Dikkat edelim yavrularımıza

VuslataDair

evli ve 3 cocuklu
Kayıtlı Üye
15 Mart 2011
5.382
11.769
Tam bebeğimi emzirirken uyuttum derken îki dk netden haberlere bakayım dedîm o da ne? 2,5 yaşında çocuk ailesîyle gittiği piknikte yangın havuzuna düşerek boğulmuş !
Bu ailenin 15 yıl bebeği olmamış sonunda tedavi ile bu bebek olmuş
Şimdi arkadaşlar konu başlığımın sebebi şu lütfen ama lütfen dîkkatli olalım
Gitmişiz pikniğe 1 bebeğimiz var 2.5 yaşında yanî Allah aşkına insan bu bebekten 1 saliselik olsun gözünü ayırır mı?
Ben kimseyi kınamıyorum yargılamıyorum ama
3,5 yaşında bebek anne baba uyurken kapıyı açıp gidiyor
1 yaşında bebek vapura binerken bebek arabasından denize düşüyor
Emeklemek bebek anne mutfakdayken sokağa çıkıp kamyon altında kalıyor
Bir hafta içinde yaşananlar bunlar
Tekrar ediyorum kınamıyor yargılamıyorum Rabbim kimseye yaşatmasın ve yaşayanlara sabır versin ama dikkatli olmak bu kadar zor mu? Anne baba olmak en başta bunu gerektirmez mi
Îki kızımın arası yaklaşık üç sene ve ben biri 11 diğeri 8 yaşında olmalarına rağmen dışarı çıktığımızda asla ellerini bırakmam ve onları asla bensiz bir yere yollamam
Bir defa olsun onlardan önce yattığımı onlardan sonra kalktığımı bilmem ancak babaları varken onlardan evvel yatarım eşim 8 yıldır yurtdışında evlâtlarımı önce rabbimin izniyle yardımıyla tek başıma büyüttüm
Neyse konu sapmasın amacım kendimi anlatmak değildi
İçimi yakan şu ki bir saliselik bi dikkatsîzlik bile bîr cana mal oluyor Rabbim esirgesin lütfen çok dikkat edelim dikkatsizlik gördüğümüz ebeveynleri uyaralım Facebook da bir arkadaşım yollamış belki sizde rastladınız bilmiyorum adamın biri deneme amaçlı olarak elinde 100 şeker ile bir avm ye girdi ve okul çağına bile gelmemiş kaç çocuğu kandırıp onlara şeker verdi çocuklar şekerî alıp ebeveynlerinin yanına gidince o anne babanın yüzlerindeki korku dolu ifadeyi görmeliydîniz oysa ne kadar geç kalınmış bîr ifade çünkü eğer adam gerçekten cani olsa kaçırılmıştı o çocuklar ve o kadar tuhaf ki en fazla üç yaşında çocuk annesi bir mağazanın vitrinine bakıyor yapışmış cama o esnada çocuk ondan ne kadar uzaklaşmış farkında değil bu adam çocukla konuştu ona şeker verdi çocuk şekeri aldı annesine götürdü kadının halen birşeyden haberi yok !
Bir diğer çocuk ise hem anne hem babasıyla gelmiş ama anne baba o kadar hararetli muhabbet ediyorlar ki bu çocukmda aynı şekilde yanlarından uzaklaştı ve adamla konuşarak verdiği şekeri aldı
Gecenin bu saati gözümden uyku aka aka size bunları yazdım valla :KK43:
Lütfen yavrularımız a sahip çıkalım lütfen gözümüzü bir saniye olsun üstlerinden ayırmayalım lütfen onları tek başına hiçbir yere yollamayalım
Dikkat dikkat dikkat

Hamilelik Takvimi

Allah razı olsun paylaşımın için arkadaşım. Çok güzel ifade etmişsin. Çocuklarımıza sahip çıkalım inşallah.

Ben anne değilim, ama benim de bazen sinirlerim tepeme atıyor, üzülüyorum ne kadar başı boş çocuk var memleketimde diye :S. İş yerinde dışarı çıkıyorum bazen, hayır sanayi bölgesi zaten, ara sokaklarda çocuklar oynuyorlar. Bakıyorsun etrafta hiç büyük yok. Ya bu kadar mı ucuza buluyorsunuz bunları.

