Değişim Günlüğüm

Bugün yaptıklarım

çalışma odası temizlendi, çalışmaya hazır ✔️

----------------------------------------
-vitaminimi aldım ✔️ ( bu aralar çok unutuyorum içmeyi )
-maydanoz kürümü içtim ✔️
-maske, krem işleri halledildi ✔️
-yürüş tamamlandı
✔️
-kitap okudum (10 sf) ✔️

banka işimi hallettim ✓ ama o kadar soğuktu ki gezip dolaşamadım dondum ❌
gec uyandım ❌

-Yeni tarif denemesi-
ilk defa fırında karışık bürüksel brokoli tarifi denedim, fena olmadı ama brokoliyi tek tercih ederim o muhtesemdi ✔️ ✔️

Bugün yapılacaklar

-1.5 lt şişeye su koyup buzdolabına koy, - gün içinde en az 2lt su iç- ay insallah basarırırım benim için imkansız gibi ama 🙈😅
-sabah yürüyüsü
-maydanoz kürü
-vitamin -/ İhmal etmee!
-okuduğum 2 kitabı bitireceğim yarım yarım kaldılar 🤦🏼‍♀️ vee yeni kitaba baslangıç
-Aloe veraları sula poşetinden çıkar
-saç bakımı

Bugün yapılacaklar

-1.5 lt şişeye su koyup buzdolabına koy, - gün içinde en az 2lt su iç- ay insallah basarırırım benim için imkansız gibi ama 🙈😅
-sabah yürüyüsü
-maydanoz kürü
-vitamin -/ İhmal etmee!
-okuduğum 2 kitabı bitireceğim yarım yarım kaldılar 🤦🏼‍♀️ vee yeni kitaba baslangıç
-Aloe veraları sula poşetinden çıkar
-saç bakımı

Dün Yapılanlar
-Yaklasık 1.5-2 ltye yakın su içtim ✔️
-Sabah yerine aksam yuruyusune çıkabildim ✔️
-Maydanoz kurumu içtim ✔️
-Vitaminimi içtim ✔️
-Okuduğum kitaplardan birini bitirdim
( Mekan enerjilerini iyileştirmek) diğerine baslayamadım. ✔️ ❌
-Çiçek bakımı yapıldı ✔️
-Saç tırnak klasik bakım yapıldı ✔️
-Ajanda düzeni yapıldı ✔️
-Güne çok gec basladım :KK43: ❌❌

Bugün yapılacaklar
-Mağazalar hazır indirime girmişken uzun süredir begendiğim atkıyı almak için avm turu
-Bankaya uğrayacağım
-En geç 10'da uyanmam lazım bir türlü uyku duzenimi otutturamıyorumm :KK43: -erken kalkılacak-
-Yarın kalan kitap bitecek ( doğan cüceloğlu başarıya götüren aile)
-1.5-2 lt su iç
-Akşam yürüyüşü (enerjim olursa)
-Maydanoz kürü
-Ev toparlanması

Dün Yapılanlar
-Yaklasık 1.5-2 ltye yakın su içtim ✔️
-Sabah yerine aksam yuruyusune çıkabildim ✔️
-Maydanoz kurumu içtim ✔️
-Vitaminimi içtim ✔️
-Okuduğum kitaplardan birini bitirdim
( Mekan enerjilerini iyileştirmek) diğerine baslayamadım. ✔️ ❌
-Çiçek bakımı yapıldı ✔️
-Saç tırnak klasik bakım yapıldı ✔️
-Ajanda düzeni yapıldı ✔️
-Güne çok gec basladım :KK43: ❌❌

Bugün yapılacaklar
-Mağazalar hazır indirime girmişken uzun süredir begendiğim atkıyı almak için avm turu
-Bankaya uğrayacağım
-En geç 10'da uyanmam lazım bir türlü uyku duzenimi otutturamıyorumm :KK43: -erken kalkılacak-
-Yarın kalan kitap bitecek ( doğan cüceloğlu başarıya götüren aile)
-1.5-2 lt su iç
-Akşam yürüyüşü (enerjim olursa)
-Maydanoz kürü
-Ev toparlanması
Merhaba. Okuduğunuz kitabı merak ettim. ( Mekan enerjilerini iyileştirmek ) kitabı beğendiniz mi okumaya değer mi? Bazen ben de böyle şeylerle ilgileniyorum ama bazen de çok saçma geliyor 😀 sanırım o anki modumla ilgili farklı düşünmem.

