Dert mi? Değil mi?

Haklısın tabi büyük dert diyemem moralini bozmak istemem her şeyden önce ama 6 ay çok kısa bir süre bankadan alsan daha uzun bir süren olurdu muhtemelen ben de pek anlamıyorum bu işlerden ama bankadan çekmemişsin bu parayı anladığım kadarıyla umarım kısa sürede çözüm bulursun ben hiç kredi kartı bile kullanamıyorum o yüzden korkuyorum
Kullanmamak en iyisi anlamış oldum sadece bu değil bir çok tecrübe sahibi de oldum bu konuda.

Gideceği varmış buradan çıkmış diye düşünün.
Rabbim ödeme kolaylığı versin.
Bir kaç sene önce eşim istemiyor olmama rağmen ticarete atıldı çok borçlanmadık ama elimizdeki tüm birikimi sokağa attık.
Ciddi bir rakamdı :KK43:
Bazen aklıma geliyor içime oturuyor ama sağlık olsun diyorum..
rabbim sağlık versin gerisi yoluna girer.
Borcu faizli borçla kapatmak bana da mantıklı gelmiyor.
Tanıdıklardan borç bulabilirseniz belki ama ona da çok kafa yormayın.

Yavaş yavaş ödeyin sevgilinize de borç bitmeden evlenmek istemediğinizi sizi sıkıntıya sokacağınız söyleyin biraz daha beklesin ya da yardım etsin kendiliğinden.
Bir nevi imtihan gözüyle bakıyorum bende. Teşekkür ederim. İnşallah en kısa sürede aydınlığa kavuşurum borçtan ziyade etkilediği psikolojim mahvediyor beni.

Mantıken asgari ücretle çalışan birinin 6 ayda 35 bin TL borç ödemesi imkansız. Bir kuruş bile harcamasan en fazla 20 bin ödersin. Ekstra iş diyorsun da buna bünyen nasıl dayanacak, sabah iş akşam iş çok bunalırsın. Borcun bitene kadar evliliği biraz ötelemen gerek. Kendini bu kadar sıkıntıya sokma. Allah güç kuvvet versin, ödenir bir şekilde ama zaman alır
Tesekkur ederım. Evden çalışıyorum akşam mesaisinde pc başındayım. Gunduz 10:00/16:00 bandında arıyorum işi aylık 1500 tl civarında bir iş işimi görüyor. Bakalım hayırlısı olsun artık sağ olun duanız için. ♥

Ah dostum.. Benimde yaklaşık 10-12 bin civarı bir borcum var. Kredim Şubatta bitecek inşallah, kredi kartları kalacak sadece. Benimde ciddi bir ilişkim var. Bende istiyorum kenara bir şeyler koyayım, alayım ama şu durumda olmuyor. Ailemden de destek isteyemem. Aynı durumdayız. Sürekli her an borcumu düşünüyorum. Asla huzurlu değilim. İnşallah refaha kavuşuruz...
Herkes kendinden düşük borcu olana iç geçiriyor sanırım keşke benimde 10/12 bin kalmış olsa kuş kadar hafiflerdim sanırım =). Ben genelde geceleri düşünüyorum.

Sevgileden istemiyorsunuz
Aileden isteyemiyorsunuz

35/6 desek suan 2 asgari ucret alip yemeden icmeden ancak 6 aya kapatirsiniz. Asgari ucret alacak ek is de bulabilir misiniz zannetmiyorum.
Yapilandirmak disinda hic bir care yok gibi.

X