Geçen 2 yaşlarında bir çocuk bisiklete biniyordu, onu da 3-4 yaşlarında başka bir çocuk tutuyordu. Yine bakındım tek bir büyük yok çevrede...ya bu bebeler yola çıksa, yokuş aşağı kaysa n'olcak...off off.

Çok rahatsız oldum yazınızdan. Ne kadar mükemmel annesiniz bunu mu göstermeye çalışıyorsunuz? Hangi anne yavrusuna kıyar ki zaten ve ya bilinçli olarak dikkatsizlik yapar. O şöyle bu böyle vs. vs. Başkasının çocuk yetiştirmesini eleştirmek size mi kaldı?

Biliyormusun ,günlerdir bunları düşünüyorum ,kafayı yiycem ,neden nasılar kafamı kurcalayıp duruyor,allah büyük konuşturmasın ama nasıl bırakır ,nasıl gözden kaybederler bu çocukları ,hepsine ciğerim yandı ,bugün okuduğum 2,5 yaşındaki yavruyu da duyduktan sonra hepten çıldırdım .
Hele dün ,2 aylık bebeği evde ,sütü de ocakta bırakıp annesini terminalden almaya giden kadına ne demeli bilmem ,süt taşmış ,ocak sönmüş,o yavru gazdan zehirlenmiş,nasıl bir ihmal bu ,hadi sütü koydun unuttun ,2 aylık bebeği evde nasıl bırakırsın yalnız,ben 6 yaşında kızımı evde bırakmıyorum tek başına ,sen oncacık bebeğe nasıl kıyarsın.
Pamir,ece su,mert,bebek arabasından düşen o yavru ,bugün boğulan o can ,nasıl içim yanıyor .günlerdir bunlarla kafam meşgul,kızım için endişe ediyorum artık,bir an gözümden ayıramıyorum.

Çok rahatsız oldum yazınızdan. Ne kadar mükemmel annesiniz bunu mu göstermeye çalışıyorsunuz? Hangi anne yavrusuna kıyar ki zaten ve ya bilinçli olarak dikkatsizlik yapar. O şöyle bu böyle vs. vs. Başkasının çocuk yetiştirmesini eleştirmek size mi kaldı?

Çok teessüf ederim böyle mi anladınız? Böyle anlaşılmak îstemezdim
Kimse mükemmel değildir olamazsa bende dahîl !
Mühim bir konuya parmak basarak uyarmak istedim benim övülecek bir meziyetim yoktur inanınız yanlış anlamışsınız

neden bu kadar tepki gösterdiniz anlayamadım ben burada mükemmel anne olduğunu göstermeye çalışan biri değil son yaşanan olaylardan dolayı üzüntüsünü dile getiren bir anne görüyorum.

Çok teessüf ederim böyle mi anladınız? Böyle anlaşılmak îstemezdim
Kimse mükemmel değildir olamazsa bende dahîl !
Mühim bir konuya parmak basarak uyarmak istedim benim övülecek bir meziyetim yoktur inanınız yanlış anlamışsınız

Siz de kusura bakmayın o zaman yanlış anlamışım.

kusura bakmayın ama ,anne baba olmak ,o çocukları başı boş sokaklara salmak ,piknikte kendin sefanı sürerken .çocuğun nerde ne yaptığına bakmamak ,kapıların üzerinde anahtar bırakmak yada kilitlememek ,bebek arabasının emniyet kemerini takmamak ,tamamen bilinçli yapılan sorumsuzluk örnekleridir.aksini iddia ediyorsanız buyrun edin.eğer iyi birer ebeveyn olmak istiyorsanız .çocuğunuzun güvenliğinden sorumlu olmak zorundasınız ,bunlar hep ihmalden geliyor başa ,o küçücük yavrular kendini nasıl korusun ,ana baba koruyacak kollayacak.sizin tavrınız da beni rahatsız etti.

Malesef bir anlık şeyler bunlar, küçük bir dikkatsizlik veya gözden kaçırma çok büyük acılara sebeb oluyor
Ece su nun ailesi aile dostlarımız, yaşanan acıyı tarif etmek mümkün değil .
Geri dönüşü de yok malesef
Allah yavrularımızı korusun ve bizlere de onlara kol kanat olacak gücü versin

Diğer bayanlar niye celallendi ki şimdi? Biz aramızda yazıştık konu sahibi arkadaş da ben de birbirimizi yanlış anlamışız size ne oluyor pardon???

