Davul bile dengi dengine mi gerçekten ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hep okullarda suç bulunmuşta şöyle yetersiz böyle eksik bilgiler diye ... okullarda ne öğretildiğinden daha çok öğrencinin o bilgileri alabildiği kapasitesi daha önemli, aynı okul hatta aynı sınıftan çok başarılı üretken girişken insanda çıkarken, embesilin teki de çıkabiliyor... bu nasıl bu mesleği yapabiliyor bu nasıl mezun oldu dediğimiz insanlar yok mu? ya da vay be helal olsun ne güzel işler yapmış dediğimiz ... ikiside aynı okul aynı sınıftan mezun ama aradaki fark büyük. yani şu okulları beğenmemeyi bırakıp kişilere odaklanmak lazım. yapan nasıl yapıyor ona bakmak lazım, demek ki kendisini geliştirmek isteyen hangi ünv mezunu olursa olsun geliştirir. en kötü ihtimal bir ünv ortamı görmesi şart, şu zamanda okumamış olmak ayıp artık . ne meslek yapıyorsa yapsın en azından bir okul ortamı solumuş olsun .

Merhaba, onu gerçekten seviyor musunuz bence en önemli şey bu ..
Evlilikte evet denklik önemli..
Ama her ilişkinin ayrı bir özelliği var, belki o memur değil, ama kendini çok geliştirmis biri olabilir..
Kimi üniversite mezunu oluyor ama kaba Saba ,kültürsüz, düşüncesiz ..düşünsenize hayat geçmez öyle biriyle..
Kendini geliştirmiş biriyse bence mutlu olabilirsiniz ..
Sizin zor zamanlarınızda yaninizda mi
Sizi sahipleniyor mu. Ortak yonleriniz çok mu ,onunla kitap okuyabilir misiniz, mesela beraber tatile ciksaniz keyif alır misniz ..
Bunlara odaklanın..
Çok sevdiğim bri arkadaşım sizin durumunuzdaydi, annesi karşı çıktı, denk görmedi..
Ama o çocuk kızı sahiplendi, kizi yıllardır görüşmediği babasıyla gorusturup barıştırdı.. en zor zamanlarında yanında oldu.. annesine rağmen evlnedi kız.
Benim de başıma benzer bir durum geldi.
Biz evlenemedik..
Sonra ben ailemin onayladığı biriyle görüşmeye basladim ve asla onunla mutlu olduğum gibi olamadım.. kesinlikle herşey aşk degil, sevgi değil..
Ama uyum varsa ,mesleki ve diğer farkliliklar asılabilir diye dusunuyorum

Eğitim durumu önemli. Evet, davul bile dengi dengine. Hatta eğitimliler arasında bile bir hiyerarşi var. Para kazansınmış da kendini geliştirsin yetermiş, o işler öyle olmuyor işte; vizyon, kültür, sosyal seviye, çevre farkı oluyor.

memur olması şart değil bence ama kesinlikle garanti sabit bi işinin olması çok önemli. spor salonunda hoca olması nedense çok güvence vermiyor gibi duruyor ben de çok anlamam ama büyüklerimiz için bu mutlaka böyle görünür. bilemedim yaa sevince de bırakmak çok zor ama adam işsiz kalıp evde durunca da daha da zor olur yani. Taşı sıksa suyunu çıkarır ekmeğini her türlü kazanır diyorsanız güveniyorsanız sevginizden vazgeçmeyin tabii ama diğer türlüyse uzun uzun düşünün sonra geçim derdi daha da beter olur.

Aileniz şaka gibi bu ne memur kafası. Memur olunca asıl ne uzuyorsun ne kısalıyorsun. Aynı parayı kazanıyoruz demişsiniz. Sevgilinizin her zöan sizden çok kazanma ihtimali var ama siz memur olarak hep standart maaş alacaksınız. Aileniz biraz eski kafalı yanlış anlamayın belli bir yaş grubu özellikle de kendileri memur emeklisiyse hep bu kafada oluyor. Ayrıca sizden az maaş bile alsa hiç bir önemi yok önemli olan iyi bir insan olması. Benim eşim biz ilk evlendiğimizde benden baya az kazanıyordu ve ben maaşını evlenene kadar bir kez bile sormadım evlendikten sonra kendi söyledi. Bazı dönemler oldu o benden çok kazandı bazı dönemler oldu ben ondan çok kazandım ama bunu ne ailem ne de ben sorun etmedik. Rızk Allah’tan. Çalışırsa herkes bir şekilde eve ekmeğini getirir yeter ki ağız tadınız bozulmasın. Maddiyata takılmayın. İlerde kimin iyi kazanacağını bilemezsiniz. Son olarak bir arkadaşım vardı, kendi doktor görüştüğü çocuk da mühendisti kızın ailesi kesinlikle istemedi işini beğenmediler kızlarına yakıltıramadılar. Ama çocuk çok iyi bir insan neyse kız inat etti evlendi. Şu an doktor olan arladaşımın 2 katı kazanıyor çocuk arkadaşım da keşke doktor olacağıma mühendis olsaydım diyor

Doktor kızın aileside enterasanmış .Sanki mühendislik kötü bir meslekmiş gibi küçümsemişler.Arada bir uçurum yok saçmalamışlar bence.

Doktor kızın aileside enterasanmış .Sanki mühendislik kötü bir meslekmiş gibi küçümsemişler.Arada bir uçurum yok saçmalamışlar bence.
Evet bence de ama, olsa da önemli değildi. Çünkü arkadaşım seviyordu ve çocuk iyi birisi. Aileler bazen saçma şeylere takıyor maalesef. Şimdi damatlarını çok seviyorlar

Herkesin (eşimin dahil) üniversite okuması gerektiğini düşünüyorum ancak benim bu düşüncem tamamen insanların farklı kültürleri görmeleri, tanımaları ve sosyal anlamda kendini geliştirmesi için. Ülkemiz oldukça karma olduğu için ve teknoloji geliştiği için de çoğu kişi lisede veya iş yerinde de bunu yapabilir hale geldi zaten. Dediğiniz gibi çoğu bölüm 2-3 yılda tamamlanabiliyorken uzatılmış. Ben psikoloji mezunuyum kendi mesleğimi yapıyorum ancak şu an ülkede çoğu kişi asgari ücret aldığı için lise-üniversite farkı pek kalmadı maddi anlamda. Ben hanımefendinin sorusuna ve ailesinin kafa yapısına istinaden kendimden örnek verdim tabiki herkes için geçerli değil ama kişinin kendini geliştirmesinin ve davranışlarının daha önemli olduğu düşünüyorum evlilik için, maddiyat kaygısından ziyade.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…