Deprem sonrası yaşayabileceğim bir şehir arıyorum :(

Deprem sonrası yaşayabileceğim bir şehir arıyorum :(

• Ankete Katılan
    170
Biz tekirdaga geldik kardeşim burda diye ama eşime göre iş yok :KK43: esnafti oto yıkama ve kuafor u vardı araba al sat yapıyordu burda ortada kaldı adam birde şu İstanbul depremi olacak diye aklım çıkıyor 1 ay oldu hala uyku yok bilmiyorum bu psikoloji nasıl.duzelecek
Aslında güzelmiş mesleği, epeyce popüler bi alan bu son yıllarda. Çorlu tarafı daha hareketli sanırım, küçük İstanbul diyorlardı oraya.

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Gerçekten çok güzel bir şehir. Çok beğeneceksiniz. Düğünüm Ordu da yapıldı. Gezdim. Çok beğendim. Ben aslen Hatay'lıyım. Karadeniz nasıl olcak derdim. Cidden beğeneceksiniz. Yerleştiğinizde vakit geçsin biraz sonra memnuniyetinizi burdan öğreniriz inşallah
Ay inşallah, doğma büyüme İstanbulluyum, başka şehirde yaşayabilecek son insanım, ama şartlar bir anda en katı tutumu bile değiştiriyor. Kararlarımızdan pişman olmayalım inşallah 🙏 Hakkımızda hayırlısı 🍀

Ay inşallah, doğma büyüme İstanbulluyum, başka şehirde yaşayabilecek son insanım, ama şartlar bir anda en katı tutumu bile değiştiriyor. Kararlarımızdan pişman olmayalım inşallah 🙏 Hakkımızda hayırlısı 🍀
Bende Istanbullu yum. Ama bir ara Hatay'a gidip tekrar İstanbul'a geri dönüp burda yaşamaya devam ettik. İnşallah pişman olmazsınız. İnanın çok güzel şehir.Annemler İstanbul'da olmasa ve işim burda olmasa Ordu'ya gider yerleşirdim.Vatanımızın her yeri güzel.Herkes memleketinde yaşamak ister. Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun inşallah.

Bende Istanbullu yum. Ama bir ara Hatay'a gidip tekrar İstanbul'a geri dönüp burda yaşamaya devam ettik. İnşallah pişman olmazsınız. İnanın çok güzel şehir.Annemler İstanbul'da olmasa ve işim burda olmasa Ordu'ya gider yerleşirdim.Vatanımızın her yeri güzel.Herkes memleketinde yaşamak ister. Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun inşallagonkunuwl

Bende Istanbullu yum. Ama bir ara Hatay'a gidip tekrar İstanbul'a geri dönüp burda yaşamaya devam ettik. İnşallah pişman olmazsınız. İnanın çok güzel şehir.Annemler İstanbul'da olmasa ve işim burda olmasa Ordu'ya gider yerleşirdim.Vatanımızın her yeri güzel.Herkes memleketinde yaşamak ister. Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun inşallah.
Gönlünüze göre olsun umarım 🙏🌸

benim iller hakkında bilgim yok. ama deprem tehlikesinden kaçıyorsunuz. faydan uzak olana bakin iyisiyle kötüsüyle hertürlü insan heryerde var. turkiyeden gitmenizi tavsiye ederim bende araştırmıştım bizim ülke malesef deprem ülkesi
.. :KK43:
evet dogru şuan nereye gidilse salanma tehlikesi var heryerde. orda olmaz burda olmaz olur diye bişey yok malesef.

Zonguldak da yaşıyorum düzce depreminde burası oldukça sallanıyor, Aslende Sinopluyum, Sinop daha güvenli ve daha güzel bir şehir

Daha önceki konumda deprem bölgesinden başka bir ile gitme kararı almıştık onu yazmıştım fakat bazı durumlardan gidemedik. Hâlâ dışarda bir yerlerde kalıyoruz ramazandan önce en azından 1-2 aylık ramazanı güzel geçirelim ve kafamızı toplayalim diye iki şehir seçtik fakat neresi daha güvenli bilemiyorum Zonguldak ve Sinop düşünüyoruz ama hak verirsiniz ki o deprem korkusu içimizden bir an gitmiyor ve burdan kaçarken gittiğimiz yerde de depreme yakalanmak istemiyoruz.. bu şehirlerde yaşayanlar yardımcı olabilir mi hem deprem konusunda hem de insanları çevresi nasıl hangisinde daha iyi kafa dinleyebiliriz fikir verir misiniz ? Karadeniz taraflarinda veya başka yerde önerebilir misiniz şuan aklımızda sadece o iki yer var
Ben Konya’yı tavsiye ederim. Konya deprem bölgesi değil çevre şehirlerde olanlar evet hissediliyor ama konya emin belde olarak geçiyor. Mevlana hazretlerinin bu konuda sözleri var. Kolay yaşanılır bir şehir.

