D&P açık parfüm kullananlar

Selamlar
Yıllarca orijinal parfüm ve daha sonrasında da açık parfüm kullanmış tecrübeli biri olarak bir kaç bilgi vermek istiyorum.

Orijinal Parfümlerin tende bekledikçe daha da güzel kokmasının en önemli etkeni kullandığı esansın doğallığı yani organikligidir. Migren hastalarını çok fazla rahatsız etmez, kalıcılığı iyidir, su gibi değil yağlı gibidir. Alkol oranı esansı cozmek için gereklidir, tene yapışıp kalmak için değil.

Açık ya da doldurma parfümlere gelince; birden çok marka mevcut.
DP, Bargello, Narsist, Royal, Sansiro, Eyfel, Loris vs. kullandığım markalar arasında.

Bunlardan uzak durduklarim ve kullanmaktan zevk aldiklarim var. Kimseye şunu alın bunu almayın diye bir şey asla dikte edip, bir markanın reklamını ya da pazarlamasını yapmak niyetinde değilim.

Dp kullandigim ilk açık parfüm markasıydı, 2006 dan 2009a kadar beni rahatsız eden ya da bas ağrısı yapan bir durum olmadi fakat sonradan kokularda bekledikçe acımsı bir koku oluştu ve migren atakları yaptı. Artık ne yazık ki kullanmıyorum.
Bargello kullanıp memnun kaldığım açık parfümlerden fakat son zamanlarda ne yazık ki o acımsı koku olayına bir kaç kokusunda rastladım. Genel olarak iyi.
Royal parfüm markasını 1 yıldır keşfettim, hepsinin arasında orijinale en yakın kokuyu yapan bu marka fakat her şehirde şubesi yok. Ben istanbul pendikte ve izmit fethiye caddesinden alışveriş yaptım.
Yeni bayiilesen bi firma olduğu için muhtemelen henüz diğerleri kadar yaygın değil.
Diğer markalar ise bir şişesinden sonra ikincisini almadigim markalar.

Dp, Bargello ve Royal markalarını kimyager bi arkadaşıma incelettim, aralarında organik esans kullanımı en yüksek Royal çıktı. Bu sebepten yolum düştükçe bu markanın ürünlerini almayı tercih ediyorum.
Bu "tanesi 7 tl, 3 gün kesin kalıcı" parfumlerden uzak durmanizi öneririm, içeriğindeki sentetik esansın oranı sizi cilt hastası etmeye yetecek düzeyde ne yazık ki.

Nacizane tavsiyelerim bu kadar...
Selamlar
Canm mrb royal parfum ilk defa duydm pendikte nerde acaba bende alaym tam olarak neresinde pendigin

Canm mrb royal parfum ilk defa duydm pendikte nerde acaba bende alaym tam olarak neresinde pendigin

Merhaba canım

Yanlış hatırlamıyorsam 19Mayıs caddesi üzerinde Şanzelize butik vardı kapanmadiysa, onun altındaydı hemen Royal.
Izmitte de fethiye caddesinde fethiye kundura yanindaydi başka yerde var mı bilmiyorum canım. Yolum düşerse çalışanlarına sorarım şubeleri nerelerde diye.
Selamlar

david walker ı duydum ama denemedim oradanda bikac koku arastirmasi yapacagim ben suan dp good girl kullaniyorm hakkini yiemem agir gelmedi kaliciligi yerinde bana uydu diye dusunuyorm dior mis cherry denemstm cok agir geldi bana gitmedi oda kaliciydi ama hoslanmadm bi arkdsm kullaniyordu dp den alms onda daha farkli ve guzel kokuyordu bence her dolum ayni hissi vermiyor sordugumda bekleme surelerine gore koku dahada oturur tek fark o diyorlar doğru olabilir ama agir kokularin dahada agirlasmasini istemeyiz david walker dan hangisi orjinaline yakin ve yazlik paylasirsaniz sevinirim:KK54:

