Davetiye gelmeyen düğüne gidilir mi?

Bana çok saçma bir durum gibi geldi.
Yani düşününce niye arkadaşımın sevgilisini düğünüme davet etmek aklıma gelsin ki.
Ya da benim dışımda bir tanışıklıkları yoksa sevgilim neden arkadaşımın düğününe gitsin.
Geçerli bir sebepten düğüne gidemiyorsam (askerlik var burada) daha sonradan hediyesini götürürüm.
Sevgilime sen git benim yerime demem yani.
Davet beklemek de davetsiz git demek de çok saçma bir durum bana kalırsa.

Bana çok saçma bir durum gibi geldi.
Yani düşününce niye arkadaşımın sevgilisini düğünüme davet etmek aklıma gelsin ki.
Ya da benim dışımda bir tanışıklıkları yoksa sevgilim neden arkadaşımın düğününe gitsin.
Geçerli bir sebepten düğüne gidemiyorsam (askerlik var burada) daha sonradan hediyesini götürürüm.
Sevgilime sen git benim yerime demem yani.
Davet beklemek de davetsiz git demek de çok saçma bir durum bana kalırsa.
Benim salaklığım ben buluşup planlar vs yapınca arkadaşız sandım meğer değilmişiz bi davetiye bile yollamadılar gitmicem sevgilim de dönünce kendi gitsin versin takısını tukusunu

Selam, başlıkta da yazdığı gibi hanımlar. Erkek arkadaşım yanımda değil çünkü askerde. Onun en yakın arkadaşı evlenecek 8 gün falan var sanırım. Erkek arkadaşım askere gitmeden önce bana sen gidersin düğüne demişti ama bana davetiye gelmedi. Düğün nerede olacak bilmiyorum bile. Erkek arkadaşımın arkadaşı ve kız arkadaşıyla tanışıktım hatta 3-4 kez oturduk, gezdik. Sizce ne yapmalıyım? Yüzsüz gibi düğün nerede olacak mı demeliyim? Erkek arkadaşım da git diyor ama nereye gidicem abi şaka gibi🤣 Bu arada erkek arkadaşımın en yakın arkadaşı erkek.
Unutulmuş olabilir mi ya da erkek arkadaşınızin annesine davetiye verdilerse beraber geleceğinizi düşünmüş olabilirler mi, yani baze insan düşünüyor ama o kadar dipten düşünmeyebiliyor telaş durumunda. Samimiyet dereceniz nedir diyeceğim ancak çok samimi olsanız mekan ve tarihi bilirdiniz sanırım. Eğer bir bahaneyle arayabileceginiz kadar aranız varsa arayın zaten unuttularsa da hatirlarlar diye düşünüyorum. Öte yandan bu kadar kasmaya gerek var mı ondan emin olamadım, gitmeseniz ne olur yani, size darilacak olsalar zaten davetiye iletmeyen onlar, haberim yoktu der geçersiniz

Bazı yakınlarımdan davetiye beklemem zaten sürekli görüştüğüm için biliyor olurum ama bu durum öyle değil. Size ulaşamayan erkek arkadaşınızı arar florala söyle gelsin dersi ki sizin zaten whatsap grubunuz varmış. Ben düğün zamanımda whatsaptaki grupların hepsini yoklamıştım uzun zamandır yazışma olmayanlara bile davetiye göndermiştim.

Yani siz bence unutulmadınız istemiyorsunuz.

Sevgilime dedim bana davetiye gelmedi gelmezse gitmem dedim🥲annemle git diyo
Ayrıca bu da çok saçma sadece sevgiliniz o sizin, resmi bi ilişkiniz yok ne alaka annesiyle arkadaşının düğününe gitmek.

Israr ederse sevgilinize sertçe çıkışın bence numaram var isteyen arar sen de arayıp bir şey sormayacaksın diyin.

Oğlumun mevlutunde karşı apartmanda esimin çocukluk arkadasiymis tanımadığım için vermemiştim gelmediler tabi .mevlut gunu eşimle üzülmüştük unuttuk diye ..dediğin gibi kimisi davetiye bekliyor ..

Ben samimi isem ve düğün üzerine sürekli konuştuğumuz biriyse beklemem giderim ..ama bahane arıyorsam vermedi deyip gitmem :KK53:
Onu eşinizin düşünmesi gerekirdi.

Unutulmuş olabilir mi ya da erkek arkadaşınızin annesine davetiye verdilerse beraber geleceğinizi düşünmüş olabilirler mi, yani baze insan düşünüyor ama o kadar dipten düşünmeyebiliyor telaş durumunda. Samimiyet dereceniz nedir diyeceğim ancak çok samimi olsanız mekan ve tarihi bilirdiniz sanırım. Eğer bir bahaneyle arayabileceginiz kadar aranız varsa arayın zaten unuttularsa da hatirlarlar diye düşünüyorum. Öte yandan bu kadar kasmaya gerek var mı ondan emin olamadım, gitmeseniz ne olur yani, size darilacak olsalar zaten davetiye iletmeyen onlar, haberim yoktu der geçersiniz
Ben de darılırlar diye korktum ama doğru onlar davet etmiyor ki, sevgilim de zorluyor git de git diye ama bana davetiye gelmeden gitmicem dedim

Bazı yakınlarımdan davetiye beklemem zaten sürekli görüştüğüm için biliyor olurum ama bu durum öyle değil. Size ulaşamayan erkek arkadaşınızı arar florala söyle gelsin dersi ki sizin zaten whatsap grubunuz varmış. Ben düğün zamanımda whatsaptaki grupların hepsini yoklamıştım uzun zamandır yazışma olmayanlara bile davetiye göndermiştim.

