dertleşme seansı

Tasbebek09

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
590
930
Merhabalar,

Yine derin düşüncelere daldım. şuan boşanma aşamasında olan 31 yaşında olan bir kadınım. Zorlu bir süreçten geçiyorum. evliliğim umduğum gibi gitmedi halbuki ne hayallerle evlenmiştim. sebep aldatılma.
şuan kimseye güvenmiyorum. korkuyorum daha öncede eski sevgililerim tarafından aldatıldım. evlendim yine aldatıldım. sanki korkum beni ele geçirdi. Hep korktum ya aldatılırsam diye başıma geldi. artık kaderim mi bilmiyorum.
arkadaş çevremde artık evlenmeyeceğimi, hiçbir erkeğe güvenmeyeceğimi dile getiriyorum. arkadaşlarım tarafından eleştiriliyorum. "illaki düzgün biri karşına çıkar. bu kadar umutsuz olma. sen de tekrar evlenip mutlu olursun". hiç inancım kalmadı artık evliliğe.
burayı okuyorum mesela. Hep aldatılma, hep şiddet veya kp, kv problemleri. hiç mi mutlu olan yok diyorum. hep bir sorun. burayı okudukça zaten daralıyorum. istesemde vazgeçiyorum. (yani ileriye dönük isteme şuan değil 5 sene sonra filan )

Özellikle boşanma oranları da çok arttı. arkadaşlarıma bakıyorum. ınsta da. aa diyorum bu da boşanmış. ve bu dediklerim en fazla 1 yıl evli kalanlar. bu kadar kısa nasıl sürüyor. sürebiliyor. (ben de 1 yıl dolmadan boşanıyorum). üzülüyorum onlara da benim gibi oldukları için. Kim bilir onlarda neler yaşadılar da bu kararı verdiler. bunları gördükçe artıyor korkular. hiç mi mutlu olan yok diyorum.
Evliliğini devam ettirme kararı verenler de var tabi onlarda affeden taraf. çevremde de var. aldatılıyor. şiddet görüyor. boşanmıyor. affediyor. devam ettiriyor. sonra üstüne çocuk yapıyor. 3 maymunu oynuyor. öyle mi olmak lazım illaki. ben yapamadım denedim. olmadı. midem kaldırmadı. başka birinin tenine dokunan bir adama katlanamadım. katlanıp çocuk yapanlar nasıl yapıyor. nasıl mutlu rolü yapıyor. rol yaptıklarını biliyorum.gerçek olamaz çünkü.

Bir yandan ilerde istiyorum evlenmeyi.ailemi kurmayı. bu hayat yalnız geçmez. geçememeli de. anne olmak istiyorum. o anı yaşamak istiyorum ama düzgün bir erkekle. peki nasıl bulunacak bu düzgün erkek. yok artık. sayıyla gibi. varsa da kapılmışlar. içme suyuna bişey mi katıyorlar acaba anlamadım.
var mı mutlu olan. evliliğimde çok mutluyum diyen. benim eşim bitane diyen. o şanslılar nerde. ben de kervana katılabilecek miyim? geleceğe dair umudum kalmadı. sanki tek yaşlancam gibi. hiç bir zaman anne olmayı tadamayacak gibiyim.ailem olmayacak gibi..

Son düzenleme:
Evlenmek işçin acele etmeyin, önce yaralarınızı sarın...

Var

Elif Safak bir gün fikir degistirip simdiki kocasi, o zamanki sevgilisiyle artık evlenmek istediğini söylemiş. Adam da hani sen evliliğe karşıydın ? demiş.

Elif Şafak da yanıt olarak ben başkalarının evlenmesine karşıyım demiş.

Yani bazıları mutsuz olduğu için siz de mutsuz evlilik yapacaksınız diye bir şart yok. Önemli olan karar verirken kalp ile aklın senkronize olmasında

Ben evliligimde mutluyum ama baska problemlerim var. Bu hayatta kimse dort dortluk yasamiyor herkesin bir derdi illaki oluyor. Birde aldatilmayi dusununce onu cagiriyor olabilirsiniz ya da esinizi cok baski altinda tutarak surekli aldatiyor mu acaba diyerek karsi tarafa bunh isliyor olabilirsiniz. Zamana birakin biraz hayat sizede mutlu olabileceginiz birini gonderir umarim.