david walker ı duydum ama denemedim oradanda bikac koku arastirmasi yapacagim ben suan dp good girl kullaniyorm hakkini yiemem agir gelmedi kaliciligi yerinde bana uydu diye dusunuyorm dior mis cherry denemstm cok agir geldi bana gitmedi oda kaliciydi ama hoslanmadm bi arkdsm kullaniyordu dp den alms onda daha farkli ve guzel kokuyordu bence her dolum ayni hissi vermiyor sordugumda bekleme surelerine gore koku dahada oturur tek fark o diyorlar doğru olabilir ama agir kokularin dahada agirlasmasini istemeyiz david walker dan hangisi orjinaline yakin ve yazlik paylasirsaniz sevinirim:KK54:
Merhabalar.
Ben dp den good girl denemiştim, resmen felaketti hacı yağı gibi kokuyordu. Siz kullanıyorsun sanırım. Acaba benim denediğim şubede mi sıkıntı vardı o_O. Ben de bu kokuyu çok merak ediyorum aslında. Siz memnun musunuz? Biraz tarif edebilir misiniz?
Bir de David Walker çok merak ediyorum. Acaba hangi kokuları güzel ve kalıcı, hangi kokuları da iyi değil? Aklımda bir kaç koku var David Walkera gidebilirsem eğer bakmayı düşünüyorum, ama bana çok uzak ve ben bir parfümü bir kere deneme ile anlayamıyorum ki :KK35:

Merhabalar.
Ben dp den good girl denemiştim, resmen felaketti hacı yağı gibi kokuyordu. Siz kullanıyorsun sanırım. Acaba benim denediğim şubede mi sıkıntı vardı o_O. Ben de bu kokuyu çok merak ediyorum aslında. Siz memnun musunuz? Biraz tarif edebilir misiniz?
Bir de David Walker çok merak ediyorum. Acaba hangi kokuları güzel ve kalıcı, hangi kokuları da iyi değil? Aklımda bir kaç koku var David Walkera gidebilirsem eğer bakmayı düşünüyorum, ama bana çok uzak ve ben bir parfümü bir kere deneme ile anlayamıyorum ki :KK35:
canim good girl tatli ciceksi bir kokusu var aslinda egzotik bi parfumdur hafifledikce ciceksi kokusu kaliyor ben smdilik nemnunm eger bekledikce agirlamayacaksa bahar kokusu icin ideal belkide size yanlis verildi yada subeye gore farkedio olabilir bazen ayni koku ya agir yada seyreltilms gibi kolonyaya benzeyebiliyor belkide oyle birseydir david walkeri bende merak ediyorm carsiya indgmde bilara onada bakacağım karsilastrma yaparsn bilgileri paylasırsin:KK54:

canim good girl tatli ciceksi bir kokusu var aslinda egzotik bi parfumdur hafifledikce ciceksi kokusu kaliyor ben smdilik nemnunm eger bekledikce agirlamayacaksa bahar kokusu icin ideal belkide size yanlis verildi yada subeye gore farkedio olabilir bazen ayni koku ya agir yada seyreltilms gibi kolonyaya benzeyebiliyor belkide oyle birseydir david walkeri bende merak ediyorm carsiya indgmde bilara onada bakacağım karsilastrma yaparsn bilgileri paylasırsin:KK54:
Teşekkür ederim canım. Dp başka şubelerine denk gelince bakıcam artık. David Walkera gidersem eğer buradan haber veririm ben de. Gidersen sen de yaz.

