Düğün Dert değil ama yorumlarımızı bekliyorum

Ama kuaförde isin erken bitecek :) arada ne yapacaksin?

Ben 10.00da gidip 12.30da kuaforden ciktim. 3 kisiydik ama haricimde 4 gelin ve onlarin yanindakiler daha vardi.

Ha gec gideyim dersen, o da cesaret ister. Yetismez, olmaz falan. Risk.

Ben de istemiyordum ama kuaforden ciktim eve geldim, ilk is gelinligi geri cikarip pijamalarimi giydim. Esim de almaya geliyoruz diyene kadar giymedim. Evdeki herkes sok olmustu tavirlarima.

Davullu zurnali alma oldu bende. Keyifliydi cok. Ha agladik mi agladik ama ani oldu iste. Bi ara babaannem babama "oglum ben bayilicam" demis. Babam da "anne hic sirasi degil dugunden sonra bayilirsin" deyip arkasini donup gitmis. Videoda var hala guluyoruz. Ani bunlar.

Hatta aklima geldi. Dugunden onceki gun site yonetimine gittik, dedik davul zurna olacak 10 15 dk izin almamiz gerekiyor mu? Adam da bize "ya gecen hafta kocek getirdiler davul zurnadan nolacak" dedi.

Bence dugunden daha zevkli. Ki bana boyle seyler hep koylu adeti gelir. Hic sevmezdim, yapana kadar. Icimde ne varsa artik.

Bence yapmalısın. Ha illa yapmam dersen de aileyi falan pek ikna edebilecegini sanmiyorum.

evliliğin en zor anı evden çıkmak bence...bende kuaförden sonra eve geldim babacım kuşağımı zor bağladı doktor bilmezdi tansiyon hastası oldu. :KK43: .tekbirle çıktım evden ağlaya ağlaya...çok çok zor ama bununda yeri başka bence...

O kuşağa kardeş kuşağı ya da gayret kuşağı derler bizde. Bekareti falan simgelemez düşünüldüğü gibi.
Erkek kardeş, yoksa baba bağlar, evinde gayretli olsun, çalışkan olsun diye. İçine de baba son harçlığını koyar. 2 kere bağlar gibi yapılıp açılır 3.de bağlanır vs. İstemeyen yapmaz zaten evden gelin olarak çıkmak yeterince üzücü, imkanım olsa direk kuaförden giderdim.

Düğün salonuna oldukça geç kaldığımız halde evden gelinliğimle kuşağım bağlanarak çıktım:KK68: anlamı aileler için önemli bence tamam düğün bizim evlenen biziz ama yıllardır anne babamızda o günü bekliyor farklı beklentileri hayalleri olabilir bir kere yaşanıyor boğucu bir şey de değil o kadar güzel ve duygusal anlar ki babamın elinden tutup gelin arabasına kadar giden yürüyüşümü unutamam o an resim çekmişler yıllarca bıkmadan bakabilirim:KK61:o davul zurnanın sesi insanların bakışları senin ailenle vedalaşman bilmiyorum yaşanıyor zor olsa da yaşanmalı :KK43:

Evt işte ben o duygulanmaları ağlamaları hiç sevmiyorum..ne güzel eşinn kardeşi gibi istiyorum bende ama söylediğimde tuhaf tuhaf bakıyolar

İşte asıl problem o. Şimdi bu konu bi de iki tarafın anlaşması gereken bişi bence. Düğün her nekadar seninse bi o kadar da nişanlinin da düğünü. Kızı babasının evinden kuşağı bağlayıp çıkarmak falan kimisine göre manevi anlam taşıyo. Düğüne kadar vaktin olursa ikna etmeye çalış. Ağlarım makyajım akar de :KK48:[/QUOTE]
Şu an bütün gücümle ikna etmeye çalışıyorum:))

