giydigim esofmanlara kalmistim.. Bir gun bi tartildim sok oldum 95 kgydum biri kilomu sorsa 75 falan diyordum cunku en kilolu halim 70 lerdeydi hamilelik disinda.. 95 kgydum kabullenemiyordum bile.. Bu sismanlama hikayem :-)

Kilo vermeye zayiflamaya nasil karar verdim? Yillar icinde cok sey biriktirmistim aslinda.. 'Kocan seni kesin aldatiyordur' 'sismansin kisa sac yakismaz' 'bir hastaliginmi var hic iyi gorunmuosun her gecen gun kilo aliyorsun' 'size uygun bedenlerimiz yok kusura bakmayin' 'buyuk bedenler su tarafta' cogumuzun duydugu sozler aslinda.. Babamin yemek masasinda az ye bak cok sismanladin.. Kp'nin araba coktu kac kg var hesaplamasinda bana sormadan 100 kg yuvarlamasi.. Yolda goren eski arkadaslarin kilodan taniyamadim demesi.. Bardagi tasiran son damla ben kirilmasin incinmesin diye sozlerimi sectigim kizkardesimin bana sismansin diye hakaretler dolu mesajlari.. Cok agladim gunlerce agladim.. Zayiflicam dedim onlar laf soyluyor diye degil ben kendimi boyle sevmedigim icin kendimi guzel gormek istedigim icin kimse icin degil kendim icin saglikli olmak icin aynalarla barismak icin.. Esime diyete baslicagimi soyledim.. Alisverise ciktik kendime tarti aldim.. Alisveris yaparken esim bizimde yiyebilcegimiz seyler al dedi diyeti devam ettirecegime inanmiyordu o gun onu anladim.. Kizmadim hakli cunku rutin her ay diyete basladim :-) ve iki kati aldim..

Takima gelmeye cesaret edene kadar netten buldugum 3 ana 3 ara ogunu olan bir diyet uyguladim 15 gunde 4 kg verdim.. Takima geldigimde 91 kgydum.. Sweetdimple Sweetdimple kaptanimin yonlendirmesiyle karatay ile tanistim.. Hergun bir saat yurudum.. Disari cikamadigim zamanlar leslie yaptim evde.. Her gun en az 3 lt su ve yesil cayimi hic aksatmadim.. 85 kg oldugumda jilian yapmaya basladim cok guzel toparladi vucudumu.. 79 kiloya kadar karatayla geldim.. Sonra dukana basladim 2 ayda dukanla 9 kg verdim sonra saglik sorunlarimdan dolayi birakmak zorunda kaldim.. Kalan kilolarimi bol spor bol su ve saglikli beslenerek verdim(karatay+raw karisimi)..Ara ogun hic yapmadim cok acikmadigim surece.. Yaptigim zamanlarda sut veya sutlu kahve oldu.. Meyve pek yemedim cunku meyve sekeri zayiflamayi zorlastiriyor.. İctigim bitki caylari; hibiskus+yesilcay+funda yapragi+mate+kiraz sapi.. Her ogunumde mutlaka salatam oldu..Simdi 64.4 kiloyum ideal kiloma kavustum.. Boyum 1.74..

Bana inanan destegini hic esirgemeyen basarimin ortagi kaptanima cok ama cok tesekkur ederim :KK200:
Ben sadece ideal kiloma kavusmadim..
Sweetdimple Sweetdimple dunyanin en yumusak en iyi kalpli kaptani arkadasi dostu ablasi. Her zaman insani rahatlatan aydinlatan cok guzel gonullu bi insana kavustum..
45derya45 45derya45 derdim oldugun sevindigimde agladigimda kisacasi her konuda bana destek bir yol arkadasi buldum..
@gel_pcpc coook uzaklarda olmasina ragmen her zaman yanimda hissettigim bir kizkardes buldum..
RengarenkNesli RengarenkNesli enerjisine bilgeligine hayran oldugum bi idol buldum..
ayyuzlum0211 ayyuzlum0211 kisa zamanda tanismamiza ragmen cilginmi cilgin bi o kadarda samimi bir dost buldum..
Yenibirben_84 Yenibirben_84 tum yasadiklarimi nerdeyse yasamis bir kader arkadasi buldum insallah en yakin zamanda onun basari hikayesini okurum..
Menesa Menesa GoldenVenus GoldenVenus G g_albyrk makres76 makres76 @BayilanBayilana Bulbul-e Bismil Bulbul-e Bismil tum takim arkadaslarima her animda destek olduklari icin tesekkur ederim.. İyiki varsiniz.. Hepinizi cok seviyorum..

Kilolar gittikce hayatim guzellesti.. Meger ben farkinda degilmisim tum sorunlarimin altinda kilo varmis.. Uykudan uyanmak istemem kilodanmis.. İnsanlarla sohbet etmekten kacmam.. Sinirli ruh halim.. Simdi yolda yururken kacmiyorum camlardan kendimi gormekten hatta durup bir kez daha bakiyorum.. Kilomdan hic sikayet etmemesine ragmen esimin davranislari degisti ilgisi ilk tanistigimiz zamanlara dondu nerdeysee eskisi gibi kiskanmaya basladi.. Disari cikmak icin hazirlandigimda kiskanclikla hayranlikla bakmaya basladi.. Daha pozitif bir insan oldum guluslerim bile ozgurlesti.. Kiloluyken sanki kendime gulme hakkini bile gormuyordum cunku..

Simdi daha zor bir yolculuk bekliyor beni.. Bunca emekle verdigim kilolarimi koruma zamani.. Raw+karatay ile devam edicem yoluma sporumu hic birakmadan tabi..

Benim okudugum basari hikayeleri gibi insallah benim hikayemde birilerine ornek olur.. Sismanlik kader degil.. Biz istersek olur..

"Hicbir yemek istedigimiz bedende olmak kadar lezzetli degil"
Allahim hislerimiz bu kadar güzel yazilir ve anlatilirdi.
Tebrik ediyorum ve çok çok takdir ediyorum seni selvim. Sen bitirdin kabusu sıra ben ve benim gibilerde şimdi. İnsallah başarı hikayemizi yazmak bize de nasip olur arkadaşım..sizin enerjiniz vede desteginiz le daha da hızlı ve umutlu yol alacağım dan eminim iyiki varsiniz...

X