derdim annemle anlaşamamak durum ciddi

Jüpiter kocanı istemediğini biliyorum ama bir müddet boşanma. Çalışmıyor ama çocuğuna bakıyor, sonuçta babası. Biraz büyüsün kendini idare edebilsin, rahatsızlığı malum. Bana bebeğimi camdan fırlatırım diyen kadına çocuğumu emanet etmezdim.

Aynı şeyleri biz de yaşadık canım. Babamı savundugum için bana beddua etti annem. Konuşmadım bir kaç sene. Çok kızmıştım. Sonra basına kötü bir şey geldi. Mecbur konuştuk. Kabullendim durumu. Benimki de böyle dedim. Artık ne söylerse söylesin tamam, haklısın deyip geçtim. Geçen sene de vefat etti zaten. Şimdi diyorum ki bastan hiç münakaşa etmeseydim. Sen vicdanlı bir insansın anladığım kadarıyla. Sonradan pişman olmamak için söylemek istediklerini yut. Senden para istiyorsa hiç polemiğe girme. Kredi için başvurdum kabul etmediler, kenarda da yok, olsa veririm de, kapat konuyu. Cok fazla da muhattap olma sinirlerini yıpratmamak adına. Maalesef haklılık bizi mutlu etmiyor. Haklı olduğunu düşünüp sinirlerini de bozma. Sana ihtiyacı olan bir evladın var, o herkesten önemli. Yapamam diyorsan da görüşmeyi tamamen kes o zaman. Allah yardımcınız olsun. ❤❤❤❤

Siz anne olunca annenizin "anne" olmadığını iyi anlamışsınızdır... inanın çok zor değil seni hayatımda istemiyorum,artk görüşmeyelim demek ... bunu yaparsanız büyük bir rahatlama yaşayacağınıza emin olabilirsiniz

Jüpiter kocanı istemediğini biliyorum ama bir müddet boşanma. Çalışmıyor ama çocuğuna bakıyor, sonuçta babası. Biraz büyüsün kendini idare edebilsin, rahatsızlığı malum. Bana bebeğimi camdan fırlatırım diyen kadına çocuğumu emanet etmezdim.

Aynı şeyleri biz de yaşadık canım. Babamı savundugum için bana beddua etti annem. Konuşmadım bir kaç sene. Çok kızmıştım. Sonra basına kötü bir şey geldi. Mecbur konuştuk. Kabullendim durumu. Benimki de böyle dedim. Artık ne söylerse söylesin tamam, haklısın deyip geçtim. Geçen sene de vefat etti zaten. Şimdi diyorum ki bastan hiç münakaşa etmeseydim. Sen vicdanlı bir insansın anladığım kadarıyla. Sonradan pişman olmamak için söylemek istediklerini yut. Senden para istiyorsa hiç polemiğe girme. Kredi için başvurdum kabul etmediler, kenarda da yok, olsa veririm de, kapat konuyu. Cok fazla da muhattap olma sinirlerini yıpratmamak adına. Maalesef haklılık bizi mutlu etmiyor. Haklı olduğunu düşünüp sinirlerini de bozma. Sana ihtiyacı olan bir evladın var, o herkesten önemli. Yapamam diyorsan da görüşmeyi tamamen kes o zaman. Allah yardımcınız olsun. ❤❤❤❤
Amin çok çok sağolun :KK200:
Annenize Allah Rahmet Eylesin....
benimki de bana ne beddualar ediyor boş yere, keşke böyle olmasalardı
aklıma gelmiyor değil, ya birgün bana muhtaç kalırsa o zaman ne yaparım diye...
aynen neler neler söylemek istiyorum da hiç bir şey söyleyemiyorum....sadece sabrediyorum, en güzeli fazla muhatap olamamak ama sonuç değişmiyor malesef
ama onun istediklerini yapınca filan oo çok iyi oluyoruz, ama 1-2 gün sürüyor en fazla sonra sonuç yine hep aynı
aynen haklı olmak mutlu etmiyor ama artık diyorum ki tamam mutlu olmıyım artık vazgeçtim sadece mutsuz olmıyım yeter
haklısınız babası sonuçta, bakıcı, ev arkadaşı vs. olarak görüyorum zaten
bu arada bizi de babaannem büyüttü, Allah sağlıklı uzun ömürler versin, annem çalıştığı için o baktı bize yani bizim üzerimizde emeği daha çok, annemin çocuk bakıp büyütmekle alakası yok, ilk ve tek torunu sözde çok seviyor filan arada parka çıkartmakla birkaç parça kıyafet almakla anneanne olunur sanıyor herhalde

