Dananın kuyruğu koptu. Birazdan çok kötü şeyler olabilir!

Kusura bakarım evet zorla evlendirildim. Hem de zorlamanın tillahı. Tehdit, küfür, hakaret, rezalet herşeyi gördüm.

Anneniz neden bu adamda bu kadar ısrar etti hem de küçük yaşınıza rağmen?
Görünüşe göre çok zengin değil, işini bilen bir adam değil, neden yani?
Hadi boşanırken ne yazık ki eski insanlar "dövmüyor sövmüyor" kafasında olabiliyorlar ama evlenme için bu kadar ısrar edeni ilk defa görüyorum.

Ayrıca eşiniz için öldürecekler diye size söyleyenler zaten sizin ailenizken hala daha size otur boşanma mı diyorlar, neden?
Gerçekten çok güç anlamak..

Öte yandan eşiniz sizinle ne konuşuyor?
Ya net hatırlamıyorum ama hani eşimi sevmiyorum internette güzel şeyler duyuyorum, kendime bir sanal dünya kurdum gibisinden bir konusu olan bir üye vardı.
Eğer bu sizseniz eşiniz bunları mı öne sürüyor?
Ailenize de bunları söylüyor da aileniz bu sebeplerle adamı mı haklı buluyor, nedir yani?
Gerçekten anlayamadığım için soruyorum.
Böyle bir aileye inanamıyorum.

Kolaylıklar diliyorum bu arada.

Son düzenleme:
Hadi boşanırken ne yazık ki eski insanlar "dövmüyor sövmüyor" kafasında olabiliyorlar ama evlenme için bu kadar ısrar edeni ilk defa görüyorum.

Ayrıca eşiniz için öldürecekler diye size söyleyenler zaten sizin ailenizken hala daha size otur boşanma mı diyorlar, neden?

Ya net hatırlamıyorum ama hani eşimi sevmiyorum internette güzel şeyler duyuyorum, kendime bir sanal dünya kurdum gibisinden bir konusu olan bir üye vardı.
Ailenize de bunları söylüyor da aileniz bu sebeplerle adamı mı haklı buluyor, nedir yani?

Bahsettiğiniz kişi kim bilmiyorum. Kendime kurduğum sanal bir dünya da yok. Ha ama o tartışma günü şöyle bir iddia ortaya attı. Güya ben internette okuyup öğretmen, avukat, doktor olan kadınları örnek alıp özeniyormuşum. Zihniyetim bu yüzden bozulmuş(!). Zaten devlet kadına çok fazla hak verdiği için ben de bundan cesaret alıyormuşum. Her ne kadar söyleme niyeti farklı da olsa kısmen doğru. Ben kaderime boyun eğmiş, her türlü kötülüğe razı gelmişken okuyarak kendime bir mum yaktım. O okuyup eve para getiricem diye umarken benim kafamın aydınlanması planlarını ters çevirdi. O yüzden ilk yıllar uysalken sonradan ses çıkarmamı okumama bağlıyor.

Annem neden beni vermek için bu kadar istekliydi? Çünkü beni hiçbir zaman sevmedi. Hep bir bedel, bir bela olarak gördü. Çocukken de benimle hiç ilgilenmezdi, bir yere götürmezdi. Dört duvar arasında kardeşlerime bakarak büyüdüm. Dolayısıyla içe kapanık ve hüzünlü bir duruşum vardı. Çevrede böyleleri pek talep görmez. Salak, ahmak diye anılır. Annem de bana başkası gelmez, kimse evlenmez diye gelen tek kişiye sarıldı. Reddedip başına kalacağım diye panik oldu, bunun için ısrarcı oldu.

Böyle bir aileye inanamıyorum.

Haa şunu da cevaplayayım. Evet bunu anlatan annem babamdı. Başta beni panikletip sonra da sen büyütüyorsun, abartıyorsun, çok uzatıyorsun diyen de onlar. Ve evet açık açık öldüreceğiz cümlesini duyup söyledikleri halde bunları söylüyorlar. Çünkü onlara göre benim boşanmam, onların "ellere karşı başlarının eğilmesi" benim ve çocuklarımın canından daha vahim. Bilseler ki ben ve çocuklarım öleceğiz yine de boşanmamdansa buna razı olurlar. Sonra da kader derler, tıpkı beni zorla evlendirip "kader" demeleri gibi.