Tam bebeğimi emzirirken uyuttum derken îki dk netden haberlere bakayım dedîm o da ne? 2,5 yaşında çocuk ailesîyle gittiği piknikte yangın havuzuna düşerek boğulmuş !
Gitmişiz pikniğe 1 bebeğimiz var 2.5 yaşında yanî Allah aşkına insan bu bebekten 1 saliselik olsun gözünü ayırır mı?
Tekrar ediyorum kınamıyor yargılamıyorum Rabbim kimseye yaşatmasın ve yaşayanlara sabır versin ama dikkatli olmak bu kadar zor mu? Anne baba olmak en başta bunu gerektirmez mi
Îki kızımın arası yaklaşık üç sene ve ben biri 11 diğeri 8 yaşında olmalarına rağmen dışarı çıktığımızda asla ellerini bırakmam ve onları asla bensiz bir yere yollamam
Bir defa olsun onlardan önce yattığımı onlardan sonra kalktığımı bilmem ancak babaları varken onlardan evvel yatarım eşim 8 yıldır yurtdışında evlâtlarımı önce rabbimin izniyle yardımıyla tek başıma büyüttüm
İçimi yakan şu ki bir saliselik bi dikkatsîzlik bile bîr cana mal oluyor Rabbim esirgesin lütfen çok dikkat edelim dikkatsizlik gördüğümüz ebeveynleri uyaralım Facebook da bir arkadaşım yollamış belki sizde rastladınız bilmiyorum adamın biri deneme amaçlı olarak elinde 100 şeker ile bir avm ye girdi ve okul çağına bile gelmemiş kaç çocuğu kandırıp onlara şeker verdi çocuklar şekerî alıp ebeveynlerinin yanına gidince o anne babanın yüzlerindeki korku dolu ifadeyi görmeliydîniz oysa ne kadar geç kalınmış bîr ifade çünkü eğer adam gerçekten cani olsa kaçırılmıştı o çocuklar ve o kadar tuhaf ki en fazla üç yaşında çocuk annesi bir mağazanın vitrinine bakıyor yapışmış cama o esnada çocuk ondan ne kadar uzaklaşmış farkında değil bu adam çocukla konuştu ona şeker verdi çocuk şekeri aldı annesine götürdü kadının halen birşeyden haberi yok !
Bir diğer çocuk ise hem anne hem babasıyla gelmiş ama anne baba o kadar hararetli muhabbet ediyorlar ki bu çocukmda aynı şekilde yanlarından uzaklaştı ve adamla konuşarak verdiği şekeri aldı
Lütfen yavrularımız a sahip çıkalım lütfen gözümüzü bir saniye olsun üstlerinden ayırmayalım lütfen onları tek başına hiçbir yere yollamayalım
Dikkat dikkat dikkat

Hamilelik Takvimi

Kesinlikle katiliyorum! Egitimde bu konuda çok önemli. Annem her zaman disiplinli bir kadindir, küçükken artik beyinimize islemisti sakin tanimadigin adamdan seker alma diye yada tanimadigin adamin arabasina binme diye. Annem bunu küçüklügümde bilmem kaç defa söylemisti. Hatta artik evlininceye kadar her evden çiktigimda "kizim dikkatli ol, kapiyi kilitle" yada bir yere gittigimde "yemene içmene dikkat et,.."

Yani demek istedigim, o çoçuklarin tek basina olmalari evet sorun, ama bilgisiz olmalari daha büyük bir sorun.

Biliyormusun ,günlerdir bunları düşünüyorum ,kafayı yiycem ,neden nasılar kafamı kurcalayıp duruyor,allah büyük konuşturmasın ama nasıl bırakır ,nasıl gözden kaybederler bu çocukları ,hepsine ciğerim yandı ,bugün okuduğum 2,5 yaşındaki yavruyu da duyduktan sonra hepten çıldırdım .
Hele dün ,2 aylık bebeği evde ,sütü de ocakta bırakıp annesini terminalden almaya giden kadına ne demeli bilmem ,süt taşmış ,ocak sönmüş,o yavru gazdan zehirlenmiş,nasıl bir ihmal bu ,hadi sütü koydun unuttun ,2 aylık bebeği evde nasıl bırakırsın yalnız,ben 6 yaşında kızımı evde bırakmıyorum tek başına ,sen oncacık bebeğe nasıl kıyarsın.
Pamir,ece su,mert,bebek arabasından düşen o yavru ,bugün boğulan o can ,nasıl içim yanıyor .günlerdir bunlarla kafam meşgul,kızım için endişe ediyorum artık,bir an gözümden ayıramıyorum.

