Dananın kuyruğu koptu. Birazdan çok kötü şeyler olabilir!

Bahsettiğiniz kişi kim bilmiyorum. Kendime kurduğum sanal bir dünya da yok. Ha ama o tartışma günü şöyle bir iddia ortaya attı. Güya ben internette okuyup öğretmen, avukat, doktor olan kadınları örnek alıp özeniyormuşum. Zihniyetim bu yüzden bozulmuş(!). Zaten devlet kadına çok fazla hak verdiği için ben de bundan cesaret alıyormuşum. Her ne kadar söyleme niyeti farklı da olsa kısmen doğru. Ben kaderime boyun eğmiş, her türlü kötülüğe razı gelmişken okuyarak kendime bir mum yaktım. O okuyup eve para getiricem diye umarken benim kafamın aydınlanması planlarını ters çevirdi. O yüzden ilk yıllar uysalken sonradan ses çıkarmamı okumama bağlıyor.

Annem neden beni vermek için bu kadar istekliydi? Çünkü beni hiçbir zaman sevmedi. Hep bir bedel, bir bela olarak gördü. Çocukken de benimle hiç ilgilenmezdi, bir yere götürmezdi. Dört duvar arasında kardeşlerime bakarak büyüdüm. Dolayısıyla içe kapanık ve hüzünlü bir duruşum vardı. Çevrede böyleleri pek talep görmez. Salak, ahmak diye anılır. Annem de bana başkası gelmez, kimse evlenmez diye gelen tek kişiye sarıldı. Reddedip başına kalacağım diye panik oldu, bunun için ısrarcı oldu.
Bizim toplumda ana babasına el uzatmayan öldüğünde bile cenazesine gitmeyen evlatlara iyi bakılmaz
Hiç bir zaman onlardan olmadım
Allah bilir ne yaşattılar diye düşünürüm keşke annenizi ağzını açtığı sürüklüyor sürüklüye evden atsaydınız

Okudum ancak hem bu kadar nefret edip ölüm fermanı çıktığında da topuklamaya çalışıp hem de maaşının yarısına göz dikmek... bazı kadınlar çok akıllı
Ben olsam bi kuruş vermem. Çocukların masrafı ayrı
Cocukların masrafı icin istiyor zaten kadında.
Gezip tozmak icin istemiyor sonucta.

boşanmama izin vermicekler ne demek ya siz eşya değil insansınız bu sizin kararınız

gidin o evden gerekirse yeni iş bulun sığınma evi bile olur böyle aile olacağına olmasa da olur.

Bu kadar vahim durumdayken KPSS diye diretmenin mantığını anlamıyorum, yıllarca KPSS ye çalışıp atanamayan insanlar var. Gözü gerçekten kararttıysan sigortalı herhangi uygun bir iş de seçebilirsin. Diğer türlü yıllarca deneyip olmama ihtimali de var çünkü

B

Bu kadar nefret ediyorsunuz ama parasına tenezzül edebiliyorsunuz

Ne erkekler, ne de ebeveynler. Kadına en büyük şiddeti yine kadın yapıyor.

Farkında mısınız bilmiyorum ama konu sahibi kıl payı eşinin tecavüzünden kurtuldu. Yaşadığı fiziksel ve psikolojik şiddeti anlatabilir miyim bilmiyorum. Ailesi ruh hastası. Kocası saplantılı bir manyak. İki çocuk annesi. Sizin takıldığınız tek nokta bu mu?

Zamanı gelmemişti aslında. Bir sene sonrası için plan yapıyordum. O zaman bir maaşım olacaktı. Kimseye minnet etmeden atanıp gidecektim ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Bilmiyorum onurumu haysiyetimi ezip bir sene daha mı dayansam. Bu anneyle işim çok zor. Bana hayatı zehir eder. Ödü patlıyor başına kalıcam diye.
4000 tl nin yarısını kesip size vermez mahkeme kanımca.

