Derdim kiracımız

Hukuki yollara basvurun ev sizin eviniz. Bir hasar varsa siz yaptirin demekte nasil bir saygısızlık.
Üstelik evi aldıktan bir ay sonra falan yıkmışlar. Almadan önce olsaydı neyse görmedik biz yaptırırız sonra derdik. İki aydır hala aidat ödenmemiş 3.ayın aidatı geliyor site bile şikayetçi çok zorluyor bizi dedi. Havuzlu site ve ödemediği aidatta resmen bir kira bedeli.

Daire size ait degil mi? Size aitse kiraci ya da degil dava acabilirsiniz.Sözlesme var ya da yok ev icin ödeme yapiyorsa yada az yapıyorsa yeniden dairenin bedelinde oturmadıgı ise 2.bir dava bile acılabiliyor.
Evet onlardan satın aldık, ev de icralıymış tapuda öğrendik Allah yardım etti de o konuda sıkıntı çıkmadı kendi üstümüze aldık. Ama işte süre istedi ve bahanelerle çıkmıyor. Eşime okutacağım tavsiyelerinizi, yarın bi avukatla görüşsün bakalım.

Verin mahkemeye hasar tespiti de yapılsın. Odesinler üzerine düşeni. Faturaları da cikmadan size kitlerler dikkatli olun.

Hukuki yardım alın, geçmiş olsun. Muhtemelen önce noterden ihtar çekeceksiniz daha sonra çıkmazlarsa tahliye davası açacaksınız. Süreci avukatla yürütmek en doğrusu olur sizin için

Bir avukatla görüşün mutlaka , süreleri kaçırmamak için. Şu an eski ev sahibi olsalardı, size kira ödedikleri için kiracı konumundalar,. Yazılı bir kira sözleşmeniz var mı? Kiraları nereye ödüyor, banka hesabı, elden ? Bunlar çok önemli, hemen bir avukatla görüşün.

Daire size ait degil mi? Size aitse kiraci ya da degil dava acabilirsiniz.Sözlesme var ya da yok ev icin ödeme yapiyorsa yada az yapıyorsa yeniden dairenin bedelinde oturmadıgı ise 2.bir dava bile acılabiliyor.
Böyle bir şey yok. Bir yerlerden duymuşsunuz ama eksik duymuşsunuz. Bahsettiğiniz kira bedelinin arttırımı davası. 5 yıl geçmeden hiçbir ev sahibi açamaz.
Onun dışında kirasını ödemeyen kiracıya da iki haklı ihtar çekmeden dava açılamaz. Bu dava şartıdır.

Ben dolap kapaklarını, lavaboya, klozeti kıran gördüm. Bir tanesi duvarı boyamıştı ama nasıl bir köyü siyah kapatmak için defalarca kat atmışlardı.

Ama siz kiracımız diyorsunuz. Onlar kiracı değil ki? Evin eski sahipleri. Evinizi gasp etmişler. Bu daha da ilginç ve kulağımıza da küpe olsun.

Rezillik mahkemeye verirsiniz suan malınızı işgal ediyorlar

Ama siz kiracımız diyorsunuz. Onlar kiracı değil ki? Evin eski sahipleri. Evinizi gasp etmişler. Bu daha da ilginç ve kulağımıza da küpe olsun.
Evet eski ev sahipleri, bizden süre istediler çıkana kadar kiramızıda öderiz dediler ama yarı fiyat. O yüzden kiracı dedim. Sözleşmede bir ay ücretsiz hazirana kadar da yarı fiyatlı ödeme yapılarak kalınacak. Yazıyor.

Şubatta aldık, martta ücretaiz hazirana kadarda yarı fiyatlı yani 1500lira kira ödeyerek haziran sonunda çıkacağı yazıyor. Ödemeyi elden yapıyor eşim hesaba at diyo bahaneler uydurarak kabul etmiyor elden veriyor.

Kesinlikle görüşün.
Eksik olabilir evet.Aidat ve kira bedelini zamaninda ödemedigi icin ben cıkarttım kiracimi üstelik 2 senelik kiraci idi.Detayları elbette bilirkisiden alacaklardir.Süreclerine en uygun cözümü avukat sunar.

Ay darlandım saf mısın siz ya niye böyle yarı kiralı müralı sözleşme imzalıyorsunuz. Ev sahibi sizden evin parasını cukkalamış mis gibi oturuyor evde

Ben dolap kapaklarını, lavaboya, klozeti kıran gördüm. Bir tanesi duvarı boyamıştı ama nasıl bir köyü siyah kapatmak için defalarca kat atmışlardı.
Bir tanıdığım basina da geldi bu durum yıllar önce farklı bir ilden ev aldı için de kiracı vardı fakat oraya taşınması 1 yılı bulacaktı öyle hatırlıyorum.

Ev de kiracı oturmaya devam etti taşınma zamanı taşındı kiraci fakat akrabam evi görünce şok geçirmiş aldığı ev ile alakası yok.

Mutfak dolapların,dusa kabini,klozet,ic kapılar,fayanslar,prizler vs hepsini kirmislar, duvarları falan tuhaf tuhaf boyamislar resmen harabe ev olmuş.

Ay darlandım saf mısın siz ya niye böyle yarı kiralı müralı sözleşme imzalıyorsunuz. Ev sahibi sizden evin parasını cukkalamış mis gibi oturuyor evde
Evet öyle oldu malesef. Evimize gecemiyoruz ve kiramıza zam gelince kiracımızda lütufta bulunup 3bin ödedi. Bu ayda 3bin ödeyip çıkacağını söyledi. O konuda etkili olabildik şükür.

Neden sözleşme yaptınız ki evi alır almaz ya
Sözleşme şöyle, evi aldığımıza dair ev sahibinin çıkacağı ay, ve ödediğimiz kapora falan yazıyor ya, işte ona bu şartları koştu. Bizde arabamızı evi alabilmek için ederinden daha düşük fiyata sattık ve aynı gün bunları öğrenince eşim arabayıda sattık mecbur kabul edicez başka ev bulamazsak kötü olur dedi diye kabul ettik yani.

Eğer kira almamis olsaydınız kaymakamlık/valiliğe başvurarak 3091 sayılı kanun uyarınca tahliye istebilirdiniz. Şuan aranızda kira sözleşmesi olmasa dahi bir kira sözleşmesi kurulmuş. Muhtemelen elinizde evi satın aldığınız gün aranızda yaptığınız bir tahliye taahhüdü de yoktur. Kanunda tahliye sebepleri sınırlıdır. gereksinim sebebiyle tahliyeye ilişkin hükümlere dayanabilirsiniz ancak madem kira tahsilinde zorlanıyorsunuz en hızlı yolu iki haklı ihtar ile cikartmaktir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…