Davranış Bozuklukları Deneyimlerinizi merak ediyorum

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Smeacar

Sadece aşk
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2017
420
444
Benim 3 bucuk yasinda bi kizim var dogdugundan beri cok akilli bi bebekti uyku duzeni yeme aliskanligi gibi bicok konuda cok rahattim ama son 1 yildir surekli agliyor bisey isterken agliyor yapmadigimda agliyor ne yapsam orta yolu bulamiyorum kriz esnasinda iyilikle olmuyor bagirsam olmuyor esimde artik bikti aglamasinda naparsa yapsin diyor ve surekli onunlada catismaya basladik bazen agliyorum sinirden artik isyan etmek istemiyorum ama dayanamiyorum cicuklu arkadas ve ailemden birileriyle gorusmekten nefret eder oldum surekli agliyor ve dedigi olsun istiyor lutfen boyle deneyimi olan annelerden yerdim bekliyorum normal mi acaba yada sorun bizde mi ???

Benim de iki bucuk yaşında bir oğlum var onun kadar ağlayan bir çocuk görmedim hayatım da bebekliginden beri böyle biri ona ters baksa yine ağlıyor düşün

Inanirim dogrudur ay gercekten artik pskolijim bozuldu aslinda cok mutlu bi cocuk aile icinde de asiri ilgiyle buyudu ben her dedigini yapmasam da babasi yapti aramizda cok yas farki yok genc bi anneyim her turlu ilgi şakrabanligi yapiyorum ama krizi geldimi hicbi sey fayda etmiyor

Çok yanlış aslında senin hayır dediğin birşey babanın evet demesi. Benim ilk çocuğum ve daha ben 22 yasindayim inan çok yaşlı hissediyorum kendimi hep bende artık takıntı olmuş Mustafa dursada ben yine Mustafa dur diyorum sadece ağlaması yok bizde aşırı hareketli bi çocuk yetişemiyorum onun hızına bir arkadaşı gelse yanına hemen ya saçını çeker ya itekler hep böyle yani

Kader ortagim misin acabaaa ?? Bnde 22 yasindayim ve bi akrani gelse esilanin ev savas alanina donuyor dur esila yapma esila kendi çöpunu baskasina vermeyen cocuk herkesin oyuncagini sahipleniyor o da asiri hiperaktif. Ah bide bana sor sen kac kere esime soyluyorum yapma diye ama dinleyen kim

Aynen kader ortağıyiZ canım ama artık bıraktim ben ağladığı zaman hayır o olucak deyip çıkıyorum bir süre sonra susuyor ama unutmuyor yine de takmıyorum ben usteledikce o daha da geliyor üstume o yüzden isteklerine felan hiç kulak asmiyorum oda bakıyor benden tepki yok vazgeçiyor tabi bi sure

Evet benimde simdi ki takdigim o sabrediyorum susasiya kadar ama na zamana kadar

Benim 3 bucuk yasinda bi kizim var dogdugundan beri cok akilli bi bebekti uyku duzeni yeme aliskanligi gibi bicok konuda cok rahattim ama son 1 yildir surekli agliyor bisey isterken agliyor yapmadigimda agliyor ne yapsam orta yolu bulamiyorum kriz esnasinda iyilikle olmuyor bagirsam olmuyor esimde artik bikti aglamasinda naparsa yapsin diyor ve surekli onunlada catismaya basladik bazen agliyorum sinirden artik isyan etmek istemiyorum ama dayanamiyorum cicuklu arkadas ve ailemden birileriyle gorusmekten nefret eder oldum surekli agliyor ve dedigi olsun istiyor lutfen boyle deneyimi olan annelerden yerdim bekliyorum normal mi acaba yada sorun bizde mi ???

Çocuklar ağlama krizine;
Fiziksel ihtiyaçları varsa,
Sözcüklerle sıkıntılarını anlatamadıklarında,
Rahatsız veya hasta olduklarında,
Veya istekleri ağlayarak yapıldığını öğrendiği zamanlarda girerler

Önce sebebi çözmeye çalışın, her şey tamam ama ağlama devam ediyorsa, anlaşılmak istiyordur, onu anladığınızı hissettirin, vakit ayırın. Biraz ilgi gösterin istediğini her ağladığında vermek çözüm değil, ilgiden kastım bu değil, farklı şekillerde vakit geçirin. Onu sevdiğinizi söyleyin. Ona sarılın.

Bir huzurluğu var bunu gözlemlerinizle siz çözebilirsiniz.

Hangi zamanlarda ağlıyor?
Ne için ağlıyor?
Ne sıklıkla ağlıyor?
Nerede ağlıyor?

Küçük notlarla ortak bir sebep bulmaya çalışın, sabırla çözüm kendi gelecektir...

Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba; sorun tabiki bizde.her istediği yapılan ve mutlu edilmek için ailesi tarafından her yol denenen çocuk genelde 2,5 3 yaşlarına geldiğinde bu davranışları sergiler.özellikle çocuklar sınır koyulmaya ihtiyaç duyar ve bu sınır zamanında koyulmassa sonuç böyle olur. bu alışkanlığından onu vazgeçirmek yine sizin sabrınıza bağlı tabiki. ne tür şeyler istiyor sizden. belki de alışmış olduğu bir şey istiyordur. bir çocuğun isteğini direk kestirip atmak ve ona hayır demek doğru değildir.ona istediği şeye hayır demek yerine seçenek sunabilirsiniz.istediği şey duvarı çizmekse bunu ona duvara saydam bir kağıt yapıştırarak "sadece bu bölgeyi boyayabilirsin" diyerek olanaklı hale getirebilirsiniz. önlük takmak istemeyeceğini bildiğiniz bir çocuğa önlüğünü tak demek yerine iki önlük çıkarıp bunu mu bunu mu takmak istersin diye sorabilirsiniz.ya da yatmayacağını bildiğiniz halde yatmaya zorlamak yerine şimdi sana uyku kitabı olarak şunu mu şunu mu okuyum diye seçenek sunabilirsiniz.bağırmayın sabredin ağladığında sakinleşmesi için ona süre verin sonra aferin sakinleşmeyi başardın şimdi şöyle yapabiliriz diyin.ağladığında pes etmeyin eğitme yoluna gidin emin olun işe yarar.

Uygulamaya calisiyorum bunlari bayadir zaten ise yarayacak insallah tesekkur ederim

X