Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni tedbirler açıkladı

esim mesaiye kaliyor hafta sonlari kapi gibi izinleri var çalışiyorlar yani.
çaycılarida pozitif zaten oturduk gün sayiyoruz 😟
İş yerinde kaç kişi covide yakalandı artık sayamiyorum . Yine karantinadaydim, bu 3. Oldu. Testim negatif Allah'tan. Yani çalışmak tabi ki gerekli ama en azından evden çalışabilecek olanları ise getirmesinler. Hele İstanbul'da adım atacak yer yok. Öyle haftasonu tiriskadan kapanmalarla olmaz...

İş yerinde kaç kişi covide yakalandı artık sayamiyorum . Yine karantinadaydim, bu 3. Oldu. Testim negatif Allah'tan. Yani çalışmak tabi ki gerekli ama en azından evden çalışabilecek olanları ise getirmesinler. Hele İstanbul'da adım atacak yer yok. Öyle haftasonu tiriskadan kapanmalarla olmaz...
size yine karantina veriyorlarmis esimi teste yollayip geri ise cagirdilar sonucu beklemeden devletin kurumunda oldu bu hemde

valla param yok hocam, eşim calisiyor ama paradan daha degerli evde oksuz kalma ihtimali olan bir çocuğum var 😏
işi olmayan çıkmasa nolacak mesela ben cikmiyorum ama eşim çıkıyor
işe giden insanlar toplu taşımada üst üste alt alta yolculuk ediyor mecburen
eve gidecek hanim coluk cocuk hepsi pozitif olacak, pozitif oldugunu anlayana kadar bakkala markete girecek mecburen vs boyle onlemlerle hastalik bitmez maalesef.
esnafsiniz sanirim siz
Yok bacim biz iki aya yakindir karantinadayiz ben magzada calisiyorum karantina da olmamiza ragmen gunde 5 bin kisiyle gorusuyoruz polis kontrolu altinda millet cikmak icin savasiyor yani insanin icinden gelcek disari cikmamak
Ayrica esin konusunda da bir kac ay calismasa kesin sen gonderirsin calis diye virus var ama hayat devam ediyor

Yok bacim biz iki aya yakindir karantinadayiz ben magzada calisiyorum karantina da olmamiza ragmen gunde 5 bin kisiyle gorusuyoruz polis kontrolu altinda millet cikmak icin savasiyor yani insanin icinden gelcek disari cikmamak
Ayrica esin konusunda da bir kac ay calismasa kesin sen gonderirsin calis diye virus var ama hayat devam ediyor
2 ay çok süre tabi ona bisey diyemem, ama 14 gun bi kapansaydi belki sizlerde 2 ay acikta kalmak zorunda kalmazdiniz bu kadar

size yine karantina veriyorlarmis esimi teste yollayip geri ise cagirdilar sonucu beklemeden devletin kurumunda oldu bu hemde
Kardeşimin ofisinde de pozitif olanları ise getirmişlerdi, bulaşıcılığı düşükmüş 🤣 beni de bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullanmama rağmen aylardır işe getiriyorlar. Yakalanirsam atlatamama ihtimalim çok yüksek ama önemli olan çark dönsün.

2 ay çok süre tabi ona bisey diyemem, ama 14 gun bi kapansaydi belki sizlerde 2 ay acikta kalmak zorunda kalmazdiniz bu kadar
Yok iki aydir hergun ayni iki ay kapanip durmadilar ve simdi baktilar degisen bisey yok aksam 9dan sonraya dusecek yasak yani insanlari evde tutamiyorlar gercekten polis kontrolu kagitlarla izin alip cikma felan var ama insanlar durmuyor

Kardeşimin ofisinde de pozitif olanları ise getirmişlerdi, bulaşıcılığı düşükmüş 🤣 beni de bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullanmama rağmen aylardır işe getiriyorlar. Yakalanirsam atlatamama ihtimalim çok yüksek ama önemli olan çark dönsün.
yaa kuzenimle bir hemsire arkadasimda o ignelerden kullaniyor kuzenim evden calisiyor ama hemsire olan arkadasimi hamile oldugu icin pandemi bolumunden alip baska servise verdiler sadece 😑 sizler icin bir ayricalik olsa keşke

Şimdi h.sonu biz sınava girebildiğime göre izin alıp çalışanda olacak demektir harbi bu yasaklar kime 🤔
Calisan herkes caliscak zaten izin belgeleri var.
Sinav olayina uzuldum ya cok sacma. Benimde tanıdığım girecek.
Üniversite sınavları online yapılıyor. Catir catir kopya cekiyorlar. Kitap açık , wp dan mesajlar atip cekiyorlar. Açık öğretim sinavi serbest inanilmaz.

Birde ehliyet kurs ve sinavlari var tabii 🤦🏻‍♀️
Bunlarda yapilandirilmadi.

yaa kuzenimle bir hemsire arkadasimda o ignelerden kullaniyor kuzenim evden calisiyor ama hemsire olan arkadasimi hamile oldugu icin pandemi bolumunden alip baska servise verdiler sadece 😑 sizler icin bir ayricalik olsa keşke
Arkadaşınıza çok üzüldüm, üstelik hamileymiş...neye göre bu kararları veriyor kocakafalar merak ediyorum.

X