6 yıl evli kalıp 2 yıl önce boşandım. Şu anda iyi giden bir ilişkim var.
Boşandığım eşim beni aldatmadi yalan söylemedi şiddet uygulamadi ama farklı problemlerimiz vardı.
Cozemeyince devam etmeme kararı aldım.
Şimdiki ilişkimde de sorunlar yaşıyorum zaman zaman.
Sorun sıkıntı dert bunlar hep olacak dünya böyle bir yer çünkü.
Önemli olan onlara bakış acimiz onları çözme bicimimizi değiştirmemiz.

Size tavsiyem erkekleri eleştirmek yerine neden ben gidip böyle insanları hayatıma cekiyorum sorusunu sormak.
Erkeklerle veya diğer insanlarla uğraşmak yerine kendinizle ugrasirsaniz sonuç alırsınız.

Karşı tarafa bunu hiç hissettirmiyorum. Baskı filan. Eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmaya gerek yok diyorum sinsise yaklaşıyorum. Mesela evlendim hissettim aldatıldığımı. Hareketleri ele verdi. Tak telefonunu karıştıdım buldum. Ama beyin gücüyle evet çağırıyorum sanki. Korkuyorum hep.

Yazdıklarında harfi harfine haklisın.hatta şahane özetlemişsin.şimdi burada aman da eşim şahane, aman da çok güzel bir ilişki yaşıyoruz diyen üyeler olabilir ki eski konularda da oluyordu.kadın ilk paragrafta adam da eşimi çok seviyorum, herşeyimiz çok iyi falan filan diye giriş yapıyor, sonraki paragrafta adam dayakçı çıkabiliyor.o derece uç nokta yani anlaşamama, laf dalaşı falan filan da değil.demem o ki.kimsenin lafına güven olmaz.her denilene inanılmaz.bir de bu ilişki konuları o kadar göreceli kavramlar ki hayattaki en göreceli konu bile olabilir.ne kadınlar var dayağı bile sineye çekip, eşimi seviyorum, özünde iyi biri diyen.anlatsa kıskanırsın yani.
Bu arad benim ilişkimde aldatma yok.kendimden daha çok o konuda ona güveniyorum.ama ben de pek sevmiyorum itiraf etmek gerekirse.zamanında ben de çok isyanlar ettim hayat neden böyle diye ama maalesef zaman hızla.geçiyor ben de vazgeçtim.beraber geziyoruz tozuyoruz.zaten gezip tozarken pek birşey düşünemiyor insan, yanında bir kişi olsa yetiyor.eee başbaşa kalınca da he deyip geçiyorum ne yapayım.mutluluğu kendi kendime yakalamayı öğrendim.ilişkide beklentiyi düşük tutup, kendine yönelmek en iyisi.yoksa herkes biliyor neyin ne olduğunu da dünya hâli işte.ne olması gerektiği gibi oluyor ki bu işler olsun.aldatmayan birini bulun madem bu konuda o ladar hassassanız ama diğer cephelerden beklentiyi düşürmekte fayda var.yaşınız da gayet genç bu arada.bol şans.

çok üzüldüm yaşadıklarınız çok zor olmalı. ama atlatacaksınız.
benim çevremde boşanan insan 1-2 kişi.
herkesin evliliğinin içini bilemem ama çoğunun iyi olduğunu düşünüyorum.
aldatma sebebiyle ayrılan 1 kişi biliyorum.
ama mesela eltim aldatılmasına rağmen devam edip çocuk(lar) yapan grupta. bilmiyorum dışarıdan mutlu görünüyorlar. ben de yapamazdım sizin gibi. hem niye katlanayım ki böyle bir şeye?

Bu işin bir sırrı da yok bence. sadece çok iyi tanımak ve aşık olmak gerekiyor. mesela 3 günde aşık olup evlenmekten vs bahseden biriyle ben olsam olmam. instagramdan oradan buradan çok fazla kız arkadaşı olan biriyle de olmam. illaki gözünün dışarıda olduğunu belli edecek hareketleri vardır diye düşünüyorum. 1 sene dolmadan aldatmak nasıl bir iş ne ara halletti bu işleri onu da anlayamıyorum.

Kendi evliligim adına konusuyorum, hersey mukkemmel degil her konuda aynı fikirde degiliz tabiiki problemler oluyor ama ben bunların tolere edilebilir problemler olduğunu dusunuyorum, aldatılma, şiddet, güvensizlik gibi problemler olsaydı devam edemezdim bunlar benim kırmızı çizgim.