Bahsettiğiniz kişi kim bilmiyorum. Kendime kurduğum sanal bir dünya da yok. Ha ama o tartışma günü şöyle bir iddia ortaya attı. Güya ben internette okuyup öğretmen, avukat, doktor olan kadınları örnek alıp özeniyormuşum. Zihniyetim bu yüzden bozulmuş(!). Zaten devlet kadına çok fazla hak verdiği için ben de bundan cesaret alıyormuşum. Her ne kadar söyleme niyeti farklı da olsa kısmen doğru. Ben kaderime boyun eğmiş, her türlü kötülüğe razı gelmişken okuyarak kendime bir mum yaktım. O okuyup eve para getiricem diye umarken benim kafamın aydınlanması planlarını ters çevirdi. O yüzden ilk yıllar uysalken sonradan ses çıkarmamı okumama bağlıyor.

Annem neden beni vermek için bu kadar istekliydi? Çünkü beni hiçbir zaman sevmedi. Hep bir bedel, bir bela olarak gördü. Çocukken de benimle hiç ilgilenmezdi, bir yere götürmezdi. Dört duvar arasında kardeşlerime bakarak büyüdüm. Dolayısıyla içe kapanık ve hüzünlü bir duruşum vardı. Çevrede böyleleri pek talep görmez. Salak, ahmak diye anılır. Annem de bana başkası gelmez, kimse evlenmez diye gelen tek kişiye sarıldı. Reddedip başına kalacağım diye panik oldu, bunun için ısrarcı oldu.

Anlıyorum
Tamamen Anadolu kültürünün bağnazlık örnekleri aileniz ve eşiniz.
Ama şu aşamada ailenize tamamen arkanızı dönebilecek durumda değilsiniz sanırım.
Suçlayarak kışkırtmak yerine durumunuzun ciddiyetini anlatmaya çalışın.
Yani ölüm tehlikesinden ziyade sevmediğiniz ve istemediğiniz bir evlilik olması da yeterli gelmeliydi aslında, bunun için üzgünüm sizin adınıza.

Peki, polise, jandarmaya böyle bir bilgi geçtiniz mi?
Size düşmanlık besleyen aileyle iletişim boyutunuz nedir?
Kan davası kültürüne yakın bir aile mi?
Eşiniz neye güveniyor, öldüreceklerini ilk ağızdan duyan aileniz neye güveniyor, ne cevap vermişler, ne yapıyorlar?

Ben inanmıyorum. Bunca nefret dolu birinin maaşın yarısını istemesi normal gelmiyor. Boşandığında iki ayrı kişi olacaklar aralarındaki hukuk bitecek ama gelirin yarısını istiyor. Vay anasını
Maaşının yarısını alamaz zaten keşke alabilse o ayrı.
Farkında mısınız elbirliği ile hayatının baharında bir kadının geleceğini çalmışlar. Ailesi ve bu kocası olacak adam. 16 yaşında zorla evlendirildim diyor kadın. Ben o yaşta saçıma hangi jöleyi sürsem diye düşünüyordum kadın evlenmiş.

Bazı işgüzar ablalar erkekten daha çok erkekçi olabiliyorlar.
Türkiyede kadın ve çocuk olmanın zorluğundan ya habersizler ya da hobi olarak muhalifliği seviyorlar.