Bende düğünümün olduğu zaman evden gelinlikle çıkamadım. Çünkü yetişemedik.. Ne benim için, nede ailem için hiçbir sorun teşkil etmedi. Ben belime kırmızı kurdele de bağlamadım. Bana çok saçma geldi, neymiş kız olduğun belli olsunmuş. Ne kadar sığ bir düşünce tarzı.. Kayınvalidem çok laf etmişti bu yüzden. Düğünüm hiç istediğim gibi de geçmedi. Sadece aileler ve çevre mutlu oldu. Millet oynadı, kurtlarını döktü. Çemeresini de biz çektik.. Hiç mutlu olmadım. Şimdi ki aklım olsaydı, hiç düğün de yapmazdım. Sade bir nikah, en yakınlarınla bir yemek, bitti gitti.. Ben de ne dertliymişim...
Bu arada da konu sahibi, size şimdiden mutluluklar dilerim. Herşey gönlünüzce olsun. Sonuçta gün sizin, düğün sizin. Gönlünüzden nasıl geçiyorsa, öyle olsun..
Ben de işte millet eğlenirken hiç memnun olmamaktan korkuyorum o yüzden içine sinsin herşry istiyorum
Çok tşk ediyorum.sağolun

ay bundan saçması olsa olsa çarşaf göstermektir :)))
Yok Allahtan öyle çşrkin bşy yok
Ama kuaförde isin erken bitecek :) arada ne yapacaksin?

Ben 10.00da gidip 12.30da kuaforden ciktim. 3 kisiydik ama haricimde 4 gelin ve onlarin yanindakiler daha vardi.

Ha gec gideyim dersen, o da cesaret ister. Yetismez, olmaz falan. Risk.

Ben de istemiyordum ama kuaforden ciktim eve geldim, ilk is gelinligi geri cikarip pijamalarimi giydim. Esim de almaya geliyoruz diyene kadar giymedim. Evdeki herkes sok olmustu tavirlarima.

Davullu zurnali alma oldu bende. Keyifliydi cok. Ha agladik mi agladik ama ani oldu iste. Bi ara babaannem babama "oglum ben bayilicam" demis. Babam da "anne hic sirasi degil dugunden sonra bayilirsin" deyip arkasini donup gitmis. Videoda var hala guluyoruz. Ani bunlar.

Hatta aklima geldi. Dugunden onceki gun site yonetimine gittik, dedik davul zurna olacak 10 15 dk izin almamiz gerekiyor mu? Adam da bize "ya gecen hafta kocek getirdiler davul zurnadan nolacak" dedi.

Bence dugunden daha zevkli. Ki bana boyle seyler hep koylu adeti gelir. Hic sevmezdim, yapana kadar. Icimde ne varsa artik.

Bence yapmalısın. Ha illa yapmam dersen de aileyi falan pek ikna edebilecegini sanmiyorum.
Kuaförde işim erken biterse gider düğün yerinin gelin odasında beklerim dye düşündüm çok şirin biyer öyle zaman geçer diye düşündüm.
Kimseyi ikna edemiyorum ki zaten füşününce çok geriliyorum hadi diyelim annemler ikna oldu kv gilan onlar ne dycek bilmiyorum
O kuşağa kardeş kuşağı ya da gayret kuşağı derler bizde. Bekareti falan simgelemez düşünüldüğü gibi.
Erkek kardeş, yoksa baba bağlar, evinde gayretli olsun, çalışkan olsun diye. İçine de baba son harçlığını koyar. 2 kere bağlar gibi yapılıp açılır 3.de bağlanır vs. İstemeyen yapmaz zaten evden gelin olarak çıkmak yeterince üzücü, imkanım olsa direk kuaförden giderdim.
Aynen bende öyle istiyorum inş öyle olur yoksa çok sıkılcam kızarcam

Düğün salonuna oldukça geç kaldığımız halde evden gelinliğimle kuşağım bağlanarak çıktım:KK68: anlamı aileler için önemli bence tamam düğün bizim evlenen biziz ama yıllardır anne babamızda o günü bekliyor farklı beklentileri hayalleri olabilir bir kere yaşanıyor boğucu bir şey de değil o kadar güzel ve duygusal anlar ki babamın elinden tutup gelin arabasına kadar giden yürüyüşümü unutamam o an resim çekmişler yıllarca bıkmadan bakabilirim:KK61:o davul zurnanın sesi insanların bakışları senin ailenle vedalaşman bilmiyorum yaşanıyor zor olsa da yaşanmalı :KK43:
O vedalaşma işleri çok geriyor beni işte off off

