Dileklerimiz,hastalıklarımız için Esmaül Hüsna ve dualar

Benim çok zor bir karakteri olan arkadaşım vardı.Zor biriydi,huysuz,kırılgan,bazen hırçın,bazen çok agresifti.Aslında bir o kadarda çok iyi ve merhamet doluydu.Ona tek bir esma önerdim.Çünkü dileklerinin olması için bir esma sormuştu bana.Hergün 400 defa Ya Vedud oku hayatın değişecek dedim.Tam 3 ay hergün okudu,o kadar sakin ılımlı ve sevgi dolu olduki"benim kavgam hayatla değil kendimleymiş,ben aslında kendimi hiç sevmiyormuşum"dedi.3 ay okudu ve karşısına çok mükemmele yakın bir bey çıktı kısa bir süre sonra evlendi,şimdi mutlu.İlk eşiyle çok kavgalar ederdi zaten sonundada boşanmışlardı.Şimdi 2.eşiyle mutlu.O da çok naif bir beyfendi ve arkadaşıma çok değer veriyor.Ailesiylede çok sorun yaşıyordu,onlarlada arası düzeldi.Ya Vedud esmasını ilk okumaya başladığınızda yorgun,hassas,sıkıntılı,aceleci ve öfkeli olabilirsiniz.Siz nasıl o esmayı çalışıyorsanız,esma da sizin üzerinizde çalışıyor,40 gün sonra arınıp yavaşca rahatlamaya başlarsınız.İnsanoğlu çok aceleci,hemen herşey olsun bitsin istiyor,ama herşey zamanla oluyor.Sabretmesinizi öğrenmeliyiz.Niye Allahu teala dileklerimizi geciktiriyor,çünkü bize Sabırı öğretiyor.Sabrettiğimiz zaman elimize geçen sonuç bizim için hayırlı olduğundan onun kıymeti çok oluyor bizde.

Bence sayılara çok takılmayın.İbadetin azı ama devamlı olanı makbuldür.İstediğiniz esmaları hergün 100 kere okursanız hem sizi yormamış olur hemde devamlı okursunuz.Hergün 100 kere Tevhid okumanızı da tavsiye ederim,hem imanınızı tazelemiş olursunuz hemde çakralarınız dengelenir.

Ben bir ara Ya Cami Ya Vedud okudum.21 gün okudum bazen 1000 kere bazen 100 kere.Ben sürekli Estağfirullah El Azim okuduğum için bende çabuk etki etti.Ben zaten Ya Vedud esmasını çok seviyorum,ben bu esmayı okuduğum zaman çiçeği çok seviyorum,böceği çok seviyorum,hatta herşey bana çok güzel geliyor.Renkler bile bana muhteşem görünüyor.
Ya Cami muhteşem bir esma gerçi Rabbimin tüm isimleri muhteşem ve mucize.Ya Cami esmasının harfleri 4 büyük meleğin isimlerinin bsş harfleri.Çok güçlü bir enerjisi var.İçinizde hangi duyguyu besliyorsanız onu çeker hayatınıza Ya Cami esması.Çok kırılan,çok küsen,sürekli sıkılan ve kızgın bir yapınız varsa bunları hayatınıza çeker ve arkadaşlarınızla aranız bozulur.Bu esmaları bana çok soran oldu verdiğim cevap şuydu"Sen değişirsen dünyan değişir"

Ya Vedud Ya Cami esması çoook güçlü esmalardır.Bizim dinimiz bana göre güzel ahlak ve sevgiye dayalı harika bir dindir.Peygamberimiz (sav)güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir.Ümmetini çok seven ve çok merhamet gösteren peygamberdi.
Bizde kalbimizi temizleyebiliriz;Nasıl?Bol bol Tevbe Estağfirullah okuyarak.Ruhumuz temizlenip arındıkça nefsimizide terbiye edebiliriz.
Kötü konuşmayacaksın(gıybet,zan ve yargılama konuşmamak).
Bol bol Estağfirullah el Azim oku,bak hayatın nasıl değişecek.
Hergün de 100 La ilahe illallah oku.
O zaman "acaba ben bu arkadaşımla barışmasamda zamanamı bıraksam"diye düşünmeye başlayacaksınız.
Öncelikle o kadar değerli bilgiler paylasiyorsunuz ki bilgilerinize hayran kaldım🧿 çok teşekkür ediyorum cevap yazdığınız için yazdıklarınizi tekrar tekrar okudum 💕🙏