Merhaba. Okuduğunuz kitabı merak ettim. ( Mekan enerjilerini iyileştirmek ) kitabı beğendiniz mi okumaya değer mi? Bazen ben de böyle şeylerle ilgileniyorum ama bazen de çok saçma geliyor 😀 sanırım o anki modumla ilgili farklı düşünmem.

Açıkası para vermeye değmez bence 👎🏻 bana aşırı fayda sağlayan bir kitap olmadı. sırf başlamışken bitsin diye okudum 😅 guzel bilgiler içeriyor ama zaten Feng shui felsefesinden yola çıkarak anlatılmıs kitapta, çok kısa arastırma yaparak bile bulunur anlattığı şeyler

Açıkası para vermeye değmez bence 👎🏻 bana aşırı fayda sağlayan bir kitap olmadı. sırf başlamışken bitsin diye okudum 😅 guzel bilgiler içeriyor ama zaten Feng shui felsefesinden yola çıkarak anlatılmıs kitapta, çok kısa arastırma yaparak bile bulunur anlattığı şeyler
O zaman ben de okumam 😀 bir dönem çok araştırmıştım. Her yılbaşında bir de doğum günümde bir pozitiflik yükleniyor bana. Her şeyi yapabileceğime, güzel şeylerin olabileceğine inanıyorum ve neler yapabilirim diye düşünüyorum. Öyle zamanlarda bu tarz şeylere kafa yoruyorum ama sonra geçiyor. 😀

O zaman ben de okumam 😀 bir dönem çok araştırmıştım. Her yılbaşında bir de doğum günümde bir pozitiflik yükleniyor bana. Her şeyi yapabileceğime, güzel şeylerin olabileceğine inanıyorum ve neler yapabilirim diye düşünüyorum. Öyle zamanlarda bu tarz şeylere kafa yoruyorum ama sonra geçiyor. 😀
ahah yaa süpersiniz benimde baya ilgili olduğum bir konu ama hep kulaktan duyma bilgilerle ilerleyip duruyorum , bu sefer kesin kararlıyım öğrenmeye insallah caymam 😂😂ozamann söyle yapalım bizim ilham perileri kaçmadan, yakın zamanda söyle bi keyifli detaylı akıcı kitap bulabilirsem önereceğim size başlamışken tam olsun :p

selamlar günlükk

Gecen gönderdiğim videolu mülakatın bugun online olan versiyonunu gerçekleştirdim, gecenkinden çok daha iyiydi daha rahattım vee üstümden büyük bir yük kalktı :KK76:
Benim için çok olumlu samimi güler yüzlü gecti sanırım karsı taraf içinde öyle beklemekteyim.

-sabah yuruyusume çıktım istanbula 12 itibariyle kar yağmaya basladı çok soğuk ama aşırı keyifliydi.
-Dün 2 saat kadar kütüphanede vakit geçirmiştim aslında bugunde gidesim var eğer gözüm o yolu keserse,
-dün 53 sayfa kitap okumuşum yaklasık 20 sayfam filan kaldı bugun bitirip yeni kitaba gececeğim.
-vitaminimi içtim
-maydanoz kürümü daha içemedim aksam aç karna içmeyi bekliyorum.
-tuvalime ilk çizimi atacağım bugun belki boyamasına da gecerim.

selamlar günlüğüm,

özlemişim yazmayı, aslında 2 gün önce bayaa bir yazdım çizdim plan programlarımı ama yayınlanmamış internetim çekmedi heralde.
kısacası haftam çok keyifli geçiyor, zaten buz gibi soğuğa kar'a aşık biriyim, heryerin bembeyaz olması bile huzur sebebim :') onun dışında güzel bi semt ve yeni kahvatı mekanları keşfettim çok keyifli fakat yolu baya uzun, maskeli yolculuk yapmak beni bitirdi, pandemi bitmeden dahada bu kadar uzağa adım atabilirmiyim sanmam:ruh:

Veeeee beklediğim iş görüşmem bugün olumlu sonuclandı. mutluyum ama biryandan anlam veremediğim duygu karmaşası içindeyim, çekiniyorum biraz galiba. uzun suredir işten ayrı kaldığım için o tempo bir tık korkutuyor sanki, ama biliyorum kendimi girdikten sonra gerçekten bana iyi gelecek :KK200:

Yarın için planlarım
-
İş için evrakların çıktısı almam gerek,
-Hastaneye gideceğim sağlık raporu için
-Eğer vakit bulabilirsem kütüphaneye gidebilirim
-Farklı bir meditasyon deneyeceğim.
-Eskiz yapacağım en az 3 sayfa
-Kitap 20 sayfa
-2 bölüm dizi
-Yeni tarif denemesi

merhabalarr,

Son yazdığım mesajdan sonra bir hayli kosturmalı geçti 2 günüm, olumlu sonuclanan iş görüşmeme gittim, ✔️ çalışma ortamı çok guzel, renkli, çalışanlar espirili, rahat bir ortam çok hosuma gitti. saatleri uzun değil. 1500 tane evrak imzaladıktan sonra, sigorta başlangıcınız ne zaman olursa ozaman çağıracağız dediler. cumadan beri de 4 gözle bekliyorum heralde hafta sonu olduğu için sigortamı yapamadılar hiçte bilmediğim bir konu malesef..
- iş görüşmemi yaptıktan sonra attım kendimi kutuphaneye, çok verimli geçtiğini söyleyemem fena değildi. ✔️
-kitabımı bitirdim ( doğan cüceloğlu başarıya giden aile ) ✔️
-yeni tarif denemedim ama aklımda bir makarna var, çok mükemmel görünüyor mutlaka bugün deneyeceğim bulursam videosunuda koyarım buraya. ❌
-meditasyon denemedim❌

dün ise, çok eski bir arkadasımla buluştum yıllar sonra, çok keyifliydi gerçekten, uzun saatler sohbet ettik fakat biraz hayal kırıklığı yaşadım, içim buruldu sanki dünden beri kırık moda geçtim baya. sadece keyifli anlara odaklanıp olumsuzlukları görmezden gelebilsem keşke, malesef bu konuda hiç başarılı değilim.

bugün kafamı dağıtmak için butun guzel tarifleri tatlıları, meditasyonları, Stand-up'çıları hepsinden karış mix yapacağım sanırım kendime :)
- birde unutmadan not duseyim, tüm siyahları makineye at elden geçir katla ütüle koy ! (pazartesiye hazırlık) -

Merhabalar gunluğumm..
Pazartesi itibariyle işe başladım. Çok guzel ama biraz yorucu. Hatta muhtemelen birazdan sağlık topiği vs varsa konu açacağım.. muthis derecede boyun ağrısıyla cebelleşiyorum ama sanki omurgam acıyor.. hergün neredeyse kas gevşetici almaktan bıktım. Sikayet ettim gibi oldu ama hakikaten çok bir bir ağrıyla cebelleşiyorum :KK43: bunun dısında gayet mutluyum işim guzel saatlerim guzel daha ne :)

merhaba merhabalar..
uzun suredir buralarda yoktum, aslında siteye aksamları 10 dk maksimum uğruyorum fakat yorum yazmaya bile mecalim kalmıyor. çalıştığımdan beri baya yoğun ve yorgunum, tum enerjim iş yoğunluğunun akışında gün içine yayılıyor, aksam bana kalan vakitte ise genelde yemek yiyip azıcık sosyal medyaya bakıyorum zaten uykum geliyor.
geçen hafta test sonucum pozitif çıkması sonucu 1 hafta evde yattım abooovv nasıl guzel dinlendim iyi geldi anlatamam..
bunun dısında kendime pek vakit ayıramasamda bakımıma dikkat ediyorum, 2 hafta oldu protez tırnak yaptırdım çok kolaylıkmıs.. sürekli ojeli bakımlı ellerle dolasmak muthis iyi hissettiriyor, yakın zamanda saçlarıma da keratin bakımıda yaptırmak istiyorum bakalım..
kitap okumalarım neredeyse 0 a indi... bu durum baya sıkıntılı benim acımdan, bıraktım resmen, elim kapağı acmaya bile gitmiyor..
hergun 5 sf olarak hedef koysam kendime aslında tekrar alıskanlığımı kazanabılırım bence :)