(biraz uzun) Kendimi bildim bileli bu durum böyleydi, hani ergenlik filan derken, üniversite, iş hayatı filan herşey değişti ama bu durum hiç değişmedi, sürekli tartışma, laf söyleme, yaptığım hiçbir şeyi beğenmeme, hep eleştiri filan…. Ben artık annemin beni sevmediğini, istemediğini filan düşünüyordum. Çocukluğumdan beri bana karşı sizin sülale böyle, sizin sülale şöyle, yani babamın sülalesi, sen bize düşmansın, bana bişey olsa sevinirsin….vs
Hani diyorlar ya anne olunca anlarsın diye aynen öyle oldu, artık bu düşüncelerimden eminim, doğumda sadece 2-3 gün kaldı yanımda keşke onda bile kalmasaydı, hastanede annem bebeği tutarken biraz yamuk tutuyordu, hatta birkaç fotoğrafta da öyle çıkmış, eşim “bebeğin boynunu biraz düzeltirmisin” dedi diye “şimdi camdan aşağı fırlattıracaksınız” filan dedi, düşündükçe ne kadar acı bir olay, hastaneden eve gelirken de kavga gürültü buna benzer birkaç cümle…
Yıllarca bana karşı bu kadar acımasız olmasına filan alışmıştım ama söz konusu bebeğim olunca kesinlikle tahammül edemiyorum, lohusalığım boyunca annem yüzünden çok ağladım, sürekli herşeye laf söylemeleri, en ufak bir itirazda bağırmalar filan, telefonu kapatmalar, alışkınım aslında dilinin ayarı yok, saman alevi gibi bağırıp çağırıp sonra hiçbirşey olmamış gibi davranmalar ama artık tahammülüm kalmadı, Bana karşı bu kadar acımasız olması benim babama benziyor olmam, bir yerde okumuştum kadınlar eşleriyle sorun yaşıyorlarsa, ona benzeyen çocuklarına da tepkili davranıyorlarmış, onlardan alamadıklarını öfkelerini, çocuklarından çıkarıyorlarmış, bende tam olarak bunu yaşıyorum,
Acaba istenmeyen gebelik miydim diye düşünüyorum ,
bana hamileyken çok sıkıntılar yaşamış babamla ailesiyle filan, hatta ben doğduktan sonra bir kere üstümü mü ne kapatmış nefessiz kalmışım, bir kere üstüme biri basmış filan, bunlara benzer şeyleri duymak ne kadar kötü, ne kadar üzücü,
2.evliliğimi birazda onun yüzünden yaptım :KK14:, 30uma yaklaşmışım bana şiddet uygulamaya kalktı boğazıma filan sarıldı, hastaydım salonda yatıyordum annem güne mi ne gitmişti, gelsin diye beklerken, ordan başka yere filan geçmiş neyse geldi tartışmaya filan başladık, sonra ne oldu nasıl oldu anlamadım su içerken arkadan boğazıma yapıştı, evden nasıl çıkıp gittiğimi hatırlamıyorum ağlaya ağlaya babaannemlere gittim orda kaldım….bu olaydan sonra belki de hemen evlenmeye karar verdim Mutlu ve huzurlu bir yuvaydı tek istediğim, sonuç yine hüsran, bu arada eş kişisi çalışmıyor çocuğumuza bakıyor, annemin olaya bakışı, paranı ben yiyemedim o yiyor, ki kendisi 1 yıl oldu emekli olalı, hala çalışıyor, 2 evi var emekli olunca araba aldı, 2.evi beraber aldık 4 yıl boyunca her ay en az bin tl verdim ama asla adı geçmiyor, hiçbir zaman dile getirmiyor, herhalde yıllarca okuttu ya ona sayıyor, ama asla hakkımı helal etmiyorum....
sonuç olarak aştım artık umrunda değil diyorum annem yeni bir süprizle geliyor, dün watsaptan msj atmış, dayımla ortak yer alıp ev yapacakları yazlık tarzında, öceden haberim vardı siz bilirsiniz alın güzel olur filan diye konuşmuştuk, dün benden para istiyor…şaştım kaldım ya, benim zaten zar zor geçindiğimi kredimin olduğunu filan biliyor, buna rağmen nasıl ne cüretle benden para isteyebiliyor ya, ben çocuğumu 3 aylıkken bırakıp işe gelmişim, hiç mi vicdanı sızlamıyor anlamıyorum, artık Allaha havale ediyorum,
bir tavsiye, bir akıl, bir teselli verin lütfen çok üzgünüm, bu konuyu açarken kaç yerde ağladım, bu aralarda aşırı duygusalım dokunsan ağlayacağım…bu anneyle bu eşle 21 aylık bir bebekle ne yapacağım :KK43:
neden boşanamadığımın bir nedeni de budur, boşandıktan sonra gidecek bir anne baba evim yok maalesef, bu arada babamla resmi olarak ayrı değiller ama uzun yıllardır ayrı yaşıyorlar babamın bizden uzakta başka bir hayatı var kafasına göre yaşıyor, ara sıra görüşüyoruz, kardeşim 2 yıldır yurtdışında
Cok zor bi Hayatiniz varmis Allah yardimciniz olsun.. Allah icinize ferahlik versin ..
Hic biseyi hic kimseyi cekmek zorunda degilsiniz .. Bu anneniz dahi olsa .. gercekten Anne var anne var böyle Annelerde olmaz olsun .. evlat onlara Allahin emanetidir ya böyle hor görmek neden ben anlayamiyorum yazik degil mi .. eger mesleginiz varsa cocugunuz biraz daha büyüyünce bütün prangalarinizdan kurtulun kendinize Evladinizla güzel bir Hayat kurun