Ben bir ara Ya Cami Ya Vedud okudum.21 gün okudum bazen 1000 kere bazen 100 kere.Ben sürekli Estağfirullah El Azim okuduğum için bende çabuk etki etti.Ben zaten Ya Vedud esmasını çok seviyorum,ben bu esmayı okuduğum zaman çiçeği çok seviyorum,böceği çok seviyorum,hatta herşey bana çok güzel geliyor.Renkler bile bana muhteşem görünüyor.
Ya Cami muhteşem bir esma gerçi Rabbimin tüm isimleri muhteşem ve mucize.Ya Cami esmasının harfleri 4 büyük meleğin isimlerinin bsş harfleri.Çok güçlü bir enerjisi var.İçinizde hangi duyguyu besliyorsanız onu çeker hayatınıza Ya Cami esması.Çok kırılan,çok küsen,sürekli sıkılan ve kızgın bir yapınız varsa bunları hayatınıza çeker ve arkadaşlarınızla aranız bozulur.Bu esmaları bana çok soran oldu verdiğim cevap şuydu"Sen değişirsen dünyan değişir"
Tam da dediginiz gibi çok kırılgan, sıkılan çok kafaya takan bi yapim var arkadaslarinizla aranız bozulur demişsiniz ya peki ne yapmak lazım biraktim yanlışmı yaptim

Önce arınmalıyız.Hergün 1000 kere Tevbe Estağfirullah yada Estağfirullah El azim okumalız.Sonra 170 defa Kuddüs esması okuyup onunlada içimizde ve dışımızda biriken negatif enerjiyi temizlemeliyiz.Bunları yapmadan huzur bulamayız.
Kök çakranız kapalıysa aynı olayları tekrar tekrar fakat farklı kişilerle yaşarsınız.Bunun için Ya Aziz esmasını hergün 94 defa okuyun.

Çünkü,biz iyi gördüğümüz insanların iç yüzünü bilebilirmiyiz?Hayır.Belki sizin arkanızdan konuşuyor,belki sizin iyiliğinizi istemiyor,belki sizi içten içe kıskanıyor,bilmiyoruz ki!..
Allah diyor ki;"ben kuluma kötülük yapmam,ne yaparsa kulum kendine yapar".
Bu olayı oturup biraz tefekkürmü etsek acaba,bu bir imtihan.Hersene imtihanımız olacağını Rabbim bize Kuran'da belirtmiş.
Diyor ki "kulum bir faniye bağlama ümidini,bir faniden dostluk bekleme ,ebedi olan benim bana gel"diyor.
Size tavsiyem bol bol Ya Refik okuyun.
Günde 5 dakika yada 390 defa hergün okuyun.

Ya Refik:Arkadaş,yoldaş ve gerçek dost demektir.
Kolaylaştıran,yumuşaklığı çok olan ve hayrı çok olan .

İşinde yükselmede,terfi etmede,dileklerin olmasında Ya Mukaddim çok güçlü.Ben her esmayı 21 gün yada 40 gün okuyarak deneyimledim.Aslında Allahu Teala'nın isimleri denenmez,okuduğunda istediğin olmuyorsa bile sevabı çoktur.Her esma bir çakrayı aktif eder.99 esmayı sırayla 21 gün ebcedi yani sayısı kadar okusak çakralarımız açılır.Yada;
Ya Nur esması ile hergün 256 defa"niyet ettim çakralarımın açılması için Ya Nur esmasını Allah Rızası için okumaya"der okur ve çakralarını açarsın.Yatsı nanazından sonra yaparsan daha etkilidir.Çakralar enerji merkezleridir.Bir çakra tıkanınca enerji tıkanıklığı oluyor ve sıkıntı yaşıyoruz psikolojik ve bedensel.Esmaül Hüsna şifadır.
99 esmanin hepsini ayrı ayrı 21 günde mi okuyacaz? Yoksa bir esmayi ebced sayısınca 21 gün mü okuyacaz, tüm esmalar bitene kadar

