Demir eksikliği

hulya145

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2022
48
8
30
Arkadaşlar hepinize merhaba 30 yaşında bayanım 3 senedir demir anemim var hep ferittin ya 3 cıkıuor ya 5 kansızlık suan için yok ama sınırda o da tabi endoskopi de eroziv gastrit karpas mide çıktı şimdi benim sorum şu bana ferrum şurup yazıldı 15 gün kullandım şiddetli Kabızlık ve koyu dıskı yaptı 7 gündür bıraktım Kabızlık geçmiyor demir ilacındanmı başka şey mi anlayamadım ilacı bıraktım rengi düzeldi de Kabızlık düzelmedi benim gibi olan var mu

Arkadaşlar hepinize merhaba 30 yaşında bayanım 3 senedir demir anemim var hep ferittin ya 3 cıkıuor ya 5 kansızlık suan için yok ama sınırda o da tabi endoskopi de eroziv gastrit karpas mide çıktı şimdi benim sorum şu bana ferrum şurup yazıldı 15 gün kullandım şiddetli Kabızlık ve koyu dıskı yaptı 7 gündür bıraktım Kabızlık geçmiyor demir ilacındanmı başka şey mi anlayamadım ilacı bıraktım rengi düzeldi de Kabızlık düzelmedi benim gibi olan var mu
demir ilaçları maalesef ya kabızlık ya isal yapıyor. bende de koyu renk ve isal yapmıştı ama istikrarlı kullanınca düzene giriyor tekrar. bence kafana göre bırakıp başlama canım düzenli kullan ki faydasını göresin

Doktorunuza danışın belki ilacı değiştirir. Demir ilaçları öyle maalesef. Arada ben de kullanıyorum yalnız sizin demir diplerde. Verilen ilacı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim

demir ilacı kullanan bir diyetisyenlik öğrencisiyim, ilacınızı kullanmaya devam edin koyu dışkılama ve ishal kabızlık gibi yan etkileri oluyor maalesef düzenli kullanımda bu durumda iyileşme görebilirsiniz, görmezseniz doktorunuza danışın ama ilaca biraz süre verin

Ferritin 3 ya da 5 çıkıyor, kansızlık yok demişsiniz.
Ama kansızlık buna deniyor bu arada yani anemiksiniz ve bu da kansızlık demek oluyor.
Sorunuzun cevabı evet kullandığınız ilaçtan dolayı.
Benzer şeyleri ben de yaşıyorum demir ilacı kullandığım zaman hatta bende baş dönmesi ve mide bulantısı da ek olarak ortaya çıkıyor.
Kullanmasak zaten olmaz başka türlü yükselmiyor.
Doktorunuza danışın tolerasyonu daha kolay bir muadil varsa size ondan yazsın.
Onu da tolere edemezseniz, hiç içememektense 2 gün ara ile içebilirsiniz. Ben dışkılama yaptıkça içiyordum ayıptır söylemesi çünkü ilaç çok fazla bağırsakta birikince rahatsız ediyordu beni. Yine bunu da doktorunuza danışın tabi. komple bırakmaktansa aralıklı kullanmak faydalı olabilir.

Ben ferrum housman kullanıyorum şuruba başladım mahvoldum tamamen tuvalet akışkanlığım değişir Kabızlık böyle degiisk bşrsey tuvalete gidiyorum ama rahatlayamıuorum tamamıyla bıraktım 5 gün yine aynıyım düzelmedim ilaçtan önce hiçbir sorunum yoktu

Siddetli kanama sonucu kan degerim cok dustu, bircok degerim de referans araligi disinda cikti, demir hapi fayda etmiyor, yarin damar yoluyla demir takviyesi yapilacak. Venofer alip da ciddi yan etki yasayan var mi?

evet yapıyor. bana da verdi adını hatırlamıyorum. 2.5 ay kullandım ve d vitamini ile birlikte kullandım. renk hep koyu oldu ilacı bırakana kadar ama doktor zaten olabileceğini endişelenmemi söylemisti. kabızlıkta ilk 2-3 haftadan sonra gecti hatta ishale döndü hafif. 2.5 ay sonra da doktor kontrolünde bıraktım.

