Daha önce gebelik geçiren arkadaşlarım yardımcı olabilir mi? Erken gebelik belirtileri hakkında.

melikeaydinn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2024
1
0
31
Merhaba, eşimle çocuk düşünmüyoruz fakat korunmuyoruz da eğer olursa nasiptir dedik. Bu ay yumurtlama dönemlerimde ilişkiye girdik. Son ilişkim 18 Ocak'ta oldu ve beklenen adet tarihim aslında 4 Şubat ve düzenli olarak adet görürüm. Son ilişkimizden ortalama bir hafta sonra yaklasik iki gün kahverengi vajinal akıntı ile karşılaştım, adet öncesi böyle bir şey yaşayıp yaşamadığımı kontrol etmiyorum fakat akıntım arttığı için ped kullandım. Çok açık kahve, sarımsı renklerde oldu hep ve bir anda kesildi. Şüphelenip birkaç gün önce gebelik testi yaptım negatif çıktı (Test erken gebelik değil normal tip bir gebelik testiydi). İki gündür göğüslerimde hafif bir acı hissediyorum dokunduğumda, kenarlarında kabarcıklar olmuş. Karnımda seyirmeler hissediyorum, düşük yaptığım ilk gebeliğimde de aynı belirtiden şüphelenmiş ve öğrenmiştim. Bacaklarımda ve karnımda inanılmaz seyirme var iki gündür. Bugün de istifra edince iyice kafam karıştı. Regl dönemim de yaklaştığı için belirtiler benzer olabilir diyorum ama bir yandan da hamile olma ihtimalimi düşünmedim değil. Negatif çıkan test yanılmış olabilir mi? Erken gebelik belirtileri yaşayan arkadaşlarım yazabilir mi lütfen?

Adet ve hamilelik belirtileri benzerdir. Adet öncesinde de mide bulantısı, kasık ağrıları, göğüs hassasiyeti, baş ağrısı, sarımsı ya da beyaz kokusuz akıntı, sivilcelenme vs gibi belirtiler olabiliyor. Benim son gebeliğimde yumurta çatlamasından sonraki 6.günden itibaren adete 9 gün kala başlayan kasık ağrısı, koku hassasiyeti ve vücut ısısındaki artışla birlikte soğukta bile terleme olmuştu erken dönemde. 9.günde de gebeliği öğrendim. Sonrasında ilerleyen süreçte de göğüs hassasiyeti, burun tıkanıklığı, sürekli uykumun gelmesi, mide bulantısı ve iştah artışı gibi şeyler eklendi. Mesela diğerlerinde adet gecikmesinden şüphelenerek öğrenmiştim. Olağan dışı fark ettiğim bir belirti yoktu. Sadece adet olacakmışım gibiydi. Belirti olabilir de olmayabilir de. Genelde ilerleyen dönemlerde beta hcg artışı ve diğer hormonların da yükselmesiyle belirtiler ortaya çıkar. Malum adet öncesi de bazı hormonlar yükselip indiğinden bir takım belirtiler oluyor. Korunmasız ilişki sonucu da adet gecikmesi veya bir takım değişikler yaşanıyor. O sebeple en iyisi adetiniz gecikirse test yapın ve hemen ilk seferde beklentiye girmeyin size tavsiyem. 1-2 kere korunmada sorun olunca mesela o ay hamile miyim endişesinden bile hamilelik belirtileri ve adet gecikmesi yaşamamışlığım olmuştu psikolojik olarak. Psikolojik belirtiler yaşamak da mümkün.

Ben çatlatma iğnesi ile geçen ay kalmıştım hamile iğne hamilelik hormonu salgıladığı için ilk zamanı vücudumu dinledim ne belirtiler yaşıyorum diye çok fazla kol ağrısı yaşadım yorgunluk ağrısıydı duş alınca bile çok yoruyodu kollarım ve göğüs ucuna elleyince hafif sızı onun dışında klasik adet belirtiler bel ve kasık ağrısı olmuştu ama bel kasıktan daha fazla ağırmıştı

Ben de şimdiki ve gebeliğimi adet gecikmesi ile fark ettim fakat ondan öncesinde inanılmaz bir göğüs hassasiyetim ve sağ kasığımda ağrı vardı adete yormuştum ama gecikince test yaptım pozitif gördüm. Şu an beta 300lerde hala çok fazla göğüs hassasiyetim var ve sürekli yorgunum. Ayrıca uykuyu hiç atamıyormuşum gibiyim. İlk gebeliğimde hiçbir belirtim yoktu.