Zonguldak için kimse dememiş ama bide bayır ve merdiven şehri olduğunu da söylemek lazım. Hemen hemen bütün mahalleler için illaki bi yokuş çıkmak gerekiyor

Sinop derim ama deprem riskini bilmiyorum.konya,ankara da düşünebilirsiniz deprem ihtimali azdı galiba. Ben güneyde memleketimde yaşıyorum memleketim dışında yasamak isteseydim tercihim konya olurdu, hala öyle mi bilmiyorum ama hem büyük şehirdi hem de sakindi her imkan var tam ortada güvenli şehir,tam bana göre konya.

Daha önceki konumda deprem bölgesinden başka bir ile gitme kararı almıştık onu yazmıştım fakat bazı durumlardan gidemedik. Hâlâ dışarda bir yerlerde kalıyoruz ramazandan önce en azından 1-2 aylık ramazanı güzel geçirelim ve kafamızı toplayalim diye iki şehir seçtik fakat neresi daha güvenli bilemiyorum Zonguldak ve Sinop düşünüyoruz ama hak verirsiniz ki o deprem korkusu içimizden bir an gitmiyor ve burdan kaçarken gittiğimiz yerde de depreme yakalanmak istemiyoruz.. bu şehirlerde yaşayanlar yardımcı olabilir mi hem deprem konusunda hem de insanları çevresi nasıl hangisinde daha iyi kafa dinleyebiliriz fikir verir misiniz ? Karadeniz taraflarinda veya başka yerde önerebilir misiniz şuan aklımızda sadece o iki yer var
Ben Trabzon'da yaşıyorum yakınlarda yaşanan depremlerden hafif olarak etkilensek de güvenli olduğunu düşünüyorum ki her yer etkileniyor sarsıntıyı hissediyor yakınlarda deprem olunca.Her zaman takipteyim deprem tehlikesi olarak son sıralardaki illerden biridir aktif fay hattı yok.Hiç istemiyorum 0 tehlike derseniz Karaman derim ama imkanınız varsa Karadeniz tercih edin mutlu olursunuz Sinop çok güzel bir şehirdir küçük bir İzmir havası yaşatır birkaç aylık için güzel seçim olabilir.Gerek insanlar gerek şehrin atmosferi kafanızı dağıtabilir.Deprem tehlikesi açısından çok bilgim yok Sinopla ilgili zannederim ki çoğu Karadeniz ili gibi düşük ihtimallidir iyice araştırın içinize sinen bir yer varsa Karadeniz tarafına gelmenizi öneririm pahalılık konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz belki.Bir bilgim yok ev fiyatları kira konusunda ama Trabzon için düşünürseniz sizin için araştırabilirim iyi günler dilerim😊❤️

Aslında güzelmiş mesleği, epeyce popüler bi alan bu son yıllarda. Çorlu tarafı daha hareketli sanırım, küçük İstanbul diyorlardı oraya.
Valla esnaflık çevre ile oluyor 15 yıllık esnaf sonuçta yani biz şimdilik buradayız havalar ısınınca Nisan sonu gibi Malatyaya döneceğiz konteyner alıp orda yaşayacağız yapacak birsey yok

Kırklareli tarafi oldukça güvenli,ayrıca Çorlu sanayi bakımından çok gelişmiş bir yer.Lüleburgaz çok güzel ve çoğu fabrikaya servis var oradan.
Ben şuan mantıklı hareket edecek kabilesinin kaybettik sanirim kafası köpük tavuk gibiyiz bir oraya bir buraya

Kardesim geçmis olsun aksaray kız ögrenci yurdunu tavsiye ederim

Bizde deprem zedeyiz

Allah yardimciniz olsun. Zonguldakta yasiyorum ama tavsiye etmem. Cok karmasik yorucu daglik ve yokuslu bir sehir

sinop’ta uzun süre kaldım çok tatlı bir şehir. merkezi tabi

Zonguldak ta okudum. Cok merdiven, bayır her yer. Evler birbirinin üstüne yıkılacak gibi. Havası kömür hic tavsiye etmem :KK43:

X