Dark dizisinin mantığı

Hanımlar altı üstü bir dizi yüzünden polemiğe girmeyin lütfen, hepi topu 2 sayfalık konuda 2 gündür tartışma çıkıyor ve raporlar yapılıyor.

Olayin aslinda o oldugunu son iki bolumde ogreniyoruz. Basindan beri olayin kaynagi ne diye fikir uretip duruyoruz. Uc sezonu bir anda cope atacak bir yorum yapmissiniz. Soru sahibi bile spoiler istemedigini belirtmis.
Soru sahibi konuyu anlatın demiş. Istemiyorum yazmıyor.

Hanımlar altı üstü bir dizi yüzünden polemiğe girmeyin lütfen, hepi topu 2 sayfalık konuda 2 gündür tartışma çıkıyor ve raporlar yapılıyor.
Ben de aynı şeyi diyorum abla, önemsemeyin bu kadar yazdım, takipten çıktım ilk laf söylediklerinde ama neler neler yazmışlar. Dayanamadım artık cevap yazmaya mecbur hissettim kendimi 🤦‍♀️🤷‍♂️

Ben izlemis olmama ragmen, hatta ucuncu sezonu bir sene bekleyerek izlemis olmama ragmen sinir oldum. Hic izlememis biri olsam izlemezdim okuduktan sonra o yorumu. Tum dizi zaten soyledigi seyi dusunup gizemi cozmeye calismak uzere.

Uc sezon donen bir olay var. zamanda seyahat ediyorlar magara icindeki bir gecitten. Ama asil konu o nasil acildi, kim acti, hangi teknolojiyle ve uc sezon olay onu kapatmakla ilgili.. pat diye kimin neden ne yaptigini soylemis..

Bir film var oscar aldi. Sirf sonundaki bir gizemi eksisozlukte okudum diye izleyemiyorum. Muthis film ama acacak olsam aklima geliyor. Nasil unutacagim da izleyecegim bilmem.
Hangi film canım o ben gizem dolu şeyleri çok severim

Konuyu genelleme yaparak anlatan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Biraz fazla ayrıntı vermeyi bende sevmem ama bu dizi için çok iyi oldu o ayrıntılar. Çünkü anlayarak izlemekte çok yardımcı oluyor. O ayrıntılar sayesinde izlicem mesela. Sonunu söylemeyin de gerisi önemli değil:KK16::KK66:

Konuyu genelleme yaparak anlatan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Biraz fazla ayrıntı vermeyi bende sevmem ama bu dizi için çok iyi oldu o ayrıntılar. Çünkü anlayarak izlemekte çok yardımcı oluyor. O ayrıntılar sayesinde izlicem mesela. Sonunu söylemeyin de gerisi önemli değil:KK16::KK66:
Sonunun pek onemi olan bir dizi degil bu. Bir olay var. ondan kaynakli olaylari izliyorsun dizi boyunca. Surekli bu olaylar neden oluyor. Sebebi ne kim yapti dusunuyorsun. Cunku karakterler gecmise gidip o olayin hic yasanmamasini saglamaya calisiyor. O olay yasanmazsa digerleri de otomatikman yasanmaz ortadan kalkar diye. O uye de o olayi soylemis. Izlemek isteyen tabiki izler. Ama o tek olayi bildikten sonra manasi kalacak bir dizi degil. Fikri soruldugunda da ilk olarak ana gizemi soyleyecek olan insan da izledigi diziden bir sey anlamamis demektir. Bir de neye onem verip vermeyecegimiz hakkinda akil veriyor. Senin icin onemli olan da benim icin onemsizdir. Kisisel fikirler bunlar.

X