D&P açık parfüm kullananlar

Peki günlerce kalan kokular hangileri? Bir de gün içinde tazeliyor musunuz?
hergün atzelerim ama böyle kazağımı cıkardım diyelim sepete atarım makinaya tacagım gun elime aldığımda hala parfum kokumu duyarım oyle canım bak benim kullandıklarım hıpnotıc posıon ve fouraway ama chanel chancede çok kalıcı

Peki günlerce kalan kokular hangileri? Bir de gün içinde tazeliyor musunuz?

günlerce kalan bir koku yok :)

sonucunda uçucu maddelerden oluşmuş bir karışım kullanıyorsunuz.

kaldı ki aldığınız ürün 15-35 tl arası (açık parfüm için konuşuyorum).beklentileri bu kadar yüksek tutmamanız lazım.

hergün atzelerim ama böyle kazağımı cıkardım diyelim sepete atarım makinaya tacagım gun elime aldığımda hala parfum kokumu duyarım oyle canım bak benim kullandıklarım hıpnotıc posıon ve fouraway ama chanel chancede çok kalıcı
Chance kullandım dp den, severim güzel, ama öyle etrafa yayıldığını hatırlamıyorum, sadece bana sarılanlar kokumu alıyordu.

Kızlar dp den Chopard Casmir almıştım. Ben kendim beğenmiştim ama etrafımdakiler hiç beğenmedi. Şimdiye kadar Lift ve Roberto Cavalli sıktığımda böyle kötü bir yorum almıştım, sonra hemen kullanmayı bıraktım ve fark ettim ki gerçekten de güzel değillermiş (tabi bu benim fikrim sevenlerine saygım sonsuz) :KK12:. Bir de Casmir için kötü yorum almış oldum :KK43:. "Diğer kullandıkların çok daha güzel, bir daha kullanma bence sana yakışmamış" gibi yorumlar yaptılar. Ben de soğudum.

Aynen böyle Lacoste Klasik gibi yumuşacık bir koku kullanmak istiyorum, ama kış için şöyle daha yoğun ve sıcak. Kenzo Amour düşünüyorum ama, siz ne dersiniz? Tavsiye eder misiniz? Kenzo Amour hangi açık parfümde en iyi ve en kalıcı? Cevaplarınızı bekliyorum hanımlar, kullanmış olanlar ya da hala kullananlar mutlaka vardır aramızda :KK51:.

Kızlar dp den Chopard Casmir almıştım. Ben kendim beğenmiştim ama etrafımdakiler hiç beğenmedi. Şimdiye kadar Lift ve Roberto Cavalli sıktığımda böyle kötü bir yorum almıştım, sonra hemen kullanmayı bıraktım ve fark ettim ki gerçekten de güzel değillermiş (tabi bu benim fikrim sevenlerine saygım sonsuz) :KK12:. Bir de Casmir için kötü yorum almış oldum :KK43:. "Diğer kullandıkların çok daha güzel, bir daha kullanma bence sana yakışmamış" gibi yorumlar yaptılar. Ben de soğudum.

casmir çok güzel bir koku bence de ama genel olarak beğenilmiyor sanırım. bence müthiş.

Geçen gün arkadaşımla buluşacaktım, onu beklerken dp ye girdim. Givenchy ange ou demon aldım. Bunun orjinalini seneler önce iş yerindeki şefim kullanıyordu ve kadın buram buram güzel kokuyordu. Ben de pek düşünmeden aldım hemen. Ertesi gün iş yerinde sıktım (ben kokuyu fazla alamıyorum zaten her kokuda böyle oluyor) arkadaşlarım hiç beğenmedi, cok ağır dediler. Niye böyle oldu yaa o_O.

Merhaba arkadaslar
D&P nin orjinalini çok iyi yapmis, kalici, buram buram kokan basarili parfumlerinden onerir misiniz?
Tarz olarak, meyveli-ciceksi-tatlımsı-pudralı seviyorum :) hepsi ayrida olur birliktede olur:21::KK71:

Bence kucuk siselerdeki parfumleri, 100 ml’liklerine gore daha kalici oluyor.

Benim guzel ve orjinaline yakin gibi bulduklarim
J’adore , isseymiyake, dolce gabbana the one ve la vie est belle.
Bence bir deneyin derim bunlari

David walker denedikten sonra d&p den bir daha parfüm almamaya karar verdim.. yıllardır ne şişelere özen gösteriyorlar ne tazeliğe. Birde son aldıklarım cok aşırı yağlı his bırakıyordu. D&p kendini yenilemeli artık.

