Derdim bir degil ki

Öncelikle evdeki eşyaları değiştirin. Ancak yalnız kalmak ona zor gelecektir ilk zamanlar. Yavaş yavaş alıştırın, kırmadan, incitmeden...

Kolay değil insanın hayat arkadaşını kaybetmesi. Onu da anlayın
Kesinlikle anlıyorum benimde babamdı cok acı sırf annem için acımı bile yasayamadım ağlaya ağlaya yemek yaptım iş yaptım evine önüne yemekler serdim o halimle

Evet bi kere dedi artık evden biri gibi oldu annen diye güldük
Bence etrafta gördüğüm kadarıyla eşiniz saygılı ve iyi davranmış
Yani annelerin başımızın üzerinde yeri var elbet ama tatlı dille anlatabilirsiniz, alınganlık yaptığını
Diğer kardeşlerinizin evinde bile kalamıyor sonuçta

Annenin eşinle ilgili en ufak olumsuzbir cümle kurmasına müsaade etme. Ne yüzüne ne de arkasından.

Annene bundan sonrası için planını sorabilirsin. Evde kalamam derse de arada ben gelirim arada sen gelirsin yakınız zaten de.
Ben aynı evde yasamayı doğru bulmuyorum. Herkesin bir Hayatı var sonucta ev ev üstüne olmaz.
Aynen şu lafı dedim diger kardeslerimden fazla ilgilendi hatta gece bile uyanıp baktı sana evladından yakın oldu sana haksızlık yapma dedm..Ama sanki adamın devamlı anneme bakma mecburiyeti varmış gibi davranıyo

Kardeşlerinizden birileri erkek ve evliyse veya sizden biraz daha fazla sevip kayirdigi bir evladi varsa ,anneniz sanırım acısını kalbine gömmüş benle asıl onlar ilgilenmeli diye aklından geçiriyor olabilir ve ben oraya gidicem demek yerine arıza çıkartıp kocası beni istemedi hem o el diye günah keçisi yapıp ortada kaldım ayaklarına yatacak oğlu da gelip almaya mecbur kalacak , ay bu anneler niye hep böyle
Yok inanın kardeslerim cagırmıyo dogru düzgün artı annemde gidip birazda orda kalıyım demiyor hep bizimle olsun istiyo ve hepte ilgi bekliyo

beklediği ilgi ne tam olarak annenizin ? anladığım kadarıyla çayı çorbasını getirsin, sürekli onunla oturup muhabbet etsin gibi bir beklentisi var damadından ?
Eşim işten gelip yemek yeyip yatıyo bazen yorgun oluyo niye hemen yattı burda oturmadı diyo mesela..Ya zaten adam annem iyileşene kadar gece bile anneme yemek verdi baktı ilgilendi..Bende babamın acısından gece bi uyuyup bir kalkıyodum adam hem bana hem anneme baktı ama 3 bucuk ay oldu yoruldu belki bilmiyorum

Aynen şu lafı dedim diger kardeslerimden fazla ilgilendi hatta gece bile uyanıp baktı sana evladından yakın oldu sana haksızlık yapma dedm..Ama sanki adamın devamlı anneme bakma mecburiyeti varmış gibi davranıyo

kusura bakmayın ama anneniz kabahatli. kendi çocukları istemezken damadından ilgi ve sevgi görmüş. hatta yine kusura bakmayın ama bu ettiği laf nankörlük resmen.

Bu şekilde de daha çok sorun çıkacak gibi. Ne kadar sizde kalacak? Eşinize de hak verdim. Anneler de anlayışsız oluyor. Sonradan ikisinin arasında kalıp yıpranan siz olacaksınız gibi.
İlk zamanlar iyileşince giderim eve diyordu sonra iyileşti ha bu hafta ha diger hafta diye diye 3 bucuk ay oldu

