Düğün Dert değil ama yorumlarımızı bekliyorum

Bu sizin ailenize, yaşadığınız eve vedanız..
Dolayısıyla daha çok sizin anne ve babanızı ve sizi ilgilendiriyor..
Kayınvalidenizin isteği diye hareket etmeli mi bilemem amma anne ve babanız istiyorlarsa kırmamak gerek..
Kimbilir nasıl hayalleri vardır sizinle..
Şimdi düşündüm de ben de kızımı evlendirirken evimizden gitsin, kardeşi kuşağını bağlasın isterdim..
Gözümün önünde geldi..
Tutamadım kendimi ağladım...
Tani üzmek istemem onları asla zaten ikna etmeye çalışıyorum şimdi ama tmamen ikna olurlarsa olmaz içlerinde kalcaksa olcak mecburen
Benim çocuğum olsa hiç zorlamam heralde nasıl mutlu oluyosan öyle yap derim keske onlarda öyle söylese

İşte bende dedim ki eğer olcaksa da vedalaşma ağlaşma filan olmasın yani ne bileyim sanki ölüyorum ne var ağlayacak

Ben hayaliyle ağladımm..
Anneciğinizin ağlaması da çok normal..
Bu ağlamak başka ağlamak ve anne olmadan gerçekten anlamak mümkün değil..
Siz sevdiğinizle evlenmenin heyecanını yaşarken, inşallah çok mutlu olun, evliliğiniz muhteşem olsun, anneciğiniz için yavrusundan ayrılmak, mutluluğunu bilse de çok kolay olmayacak..

-

Tani üzmek istemem onları asla zaten ikna etmeye çalışıyorum şimdi ama tmamen ikna olurlarsa olmaz içlerinde kalcaksa olcak mecburen
Benim çocuğum olsa hiç zorlamam heralde nasıl mutlu oluyosan öyle yap derim keske onlarda öyle söylese

Elbette ki zorlanmaz.
Ben şimdiye kadar çocuklarımın her kararına saygı duydum.. Zorlamadım..
Ama yine de bu başka işte..
Bu vedayı tüm anneler kimbilir kaç kere hayal etmiştir..

ilk defa duydum ama gördüğüm bazı düğünlere benzer bişey sanırm bu.. neyse ben öğleden sonra kuaföre gittim ordan düğün salonuna. kimse beni görmeye gelmedi, kimse beni bir yerden çıkarmadı :)

Ben sabah kuaföre gittim oradan eve geldim. Sonra eşim ve ailesi geldi, kardeşim kuşağımı bağladı anne ve babalarımızın ellerini öptük. Dualarla evden çıktım. Çok duygusal anlardı yine olsa baba evinden öyle çıkmak isterim. Ama bizde kayınvalidenin evine gitmek akrabaların sizi görmesi gibi adetler yoktu. Sizinki biraz garipmiş.

Bizde gelin çıkarma olayı şöyle oluyor, gelin sabah akrabalarla ''normal kıyafetleri'' ile birlikte kuaföre gider.Kuaförde saçı yapıldıktan sonra orada gelinliğini giydirirler ve gelinin kendi evine geri giderler.Sonra davul zurna gelir (bizde bu ikisi olmadan gelinin evden çıkması söz konusu değil) ve gelin milletle evden çıkar.Ki bence bu daha kolay.En azından gelinlikle ortada gezilmek zorunda kalınmıyor.Saçtan sonra giydiriliyor.Temiz.

Ben evden normal kıyafetimle çıktım kuaföre gittim.Gelinliğimi,herşeyimi yanıma aldım.Kuaförde işim bitti,orada giyindim.Eşim geldi aldı beni direkt düğün yerine gittik,ailelerimiz de oraya gittiler yani.Hiç eve git,evden çık falan yapmadık ne gerek var? Sende nasıl yapmak istiyorsan öyle yap,evden çıkacaksın diye bir zorunluluk yok yani.

bizim burda gelin alma derler kız öğleden önce kuaföre gider eve geçer sonra akrabalar falan gelirler damat tarafı konvoyla gelir gelinin babası kusagı bağlar damat kızı alır konvoyla gelini kayınvalidesinin evine götürürler yada direk düğün salonuna geçer sonra aglama krizleri duygu selleri uzun zamandır boyle bir ortama katılmadım artık nasıl oluyor bilmiyorum açıkçası

Ya simdi canim sizin orda adetse ve eve gelip baban veya erkek kardesin abin birisi kuşağını baglar sonra dua ile cikarsin neden istemiyorsun uzak mi düğün salonuyla eviniz arasi

Ya çok saçma şeyler bunlar, evleniliyor alt tarafı Fizan'a gitmiyor kız. Boşver kimsenin dediğini takma senin düğünün bu, yok kv evine gitmeymiş yok davul zurnayla uğurlamaymış boşver hepsini kendin nasıl istiyorsan çirkefe bağla diret, yoksa istemediğin şeyleri yapmak zorunda kalırsın.

benim eşim edirneli
hayatımda maruz kalacagım ve hıssettırılecegım en buyuk yalnızlıgı gelın almadan sonra yasadım
ve o evde bır telas var kımse oturup senlede ılgılenmıyor neden yapıldıgı bellı olmayan sordugumda hala kendılerı bıle bu adetın ne oldugunu neden oldugunu bılmıyorlar. gerek yok bence

Sabah kendi kiyafetlerinle git kuafore gelinligini giy dugun yerine git sonra da gelin cikarsinlar dugunden snra bencw oyle olsun bnmki oyle olmustu dugun yerin damat evi degilse :KK66: :KK66:

Evt evden gelnlkle çıkmak istemiyorum tam öyle saçma bşy zaten
Bizim adetlerde gelin anne evinden sabah erkenden normal kiyafetiyle cikar,alir gelinligini,ayakkabi aksesuar vs ilk once kuafore gidilir sonra dugun salonumu artik evdemi yapilir oraya giderler yani hani gorenler gelinligiyle yapilmis saciyla gorsunler diye gercekten sizinki garipmis ama yapmak zorunda degilsin canim senin dugunun neticede bu arada mutluluklar dilerim canim:KK68:

Benim bildiğim önce kiyafetlerinle çıkıp kuaföre gidersin gelinliği orda giyersin ordan fotoğraf çekimine gidersin ordan annenin evine sonra erkek tarafi gelir gelin alma olur ve düğün salonuna gidersin

X