O vedalaşma işleri çok geriyor beni işte off off
Çok zor kasılıp kalıyorsun herkes ağlamaklı öyle bir fotoğrafta var elimde kardeşimin ağlayarak suratıma bakması falan hala o videolarımı izledikçe ağlarım ama işte bazı adetler geliyor günümüze amenna uzakta olunsa falan gerek yok ama yakınken aileler tuhaf karşılayabilir bizim evin önünden servis kalktı bir çok akraba da gelin çıkarmaya geldi büyük olaylar varmış gibi ama hiç olmasın diye düşünmedim annemlerin içinde kalabilirdi Hoppa

Çok zor kasılıp kalıyorsun herkes ağlamaklı öyle bir fotoğrafta var elimde kardeşimin ağlayarak suratıma bakması falan hala o videolarımı izledikçe ağlarım ama işte bazı adetler geliyor günümüze amenna uzakta olunsa falan gerek yok ama yakınken aileler tuhaf karşılayabilir bizim evin önünden servis kalktı bir çok akraba da gelin çıkarmaya geldi büyük olaylar varmış gibi ama hiç olmasın diye düşünmedim annemlerin içinde kalabilirdi Hoppa
Of evt ya ben hiç gelemem böyle şeylere zaten brz utangaç biriyim herkes bakcak bana sanki noluyo:)
Bide bizde davul zrna olayı vardı neyse ki istemiyorum dedim tmam dediler ama bunda inatlaşıyolar bende

Ben de istemezdim düşününce de annem çok bozulurdu herhalde böyle bir şey desem.

Onlar için de zor bir gün, eğer önemsiyorlarsa bir de bununla burmaya gerek yok.

Önemsemiyorlarsa sallayın gitsin.

Of evt ya ben hiç gelemem böyle şeylere zaten brz utangaç biriyim herkes bakcak bana sanki noluyo:)
Bide bizde davul zrna olayı vardı neyse ki istemiyorum dedim tmam dediler ama bunda inatlaşıyolar bende
Davul zurna harika bir olay ben özellikle istedim neden istemiyorsun ki bayılacaksın bence utangaçlıkla alakası yok zaten duvağın olacak :KK8:Bende öyle dışa dönük biri değilimdir düşün herşeyi atlattım ama akışına bırakmak çok düşünmemek gerek:KK200:

Herkes dediğiniz anneniz ve babanız..
Üzerinizde en çok emeği olan insanlar..
Bu mutluluğu yaşamak istiyorlarsa bunu yaparken sıkılıp bunalır mısınız?
Yok sadece anne ve babam değil kavınvaldeölerde istiyolar ama ben çok bunalcam gerçekten tam bir işkence olcak

Davul zurna harika bir olay ben özellikle istedim neden istemiyorsun ki bayılacaksın bence utangaçlıkla alakası yok zaten duvağın olacak :KK8:Bende öyle dışa dönük biri değilimdir düşün herşeyi atlattım ama akışına bırakmak çok düşünmemek gerek:KK200:
Evt aslında daha büyük dertlerim var bu hiçbirşey değil aslında ama nasıl geriliyorum anlatamam herkesin gözü üzerimde filan

Yok sadece anne ve babam değil kavınvaldeölerde istiyolar ama ben çok bunalcam gerçekten tam bir işkence olcak

Bu sizin ailenize, yaşadığınız eve vedanız..
Dolayısıyla daha çok sizin anne ve babanızı ve sizi ilgilendiriyor..
Kayınvalidenizin isteği diye hareket etmeli mi bilemem amma anne ve babanız istiyorlarsa kırmamak gerek..
Kimbilir nasıl hayalleri vardır sizinle..
Şimdi düşündüm de ben de kızımı evlendirirken evimizden gitsin, kardeşi kuşağını bağlasın isterdim..
Gözümün önünde geldi..
Tutamadım kendimi ağladım...

Ben annemin o üzgün halini görmektense o duruma katlanırdım.

Benimki çok apartopar oldu mesela.
Ne vedalaşma ne ağlama sızlama oldu nasılsa salonda da beraberiz diye.
Muhtemelen erkek tarafı geldikten 10 dakika sonra arabadaydım.
İşte bende dedim ki eğer olcaksa da vedalaşma ağlaşma filan olmasın yani ne bileyim sanki ölüyorum ne var ağlayacak

Kuaförden önce evden çıkmayı da lk kez duydum :)

Sabah eşim geldi aldı. Kuaförde gelinliğimi giydim baba evine geldim. Eşim ve ailesi geldi aldılar beni sonra düğüne gittik.

X