Cok zor bi Hayatiniz varmis Allah yardimciniz olsun.. Allah icinize ferahlik versin ..
Hic biseyi hic kimseyi cekmek zorunda degilsiniz .. Bu anneniz dahi olsa .. gercekten Anne var anne var böyle Annelerde olmaz olsun .. evlat onlara Allahin emanetidir ya böyle hor görmek neden ben anlayamiyorum yazik degil mi .. eger mesleginiz varsa cocugunuz biraz daha büyüyünce bütün prangalarinizdan kurtulun kendinize Evladinizla güzel bir Hayat kurun
Amin çok sağolun :KK74:

Kocandan şu an boşanma, tek başına olsan maaşından bir de bakıcı parası vereceksin.
Kreş yaşına gelesiye kadar idare et, hatta yapabilirsen kenara köşeye atabildiğin kadar para at.
Sonra zaten kendine ev tutar istediğini yaparsın.

Kocandan şu an boşanma, tek başına olsan maaşından bir de bakıcı parası vereceksin.
Kreş yaşına gelesiye kadar idare et, hatta yapabilirsen kenara köşeye atabildiğin kadar para at.
Sonra zaten kendine ev tutar istediğini yaparsın.
aynen haklsınız teşekkürler

Beni de babaanneme cok benzetirlerdi,annem beni cok sevmez .simdi nedeni bumuymus yani bilimsel olarak 😪 hic bu acidan dusunmemistim
aynen canım bende bir yerde okumuştum, ve bunu öğrenince bir aydınlanma geldi sanki en azından nedenini öğrenmiş olduk, sebepsiz değilmiş yani
babaannen annene çektirdiyse filan, annen de ona olan öfkesini belki bilerek, belki bilmeyerek (orasını bilemiyorum) sana yönlendiriyor.
sen peki babaannenle aranız nasıl

aynen canım bende bir yerde okumuştum, ve bunu öğrenince bir aydınlanma geldi sanki en azından nedenini öğrenmiş olduk, sebepsiz değilmiş yani
babaannen annene çektirdiyse filan, annen de ona olan öfkesini belki bilerek, belki bilmeyerek (orasını bilemiyorum) sana yönlendiriyor.
sen peki babaannenle aranız nasıl

Babannem suan vefat etti ama o da beni ezerdi cok da sevmiyordu yani.ve evt anneme cektirmis biraz demekki neden buymus ya bir ara aklima gelmisti ama osekilde degil ama bu beynin yaptigi bir oyun sonucta ne diyelim yapacak bisey yok ozaman 😪

