dikkat eksikliği zamanlama ve dürtüsellik

gibigibi88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
832
266
Oğluma moxo testi yaptırdım. 8 yaşında. sonucunda zamanlama da kötü çıktı yani bir öğrenci 1 dk anlıyorsa oglum 2 dk ayırıyor. dikkat eksikliği çıktı ve en önemlisi dürtüsellik çıktı. yaptıklarının sonucunu düşünmeden harekete geçmek diyebiliriz. dürtüsellik ergenlikte yetişkinlikte madde bağımlılığı şiddete eğilim kurallara uymamak gibi sorunlara yol açabiliyormuş. dikkatini toplama süresi 9 dk dedi. 10 dk da bir 2 dk mola vermemiz gerekiyormuş. dürtü bozukluğu genetik oluyormuş babasında var dünden beri okudukça anlıyorum. tam bir tedavi yok ama kontrol altına alınabiliyormuş. of off

Son düzenleme:
Oğluma moxo testi yaptırdım. 8 yaşında. sonucunda zamanlama da kötü çıktı yani bir öğrenci 1 dk anlıyorsa eymen 2 dk ayırıyor. dikkat eksikliği çıktı ve en önemlisi dürtüsellik çıktı. yaptıklarının sonucunu düşünmeden harekete geçmek diyebiliriz. dürtüsellik ergenlikte yetişkinlikte madde bağımlılığı şiddete eğilim kurallara uymamak gibi sorunlara yol açabiliyormuş. dikkatini toplama süresi 9 dk dedi. 10 dk da bir 2 dk mola vermemiz gerekiyormuş. dürtü bozukluğu genetik oluyormuş babasında var dünden beri okudukça anlıyorum. tam bir tedavi yok ama kontrol altına alınabiliyormuş. of off
Allah yardımcınız olsun. Kötü düşünmeyin öyle şeyler olmaz inşAllah. En azından erken teşhis edilmiş kontrol altında olacak.
Benim kızımda da dikkat eksikliği var sanırım bikaç gün sonra randevumuz var 🙁

X