Güneş Gözlükleri Dikkat kör olmayın!!!

neslihanaltuntas

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
169
0
SAHTE GÜNEŞ GÖZLÜKLER KÖR EDİYOR
Yazın yaklaşmasıyla kendini gösteren güneşte, kullanımı artan güneş gözlüklerinin doktor tavsiyesiyle kullanılması ve 'Sahte' diye tanımlanan kalitesiz gözlüklerin kullanılmaması gerektiğini bildiren uzmanlar, özellikle seyyar tezgahta ucuza satılan kalitesiz güneş gözlüklerinin körlüğe kadar varacak rahatsızlıklara yol açabilir
Sahte güneş gözlüklerinin farklı göz hastalıklarına neden olduğunu bir güneş gözlüğünün ultraviyole ışınları önlemesi gerektiğini, önlemeyen gözlüklerin kesinlikle takılmaması gerektiğini bilmelisiniz
Yaz aylarında, özellikle 18 yaşından büyüklerin gözlerini korumak için güneş gözlüğü takması gerekir, ozon tabakasındaki delik yüzünden ultraviyole ışınların daha fazla hissedildiğini, gözlerini güneş ışığından korumayanların sorun yaşayacağını, ancak, sahte güneş gözlükleri kullananlarda daha fazla problemler olabileceğini unutmayalım

Güneş gözlüğünün takılması gereken aylar başladı. Ancak ucuz olmasından dolayı kesinlikle sahte güneş gözlükleri tercih edilmemeli. Gözlük, mutlaka sertifikası olan mağazalardan alınmalı. Sahte güneş gözlükleri aldatıcı bir karanlık oluşturarak, gözbebeğinin büyümesine neden oluyor. Aldatıcı karanlıkta büyüyen gözbebeği, tüm ultraviyole ışınları gözün içine alır. Bu da kısa süreli kullanımda gözde kızarmaya neden olurken, uzun süreli kullanımda katarakt, göz bebeğine et yürümesi ve retinada yanıklara neden olabilir. Bu nedenle gözünü korumak isteyen, kaliteli güneş gözlüğü takmalı ya da hiç takmamalı...
Hangi tür malzemeden yapıldığı ve içinde ne tür kimyasal maddelerin bulunduğu bilinmeyen sahte güneş gözlükleri göz sağlığına kalıcı zararlar veriyor. Bu tür güneş gözlüklerinin kullanılmamasını öneriyoruz. Önceleri cadde ve sokakların köşe başlarını tutan işporta tezgahlarında satılan kalitesiz güneş gözlükleri, günümüzde artık marketlerin gözlük reyonlarını süslüyor. Genellikle Uzakdoğu ülkelerinden Türkiye'ye gelen ve çok ucuz fiyatlarla satışa sunulan sahte güneş gözlükleri, düşük
kaliteli camlardan imal edilmeleri sebebiyle ileri yaşlarda katarakt ve glokom gibi göz hastalıklarına yol açabiliyor. Güneş gözlüğü almadan önce mutlaka doktor muayenesinden geçilmeli. Alınan güneş gözlüğünün mutlaka garantili olmasına dikkat edilmelidir

kendi yazimdada dedim size burda cogunda uv korumali diyor nasil anliycaz kaliteli yada kalitesiz oldugunu?mesela normal magazadak lambalara bile bakinca karanlikmi gözüüküyor hani market izin verse disarda bi günese tutayim dicem ama.bide günes gözlüklerinde direk günese tutmayin diyor acaba bu onun sahte oldugunami ibaret ??anladigim kadariyla bilgilisiniz bu konuda nasil anliycaz??
ve son bisi daha:KK70:istanbulda 50 tl ye satan var orjinali bende oraya gelicem yazin nerelerde bu dedginiz yerler??

kendi yazimdada dedim size burda cogunda uv korumali diyor nasil anliycaz kaliteli yada kalitesiz oldugunu?mesela normal magazadak lambalara bile bakinca karanlikmi gözüüküyor hani market izin verse disarda bi günese tutayim dicem ama.bide günes gözlüklerinde direk günese tutmayin diyor acaba bu onun sahte oldugunami ibaret ??anladigim kadariyla bilgilisiniz bu konuda nasil anliycaz??
ve son bisi daha:KK70:istanbulda 50 tl ye satan var orjinali bende oraya gelicem yazin nerelerde bu dedginiz yerler??