Bende pcos var yumurtlama günüm ne zaman hiç bilmiyorum 3 Kasım'da bebeğimi kaybettim tüp bebekti. 6 aylıkken erken doğru 4 gün yaşadı. Sonra 9 aralıkta adet oldum sonra 16 ocakta oldum 6 gün sürdü. Adet döndüm 38 günde oldu. Normalde böyle her ay olmazdım ama bilmiyorum kasık ağrısı rahimde batma gibi şeyler var halsizlik oluyor bazen ama umut vermemeye çalışıyorum kendime ama 16 Şubat'ta tam 32 gün olacak. O gün kan versemmi yoksa dayanabilir miyim bilmiyorum. Adetim den sonra sürekli gün aşırı ilişkiye girdik öyle zorki umarım vardır 😔

Kızlarrr merhaba adet gördükten 1 ya da 1.5 hafta sonra kasıklarda gerilme ve bel ağrım oldu en fazla 2 gün sürdü ve şuan da süren beyaz akıntı var kokusuz ve kaşıntı yok adetime 12 gün var bu bir rahime yerleşme belirtisi midir ?

Merhaba, eşimle çocuk düşünmüyoruz fakat korunmuyoruz da eğer olursa nasiptir dedik. Bu ay yumurtlama dönemlerimde ilişkiye girdik. Son ilişkim 18 Ocak'ta oldu ve beklenen adet tarihim aslında 4 Şubat ve düzenli olarak adet görürüm. Son ilişkimizden ortalama bir hafta sonra yaklasik iki gün kahverengi vajinal akıntı ile karşılaştım, adet öncesi böyle bir şey yaşayıp yaşamadığımı kontrol etmiyorum fakat akıntım arttığı için ped kullandım. Çok açık kahve, sarımsı renklerde oldu hep ve bir anda kesildi. Şüphelenip birkaç gün önce gebelik testi yaptım negatif çıktı (Test erken gebelik değil normal tip bir gebelik testiydi). İki gündür göğüslerimde hafif bir acı hissediyorum dokunduğumda, kenarlarında kabarcıklar olmuş. Karnımda seyirmeler hissediyorum, düşük yaptığım ilk gebeliğimde de aynı belirtiden şüphelenmiş ve öğrenmiştim. Bacaklarımda ve karnımda inanılmaz seyirme var iki gündür. Bugün de istifra edince iyice kafam karıştı. Regl dönemim de yaklaştığı için belirtiler benzer olabilir diyorum ama bir yandan da hamile olma ihtimalimi düşünmedim değil. Negatif çıkan test yanılmış olabilir mi? Erken gebelik belirtileri yaşayan arkadaşlarım yazabilir mi lütfen?
Bende göğüs hassasiyeti yasamaya basladim ve test yaptim negatif cikti ama reglede bayagi 15 gun vardi 5gun sonra ruyamda doğurduğumu gorup ertesi sabah yaptim test pozitif çıktı tabi hafif pembemsi o zamanda reglime 10 gun vardi yani halada var reglime zaman ama git gide koyulasiyor yani belirtileri yasiyorsun evet ama belirtilerden 1 hafta sonra yap derim

Bende nacizane gebelik belirtilerimden bahsetmek istiyorum. Birkaç gün üst üste göğüslerim acıyordu, dokunamiyordum, acıdan uyuyamıyordum bile. Son zamanlarda sık sık tansiyonum düşüyordu, bir anda yerden birşey alırken özellikle yığılacakmış gibi oluyordum, başım dönüyordu. Belim ağrıyordu. Normalde çok koku alan biri değilim, bütün kokuları yoğun bir şekilde almaya başlamıştım. Başım çatlıyordu, çok ağrıyordu. Bacaklarım ve karnımda da ağrı vardı, regl olacağımı zannediyordum ama gebeymisim :)