Bu arada aldatma ihtimali çok düşük olan ve bu işlerle arası olmayan kişilerin de sizi bulması düşük ihtimal bir de o var.yani hem birileriyle tanışmaya çok açık olmayacak hem de sizi bulacak.o da zor.o kadar kadın arasında neden sizinle tanışacak yani ? Biz de hem şahane cinsel gücü olan, iletişim kurmayı becerebilen alfa erkek istiyoruz hem de gözü benden başkasını görmesin istiyoruz.eee illaki zor olacak.her özelliğin bir avantajı bir dezavantajı oluyor.koca koca insanlar bu gerçekleri kabullenemiyoruz bir türlü.bir konuda çok hassas olan diğer konulardan feragat edecek başka yolu yok maalesef.hayat bu.insanoğlu acizdir, sorunludur.kimse dört dörtlük değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 defa aldatıldım hemde pis bir şekilde benimde inancım kırılmıştı kimseye güvenim yoktu ama inanın öyle bir zaman geliyor ki çıkıyor doğru insan bir şekilde karşınıza... Ve önceki hatalardan dolayı daha temkinli yaklaşıyoruz 2 yıl sevgili 2 yılda nişanlı kaldık eşimle 3 yıldırda evliyiz.. Ve çok çok mutluyum.. Adımları düşünerek atmak temkinli olmak gerekiyor herşeyde..
Yani bakın buradaki mutsuz evliliklerin çoğuna sonradan değişen çok nadir insanlar var genelde değişir umuduyla evleniliyor değişmeyince de ayrılıyorlar.
Yada evlilik oturmadan koşa koşa çocuk yapanların hepsi mutsuz...
3 yıllık evliyim çocuğu 3. yılda düşünmeye başladık...
Umarım doğru insan çıkar karşınıza ve mutlu olursunuz.. Ama çıkmasa da üzülmeyin mutsuz evlilik yapmaktansa bekar kalıp özgürce yaşamak çok daha iyi bazen

Sürekli aynı olaylarınyaşamanız tesadüf olamaz. Sadakatsizlik şemanızdan kaynaklı olabilir. Uzmandan destek almanızı ve kendinizi bulmanızı öneririm sonrasında karşınıza mutlaka sadık birileri çıkıcaktır.

bunu o kadar çok sordum ki kendime inanın. sanırım şundan ben çok değer veriyorum sevince. bi erkeğin yapması gereken ne varsa ben yapıyorum belkide. kendimi geri çekmeliyim sanırım. çok üsüne düşüyorum. ilgi delisiyim bide. ilgisiz kalınca acaba bişey mi oldu. soğudu mu bilmem ne. bu yanımı törpülemeliyim. ama sırf bu yüzden aldatlıyorsam da bu benim suçum olamaz. karakter meselesi aldatma. ayrılsın madem niye aldatırsın. bi de ben sorun oldu mu çözelim istiyorum konuşalım. hatalıysam söyle diyorum karşımdaki sadece beni suçluyor veya susuyor. konu çözüme hiç kavuşmuyor. hep böyle oluyor.

sorunum sadece aldatılma benim. diğer konuları yaşamadım ne kp ne kv. ne dayak. onları yaşayanlar için belirttim. ama sanki aldatılmazsam aldatmayan birini bulsam da bu sefer kv, kp sorunu çıkacak. veya eşin ne bileyim dayakçı olacak. veya cinsel yönden yetersiz olacak(ki eşim öyledydi onu da yaşadım.) tabi her şey yaşanabilir. her şey mükemmel olamaz. ama hep aldatılmak insanın güvenini kırıyor. hep aynı kişileri çekiyorum. sonra istemiyorum artık evlenmeyi. hadi bu sefer aldatmayan birini buldum ya dayakçı çıkarsa. o da var. umutsuzum artık.

aile dizimi mi diyorsunuz. onunda uzmanını bulmak lazım diyorlar.

benim beyin devre dışı kalıyor aşık olunca.
Yani bazıları mutsuz olduğu için siz de mutsuz evlilik yapacaksınız diye bir şart yok.
işte mutsuz evlilik yaptım ve çevremde bakıyorum herkes mutsuz. beni de bu durum umutsuzluğa düşürüyor. ben mutlu değilim. mutlu olamadım. çevremdekiler de değil. ya aldatır ya dayak yer. hatta akrabam beni boşanma cesareti gösterdim diye tebrik etti. ben yapamadım dedi. o da aldatılmış.ve üstüne çocuk yaptı o adamdan. böyle mi olmak lazım. ben de yapamam. sahte geliyor o zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…