merhaba merhabalar..
uzun suredir buralarda yoktum, aslında siteye aksamları 10 dk maksimum uğruyorum fakat yorum yazmaya bile mecalim kalmıyor. çalıştığımdan beri baya yoğun ve yorgunum, tum enerjim iş yoğunluğunun akışında gün içine yayılıyor, aksam bana kalan vakitte ise genelde yemek yiyip azıcık sosyal medyaya bakıyorum zaten uykum geliyor.
geçen hafta test sonucum pozitif çıkması sonucu 1 hafta evde yattım abooovv nasıl guzel dinlendim iyi geldi anlatamam..
bunun dısında kendime pek vakit ayıramasamda bakımıma dikkat ediyorum, 2 hafta oldu protez tırnak yaptırdım çok kolaylıkmıs.. sürekli ojeli bakımlı ellerle dolasmak muthis iyi hissettiriyor, yakın zamanda saçlarıma da keratin bakımıda yaptırmak istiyorum bakalım..
kitap okumalarım neredeyse 0 a indi... bu durum baya sıkıntılı benim acımdan, bıraktım resmen, elim kapağı acmaya bile gitmiyor..
hergun 5 sf olarak hedef koysam kendime aslında tekrar alıskanlığımı kazanabılırım bence :)
Merhaba protez tırnak tırnağa zarar veriyor mu acaba

Merhaba protez tırnak tırnağa zarar veriyor mu acaba
Merhaba, acıkcası evet çıkardıktan sonra mat bir görüntü oluyor tırnakta, üstü baya törpüleniyor cunku ama beni rahatsız etmedi yapısında bir bozukluk va yasamadım o mat görüntüsü de 2-3 hafta içinde uzadıkca tamamen kayboluyor. Aylarca kullandım yine olsa yine yaptırırım muhtesem bakımlı duruyor

Dünya güzeli bal şeker kk hanımları 🧡 buralardayım ama uzun süredir günlüğüme hic uğrayamıyorum, bugun güzel bir başlangıç yapmak istedim iyi bir güncellemeyi hak ediyor emektar günlüğüm.

Gecen Ocak ayında işe girdim, 10 ay kadar çalıştım, ve baska bir firmadan teklif alarak işten ayrıldım. İlk çalıştığım iş çok yorucuydu izin günlerimde bile gözümü uykudan açamaz olmuştum yorgunluktan. İkinci girdiğim firmada ise cok rahattım gayet guzel gidiyordu fakat yanlış insanlara denk geldim, müdür olmuş ama insanlıktan nasibini alamamış bir dangalakla 2 ay zor dayandım. Hayvan desem hayvana hakaret olur insan desem insana, çok stress yaşadım çok sorguladım ama psikolojime zarar verdiği noktada istifamı bastım. Pişman değilim bana öğrettiği de cok sey oldu. İnsanlara nasıl cevap vermem gerektiğini bu kadar susmamam gerektiğinin dibine kadar farkındalığını yaşadım.

Bu kadar olumsuz gitmiyor tabi hersey. İstifamı vereli 1 hafta oldu ve ben uzun süredir ilk defa kendime zaman ayırıyorum. Kitap okumaya yeniden vakit ayırmaya basladım, cilt bakımına sevdiğim seyleri yapmaya, sevdiğim içeriklere bakmaya izlemeye, yazmaya, çizmeye hepsine vakit ayırabiliyorum..

Buraya erteleme huyumdan cok sikayetci olarak gelmiştim, bunu %90 yendiğimi büyük bir mutlulukla yazıyorum, meğer hersey ne kadar zormuş ertelerken, bir rutinimin olmaması beni baya aşağıya cekiyormuş. Bunu başarmamda günlüğümün de cok etkisi var çalışmamında..

Yeniden günlüğümü tutmaya karar verdim zaten burayı boslamayı hic sevmiyorum. Yeniden bilgi alısverisi yapacağımız guzel kanallar önereceğimiz günler için sabırsızlanıyorum..🧡

Uzun süredir kitap okumak için savaş veriyorum, o kadar Bos vaktım var ama bir türlü elim gitmiyor, alıyorum baslıyorum 2. Sfda bırakmış buluyorum kendimi.. tekrar işe başlamadan, zamanımı guzel değerlendirmek istiyorum. Bunu biraz yenmek için kutuphaneye kayıt oldum. Bugün de bir kitap kiraladım, bir süre benimle olacak ♥️ Bölümlere ayrılmış buyuzden Hergün 1 bölümünü bitirmeyi hedefliyorum. Küçük yorumlarla ara sıra güncelleme yapacağım.