Benimde 4 çıkmıştı ferritin değerim ilaç kullandım iki ay biraz yükseldi. Portakal üzerine pekmez döküp yedim aşırı iyi geliyor bilginiz olsun aynı zamanda kereviz sapı kaynatıp içtim o da çok işe yarıyor lütfen demire önem verin

uzun zamandır anemi var bende. 8 aydırda Ferro sanol kullandim ama bir işe yaramadı. Kabızlık duzenli kullanınca geçiyor merak etmeyin. Sürekli kefir için. Geven hafta baktırdım bnde ferrritin 4.0 çıktı. Anemisin dedi doktor. Ayrıca safra Reflüsü ve gastrit var bnde. Tabi midedeki bu durum kan vitamin değerlerim oynamis. Muayenede tesadüf Troidlerimden şüphelendi nodül gördu sadece bakmakla. Tiroid ultrasonumda haşimato olduğumu öğrendim. Megersem troidmvdüzensiz çalıştığı içinde ben kansızlık yaşıyormusum. Ferritin için serum tavsiye etmedi birden yüklendiği gibi birdende gidebilir ayrıca alerjik reaksiyonu fazla dedi. Onun yerine devletin ödemesigi özel bir demir takviyesi tavsiye etti.. birde B12 yazdı. İnşallah ise yarar. Çünkü sürekli yorgun bitkinm baş dönmesi çabası.. uzun oldu biliyorum ek atımı çok yaşadım profesör doçent bı doktora çıktım kalbimde bir sıkıntı olmadığını sıkıntının anemi kaynakli olduğunu söyledi. Yani o onu öteki diğerini etkilemiş fln. Allah mubarek günün hattına hepimize acil şifalar versin inşallah

uzun zamandır anemi var bende. 8 aydırda Ferro sanol kullandim ama bir işe yaramadı. Kabızlık duzenli kullanınca geçiyor merak etmeyin. Sürekli kefir için. Geven hafta baktırdım bnde ferrritin 4.0 çıktı. Anemisin dedi doktor. Ayrıca safra Reflüsü ve gastrit var bnde. Tabi midedeki bu durum kan vitamin değerlerim oynamis. Muayenede tesadüf Troidlerimden şüphelendi nodül gördu sadece bakmakla. Tiroid ultrasonumda haşimato olduğumu öğrendim. Megersem troidmvdüzensiz çalıştığı içinde ben kansızlık yaşıyormusum. Ferritin için serum tavsiye etmedi birden yüklendiği gibi birdende gidebilir ayrıca alerjik reaksiyonu fazla dedi. Onun yerine devletin ödemesigi özel bir demir takviyesi tavsiye etti.. birde B12 yazdı. İnşallah ise yarar. Çünkü sürekli yorgun bitkinm baş dönmesi çabası.. uzun oldu biliyorum ek atımı çok yaşadım profesör doçent bı doktora çıktım kalbimde bir sıkıntı olmadığını sıkıntının anemi kaynakli olduğunu söyledi. Yani o onu öteki diğerini etkilemiş fln. Allah mubarek günün hattına hepimize acil şifalar versin inşallah
Tiroidlerin yüksek mi çıktı benimde triod ilacım var düzensiz içtiğim için mi acaba düştü

Tiroidlerin yüksek mi çıktı benimde triod ilacım var düzensiz içtiğim için mi acaba düşt
Hayir benimki az çalışıyormuş. Tiroid önemsiz gibi görünse de çok önemli. Vücudumuzdaki birçok hormon troid bezi sayesinde orantılı çalışıyormus. İlacınızı düzenli kullanın bence

Ozel takviyenin adı nedir acaba

X