David walker denedim 2 kokusunu deneme sansim oldu gayet guzel kalici yayilimi güzel kokular ben cok rahatsiz olmadm. Bas agrisi filan yapmadı bnde mesela bazi kokular dp den aldklarm basimi agriti
David walker denedim 2 kokusunu deneme sansim oldu gayet guzel kalici yayilimi güzel kokular ben cok rahatsiz olmadm. Bas agrisi filan yapmadı bnde mesela bazi kokular dp den aldklarm basimi ağrıtıyor david walkerde ole bsey yasamadm benm aldklarm orjinale bire bir benzemiyordy ama.yakin kokulardı yağlı deildi

Merhaba canım

Yanlış hatırlamıyorsam 19Mayıs caddesi üzerinde Şanzelize butik vardı kapanmadiysa, onun altındaydı hemen Royal.
Izmitte de fethiye caddesinde fethiye kundura yanindaydi başka yerde var mı bilmiyorum canım. Yolum düşerse çalışanlarına sorarım şubeleri nerelerde diye.
Selamlar
Pendikte yaşıyorum bende uzun zamandir hic gormedm ole bir parfümcü ama belkide gözden kaçırmışımdır ınslalah kapanmamistr deneyebilrm çünkü dp bas ağrısı yapıyor bana bargello her kokuyu tutturamiyor eyfel loris su gibi geliyor bana iyi kalici orjinale yakin markalar denemek istiyordm cok. Iyi oldu bu cok Tsk ler gidince çarşıya bakaym

Arkadaşlar 1 yıldır parfüm üretim şirketinde çalışıyorum satış yapıyorum .....almak isteyen olursa satışını yapabilirim.bende sizler gibi orjinal üründen farkı nedir diye ayırt edemiyordum, inanın markaya para verdiğimizi anladım kalite esans oranının yüksekliğinden artıyor.Esansları yurtdışından getirtiyoruz ve yurtdışında birçok bayımız var.Ürün satışı yapmak bayilik açmak isteyen olursa yardımcı olurum.Bayilikte karlılığı çok yüksek 1 e 2 alıyorsun.Birçok ürün yelpazesi var bambu ortam kokuları,araç kokuları tekstil kokusu,oda kokusu parfümler vs..

Son düzenleyen: Moderatör:
Pendikte yaşıyorum bende uzun zamandir hic gormedm ole bir parfümcü ama belkide gözden kaçırmışımdır ınslalah kapanmamistr deneyebilrm çünkü dp bas ağrısı yapıyor bana bargello her kokuyu tutturamiyor eyfel loris su gibi geliyor bana iyi kalici orjinale yakin markalar denemek istiyordm cok. Iyi oldu bu cok Tsk ler gidince çarşıya bakaym

Selamlar daha evvel orda Bargello varmis şimdi tadilata girmişler konsept değiştiriyorlar belki bu sebeple kapalı olabilir dikkatinizi çekmemiştir.
Çiçeksi kokular seviyorsanız kendi ürettikleri 444 kodlu Royal Special cok hos,
Good girl ve 212 Vip Rose çok güzel tavsiye ederim.

Arkadaşlar 1 yıldır parfüm üretim şirketinde çalışıyorum satış yapıyorum .....almak isteyen olursa satışını yapabilirim.bende sizler gibi orjinal üründen farkı nedir diye ayırt edemiyordum, inanın markaya para verdiğimizi anladım kalite esans oranının yüksekliğinden artıyor.Esansları yurtdışından getirtiyoruz ve yurtdışında birçok bayımız var.Ürün satışı yapmak bayilik açmak isteyen olursa yardımcı olurum.Bayilikte karlılığı çok yüksek 1 e 2 alıyorsun.Birçok ürün yelpazesi var bambu ortam kokuları,araç kokuları tekstil kokusu,oda kokusu parfümler vs..
Ismi ne ?

Selamlar daha evvel orda Bargello varmis şimdi tadilata girmişler konsept değiştiriyorlar belki bu sebeple kapalı olabilir dikkatinizi çekmemiştir.
Çiçeksi kokular seviyorsanız kendi ürettikleri 444 kodlu Royal Special cok hos,
Good girl ve 212 Vip Rose çok güzel tavsiye ederim.
Yok kapanmamis 3 senedir ayni yerde 19 mayıs caddesindeymis ugradm dün parfümleri denedm kaliciligi filan nasil dite gerçekten hic bas agrisi yapmadi ilk sktiklarinda alkol kokusuda yoktu cok hoş kesinlikle bidaki gttigmde alacgm 444 cok merak ettm onada bakaym denedklermde güzeldi ama zor begeniyorm galiba :))

dp den bugün lou lou almak istemiştim kalkmış üretimden. :KK43:
sui dreams yoktu onu da merak ediyorum..
chloe chloe nin 50cc liği yoktu
rockin rio kokladım. tatlı ve tanıdık bir koku.
casmir i kokladım off o nedir baya ağır ama saatler sonra hafif hafif yayılıyor vanilyalı bir koku..