David walker denedikten sonra d&p den bir daha parfüm almamaya karar verdim.. yıllardır ne şişelere özen gösteriyorlar ne tazeliğe. Birde son aldıklarım cok aşırı yağlı his bırakıyordu. D&p kendini yenilemeli artık.
Canım @-Janna- David Walker İstanbul anadolu yakasında nerelerde var? Internette biraz baktım ama farklı farklı yazıyor, anlayamadım. Bir de sen hangi kokuları biliyorsun güzel ve kalıcı olan?

Canım @-Janna- David Walker İstanbul anadolu yakasında nerelerde var? Internette biraz baktım ama farklı farklı yazıyor, anlayamadım. Bir de sen hangi kokuları biliyorsun güzel ve kalıcı olan?
Canım merhaba ben İstanbulda yaşamadığım için oradaki mağzazaları nerededir pek bilmiyorum. Ben tom ford black orchid ve jimmy choo denedim ikiside güzeldi. Ayrıca şişeleri de çok şık ve ambalajlı.

Canım merhaba ben İstanbulda yaşamadığım için oradaki mağzazaları nerededir pek bilmiyorum. Ben tom ford black orchid ve jimmy choo denedim ikiside güzeldi. Ayrıca şişeleri de çok şık ve ambalajlı.
Teşekkür ederim canım. Eğer denk gelirsem ben de David Walkera bakıcam mutlaka, olmadı internetten daha detaylı bir bakayım nerelerde varmış.
Bana yakın bir tek dp var, oradan da ne alsam memnum kalmıyorum. Orjinal parfümlerim de var aslında ama niyeyse sürekli yeni birşeyler denemek istiyorum. Beğenmediğim halde ısrarla oraya gitmemin nedeni bu olsa gerek :olamaz:.

slm kızlar ,

ben şuana kadar hiç açık parfüm kullanmadım,

ama düşünüyorum çünkü heryerde görüyorum çok ucuz

acaba kullanalar anlatabilirmi,ne kullanıyorsunuz kalıcımı ,sıktığınızda soranlar oluyormu

Selamlar
Yıllarca orijinal parfüm ve daha sonrasında da açık parfüm kullanmış tecrübeli biri olarak bir kaç bilgi vermek istiyorum.

Orijinal Parfümlerin tende bekledikçe daha da güzel kokmasının en önemli etkeni kullandığı esansın doğallığı yani organikligidir. Migren hastalarını çok fazla rahatsız etmez, kalıcılığı iyidir, su gibi değil yağlı gibidir. Alkol oranı esansı cozmek için gereklidir, tene yapışıp kalmak için değil.

Açık ya da doldurma parfümlere gelince; birden çok marka mevcut.
DP, Bargello, Narsist, Royal, Sansiro, Eyfel, Loris vs. kullandığım markalar arasında.

Bunlardan uzak durduklarim ve kullanmaktan zevk aldiklarim var. Kimseye şunu alın bunu almayın diye bir şey asla dikte edip, bir markanın reklamını ya da pazarlamasını yapmak niyetinde değilim.

Dp kullandigim ilk açık parfüm markasıydı, 2006 dan 2009a kadar beni rahatsız eden ya da bas ağrısı yapan bir durum olmadi fakat sonradan kokularda bekledikçe acımsı bir koku oluştu ve migren atakları yaptı. Artık ne yazık ki kullanmıyorum.
Bargello kullanıp memnun kaldığım açık parfümlerden fakat son zamanlarda ne yazık ki o acımsı koku olayına bir kaç kokusunda rastladım. Genel olarak iyi.
Royal parfüm markasını 1 yıldır keşfettim, hepsinin arasında orijinale en yakın kokuyu yapan bu marka fakat her şehirde şubesi yok. Ben istanbul pendikte ve izmit fethiye caddesinden alışveriş yaptım.
Yeni bayiilesen bi firma olduğu için muhtemelen henüz diğerleri kadar yaygın değil.
Diğer markalar ise bir şişesinden sonra ikincisini almadigim markalar.

Dp, Bargello ve Royal markalarını kimyager bi arkadaşıma incelettim, aralarında organik esans kullanımı en yüksek Royal çıktı. Bu sebepten yolum düştükçe bu markanın ürünlerini almayı tercih ediyorum.
Bu "tanesi 7 tl, 3 gün kesin kalıcı" parfumlerden uzak durmanizi öneririm, içeriğindeki sentetik esansın oranı sizi cilt hastası etmeye yetecek düzeyde ne yazık ki.

Nacizane tavsiyelerim bu kadar...
Selamlar

X