Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni tedbirler açıkladı

2 gunluk hafta sonu yasaklarinda bina iclerine masa kurup gün yapan teyzeler biliyorum ben.
sokaga cikma yasagi geldiginde bizim millet disari cikamiyoruz ayol cocuklwr bunaldi diyip butun apartman her gece bir evde toplasip oturur, yillar sonrada buni torunlarina anlatirlar sokaga cikamiyorduk bir evde toplanip oturuyorduk ne guzeldi o gunler diye
İşte bizim insanımız diyor ve susuyorum..

evet ertelenmis

MEB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak olan açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavları ile Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavı, Covid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir. İlgili sınavların takviminde yapılacak düzenlemeler, ayrıca duyurulacaktır.​

olması gereken dı bence caliştım okadar ama olsun saglıktan önemli değil

20 yas alti ve 65 yas ustu olup gunduz korona bulasabilecek olan ve otobuse binemeyen arkadaşlar gunaydin.
geriye kalan işe gitmek zorunda olan ama virus bulasmayan! arkadaslar sizede günaydın
Yazjn tesviklerle , kredilerle , normal yasama donmeyle koronanin icinden geçtiği arkadaslarim selam👋🏼
Kışın bulastigi icin yazin saldilar simdi herkes korku icinde
Yazin sanki bjr sey yok gibi saklandi.

Yazjn tesviklerle , kredilerle , normal yasama donmeyle koronanin icinden geçtiği arkadaslarim selam👋🏼
Kışın bulastigi icin yazin saldilar simdi herkes korku icinde
Yazin sanki bjr sey yok gibi saklandi.
gül gibi tatil parasi kurban parasina dönen banada ayrica selam olsun mu 😭

Olsun olsun. 😀
Hepimizin parasi neredeyse hiç olmus zaten. Sana mi olmasin.
Pandemi var ama zamlar ard arda geldi..
Ne elektirik ,su ,dogalgaz ne yiyecek ne giyim durmadi yerinde.
Gecen yil 50tl sulanirdi çıkınca simdi 100 den asagi kurtarmiyor.
Ne yalan diyim pandemi olmasa bile zor kahve icer , bir seyler yerim mekanda artik. Ates pahasi olmuş hayatımız balon gibi söndü
Habire gecim derdi. Bizden onceki neslin daha iyi bir yasam şartlarında yasadigi ilk nesilmisiz biliyor musun?
Bu sebeple bu kadar psikolojik sorunumuz var. Vucut bu kadar sıkısmayı ve eskisinden kötü olup surekli dusunceli olmayi kaldiramiyor.
Orta sinif kalkti çünkü ya zenginsin ya fakir ya fakfakir

Olsun olsun. 😀
Hepimizin parasi neredeyse hiç olmus zaten. Sana mi olmasin.
Pandemi var ama zamlar ard arda geldi..
Ne elektirik ,su ,dogalgaz ne yiyecek ne giyim durmadi yerinde.
Gecen yil 50tl sulanirdi çıkınca simdi 100 den asagi kurtarmiyor.
Ne yalan diyim pandemi olmasa bile zor kahve icer , bir seyler yerim mekanda artik. Ates pahasi olmuş hayatımız balon gibi söndü
Habire gecim derdi. Bizden onceki neslin daha iyi bir yasam şartlarında yasadigi ilk nesilmisiz biliyor musun?
Bu sebeple bu kadar psikolojik sorunumuz var. Vucut bu kadar sıkısmayı ve eskisinden kötü olup surekli dusunceli olmayi kaldiramiyor.
Orta sinif kalkti çünkü ya zenginsin ya fakir ya fakfakir
Rahmetli babam 3 çocuk kendisi ve anneme tek maaşla bakıyordu,yaşam şartları daha iyiyidi o yıllarda.
Şimdi öylemi maalesef değil.

Ben bu donemde hala kyk ödüyorum. Neden ? Milletine yararli birey okur çalışır. Milletine dedtek verir ,is gucu olur.
Okul bitti iki yil is aradim. Is yok resmen. 2 yilda 2 kez asla bana uygun olmayan ve meslegime hakaret denecek yerlerde calistim. Kredimi biriktrdim simdi ödüyorum. Cunku okumussun ya neden oyle bi yerde calismayi kendime hak goreyim. Pandemi çıktı faiz duselim, is yok taksitleri çoğaltılim yok. Her ay 500 tl yi gecik.
Ama elin suriyelsine yardim var, cocuk parasi var bedava ulasim var. Ogrenim destegi var. Icim aciyor valla yazik be
Rahmetli babam 3 çocuk kendisi ve anneme tek maaşla bakıyordu,yaşam şartları daha iyiyidi o yıllarda.
Şimdi öylemi maalesef değil.

Şimdi nasil bakacagiz diye tek cocukta kaliyoruz. Malesef değil

Ben bu donemde hala kyk ödüyorum. Neden ? Milletine yararli birey okur çalışır. Milletine dedtek verir ,is gucu olur.
Okul bitti iki yil is aradim. Is yok resmen. 2 yilda 2 kez asla bana uygun olmayan ve meslegime hakaret denecek yerlerde calistim. Kredimi biriktrdim simdi ödüyorum. Cunku okumussun ya neden oyle bi yerde calismayi kendime hak goreyim. Pandemi çıktı faiz duselim, is yok taksitleri çoğaltılim yok. Her ay 500 tl yi gecik.
Ama elin suriyelsine yardim var, cocuk parasi var bedava ulasim var. Ogrenim destegi var. Icim aciyor valla yazik be

Yaşam pahalı neye yeteceğimizi şaırdık artık.

Suriyeliye yardım deme hepsi yalan onların :deli:

Ben ciddi sordum neden cami meselesi yok diye yada varda ben mi kaçırdım acaba.
Ayasofya örneği mesela.
Yok bence,herkes normal vakit namazlarinda bile camiide. Biraz once gordum hatta tam saatiydi.
Yasak gelmedi cemaatlere
Ama evde toplanmak yasak. Sen evde kilma artik namazlari hanim abla 😂

X