Kişiden kişiye değişebilir,ancak gebelik belirtileri bir süre sonra çıkıyor öyle hemen değil,öncesindeki buraya yazdığımız ve belirti sandığımız bir çok şey psikolojik maalesef zamanında bende yaşadım çünkü hatta burda yazıp soruyor deli gibi okuyordum herşeyi..
1- mide bulantısı adet önceside olabiliyor bazı insanlarda ama gebelikteki bulantı epey farklı
2-göğüslerde damarlanma burda forumlarda çok okuduğum belirtilerden,gebelikteki damarlanma oldukça bariz bir değişiklik vucutta,öyle beyaz tenli insanların klasik belirgin olan damarları gibi değil heleki emzirme döneminde alası oluyor damarlanma
3-koku hassasiyeti,öyle koku duydum midem bulandı değil gebelikteki koku hassasiyeti öyle böyle değil arkadaşlar böyle banyonuza giremezsiniz,yıllardır normal olan buzdolabınızı açamazsınız açtığınız an öğürürsünüz,yıllardır normal gelen hatta bayılarak kullandığınız yumuşatıcı,deterjan,parfum,sabun vb şeyler öğürtür derecede
4-yerleşme kanaması yaşamadım bu konuda bir bilgi yazamayacağım
5-akıntı ;kokusuz vajinal akıntı oluyor ama kişiye kokuyor :)) sarı akıntı değil şeffaf beyaz-krem arası
6-bende kanama oldu sonra doğuma kadar progeestan kullandım uzun aylar kanama yerini kahverengi lekelenmeye bıraktığı için günlük ped kullanmak durumunda kaldım
7-hamile kaldıktan sonra ilk zamanlar dahil regl öncesi ağrılardan olmadı
Gebelik testi ile öğrenene kadar regl olucam sandım normal her ay olan ucunda oldum olucam hissi hafif kasık ağrısı göğüs hassasiyeti oldu,hatta dedim ki tutmadı regl geliyor diye düşünmüştüm(ilk aşılama ile gebe kaldım)
Aklıma gelenler bunlar yukarıda yazdığım herşeyimben böyle yaşadım ama gebe oldugumu öğrendikten bir kaç hafta sonra öyle hemen değil yani tabiki bunlar kişiden kişiye değişir ama benim tecrübelerim bunlar faydası olursa diye yazmak istedim.
Hayırlısınve sağlıkla isteyen herkese nasip olsun🙏🏻❤️

ınsanın kafası karışmıyor değil öncelikle cocuk düsünmüyorsunuz ama ovülasyon döneminde ilişki yaşıyorsunuz😃 bence ap açık çocuk düşünüyorsunuz ki düşününde yani direkt kan testi verin kafanızdaki soru isaretleri gitmiş olur herkesin belirtiis farklı

Ben de şimdiki ve gebeliğimi adet gecikmesi ile fark ettim fakat ondan öncesinde inanılmaz bir göğüs hassasiyetim ve sağ kasığımda ağrı vardı adete yormuştum ama gecikince test yaptım pozitif gördüm. Şu an beta 300lerde hala çok fazla göğüs hassasiyetim var ve sürekli yorgunum. Ayrıca uykuyu hiç atamıyormuşum gibiyim. İlk gebeliğimde hiçbir belirtim yoktu.
Benim de ilk gebeliğimde hiç belirtm yoktu gayet iyiydim ama bu defa adetim 2 gün geçikti eşimle düzenli ilişkiye girdik fakat son üç dört gündür baş ağrısı kasık ağrısı gaz sancısı özellikle gece sağ kasığımda ağrı ve bugün de bacak ağrısı başladı inşallah hamileyimdir ikinciyi de yapıp bu defteri kapatmak istiyorum çok stresli bir iş 🤭

Bugün son ilişkinin 13. Günü
İlaç kullanmadan adet olan biri değilim ve iki yıllık evliyim. Şubatın 24 de şefaf yumurta akı kıvamında akıntım oldu bir defalık. O günden beri ara ara bel kasık ağrısı gögüs hassasiyeti yaşadım.
Dün sabah test yaptım hem kaset test hemde erken gebelik testi ikiside negatif.
Sanırım psikolojik dedim fakat bugün öğleden beri sürekli esniyorum ve uykum var direniyorum uyumamak için gece uyuyamam diye.
Böyle birşey yaşayan var mı bu neyin nesi anlamıyorum artık cidden bunaldım.