Eşim işten gelip yemek yeyip yatıyo bazen yorgun oluyo niye hemen yattı burda oturmadı diyo mesela..Ya zaten adam annem iyileşene kadar gece bile anneme yemek verdi baktı ilgilendi..Bende babamın acısından gece bi uyuyup bir kalkıyodum adam hem bana hem anneme baktı ama 3 bucuk ay oldu yoruldu belki bilmiyorum

anormal birşey yok ki eşinizin yaptığında. sonuçta adam çalışıyor. hani tüm gün laylay gezen eğlenen biri olurdu annenize yüz vermez haklı derim. anneniz hayatı boyunca çalıştı mı acaba, yorulmak nedir bilmiyorsa anlamıyor olabilir :KK43:

kusura bakmayın ama anneniz kabahatli. kendi çocukları istemezken damadından ilgi ve sevgi örmüş. hatta yine kusura bakmayın ama bu ettiği laf nankörlük resmen.
Acıkcas
kusura bakmayın ama anneniz kabahatli. kendi çocukları istemezken damadından ilgi ve sevgi görmüş. hatta yine kusura bakmayın ama bu ettiği laf nankörlük resmen.
Bende dedm haksızlık ediyosun sürekli kim kimle ilgilenir mecburiyeti yok sonucta dedm ama annem istiyoki sürekli ilgi alaka göstersin e eşimde insan sonucta..Bazen düşünüyorum eşimin yerinde olsam ben bile bu kadar ilgilenemezdm kaynvalidemle diyorm

anormal birşey yok ki eşinizin yaptığında. sonuçta adam çalışıyor. hani tüm gün laylay gezen eğlenen biri olurdu annenize yüz vermez haklı derim. anneniz hayatı boyunca çalıştı mı acaba, yorulmak nedir bilmiyorsa anlamıyor olabilir :KK43:
Annem hiç çalısmadı hatta babam hem işte hemde evde anneme yardım ederdi annem rahatına düşkündür

Acıkcas
Bende dedm haksızlık ediyosun sürekli kim kimle ilgilenir mecburiyeti yok sonucta dedm ama annem istiyoki sürekli ilgi alaka göstersin e eşimde insan sonucta..Bazen düşünüyorum eşimin yerinde olsam ben bile bu kadar ilgilenemezdm kaynvalidemle diyorm

e bi de şu var, siz kp niz hep evdeyken bir rahat ayaklarınızı uzatır mısınız ? yani genelde çoğumuz aman büyüktür diye saygıdan ne istediğimiz gibi giyinebiliyoruz ne de ayaklarımızı uzatabiliyoruz. e adam yorgun, eve gelince kv nin yanında bi tek şortuyla oturup uzun oturamıyor belli ki. napacak gidip odasında yatacak.

Annem hiç çalısmadı hatta babam hem işte hemde evde anneme yardım ederdi annem rahatına düşkündür

işte o yüzden anlamıyor, babanız çok pohpohlamış demek ki şimdi de aynı ilgiyi çocuklarından bekliyor. kolay değil ama sizin onun eşi olmadığınızı, kocasının gösterdiği ilgiyi asla gösteremeyeceğinizi anlatmanız lazım.

Annemde basladı artık eskisi gibi benle ilgilenmiyo evin içinde beni istemiyor mu demeye halbuki 3 ay boyunca aynı evde yemegini bile önüne koydu kocam..Annemde basladı bugün sinirlenmeye insanlar göründügü gibi degilmiş iç yüzünü anladım ben senin kocanın deyip saydırmaya
Beğenmiyorsa o zaman biraz da kardeşlerinizin kocalarının karakter analizini yapsın.

Kesinlikle anlıyorum benimde babamdı cok acı sırf annem için acımı bile yasayamadım ağlaya ağlaya yemek yaptım iş yaptım evine önüne yemekler serdim o halimle
Yalnız konunun başından beri hep bir vurgunuz var anneme ben baktım onun yüzünden acımı yaşamadım ben şunu yaptım ben bunu yaptım bla bla....

Bir insanın annesine yaptığı şeyleri böyle büyütüp büyütüp onu doğuran kadını suçlaması beni çok irite ediyor.. altı üstü üç ay kadın evinizde kalmış. Görende dünyayı kurtardınız sanacak

Biz insanlar niye böyleyiz ya aylarca iyi davran bir gün surat as hemen asıp kesiyoruz hiç iyiliği dokunmamış gibi. Sen yinede Anneni de kırma eşinide. Eşine belli etme annen hep sizle mi oturuyor başka bir odada ona yaşam alanı mı oluştursan acaba hem böylece eşinde akşamları koltuğunda rahatça uzanır çekinmeden? Ya da evi yakınsa eğer gündüz orda dur akşam evine geç olmaz mı

Tabi ki annen haksız. Koskoca kadın, iyileşmiş de, güçlü olup evine gitmesi lazım. Eşin sıkıldıysa da çok haklı.

X