Okumuşsun ama anlayamamışsın demek ki, ben boşanma kararını yeni vermedim. Hali hazırda kpss çalışırken bu olay oldu. Ayrıca dilimde tüy bitene kadar uyardım. Durumun ciddiyetini anlattım.. Önlem alması gerektiğini söyledim. Cevap olarak "bişey olmaz, sen uyduruyorsun" gibi saçmalıklar duydum. Senin kocanın başında böyle bir mesele olsa, sen elinden geldiğince uyarsan ama karşılığında ciddiye alınmasan ne yaparsın? Seni bilmem ama ben çocuklarımı silahlı şahıslardan korumak zorundayım. Ve tabii ki nafaka alıcam. Benimle istemediğimi, baskı altında olduğumu bile bile 16 yaşımdaki halimin çaresizliğini kullanarak evlendi. Genç olsun, taze olsun, sesi çıkmasın isterse zorla olsun istedi. Bunların bir bedeli olacak. Böyle bir adamla empati kurana da Allah böylelerini nasip etsin.
Sığınma evine mi gitsen acaba pek te bı bilgim yok ama orası aklıma geldi rabbim yardımcın olsun

Önceki konum aşağıdadır. Konuyu anlamak için önce onu okuyunuz.
Ben bu şahsı uyarmak, düzeltmek için mesajlar attım git konuş kendini anlat gibisinden. Ve cevap olarak "gelicem, babanla konuşucam, bu işi bitiricem" gibi mesajlar attı. Sanki durumdan sorumlu olan benmişim gibi. Neyse anneme anlattım. Gelsin konuşalım o çok şımardı gibi şeyler söyledi. Sonra annemle tartıştım. Eski defterler açıldı. Tüm kinimi döktüm. Ve ne oldu biliyor musunuz? Önce evli olduğum şahsa döktü saydı sonra laf döndü dolaştı bana geldi. Yine beni suçlayıp şeref namus nutuku okudu. Birazdan eş olacak şahıs gelecek ve o boşanma lafı edecekken annem olacak şahıs boşanmak falan yok diyecek. Yine kuyruğu üzerine oturan, suçlu bulunan, en kolay lokma yani ben olucam.

Nefret ediyorum bu insanlardan nefret ediyorum bu evden, nefret ediyorum bu dünyadan!

GÜNCELLEME

Merhaba, geçen gün olanları yazmak istedim. Çünkü çok doluyum, çok çaresizim. Evli olduğum şahıs geldi. Beni türlü türlü şeylerle suçladı. İftiralar attı, bire on kattı. Özel dahil herşeyi döktü. Hastaneye gidişlerimi bile söyledi. Diş hastanesine gidip 300 tl vermişim vs.

Her ne kadar bu kelimeyi kullanmayı istemesem de annem olacak kişi önce kızgınken yavaş yavaş yumuşadı, sonra da top bana döndü. Yine suçlu ben oldum. Hiçbir şey söylemedim, kendimi savunmadım. O gittikten sonra 2 gün daha o evde kalmak zorunda olduğum için odaya çekildim. Annem yaşıma başıma, yaşantıma, kendi hatalarına bakmadan bana küfürler beddualar hakaretler etti. Defalarca sen şeytansın, sen hainsin, sen suçlusun, sen delisin, kör ol, sakat ol, öl dedi. Taramalı tüfek gibi öyle hızlı öyle çok hakaretler etti ki ben de "sus neftet ediyorum senden" diye bağırdım. Sonuç olarak edepsiz ben oldum.

Bu işin böyle sonuçlanması beni hiç şaşırtmadı. 8 yıl önce beni bu adama verirken neler yaşadıysam aynı şeyleri yaşattılar. O zaman ne kadar kötü, ne kadar cahil ne kadar gaddarlarsa hala aynılar.

Bu olay iyi bile oldu. Çünkü ben pişman olduklarına, biraz olsun arkamda duracaklarına, durmasalar bile yarın kendi ayaklarım üzerinde durduğumda hiç olmazsa beni rahat bırakacaklarına inanmaya başlamıştım. Ama bu inancımda bu umudumda ne kadar aptallık ettiğimi çok iyi anladım. Normalde kocalar tehdit eder, "boşanırsan seni vururum, çocukları senden alırım" diye. Bana kocam değil annem söyledi bunları. "sen atanıp gidince mutlu olacağını mı zannediyorsun, bir kurşunluk işin var. Çocukları sana mı bırakacak, alacaklar o çocukları. Ben de destek olacağım ona" dedi. Tabii arada bir sürü küfür, hakaret var.

Velhasıl ilk günden bu yana hiçbir değişiklik yok. Ben eşten önce aile denen bu cahil ve gaddar sürüden kurtulmalıyım. Kesin olarak karar verdim. Bir daha asla yüzlerine bakmayacağım, seslerini duymayacağım. Anneme duyduğum nefret o kadar büyük ki. Keşke anasız babasız olsaydım. Keşke yetimhanede büyüseydim. Böylesinin varlığı yokluğundan bin kat daha acı.
Çok zor ne söyleyim.

X