Benim de ilk gebeliğimde hiç belirtm yoktu gayet iyiydim ama bu defa adetim 2 gün geçikti eşimle düzenli ilişkiye girdik fakat son üç dört gündür baş ağrısı kasık ağrısı gaz sancısı özellikle gece sağ kasığımda ağrı ve bugün de bacak ağrısı başladı inşallah hamileyimdir ikinciyi de yapıp bu defteri kapatmak istiyorum çok stresli bir iş 🤭
Merhaba ben bir şey sormak istiyorum mesela benim hic belirtim yok tiksinme yok kökü hassayiye uyku hali yok halsizlik hic yok sizin varmı yada ne zaman başladı benim bugün 9 cü gun

Kişiden kişiye değişebilir,ancak gebelik belirtileri bir süre sonra çıkıyor öyle hemen değil,öncesindeki buraya yazdığımız ve belirti sandığımız bir çok şey psikolojik maalesef zamanında bende yaşadım çünkü hatta burda yazıp soruyor deli gibi okuyordum herşeyi..
1- mide bulantısı adet önceside olabiliyor bazı insanlarda ama gebelikteki bulantı epey farklı
2-göğüslerde damarlanma burda forumlarda çok okuduğum belirtilerden,gebelikteki damarlanma oldukça bariz bir değişiklik vucutta,öyle beyaz tenli insanların klasik belirgin olan damarları gibi değil heleki emzirme döneminde alası oluyor damarlanma
3-koku hassasiyeti,öyle koku duydum midem bulandı değil gebelikteki koku hassasiyeti öyle böyle değil arkadaşlar böyle banyonuza giremezsiniz,yıllardır normal olan buzdolabınızı açamazsınız açtığınız an öğürürsünüz,yıllardır normal gelen hatta bayılarak kullandığınız yumuşatıcı,deterjan,parfum,sabun vb şeyler öğürtür derecede
4-yerleşme kanaması yaşamadım bu konuda bir bilgi yazamayacağım
5-akıntı ;kokusuz vajinal akıntı oluyor ama kişiye kokuyor :)) sarı akıntı değil şeffaf beyaz-krem arası
6-bende kanama oldu sonra doğuma kadar progeestan kullandım uzun aylar kanama yerini kahverengi lekelenmeye bıraktığı için günlük ped kullanmak durumunda kaldım
7-hamile kaldıktan sonra ilk zamanlar dahil regl öncesi ağrılardan olmadı
Gebelik testi ile öğrenene kadar regl olucam sandım normal her ay olan ucunda oldum olucam hissi hafif kasık ağrısı göğüs hassasiyeti oldu,hatta dedim ki tutmadı regl geliyor diye düşünmüştüm(ilk aşılama ile gebe kaldım)
Aklıma gelenler bunlar yukarıda yazdığım herşeyimben böyle yaşadım ama gebe oldugumu öğrendikten bir kaç hafta sonra öyle hemen değil yani tabiki bunlar kişiden kişiye değişir ama benim tecrübelerim bunlar faydası olursa diye yazmak istedim.
Hayırlısınve sağlıkla isteyen herkese nasip olsun🙏🏻❤️
Merhaba bana bi konuda yardımcı olursanız çok sevinirim benim belirtim yok hic bir belirtim sadece adet günümde kanama oldu ama.nasıl az az bir buçuk gün sürdü sadece bu böyle adet olunur mu hiç bilmiyorum bazende diyorum ki bu ay böyle geçti demekki diyorum 1 sene önce boş gebelik yaşadım ondan mi yine.aynisimi. diye.tesyapsam

Merhaba bana bi konuda yardımcı olursanız çok sevinirim benim belirtim yok hic bir belirtim sadece adet günümde kanama oldu ama.nasıl az az bir buçuk gün sürdü sadece bu böyle adet olunur mu hiç bilmiyorum bazende diyorum ki bu ay böyle geçti demekki diyorum 1 sene önce boş gebelik yaşadım ondan mi yine.aynisimi. diye.tesyapsam
Merhaba bu benim yorumlayabileceğim bir durum değil çünkü bir bilgim yok ve böyle bir durum yaşamadım hiç(1,5 gün kanama) hiç adet olmamazlıkta olmadı bende, veya yerleşme kanamasıda yaşamadığım için yorum yapamadım bilemedim yani.Bir kaç gün daha geçsin kan testi bhcg baktırın

X