en son c22 selection aldım çıktım. 50cc lik 35 tl olmuş :eek:
bu, dp nin kendi ürettiği bir koku, orjinali yok. ne zamandır merak ediyorum. kokusu ilk kokladığımda vişneli tatlı nefis bir kokuydu o yüzden aldım. umarım diğerleri gibi günler sonra midemi bulandırıp da kenara atmam :KK70:

armani si yi kullanan oldumu dp den bende onu merak ediyorum testirini denemek aklima gelmedi ben yine good girl aldm genellikle onu daha basarili buluyorum koku dikkat cekiyor cogunlukla onu soruyorlar bende devamm ediyorum bakalim...

armani si yi kullanan oldumu dp den bende onu merak ediyorum testirini denemek aklima gelmedi ben yine good girl aldm genellikle onu daha basarili buluyorum koku dikkat cekiyor cogunlukla onu soruyorlar bende devamm ediyorum bakalim...
si yi eyfelden almıştım ben tatlı sakız gibi kokuyordu. orjinalini bilmiyorum.
good girl bende başka marka var. ama ben hindistan cevizi kokusu alıyorum ya sana da oldu mu ? ama tatlı bir koku tabi ki

si yi eyfelden almıştım ben tatlı sakız gibi kokuyordu. orjinalini bilmiyorum.
good girl bende başka marka var. ama ben hindistan cevizi kokusu alıyorum ya sana da oldu mu ? ama tatlı bir koku tabi ki
good girl un kokusunu ben tarif edemiyorm ya ama seviyorm egzotik bir meyve kokusu geliyor tatli ama bayanlardan degil ve kalici
Si de egzotik odunsu arasi bi koku gercekte ama testirini deneyip bakicam nekadr yakin

dp den bugün lou lou almak istemiştim kalkmış üretimden. :KK43:
sui dreams yoktu onu da merak ediyorum..
chloe chloe nin 50cc liği yoktu
rockin rio kokladım. tatlı ve tanıdık bir koku.
casmir i kokladım off o nedir baya ağır ama saatler sonra hafif hafif yayılıyor vanilyalı bir koku..

en son c22 selection aldım çıktım. 50cc lik 35 tl olmuş :eek:
bu, dp nin kendi ürettiği bir koku, orjinali yok. ne zamandır merak ediyorum. kokusu ilk kokladığımda vişneli tatlı nefis bir kokuydu o yüzden aldım. umarım diğerleri gibi günler sonra midemi bulandırıp da kenara atmam :KK70:
Dp Casmir tavsiye etmem, ben almıştım ama kullanamadım çöpe attım.

good girl un kokusunu ben tarif edemiyorm ya ama seviyorm egzotik bir meyve kokusu geliyor tatli ama bayanlardan degil ve kalici
Si de egzotik odunsu arasi bi koku gercekte ama testirini deneyip bakicam nekadr yakin
Kesinlikle good girl daha güzel. Si de bir ekşimsilik var bayıyor bir süre sonra. Bir zamanlar severek sıkıyordum ama şuan pek elim gitmiyor.

Kesinlikle good girl daha güzel. Si de bir ekşimsilik var bayıyor bir süre sonra. Bir zamanlar severek sıkıyordum ama şuan pek elim gitmiyor.
Kesinlikle katılıyorum. Good girl orijinali çok güzel bir koku ama açığı nasıl bilemem.
Aynen Si deki o ekşimsi kokuyu ben de hissediyorum bu yüzden hiç beğenemiyorum o kokuyu.

X