Düğün Dert değil ama yorumlarımızı bekliyorum

Ben evden normal kıyafetimle çıktım kuaföre gittim.Gelinliğimi,herşeyimi yanıma aldım.Kuaförde işim bitti,orada giyindim.Eşim geldi aldı beni direkt düğün yerine gittik,ailelerimiz de oraya gittiler yani.Hiç eve git,evden çık falan yapmadık ne gerek var? Sende nasıl yapmak istiyorsan öyle yap,evden çıkacaksın diye bir zorunluluk yok yani.
İşte benim hayalimmm böyle olması:)inş benimkide öyle olur inş inş
Ya simdi canim sizin orda adetse ve eve gelip baban veya erkek kardesin abin birisi kuşağını baglar sonra dua ile cikarsin neden istemiyorsun uzak mi düğün salonuyla eviniz arasi
Evt cnm uzak ama o yüzden değil yani ben çok sıkılırım kadılırım o yüzden istemiyorum hiç:KK43:

Ya çok saçma şeyler bunlar, evleniliyor alt tarafı Fizan'a gitmiyor kız. Boşver kimsenin dediğini takma senin düğünün bu, yok kv evine gitmeymiş yok davul zurnayla uğurlamaymış boşver hepsini kendin nasıl istiyorsan çirkefe bağla diret, yoksa istemediğin şeyleri yapmak zorunda kalırsın.
Aynen ne gerek var bugün söylüyorum uzaydan mı geldin diyolar en sonunda çirkefleşcem gerçekten

benim eşim edirneli
hayatımda maruz kalacagım ve hıssettırılecegım en buyuk yalnızlıgı gelın almadan sonra yasadım
ve o evde bır telas var kımse oturup senlede ılgılenmıyor neden yapıldıgı bellı olmayan sordugumda hala kendılerı bıle bu adetın ne oldugunu neden oldugunu bılmıyorlar. gerek yok bence
Değil mi bence de gerek yok

kuaför git evine gel sonra düğün yerine git genel de heryer de de bu böyledir...
karşı tarafın evine gitme
Tutturdular gitmen lazım diye gidip ne yapıcam orada sanki

Bizim adetlerde gelin anne evinden sabah erkenden normal kiyafetiyle cikar,alir gelinligini,ayakkabi aksesuar vs ilk once kuafore gidilir sonra dugun salonumu artik evdemi yapilir oraya giderler yani hani gorenler gelinligiyle yapilmis saciyla gorsunler diye gercekten sizinki garipmis ama yapmak zorunda degilsin canim senin dugunun neticede bu arada mutluluklar dilerim canim:KK68:
İnş yapmak zorunda kalmam cnm çokk tşk ediyorum

Gelin çıkarma çıkıp kv evine gitmek dilki bizde Tulumla gelip damat evden gelini çıkarır o işte :KK66: bende kuaföre gittim sonrs evimden gelip aldı sevdiceğim düğün salonuna gittik

canım bi kere kvnin evine gitmekte ne sen babanın annenin kızısın kendi evinden çıkar öyle gidersin düğün salonuna her şeyin tamam şekilde eğer öyle çıkmak istiyorsan tabi diğer türlü evet gelinlikle alıyorlar seni ama saç yok makyaj yok yani ben kabul etmezdim ki bende şöyle yapıcam kendi kıyafetlerimle kuaföre gidicem gelinliğimi de yanımda götürücem orda saç makyaj bittikten sonra soğuktan donmazsak dış çekim yapıcaz o bitince de ben baba evine gelicem gelinliğimle çıkıcam hemde davul zurnayla:)normalde adetleri sevmem ama bazılarını seviyorsun ya da istiyorlar diye yapmak durumunda kalıyorsun davul zurnayı babam şart koştu:)bana çok farketmiyor 5 dk falan sürüyor ben keyfime bakıcam kendi isteklerim dahilinde olucak yanlarına ekstralar olursa napıyım dert değil:)ama eğer kvnin evine gitmek istemiyorsan kuaförden sonra baba evine gelcem öyle çıkcam de neden baba gelmek istemiyorsunki

canım bi kere kvnin evine gitmekte ne sen babanın annenin kızısın kendi evinden çıkar öyle gidersin düğün salonuna her şeyin tamam şekilde eğer öyle çıkmak istiyorsan tabi diğer türlü evet gelinlikle alıyorlar seni ama saç yok makyaj yok yani ben kabul etmezdim ki bende şöyle yapıcam kendi kıyafetlerimle kuaföre gidicem gelinliğimi de yanımda götürücem orda saç makyaj bittikten sonra soğuktan donmazsak dış çekim yapıcaz o bitince de ben baba evine gelicem gelinliğimle çıkıcam hemde davul zurnayla:)normalde adetleri sevmem ama bazılarını seviyorsun ya da istiyorlar diye yapmak durumunda kalıyorsun davul zurnayı babam şart koştu:)bana çok farketmiyor 5 dk falan sürüyor ben keyfime bakıcam kendi isteklerim dahilinde olucak yanlarına ekstralar olursa napıyım dert değil:)ama eğer kvnin evine gitmek istemiyorsan kuaförden sonra baba evine gelcem öyle çıkcam de neden baba gelmek istemiyorsunki
İşte ben bunların hiçbirini istemiyorum cnm
İstiyorum ki, evden çıkıp kuaföre gideyim saçm fln yapılsın gelinliğimi giyineyim sonra çekim sonrada düğün salonuna gidilsin ama herkes tuttrmuş olmaz diye mecburum sanki

Canım benim ben 11 gün önce evlendim. Sabah pijamalarımla evden çıkıp kuaföre gittim sonra fotoğraf çekimi, ardından da kendi evime geldim zaten yaarım saat sonra erkek tarafı geldi ben çıktım nikaha gidildi (düğün daha sonraydı saat olarak) erkeğin evinde iam nikahı kıyıldı 1 saat sonra düğüne gidildi

İşte ben bunların hiçbirini istemiyorum cnm
İstiyorum ki, evden çıkıp kuaföre gideyim saçm fln yapılsın gelinliğimi giyineyim sonra çekim sonrada düğün salonuna gidilsin ama herkes tuttrmuş olmaz diye mecburum sanki
bunların hiçbiri derken gene istediğin gibi yap kendi elbislerinle git dış çekimini yap ama eve gel tekrar neden yani eve gelmeyi bu kadar dert ediyorsun canım:)yani senin problemin kvnin evine gitmek istememen ama bence kendi evine gel daha mantıklı

bunların hiçbiri derken gene istediğin gibi yap kendi elbislerinle git dış çekimini yap ama eve gel tekrar neden yani eve gelmeyi bu kadar dert ediyorsun canım:)yani senin problemin kvnin evine gitmek istememen ama bence kendi evine gel daha mantıklı
Şimdi cnm kendi evime tekrar gelirsem kuaförden sonra nişanlm ve ailesi yine gelip beni alcaklar ben böyle bşy istemiyorum kuaföre gideyim ordan nişanlım tek başına gelsin alsın beni düğün salonuna gidelim çünkü tekrar eve çıkmak gelinlikle dolaşmak beni gericek:)

X