Değişik aile iliskilerim ,bezdim artık

Ailenize var yemez dermişsiniz sizde kendi paranızı yemeyi bilememişsiniz. Kültürünüz gereği ayrı eve çıkamıyorsunuz ama kardeşiniz flortuyle fink atabiliyo ne hikmetse. Bu hikayede yanan sen ve kızınsınız malesef. Allah hayırlı kapılar açsın. Umarım tez vakitte kendi duzeninizi oturrursunuz aksi halde böyle yaşamak çok zor.

Sana nasıl davranılacağına sen karar verirsin ama kimse senin çocuğuna öyle davranamaz! Benim zoruma gitti okuyunca gözüm döndü sen nasıl çocuğunu bu insanlara paspas edersin? Paran var mesleğin var hemen kiraya çık hayatını yaşa. Başlatmasınlar kültürlerinden kendileri ne yaşıyorsa yaşasınlar o çocuğa da aynı şeyleri yaşatma. Anne dediğin güçlü olur senin gibi davranmaz. Çocuğun da seni mi örnek alsın istiyorsun? Kimseye de borç ödeme bunca sene seni yolduklarına saysınlar.
👏👏👏 söylemek istediğim herseyi söylemişsiniz

Ama ben konu sahibin yaşadığı hayatı yaşamaya devam edeceğini düşünüyorum, yorumlara verdiği cevaplardan.

Kızımla başka bir şehire tayin istesem daha rahat yaşarım ama korkuyorum cesaretim yok .ya daha kötü olursa düşüncesi beni korkutuyor .birde yanlız basima kalacağım .kızımin psikoji bozulurmu .çocuk doğduğundan beri hep kalabalık içinde büyüdü .düşünceler hep beni yiyip bitiriyor .bide anneme alıştı .başkasının yanında dururmu nasıl guvenecegim insanın ailesi böyle yapınca kimseye güvenemiyor
kızınız bu aile düzeninde büyümeye devam ederse karakteri annenize benzeyecek zaten.

Bu saçma hayat tamamen sizin seçiminiz kusura bakmayın. Hem ailem ayrı eve izin vermiyor diyorsunuz hem sg dedi diyorsunuz. Hem cesaretim yok bilmem ne diyorsunuz. Ne istediğinize karar verin de ondan sonra konu açın.

Kız kardeşinizin yakın zamanda evlenme durumu yoksa birlikte başka bir eve çıkın. İkinizin toplam maaşı 30.000 sanırım, öyle anladım. Geçinirsiniz. Onlar istemezse istemesin.
Ananız da o altınları aldıklarına ve borçlarına sayacak artık.
Hiç şaşırmadım var ya böyle tabiri caizse mal gibi çalışıp kefenin cebi varmış gibi yemeyen insanlar o kadar fazla ki. Sonra öldüklerinde arkadakiler çatır çatır yiyor o paraları.