Hayir, olamaz! :KK53: Yani nasil? Insan o yavrucugu nasil yalniz birakir? Insanin içi hiçmi ciz etmiyor?

Ayy, bu topik bana hiç iyi gelmedi uffff :KK50:

Annelik vasfı herkeste olmuyor malesef. Sorumsuz düşüncesiz çok kadın var bu yadsınamaz bir gerçek, doğurup da takip etmeyen anne nasıl düşünülebilir?

Konu sahibinin fikrini eleştirmek size kalmış ama. Ne kadar muhalefet olsun diye yorumlar yapılıyor. Saygı sıfır. Ortada bir ihmal var. Yanlışa yanlış demek, hatalı bir davranış hakkında fikir söylemek suç olmuş zaar. Kimse kıyamaz yavrusuna tabiki ama bir ihmal var ve bir cana mal oluyor. Bununla ilgili üzüntüsünü paylaşmış konu sahibi anlayana...

Dikkat dikkat dikkat

Hamilelik Takvimi

yerden göğe kadar haklısın canım
son günlerde seninde yazdığın bu olaylar yüzünden bende kaygı bozukluğu başladı resmen
zaten evhamlı bir tipim çocuk konusunda,hele de şimdi oğlumun kuyruğu gibi peşindeyim resmen

Allah bütün yavrulara evlatlara uzun ömürler versin,anne babalarına bağışlasın

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

tamda az evvel bu haberleri gozlerim dolu dolu okuyodum coooook canim aciyo cooooook bebekler olmesin cooook uzuluyorum.bende anneyim oyuzden daha bi icim yaniyo.rabbim evlatlarimizi bize bagislasin.icimden az evvel icim yana yana daha dikkatli olmaliyim diyordum.allahim hepsine ayri canim yandida hele emekliyerek kamyon altinda kalan bebege daha bi yandi.benim.begegimin basina geldigini dusundunde gozyaslarimi tutamadim.rabbim.ailesine sabir versin.evet cok dikkatli olmaliyiz arkadasim coooook :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Konu sahibinin fikrini eleştirmek size kalmış ama. Ne kadar muhalefet olsun diye yorumlar yapılıyor. Saygı sıfır. Ortada bir ihmal var. Yanlışa yanlış demek, hatalı bir davranış hakkında fikir söylemek suç olmuş zaar. Kimse kıyamaz yavrusuna tabiki ama bir ihmal var ve bir cana mal oluyor. Bununla ilgili üzüntüsünü paylaşmış konu sahibi anlayana...

Sırf muhalefet olsun diye yorum yazmam ben hanımefendi. Şişirmem gereken egolarım yok çok şükür. Diğer mesajlarımı gördüyseniz yanlış anlamışım özür dilerim dedim konu sahibine. Size ne oluyor? Konu sahibinin fikir söylemesine bir şey demedim ayrıca karşılaştırma yaptığını, diğer anneler bakamazken ben 3 çocuk yetiştiriyorum bakın diyormuş gibi bir hava sezdim ki o da öyle olmadığını açıkladı. Ne ilk mesajımda ne de somrakilerde saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum, peki siz anlayana vs. derken bana saygısızlık yapmış olmuyormusunzu???

işaretlediğim kısma katılıyorum :KK9:

(tabiki hiç bir anne evladına zarar gelsin istemez ) ama bazı insanlar çok rahat çok dikkatsiz özellikle piknik yapılan yerlerde görüyorum çocuklarını salmışlar umurlarında değil başlarına bişey geldiği zamanda ortalığı ayağa kaldırıyolar ama çocuklarını ihmal etmeyi biliyolar çok kızıyorum öyle insanlara :KK20::KK20::KK20:

Ben de rahatsız oldum.Hayat bu,her şey olabilir.Herkes hata yapabilir.Allah büyük konuşturmasın.

X