Eklentiler

• IMG_20230126_170701.jpg
    IMG_20230126_170701.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 40
Başta depremzedeler olmak üzere hepimize çok gecmis olsun hepimizin başı sağolsun.

Tam 8 gündür kabusu yaşıyoruz. Yazacak çok şey var o kadar üzgünüm ki yinede biryandan ümidimi asla kaybetmeden kurtulan insanların haberlerini takip ediyorum.. benim de haber alamadığım bir arkadasım var Antakya'da. Twitterdan bir kaç kişi adresiyle beraber paylaşmış arkadasımıza ulasamıyoruz diye. Paylasanlara Yazdım arastırdım fakat daha fazla insana ulaşsın diye görüp paylaşmış hic tanımayan insanlar. Malesef ulaşamadım.. çok üzgünüm çok paramparçayım.. Rabbim herkesin yardımcısı olsun

Merhabalar herkeseee :)

Bende artık değişim günlüğümle aranızdayım. Rahatsız olduğum tüm huylarımdan üşengecliklerimden kurtulmak, rutin duzenimi olusturmak ve motivasyonumu toparlayabilmek istiyorum.
Youtube'ta mükemmel sözlerle harmanlanmış motivasyon videoları baktım ki bana iyi gelmiyor üstüne zaman kaybı gibi hissettiriyor.
ne yapsam diye arastırırken burda sizlerin günlüklerinizi kesfettim, Tamam dedim iste budur! başlamaya karar verdim ve burdayım.

Geleyim asıl konuya, can sıkıcı bir erteleme huyum var, verimli bir rutinim yok günlerim bomboş geçiyor sanki, artık bu durumdan cok rahatsızlık duyuyorum. zorlandığım konuya odaklı kalmakta güclük çekiyorum. Aklıma başka bir iş girmeye dursun Allah ne verdiyse erteliyorum yahu bu nedir arkadas, beni bayaa mutsuz ediyor sonradan çok
pişmanlık duyuyorum :KK43:
mesela ajandasına bağlı yaşayan insanlara inanılmaz özeniyorum herseyleri planlı programlı bunu kendi hayatıma katabilmeyi bende istiyorum. Ve başaracağıma inanıyorum.

bir diğer rahatsız olduğum konuysa, saldımmı tam bırakıyorum, saçımdan tutun yapacağım işlere kadar işte en kötü tarafı bu.. En önce bunu değiştirmek istiyorum.

Olumsuzluklarım bu kadar, şimdi başarmak istediklerimden biraz bahsedeyim size.
Verimli bir rutin olusturmak istiyorum, herseyi planlı programlı yapmak istiyorum , mesela o gün ders calıştıysam kitabıma da vakit ayırmak istiyorum, yürüyüşüme de. Güne planlamadığım şekilde başladıysam, ' amaan bugünlük yapmıyım yarın baştan başlarım' kafasını yok etmek istiyorum, Planlarıma sadık kalmayı öğrenmem lazım. Bunları rutine otutturduğumda hersey daha guzel olacak benim için inanıyorum. Umarım değişim sürecim, yaşadığım durumu yaşayan herkese bir motive kaynağı olur.

-Değişim günlüğüme katılmak isteyen değişmek isteyen herkese konum açıktır, sevgiyle kalın :KK200:

Bugün yapılacaklar:
-Bitkilerime bitki besini hazırlamak
- 3ds Max programı eğitimime devam etmek hatta yaptığım projeyi gözle görülür şekilde hızlandırmak./ ekstra 1 tane de eğitim videosu izlemek (max. 25-30 dk)
-Devam ettiğim kitabımdan en az 50 sayfa okumak.
-Cilt,kirpik,kaş bakımı +kaş alma ve tırnak bakımı( tırnak uzatma surecine giriyorum konu itibariyle :) )
-Bir bölüm dizi izlemek. (gece)
Gerçekten her şey kafaya koymakla başlıyor ya hedefe odaklanmak lazım

X