biz 6 kardeş evin en büyüğü benim .ailem var yemez ,zenginlik içinde sefil bir hayat yaşadik hep .şimdide yıkık dökük virane küflü bir evde oturuyoruz .ben eşimden boşanıp aile evine dönmek zorunda kaldım kizimla .farklı kültürde büyüdüğümüz için ailem ayrı eve çıkmayı kabul etmiyor .ben ve kız kardeşim 30 bin babam 60 ,70 bin TL kazanıyor.
Annemde babamda çok bencil insanlar bugüne kadar evi a dan zeye beyaz eşya mobilyası herşeyi ben yaptim .babam iki kere kredi çektirdi parasini yarım yamalak geri ödedi. 2 bin dolar borc verdim geri vermedi.anneme verdiğim 5 cumhuriyetimi götürüp sattı vermedi .kız kardesimi paralı okuttum .bekar olduğum zamanlar ayrıca mutfak alışverişine yardım ederdim kira oderdim.her yıl tatile gitsek benim cebimden çıktı .evlendim kocaya yedirdim böyle bir mal bir insanım.evlendigimde ailem beni küçük düşürmesin diye bana 50 Gr altın taktılar onuda ben aldım .on yıl oldu çalışıyorum beş kuruş param yok bütün arkadaslarim ev araba aldı benim hiç birseyim yok .ailem yapmadığı için kardeşlerim birşeyden eksik olmasın dedim ne yesem onlarada aldım. annem de bizi herşeyden esirgerdi .kız kardeşim bir yıl önce araba için tutturdu . Dediki yarısını sen ver yarısını ben araba alalım .çok heveslendi bende kiramadim tamm dedim .50 bin ben verdim 40 bin TL annem bana altın olarak borç verdi .arabayı bir yıl önce aldık .araba kardeşimin üstüne kız kardeşim kullaniyor. 3 ayda altın fırladı anneme borcum oldu 100 bin .kenarda beş kuruş param yok yatıyor kalkıyor parasını istiyor .daha öncede söyledim borclarim olduğu için Ocak ayından itibaren on bin onbin vereceğim dedim.bin pişman oldum tefeciye bulassam bu kadar sık boğaz etmezdi . Dolap aldım evde iki koltuk takimim vardı birini 5000 bin TL ye sattım gözünü bu paraya dikti. Bende dedim vermeyeceğim. Artık gına geldi elime ne geçse herkes ona gözünü dikiyor. Arabayı ben kullanmıyorum kenarda beş kuruş param yok .elime ne geçse göz koyuyorlar .annem çocuk gibi birde tavır yapiyor .sabah işte ekmek al dedi üstümde bozuk yok diyorum aç kal diyor. Bana mobing yapıyor terör estiriyor çıldırttı .dedim bu nedir ya para için yaptığın .elime üç kuruş geçiyor onada goz dikiyorsun.ne istiyorsun benden yetmedimi on yıldır .bana küfür ediyor estetik yaptirmasaydin diyor .on yılda kendime tek yaptığım özel üniversite okumak 20 bine estetik yaptırmak .başka hicbirsey yapmadım.basladi söylenmeye ben çocuğuna bakmayacagim ver kocana o baksın artık. burası benim evim S*** G (Defol). sen gerizekalısin ondan paran yok. diyorum kime yaptım bu sefer kocanada yedirdin diyor.bu evde yaşadığın için yapmak zorundasın diyor . .yapmasydin benmi yap dedim . Ne yaptinki diyorlar .annem ve babam .hayattan bıktım usandım .benimle tartıştığı için kızıma kötü davranıyor odadan kovuyor .sinirlerim çok bozuk
Böyle çalışan okumuş bir kadınsınız.Bu hareketleri neden kendinize yaptırıyorsunuz.Ne demek ayrı eve çıkamam.Yıllardır bir evladın yapması gerekenin fazlasını yapmışsınız ( evlattan beklenir mi bunlar, o ayrı ama ailelerle bekliyor işte) Dik durun yeter artık diye başlayın önce kendinize küçük bir ev tutun (hatta eşyalı) hadi bana eyvallah diyin ve çıkın gidin.Ne çekiyorsunuz tüm bu asalakları (kusura bakmayın aile böyle olamaz ondan aile diyemiyorum) Ayrıca neden korkuyorsunuz.Onlar tabi istemez çıkmanızı hazır para kapısı olmuşsunuz.Annenize de önceki verdiklerime sayarsın dersiniz evden ayrılırken.Duydum da böyle bir aileyi de hiç duymamışım.
Ayrıca bu çocuğu o ailede büyütmeyin lütfen sadece onun için hemen ev aramaya başlayın.Evi tuttuğunuzda haber verin.

Araba için alınan borç kızkardeşinizin borcu. Aileniz de alışmış buna.
Kavga etmeden şunları yaptım bundan sonra benden beklemeyin diye anlatın.

Kesinlikle annenize altın borcu falan vermeyin. Kız kardeşiniz de size kalanı ödesin. İsterse onunla eve çıkarsınız.