99 esmanin hepsini ayrı ayrı 21 günde mi okuyacaz? Yoksa bir esmayi ebced sayısınca 21 gün mü okuyacaz, tüm esmalar bitene kadar
Mesela ya Nur esmasını 21 gün 100 defa okuyun.21 gün sonra ya rafiu 100 kere okuyun.21 gün sonra ya ganiyy 100 kere okuyun gibi gibi gibi...

B Bluemiracle12 eşler arası muhabbet ve sevgi için önerebileceğin esmaları da rica etsem paylaşır mısın? Eşi inatçı ve söz dinlemeyenler var benim eşim gibi yardımcı olursan çok mutlu olurum hayırlı geceler 🤗
Eşinizin düzelmesi için 100 defa ya hadi ya halim ya berr okumanızı tavsiye ederim.Sonra dileğinizi dileyin.Öyle bir değişirki şaşırırsınız.Esmaların anlamı çok güzel.Araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Eşiniz inatçıysa mutlaka bir tarafınızda sizdede inat vardır.Allah hayatımıza aynalık yapsın diye insanları sokar.Öfkeliyse mutlaka bastırılmış yada bastırılmamış sizdede öfke vardır.Kul kulun aynasıdır demiş Mevlana.Bu verdiğim okumayı hergün okuduğunuzda sizinde huyunuz değişip güzelleşecek.

Eşinizin düzelmesi için 100 defa ya hadi ya halim ya berr okumanızı tavsiye ederim.Sonra dileğinizi dileyin.Öyle bir değişirki şaşırırsınız.Esmaların anlamı çok güzel.Araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Eşiniz inatçıysa mutlaka bir tarafınızda sizdede inat vardır.Allah hayatımıza aynalık yapsın diye insanları sokar.Öfkeliyse mutlaka bastırılmış yada bastırılmamış sizdede öfke vardır.Kul kulun aynasıdır demiş Mevlana.Bu verdiğim okumayı hergün okuduğunuzda sizinde huyunuz değişip güzelleşecek.
Mutlaka okuyacağım. Hiç senin dediğin açıdan bakmamıştım olaylara, şimdi düşündüm de haklısın. Gelişmelerden haberdar ederim Allah razı olsun 😊 rabbim kalbindeki hayır duaları kabul etsin inşallah.

Herkese merhabalar, hayırlı ve güzel bir gün olması dileği ile.@Nergisscan bence bendende daha iyi biliyorsunuz Esmaül Hüsna'yı.Kolay kolay bazı kişiler güçlü esmaları bilmez.Celali ve Cemali esmalar diye bilirler.Allahu Teala'nın 99 isminden başka bir sürü ismi var.En çok bilineni 99 esma.Tam bende bilmiyorum inanın sayın N nergisscan 🤗.Güçlü isimler dediğinize göre benden çooook iyi biliyorsunuz ve bunların okunmayacağınıda iyi biliyorsunuz,fakat!!..Ben bilmeyen yada bilip de zamanla unutmuş arkadaşlara şöyle söyleyim,kiii herkes hatırlasın;Ya Kahhar,ya Cebbar,Ya Şedid(zannedersem 99 esmaların içinde yoktu),ya Kabıd,Ya Müntakim,ya hafıd.Arkadaşlar bu isimlerin anlamlarını internetten araştırırsak ne demek istediğimi anlarsınız.