:))) Ben İstanbul Bostancı'da gözlükçüyüm zaten...Gözlüğün sahte olduğunu anlamak bizim için tabi ki çok kolay ama kullanıcı olarak sizlerin anlaması zor ama çerçeve malzemesi naylon gibi olan gözlükler ,camları dalga dalga görünen gözlükler belirgin olarak görebilcekleriniz.Optik mağazaları haricinde orjinal ürün bulmanız zordur

bilgilendirme için çok teşekürler bu konuda bilgilisin galiba kaliteli olup olmadığını anlamanın yolları vardır mutlaka anlayan arkadaşlar bizleride bilgilendirirse hayır işlemiş olur:)

:KK70:ha ondan yani:KK70:ozaman ben size resim yollasamda anlarmisiniz dicem sacma bir soru olucak:KK70:dimi? sizde en uygun kactan basliyor:KK70:
Bizde en uygun fiyat 50TL'den başlar markaya modele cam özelliklerine göre artar.Resimlerden net bişey söylemek doğru olmaz.Optelli markasına bakın hem hesaplı hem sağlıklı camları var modelleri de gayet şık

bilgilendirme için çok teşekürler bu konuda bilgilisin galiba kaliteli olup olmadığını anlamanın yolları vardır mutlaka anlayan arkadaşlar bizleride bilgilendirirse hayır işlemiş olur:)

Güneş gözlüğü numaralı gözlük bu gibi sağlık ürünleri sağlık bakanlığından ruhsatı olan yerlerden alınmalıdır.Giyim mağazası marketler alış veriş merkezlerinin standları bu ürünleri almanız için uygun olan yerler değildir.Optikçilerden alacağınız ürünler belli standartlarlar geçerek distribütörlere onlardan ise optik mağazalara gelir ve her ürün dünya standartlarına uygun olarak gelir.Her ürün garanti belgelidir orjinaldir.Bu durumu istismar eden mağazalar vardır ama sayılıdır.

:KK70:eger topiklere baktiysaniz optelli markasiyla alakalida bi topik var iyi olup olmadigi soruluyor birde bisi sorcam indirim var galiba su siralara nezmana kadar sürer bu indirim???birde nasil sekiller indrimde her sekil varmi indirimde??

bende hep korkarım optiklerden alırım gunes gözlüğümü baş ağrısıda yapmaz sahteler sanırım baş ağrısıda yapıyormus güneşten dolayı

ben genelde mangodan topshoptan falan kullanıorm gözlük
bi markaya 300 lira verecegıme cesıt olsun dıorm
problem de yasamadım hiç seyyar tezgahlarda satılan gıbı de degıller
tabıı ne kadar korur gene de bılemem ama dısarıdan kalıtelı gıbı duruor tasarımları da hoş oluor

ben genelde mangodan topshoptan falan kullanıorm gözlük
bi markaya 300 lira verecegıme cesıt olsun dıorm
problem de yasamadım hiç seyyar tezgahlarda satılan gıbı de degıller
tabıı ne kadar korur gene de bılemem ama dısarıdan kalıtelı gıbı duruor tasarımları da hoş oluor

yasadiginiz yer diger yaziyor almanyadamisiniz?evetse nerelrden alyirsunuz topshopun disinda???turkbayragi

yok izmirde istanbulda ikisinde birden yaşadıgım için diğer yazdım.
genelde topshop ve mangonun kendi mağazalarından alırım.
zaten tasarımlarını begendgım ıcın genelde bu ıkı markayı kullanırım.
bazen sezon sonu indirimlerinde ünlü tasarımcıların markalarını ucuza bulursam alırım.

yok izmirde istanbulda ikisinde birden yaşadıgım için diğer yazdım.
genelde topshop ve mangonun kendi mağazalarından alırım.
zaten tasarımlarını begendgım ıcın genelde bu ıkı markayı kullanırım.
bazen sezon sonu indirimlerinde ünlü tasarımcıların markalarını ucuza bulursam alırım.

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 anladimmm mesela kaca aliyosun ha bide demistin ya bisi olmadi gözlerime diye bu simdi cikmiyomus ama ilerde yas ilerlediginde etkisi gözükyormus demekki suan gözden hasta olanlar katarkt vs eskiden cakma gözlük kullanmislar ondan öyle olmus:KK70:sositosositokaydirigubbakcemile3 ohaoldumsmilebilmiyorumkismile

Yardımcı olmaya çalıştım mesleki bilgim dahilinde cevaplar da verdim herkesin tercihidir.Gözlerin yedeği olmadı için bu tarz konularda ciddi düşünmeyi öneririm.İşportada da giyim mağazalarında da marketlerde de gayet güzel modeller var hatta bazıları optiklerdekinden de başarılı alan arkadaşlar güle güle kullansınlar.Herkese sağlıklı günleryerimseniben

ben güneş gözlüğüne hiç bir zaman çok para vermedim, anlamam sanırım bu işten. hep normal mağazalardan alıyorum, mango zara tarzı. fiyatlar uygun, çeşit oluyor bol bol.. gerçi çok kullanmam da..

X