Siz kendi okul paranızı zaten diğer kardeşinizde ödemişsiniz.
Oralı bile olmayın

Siz idare edin denmesini bekliyorsunuz galiba ama idare edilecek bir hayat yaşamıyorsunuz. Şehir değiştirin, çekip gidin. Neden kardeşinizin maaşından sizin paranızmış gibi bahsettiniz anlamadım ama belli ki sizin değil.

Hayatınızın alt üst olmasından korkuyorsunuz ama üstü böyle olan hayatın altı konusunda endişeye mahal de yok bence.

Sanırım sağlık personelisiniz. Nöbetten bahsetmişsiniz çünkü, hemşireyseniz gittiğiniz yerde bir aile hekimiyle anlaşmayı başarırsanız nöbetiniz de olmaz.

Alışkanlığın konforundan çıkamıyorsunuz temel sorununuz bu, yerinizde olsam ev arkadaşı bulur yine kaçarım o evden, istanbul gibi yerde boşanmış ve çocuklu bir ev arkadaşı bulmanız bile mümkün diye düşünüyorum. İki kadın pekala çocukları da idare edebilirsiniz.

Gerçekten çözüm arayan mutlaka bulur.

Aileniz 6 çocuğu çalıştırıp parasını yemek istediği için sizin çıkışınızı istemiyor olabilir.
Siz annesiniz. Kız kardeşin annesi siz değilsiniz. Araba onun üzerine ise size borcunu ödesin. Anneye hiç ödemenize gerek yok.
Babanızla anneyle de yüzleşirsiniz çıkar gidersiniz. İnanın değeriniz artar. Diğer kardeşler varken yapın konuşmanızı

Ailenize var yemez dermişsiniz sizde kendi paranızı yemeyi bilememişsiniz. Kültürünüz gereği ayrı eve çıkamıyorsunuz ama kardeşiniz flortuyle fink atabiliyo ne hikmetse. Bu hikayede yanan sen ve kızınsınız malesef. Allah hayırlı kapılar açsın. Umarım tez vakitte kendi duzeninizi oturrursunuz aksi halde böyle yaşamak çok zor.
Gizli yaşıyor ailem bilmiyor bana söylüyor nöbete diye çocuğun evine gidiyor digerki günde geldimi nöbetten çıktım deyip elini birşeye atmıyor .tartışmaya gücüm kalmadı gözlerimi yumuyorum .o kadar şey yaptım ona bir doğum günümü bile kutlamıyor.kizima birşey almıyor. sevgilisine gitmiş 700 TL sweat almış . çok tükendim .ve buna takılmiyorum narsist bir eşten ayrılmayı bile beceremedim adam rahatsız ediyor dava istinafta iki buçuk yıldır ayriyiz .Allah her yerden siniyor .

Kiz kardeşi okulda okut,tatile git sürekli parayı cebinden ver. Anneme altın borcum var diyorsunuz,aldığınız kız kardeşinizin altına araba olarak gitmiş. Bu borç onun borcu ozaman araba onun üstüne. Tabiri caizse "sağilacak inek" gibi sağıp sağıp durmuşlar. Babamın durumu iyi diyorsunuz,bana kredi cektirdi diyorsunuz. Cekmeyin,akliniz yok mu ? Varyemezse varyemez. Siz paranızı ne diye veriyorsunuz. Siz de kazandiginizi yiyememişsiniz ki. Kardeşe araba,kardeşe okul. Çocuğunuza ne kalacak,sizin çocuğunuz var,çocuğunuza yatırım yapın. Kardeşlerinizin ebeveyni siz değilsiniz. Cidden bu konu beni rahatsız etti,böyle annem olsa görüşmeyi dahi keserim. Insan hic mi kendini dusunmez,kendi dogurdugunu dusunmez. Aile zor durumda olur 1 2 yardim edilir,bu ayri... Aile de para var ama yemiyor. Neden ? cunku kendini feda etmis bir kurban var.