Bu arada arkadaşlar ben çok iyi bilen ve esma çalışmaları yaptıran bir kişi değilim.Fakat tecrübelerimi sizlerle paylaştım,birkaç kişiye faydam olduysa ne mutlu bana.Hiçbir zamxn iddialı bir kişi olmadım.Esma çalışmaları yapsn uzman kişilerin çalışmalarında bulundum.Kendimce yaptım bazen üzüldüm bazen sevindim.Bana en büyük getirisi Rabbimi tanıdım ve yoluna girdim.Huzur ibadet ve Allah yolunda inanın.Hep bir huzursuzluk vardı içimde.Esmaül hüsna okumaya başladığınızda Rabbim yavaş yavaş sizi yoluna sokuyor.Herkesi anladığı şekilden yoluna alıyor.
Mesela bir arkadaşıma ya hayy ta şafi zikrini önerdim,rahatsızlığı vardı sağlık açısından.3 ay sonra bir baktım namaza başlamış,kapanmamış ama "o da yakındır" dedi.Çok sinirliydi,kibirliydi,hep üstten konuşurdu.O kadar değişmişki,şimdi karşımda saatlerce konuşsun istiyorum.Kuran'ı Türkçeden okuyorum dedi.Okuyorum bitiriyorum,sonra tekrar okumaya başlıyorum,fakat her okuduğumda sanki başka şeyler daha ekleniyor dedi.Ben daha önce bu yazıları görmemiştim,acaba gözümdenmi kaçtı diye düşünüyorum dedi.Sanki Kuran'ı Kerim beni eğitiyor çok tuhaf ama çok güzel şeyler yaşıyorum dedi.

Peygamber efendimiz sabah uyanır uyanmaz 100 kere la ilahe illallah okurmuş kiii,nefs perdesi açılsın.İçimizde iyiyi kötü,kötüyüde iyi gösteren ve sürekli "Ben"diyen bir nefs var.Sabah kalkar kalkmaz 100 kere la ilahe illallah okuyun.Uyanır uyanmazmı diyeceksiniz,Evet uyanır uyanmaz.O gününüz ne güzel geçecek ne mutlu ve huzurlu olacaksınız.Şu anda sanki bir negatiflik içindeyiz.Bilmeden dinlemeden,birbirimize öfke dolu olabiliyoruz.İyi insanları kırabiliyoruz.Bunları hep nefsimizden yapıyoruz.Lütfen okuyup araştıralım.Artık Uyanalım.En güzel ve en doğru yol Allah yolu.Sizi tüm negatif frekanslardan korur Esmaül hüsna ve namaz.

Sabah kalkın 1 abdest alın 100 Estağfirullah,100 salavat ve 100 tevhid(la ilahe illallah)okuyun.Bakın idrakınız nasıl açılıyor.Allah sizi yaratırken nurundan üflemiş.99 esmaül hüsna zaten içinizde.Bugün 7 ayetel kürsi,7 felak ve nas okuyup esmaül hüsnayı 1 kere okuyun.Yarında okuyun baştan sona,ama 1 kere .3 gün okuyun,günde 1 kere .Mutlaka 1 esmaya çekim hissedeceksiniz.İsterseniz bunu 7 gün de yapabilirsiniz.İşte o çekim hissetiğiniz esma sizin esmanızdır.Nefis vesvese verir ama ruhunuz esmasını tanır.

Rızık ve iş için hangi esmalar okunmalı? Özellikte herhangi bi iş degilde mutlu olacagım uzun süre çalışacagım çıkmak istemeyecegim güzel hayırlı bir iş için ne okunmalı? Tam gönlümüze göre yani?

Rızık ve iş için hangi esmalar okunmalı? Özellikte herhangi bi iş degilde mutlu olacagım uzun süre çalışacagım çıkmak istemeyecegim güzel hayırlı bir iş için ne okunmalı? Tam gönlümüze göre yani?
Ya Latif Ya Vacid okuyun beraber istediğiniz kadar.Yada ayrı ayrı ebced değeri kadar okuyun.Ya Latif 129+Ya Vacid 196 kere okuyun,ard arda.

X