Yabani hep böyledir
Benim bir konumda da tutturmuştu vicdansızsın diye
Dikkate almaya bile değmez
Polemikten kaostan beslenir kendisi

Kpssye gırene kadar gır bı ıse calıs esınden al bırıktır ıkı cocukla gecınemezsın nafaka baglansa bıle vermeyen vermıyor ve hıcbır cezasıda yok sadece ıcra gıdıyor. Verse bıle nafakayla ev gecındırılmez kpss de atanırsan baska sehıre gıt. Ama suan bı ıse gırıap paranı bırıktır sosyal yardımlasmaya basvur belkı bakıcı parası verırleer. Allah yardımcın olsun zor o kadınada allah sorsun ne dıyım nasıl anne oluyor bunlar ya resmen annelıgı kırletıyorlar

eşinde aileninde durumu alarm zillerini çaldıracak kadar vahim. ortada bir kadın ve 2 çocuğun hayatı söz konusu. eşin durumunu geçtim anne de açık açık 1 kurşunluk işin var demiş!! bence bu insanlardan destek, nafaka vs ilişkilerind evamı anlamına gelir. bence bu insanlar ne adınızı ne adresinizi bilmemeli çok tehlikeli. yerinizde olsam acilen bir kadın sığınma evine çocuklarla birlikte yerleşip en kısa zamanda kimlik değişikliği vs ne yapılabiliyorsa yapardım. ne o tuhaf anne, ne de o boş kocayı bir ömür görmemeleri o çocuklar hiç bişe kaybettirmez aksine kazandırır. boşverin nafaka falan olduğu sürece yerinizi yurdunuzu bilecek. 3 kuuş için bu riske değmez. gerekirse kpss hayalinizi erteleyin ama bir an evvel bu insanlara izinizi kaybettirin. ispat lazımsa konuyu tekrar açıyormuş gibi yapıp anne ya da eşin bu tür tehditleri kayda alınabilir. savcılığa kendi ve çocuklarımın hayatından endişeliyim diye suç duyurusunda bulunulabilir. isim vs değiştirilip bir sığınma evinde bir iş dzen kurana kadar idare edebilirseniz sonrasında çocuklarla bir hayat kurarsınız. zor ama imkansız değil. en azından şu durumdan zor değil.

Çok ama çok üzüldüm yaşamak zorunda kaldıkların için. Ve şurayı okuduğumda bir kez daha gördüm ki kadın kadinin düşmanı bu ülkede. Sana ne diyebilirim bilmiyorum ama senin ve çocukların için dua edicem. Dilerim Allah tan sana çok mutlu ve huzurlu bir hayatın kapısını açar. Cok ama çok üzgünüm şu an 😔

Beni taşlamasın kimse ama çocuklar olmadan bir düzen kurup daha sonraki seneler de daha güçlü karşısına çıksanız iyi olmaz mı? Sonuçta ömrünüzdén gidiyor böyle biraz bencil olmaktan kimseye zarar gelmez

İyi niyetinizle söylüyor olabilirsiniz ama böyle bir adama kendimi,hayatımı fedâ ederim ama çocuklarımı bırakıp düzen kurana kadar düşüncesi bile kötü.. İnanın o çocuklara olduğundan çok zarar verebilir. Zaten şahit olmuyormuyuz bu gib durumlara çocuk anneyi düşman beller kendisini bırakıp gitti diye. Sanırım beklediğiniz o taşlar gelir birazdan

Allah aşkına bilen yazsın. 4 bin tl maaşı olan bu adamdan bana 2 bin tl nafaka çıkar mı? Boşanma kararı için ev tutmam lazım. Çocukların okulu, faturalar. Kpssye çalıştığım için dışarıda da çalışamıyorum.
cikmaz

cok uzucu gercekten keske elimizden bisey gelse yardim edebilsek size. Ben dua edecegim sizin ici .

Esrin mine Esrin mine çok üzüldüm ben yaşadıklarına. Daha önceki konularını yorumlarını fazla okumamisim sanırım, yazdıysan hatırlamıyorum.
Eşinden şiddet görüyor musun?
Sen ve çocuklarının can güvenliği tehlikede.
Kadın dernekleri var, sığınma evi olmasa da dernekler yardımcı olurlar belki bir kapı açarlar sana. Benim üye olduğum bir platform da var, kadın cinayetlerini durduracagiz platformu. Daha bir suru böyle kadın derneği var. Biraz araştır lütfen, gerekirse telefon ac görüş derdini anlat. Çocuklarınla sığınabileceğin bir yer bulursan 1 dakika bile bekleme orada, ne aileni ara ne esini.

Allah yardımcın olsun, dua edeceğim senin icin.

X