biz 6 kardeş evin en büyüğü benim .ailem var yemez ,zenginlik içinde sefil bir hayat yaşadik hep .şimdide yıkık dökük virane küflü bir evde oturuyoruz .ben eşimden boşanıp aile evine dönmek zorunda kaldım kizimla .farklı kültürde büyüdüğümüz için ailem ayrı eve çıkmayı kabul etmiyor .ben ve kız kardeşim 30 bin babam 60 ,70 bin TL kazanıyor.
Annemde babamda çok bencil insanlar bugüne kadar evi a dan zeye beyaz eşya mobilyası herşeyi ben yaptim .babam iki kere kredi çektirdi parasini yarım yamalak geri ödedi. 2 bin dolar borc verdim geri vermedi.anneme verdiğim 5 cumhuriyetimi götürüp sattı vermedi .kız kardesimi paralı okuttum .bekar olduğum zamanlar ayrıca mutfak alışverişine yardım ederdim kira oderdim.her yıl tatile gitsek benim cebimden çıktı .evlendim kocaya yedirdim böyle bir mal bir insanım.evlendigimde ailem beni küçük düşürmesin diye bana 50 Gr altın taktılar onuda ben aldım .on yıl oldu çalışıyorum beş kuruş param yok bütün arkadaslarim ev araba aldı benim hiç birseyim yok .ailem yapmadığı için kardeşlerim birşeyden eksik olmasın dedim ne yesem onlarada aldım. annem de bizi herşeyden esirgerdi .kız kardeşim bir yıl önce araba için tutturdu . Dediki yarısını sen ver yarısını ben araba alalım .çok heveslendi bende kiramadim tamm dedim .50 bin ben verdim 40 bin TL annem bana altın olarak borç verdi .arabayı bir yıl önce aldık .araba kardeşimin üstüne kız kardeşim kullaniyor. 3 ayda altın fırladı anneme borcum oldu 100 bin .kenarda beş kuruş param yok yatıyor kalkıyor parasını istiyor .daha öncede söyledim borclarim olduğu için Ocak ayından itibaren on bin onbin vereceğim dedim.bin pişman oldum tefeciye bulassam bu kadar sık boğaz etmezdi . Dolap aldım evde iki koltuk takimim vardı birini 5000 bin TL ye sattım gözünü bu paraya dikti. Bende dedim vermeyeceğim. Artık gına geldi elime ne geçse herkes ona gözünü dikiyor. Arabayı ben kullanmıyorum kenarda beş kuruş param yok .elime ne geçse göz koyuyorlar .annem çocuk gibi birde tavır yapiyor .sabah işte ekmek al dedi üstümde bozuk yok diyorum aç kal diyor. Bana mobing yapıyor terör estiriyor çıldırttı .dedim bu nedir ya para için yaptığın .elime üç kuruş geçiyor onada goz dikiyorsun.ne istiyorsun benden yetmedimi on yıldır .bana küfür ediyor estetik yaptirmasaydin diyor .on yılda kendime tek yaptığım özel üniversite okumak 20 bine estetik yaptırmak .başka hicbirsey yapmadım.basladi söylenmeye ben çocuğuna bakmayacagim ver kocana o baksın artık. burası benim evim S*** G (Defol). sen gerizekalısin ondan paran yok. diyorum kime yaptım bu sefer kocanada yedirdin diyor.bu evde yaşadığın için yapmak zorundasın diyor . .yapmasydin benmi yap dedim . Ne yaptinki diyorlar .annem ve babam .hayattan bıktım usandım .benimle tartıştığı için kızıma kötü davranıyor odadan kovuyor .sinirlerim çok bozuk

S... g... lafını tutup kullanın, ayırın düzeninizi, kullanmadığınız arabaya da para vermeyin, üstüne yattıklarına saysınlar
Gelirinizle çok rahat kurabilirsiniz hayatınızı, mecbur değilsiniz çekmeye

X