Yani siz bence unutulmadınız istemiyorsunuz.

Ayrıca bu da çok saçma sadece sevgiliniz o sizin, resmi bi ilişkiniz yok ne alaka annesiyle arkadaşının düğününe gitmek.

Israr ederse sevgilinize sertçe çıkışın bence numaram var isteyen arar sen de arayıp bir şey sormayacaksın diyin.
Çok doğru bence de istenmiyorum🥲

Annesini davet edip seni çağırmadılarsa ben iyi niyet aramam açıkçası. Annesi seni davet ederse içinden geliyorsa ona eşlik edersin. Benim içimden gelmez. Beni görmezden geleni ben hiç görmem.
Evet sonuçta biz de o kadar plan yaptık birlikte şehirdışına gittik beni davet edebilirlerdi🥲

Sevgilime dedim bana davetiye gelmedi gelmezse gitmem dedim🥲annemle git diyo
Biraz değeriniz olsun ya, size davetiye gelmemiş gitmeniz çok saçma. Annesiyle neden gidecekmişsiniz? Çocuk musunuz siz? Çocukken annemle giderim beni davet etmezler ama büyüdüm yetişkin oldum. Davet edilmediğim yere gitmem.

Biraz değeriniz olsun ya, size davetiye gelmemiş gitmeniz çok saçma. Annesiyle neden gidecekmişsiniz? Çocuk musunuz siz? Çocukken annemle giderim beni davet etmezler ama büyüdüm yetişkin oldum. Davet edilmediğim yere gitmem.
Arasın dicem iyice sinir oldum gitmicem salak benim sevgilim de ya sinir etti iyice bu durum

Gruba davetiye atılmadı mi?
Davetiye olmadan düğüne gidilir mi ya hu. Ailesine davetiye gitmiştir ama siz onlardan ayrı bir bireysiniz davetiye gerekirdi. Davetiye yoksa gitmeyin.
Kafa yorgunluğundan dolayı bazı şeyler unutulabilir ama insan en yakın arkadaşının sevgilisinide unutmaz. Muhtemelen kızla samimiyet kurumadınız o da umursamadı. Zaten sevgiliniz yok sığıntı gibi ne işiniz var annesinin yanında.

Gruba davetiye atılmadı mi?
Davetiye olmadan düğüne gidilir mi ya hu. Ailesine davetiye gitmiştir ama siz onlardan ayrı bir bireysiniz davetiye gerekirdi. Davetiye yoksa gitmeyin.
Kafa yorgunluğundan dolayı bazı şeyler unutulabilir ama insan en yakın arkadaşının sevgilisinide unutmaz. Muhtemelen kızla samimiyet kurumadınız o da umursamadı. Zaten sevgiliniz yok sığıntı gibi ne işiniz var annesinin yanında.
3 kişiyiz grupta erkek arkadaşların sevgilileri olarak gruba mesaj gelmedi diğer kızın haberi var mı bilmiyorum ama onun sevgilisi yanında o gider

Arasın beni sorucam ama bilse bile beni ayrı bi şekilde davet etmeleri gerekmez mi sonuçta erkek arkadaşım yok burada
Erkek arkadaşın vekili sevgili mi olur ki? Eşi olur, evlatları olur, ebeveynleri olur, kardeşleri olur. Vekil olarak annesi bulunacak ve tebrikleri iletecek belli ki.

Bunu düğün yapmış biri olarak söylüyorum ki net gitmen lazım. Çünkü düğün anında o kadar şeyle uğraşıyorsun ki kimi davet edip etmediğini bile hatırlamıyorsun. Ortalık çok karışık oluyor.

Erkek arkadaşın vekili sevgili mi olur ki? Eşi olur, evlatları olur, ebeveynleri olur, kardeşleri olur. Vekil olarak annesi bulunacak ve tebrikleri iletecek belli ki.
Aslında şöyle oldu bana başta ben askerde olucam sen git dedi ben de ben napıcam tanımadığım ortamda tek başıma dedim o da annemle gidersin o da gelir dedi şimdi hakkını yemiyim sevgilimin ama yine de bana davetiye gelmeliydi en azından mesaj yani o da yeterdi

Ben de gitmeyi düşünmüyorum kızlar haklısınız erkek arkadaşım annemle gidersin demişti de ne alaka beni ayrı davet etmeleri gerekir sonuçta di mi
Hayır ne alaka? Bu da saçma çünkü en az nişanlanmadan önce anneyle böyle bir samimiyete girilmez.
Düğüne de gitme çünkü davet edilmedin.

Bunu düğün yapmış biri olarak söylüyorum ki net gitmen lazım. Çünkü düğün anında o kadar şeyle uğraşıyorsun ki kimi davet edip etmediğini bile hatırlamıyorsun. Ortalık çok karışık oluyor.
Hayırlı olsun canım Allah mutlu etsin ben düğün tarihini bile tam net bilmiyorum ki nereye gideceğimi de bilmiyorum🥲

Gruptan yazabilirlerdi yazmamışlar.
Madem en yakın arkadaşı konuşuyorlardır . Telefonda söyleyebilirlerdi. Sevgiliniz de sizin duygularınızı önemsiyorsa davet etmelerini isteyebilirdi. En azından bi mesaj yapabilirlerdi.

Evli ya da nişanlı değilsiniz annesiyle neden gidesiniz ?

X