Babannem suan vefat etti ama o da beni ezerdi cok da sevmiyordu yani.ve evt anneme cektirmis biraz demekki neden buymus ya bir ara aklima gelmisti ama osekilde degil ama bu beynin yaptigi bir oyun sonucta ne diyelim yapacak bisey yok ozaman 😪
Allah Rahemt Eylesin kardeşim

benim annem bu kadar kötü değil ama kardeşimi kesinlikle daha çok seviyor.komik ama kardeşim gerçekten çok çektiriyor onlara yinede ona düşkün.eskiden çok bozulurdum şimdi umrumda değil çok.birde şöyle bir sorun var hep annesiyle iyi anlaşıp arkadaş olanlara özenmişimdir ne yazıkki benim hiç öyle bir anne-kız ilişkim olmadı.

benim annem bu kadar kötü değil ama kardeşimi kesinlikle daha çok seviyor.komik ama kardeşim gerçekten çok çektiriyor onlara yinede ona düşkün.eskiden çok bozulurdum şimdi umrumda değil çok.birde şöyle bir sorun var hep annesiyle iyi anlaşıp arkadaş olanlara özenmişimdir ne yazıkki benim hiç öyle bir anne-kız ilişkim olmadı.
üzülme kardeşim kabullenince biraz rahatlıyor insan

valla bu sitede okuyuncaya kadar kendimi tek zannederdim. degilmisim...

Amin çok çok sağolun :KK200:
Annenize Allah Rahmet Eylesin....
benimki de bana ne beddualar ediyor boş yere, keşke böyle olmasalardı
aklıma gelmiyor değil, ya birgün bana muhtaç kalırsa o zaman ne yaparım diye...
aynen neler neler söylemek istiyorum da hiç bir şey söyleyemiyorum....sadece sabrediyorum, en güzeli fazla muhatap olamamak ama sonuç değişmiyor malesef
ama onun istediklerini yapınca filan oo çok iyi oluyoruz, ama 1-2 gün sürüyor en fazla sonra sonuç yine hep aynı
aynen haklı olmak mutlu etmiyor ama artık diyorum ki tamam mutlu olmıyım artık vazgeçtim sadece mutsuz olmıyım yeter
haklısınız babası sonuçta, bakıcı, ev arkadaşı vs. olarak görüyorum zaten
bu arada bizi de babaannem büyüttü, Allah sağlıklı uzun ömürler versin, annem çalıştığı için o baktı bize yani bizim üzerimizde emeği daha çok, annemin çocuk bakıp büyütmekle alakası yok, ilk ve tek torunu sözde çok seviyor filan arada parka çıkartmakla birkaç parça kıyafet almakla anneanne olunur sanıyor herhalde
Babaanne size bakıyor diye ve eğer sen de babanneye anneden daha düşkündüysen sana garezi ordan geliyor olabilir. Babaannemi istiyorum dediğim için kaç kere dayak yemisimdir bir bilsen:KK43: . Bunun bütün sebebi de karısıyla annesi arasında denge kuramayan erkekler yüzünden. Baban su an kendi hayatını yaşarken annenle sen uğraşmak zorunda kalıyorsun.

şuan 52 yaşında genç yani daha aramızda 20 yaş var
benden 2 yaş küçük bir erkek kardeşim var, şuan yurtdışında normalde çok düşkünlerdir birbirlerine ama bana kalırsa kardeşim de biraz annemden uzaklaşmak için gitti
onun da istediği şey ev, araba para filan zaten
alsın hepsini tepe tepe kullansın
artık tek istediğim şey, sağlık ve huzur gerisi önemli değil
20 yaşından beri çalışıyorum, hiçbir şeyim yok, evini öde, para ver vs. ilk eşimden boşandığımdan tazminatı bile ona verdim, niye çünkü eşya vs. güya masraf etti ya
bu evliliğimde 5 kuruş katkısı yok, herşeyi eşimle ikimiz yaptık, ben kredi çektim hala onu ödüyorum
sanki tek derdi para olmuş gibi
hayır para verince de kıymetli olsak o da yok,
önceden de böyle miydi, ben mi görmüyordum bilmiyorum
Ay o zaman kesinlikle vermeyin para falan size bişey bırakacağa benzemiyor ayrıca ihtiyacı da yok bence

X